Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja anniversary wg. tego co wszedzie pisze nie roznia sie wogole brzmieniem tylko maja inny kolor okleiny, inna maskownice no i numer seryjny jeden z 70ciu, a i nozki czarne ale osobiscie nie porownywalem dzwiekowo jednych z drugimi

 

@pharel1 - Znakomity zakup!

też tak uważam i bardzo sie ciesze że znalazłem dokładnie to czego szukałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się obawiałem ostrości i suchości a było raczej ciepło i analogowo, można się zdziwić

 

Z jakim wzmacniaczem grasz na Heresy III? ustawione są na fabrycznych cokolach?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forte mają ciut głębszy bas,reszta to sama szkoła.choć forte to nie seria heritage:)

Ależ jak najbardziej seria Heritage:

http://www.klipsch.com/heritage-series-speakers

 

Ja mam porównanie tylko korespondencyjne między Forte I a Heresy III, oddalone w czasie (o parę lat) i w sprzęcie towarzyszącym - ale przynajmniej w tym samym pomieszczeniu. Obie konstrukcje bardzo dobre, szkoła rzeczywiście ta sama, ale Forte bardziej uniwersalne (bas jednak robi pewną różnicę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcyjnie zawsze do tej linii należały, tyle, że były opracowane znacznie później od czwórki oryginalnych klasyków (Klipschhorn, La Scala, Cornwall, Heresy). Oficjalnie dopisali więc w momencie reaktywacji modelu jako Forte III (ruch całkiem naturalny).

 

Podobnie jest z modelem Quartet, produkowanym w latach 1989-96. Jego nie wznowili, więc oficjalnie pozostaje poza serią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zacząć od tanich DNM Reson (solid core) - doskonale pasują charakterem (spójność i naturalność brzmienia). Z innymi będzie co najwyżej inaczej, ale niekoniecznie lepiej (to już kwestia preferencji).

 

Ja do Forte najdłużej używałem miedzianych Kondo (KSL-SPC), ale Resona zawsze miałem "w odwodzie" i okresowo się przełączałem - zupełnie bezboleśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich kabli głośnikowych używacie do serii Heritage? Ja mam po starym systemie Audionova Quasarus ale myśle nad jakimiś bi-wire

Ja gram na duelund 16GA nic więcej mi nie potrzeba.

Jeśli chcesz biwiring to polecam 20GA na górę na dół 16 Ga

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w ten sposób tylko wyostrzysz brzmienie. Kabli raczej nie należy używać w roli korektora pasma.

 

Heresy to przede wszystkim średnica, z którą w bardzo spójny i naturalny sposób są zszyte basy i soprany (same w sobie posiadające pewne ograniczenia). To nadaje im charakter trochę jak dobrego głośnika szerokopasmowego. Jeśli podbijesz wysokie, to prawdopodobnie stracisz tę naturalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na lampce Unison Research Simply Italy 12W razem z CD Roksan K3, ale słuchałem Heresy III w Warszawie na dużo droższym i mocniejszym wzmacniaczu hybrydowym Unison Unico 150 (22tys zł i 2x150W/8ohm) razem z CD Unison Due ze stopniem lampowym za 17tys i powiem Wam że było lepiej niż u mnie ale bez przesady, jestem vardzo zadowolony ze swojego zestawu a co do wysokich to fakt że przyzwyczaiłem się do "syczenia" ale zaczynam się odzwyczajać z godziny na godziny i dobrze mi z tym, dziś na jazzie odpłynąłem w inny świat zupełnie nieświadomie bez specjalnego wsłuchiwania i wytężania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie sobie Heresy na bardzo dobrej lampie 2a3 lub 300b.

Wtedy bedzie bajka.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Wszystko na bardzo dobrym sprzęcie będzie bajka... tylko koszty Panie. Koszty :)

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze brakuje cykania a nie wysokich tonów :)

W heresach poprostu niema tego syczenia i może dlatego, może się wydawać że jest mniej góry.

Te kolumny grają super spojnie, oczywiście jak reszta systemu na to pozwoli.

Myślę, że nie o syczenie tu chodzi. Znacznie lepszą górę prezentuje odwrócona kopułka Focala, a nie ma mowy o syczeniu czy cykaniu :-)

 

a co do wysokich to fakt że przyzwyczaiłem się do "syczenia" ale zaczynam się odzwyczajać z godziny na godziny i dobrze mi z tym, dziś na jazzie odpłynąłem w inny świat zupełnie nieświadomie bez specjalnego wsłuchiwania i wytężania

:-)

O to właśnie chodzi. Trzeba cieszyć się muzyką. Moim zdaniem nie ma co korygować Heresy kablami. Kolega dong dobrze Ci radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie o syczenie tu chodzi. Znacznie lepszą górę prezentuje odwrócona kopułka Focala, a nie ma mowy o syczeniu czy cykaniu :-)

 

 

:-)

O to właśnie chodzi. Trzeba cieszyć się muzyką. Moim zdaniem nie ma co korygować Heresy kablami. Kolega dong dobrze Ci radzi.

Nie wiem o jakich focalach wspominasz, ja miałem utopie Diva, bardzo dobrze grały ale już bym nie wrócił do takiej prezentacji dźwięku, never :)

Każdy idzie inną drogą, u mnie klipshe z Lebenem mają dożywocie :)

 

A co kabli niech kolega sprobuje Duelundow, także już one zamknęły poszukiwania , mam głośnikowe i interconecty.

 

https://positive-feedback.com/audio-discourse/duelund-coherent-audio-dca16ga-premium-tinned-copper-vintage-tone-cable/

 

Ja bardzo długo grałem na Sun Audio 2A3 i później 300b.

Mega duet a koszty nie są takie masakryczne.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak to są najlepsze połączenia tych kolumn, im droższy sprzęt tym pazdziochy lepiej grają tylko nie z podłogi :)

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też Heresy i Simply Italy mają dożywocie(ciekawe ile te głośniki wytrzymają lat zanim się rozlecą ale obstawiam że wiecej niz 20) Focal diva tez sluchalem nawet całkiem niedawno bo były używki w super stanie na sprzedaż ale nie zrobiły na mnie wiekszego wrażenia, nie tego szukałem

 

A kolumny nie wiem jak macie porozstawiane ale sugeruje aby miały za sobą co najmniej pol metra bo mimo ze konstrukcja zamknieta to obudowa gra i słychać z tyłu wyraźnie

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.