Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o jakich focalach wspominasz

Miałem na myśli stare Focale, a w zasadzie JMlab. Modele PS5.1, Zoller Imagination. Nowych konstrukcji nie słuchałem. Mam jakieś przeczucie, że im nowsze konstrukcje tym mniej w nich muzyki :-). Twój wpis o Divach zdaje się to ptwierdzać.

 

klipshe z Lebenem mają dożywocie

U mnie też Heresy i Simply Italy mają dożywocie

Nie bądźcie tacy pewni :-) :-)

Grałem prze jakiś czas na Heresy i Lebenie. Owszem złego słowa nie powiem na te urządzenia, ale nie żałuję, że je sprzedałem.

 

szczególnie że nie potrzeba żadnych wtykow typu widły czy banany które zawsze mają wpływ na przesył sygnału

Nie mów, że słyszysz ten wpływ :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też Heresy i Simply Italy

 

Ja swego czasu odsłuchiwałem Heresy III z Unison Research Preludio. Były poważnym kandydatem do zakupu. Na wielu gatunkach magia (np. wokal Cohena, Casha etc.). Tak samo blues, stary rock itp. Niestety ciut słabiej było z klasyką.

Ostatcznie poszedłem w nieco innym kierunku, ale cały czas mam w głowie, te pudełka i może kiedyś w drugim systemie... Specjalnie do muzyki o jakiej napisałem.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli stare Focale, a w zasadzie JMlab. Modele PS5.1, Zoller Imagination. Nowych konstrukcji nie słuchałem. Mam jakieś przeczucie, że im nowsze konstrukcje tym mniej w nich muzyki :-). Twój wpis o Divach zdaje się to ptwierdzać.

 

 

Nie bądźcie tacy pewni :-) :-)

Grałem prze jakiś czas na Heresy i Lebenie. Owszem złego słowa nie powiem na te urządzenia, ale nie żałuję, że je sprzedałem.

 

 

Nie mów, że słyszysz ten wpływ :-)

no nie mów,że ty konfekcji nie slyszysz:)

Troszke hiendow obsluchalem i to nie na AS,mogę tylko stwierdzić po tamtej stronie niema nic:)

Ale nikomu nie chce odbierać zapału do zabawy w audio,kupować,zmieniać,przepinac,sprzedawać itd:)

Interes musi się kręcić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o słyszenie konfekcji ale o samą myśl że coś tam jest na drodze kabla głośnikowego czego być nie musi, bedzie mi z tym lepiej, dawno o tym myslałem ale zawsze był problem utleniania miedzi a tu w Duelundzie jest cynowana chroniona przed utlenianiem, i jestem happy. Po co wydawac krocie na zlote pozłacanie, rodowanie, srebrne widły jak tego poprostu nie musi byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie mów,że ty konfekcji nie slyszysz:)

Troszke hiendow obsluchalem i to nie na AS,mogę tylko stwierdzić po tamtej stronie niema nic:)

Ale nikomu nie chce odbierać zapału do zabawy w audio,kupować,zmieniać,przepinac,sprzedawać itd:)

Interes musi się kręcić:)

Ja przez kilkanascie lat przerobiłem mase sprzętów i kolumn, aż zabrnąłem w takie miejsce że miałem sprzęt określany hi-endem, niby słyszałem wszystkie szczegóły, niby scena była 3d, a ciągle czegoś było mało, słuchanie muzyki przestało mnie cieszyć. Czego brakowało? Nie wiedziałem póki nie przesłuchałem pierwszy raz Heresy, nie twierdze że są najlepsze, gdzieś czytałem że to nie hi-end tylko zwykłe hi-fi ale ja 100 razy bardziej wole to retro hi-fi niż wszystko inne co muałem i słuchałem do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o słyszenie konfekcji

Uff! A już myślałem, że ze mną coś nie tak :-)

 

Troszke hiendow obsluchalem i to nie na AS,mogę tylko stwierdzić po tamtej stronie niema nic:)

Ja przez kilkanascie lat przerobiłem mase sprzętów i kolumn, aż zabrnąłem w takie miejsce że miałem sprzęt określany hi-endem, niby słyszałem wszystkie szczegóły, niby scena była 3d, a ciągle czegoś było mało, słuchanie muzyki przestało mnie cieszyć.

Daje do myślenia to co piszecie o hi-endzie. Coś mi się zdaje, że ten cały hi-end to w dużej mierze tylko pozycjonowanie produktu na rynku.

 

100 razy bardziej wole to retro hi-fi niż wszystko inne co muałem i słuchałem do tej pory

Widocznie trafiłeś w "swoje brzmienie". Cena nie gra tu żadnej roli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Drogi Piotrze praktycznie przedmieścia:-)

Dziękuję za informacje, widzialem je na allegro, to jest chyba pierwsza seria, ciekaw na ile różnią się dzwiękowo w porównaniu do nowych modeli.

Niestety celuję w model wyżej i tego konkretnego chce posłuchać.

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznaczne różnice w ciśnieniu horny mogą nagłośnić większe pomieszczenia ustawiać je należy w rogach pomieszczeń mają te same przetworniki co Lascala czy Bella. Mowa o produkcji przed 2006 r produkowane niezmiennie od ponad 65 lat. Różnice w zwrotnicach za Lascale w idealnym stanie trzeba dać około 8000 zł nowe 40000 . Horny używane od 16000 zł nowe 60000 zł .

Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznaczne różnice w ciśnieniu horny mogą nagłośnić większe pomieszczenia ustawiać je należy w rogach pomieszczeń mają te same przetworniki co Lascala czy Bella. Mowa o produkcji przed 2006 r produkowane niezmiennie od ponad 65 lat. Różnice w zwrotnicach za Lascale w idealnym stanie trzeba dać około 8000 zł nowe 40000 . Horny używane od 16000 zł nowe 60000 zł .

czyli dźwiękowo dużej różnicy nie będzie?, jestem na etapie wymiany pomieszczenia , nowe to prawie 50 mk, a lubię posłuchać głośno i przyznam kusi mnie możliwość ustawienia ich pod ścianą. używane horny gdzieś w Polsce można dostać?

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horny jak wspomniałem mają większy wolumen , są tak zaprojektowane że najlepiej wypełniają pomieszczenie dżwiękiem ustawione w ROGACH pokoju pprzy narożniku ściany . Z używanymi Hornami może być w Polsce problem . Cena też pewnie około 20000 zł za oryginał Ja swoje Lascale słuchałem w różnych pomieszczeniach nawet 80 m2 i dawało to radę . Jak masz jakieś pytania dotyczące kupna info na priv .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Z używanymi Hornami może być w Polsce problem . Cena też pewnie około 20000 zł za oryginał

 

Właśnie się pojawiły, i to w tutejszych ogłoszeniach - gratka dla posiadających odpowiednie warunki lokalowe:

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/kolumny-podlogowe/klipsch-klipschorn-alnico-105-os122283.html

 

PS. Dla nadmiernych entuzjastów - zwróćcie uwagę na dopisek drobnym druczkiem "podana cena/1 szt.". :-)

Edytowane przez dong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam coś zmienić w nagłośnienie salki kinowej. Do wymiany idzie subwoofer. Teraz mam r-112sw.Mam kilka opcji dokupić jeszcze jedną 112 czy uderzyć w większego brata czyli w 115.. Jak to widzicie?

Pozdrawiam

Edytowane przez Mario1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poza budżet kosztuje ten sub Wombat C15 ale dziękuję za propozycję. Mam cały set Klipscha i chciałbym pozostać przy tej firmie. Pytanie ustawić dwie 112 czy dać jednego kolosa 115 ? Którą opcja będzie lepsza?( tylko i wyłącznie do oglądania filmów).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wiele to się w tym klubie klipscha nie dzieje to i na odpowiedź poczekasz. Więc tak ,każdy Ci powie że 2 będzie lepiej jak 1 ,tym bardziej jak chcesz je symetrycznie rozstawic. Nie wiem jak masz umeblowany pokój ani jak wielki . Ja mam np jeden koło łóżka bo to jest miejsce w którym brzmi najlepiej . Mam dane z testu 115sw ale nie widziałem wyników 112 więc nie powiem dokładnie jak będzie się przedstawiala różnica w odsłuchu i dlatego proponuje Ci wypożyczyć je na dzień czy dwa z jakiegoś sklepu i sam się przekonasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nigdy sub nie jest za duży bo nikt nie każe Ci go słuchać na 100% . Duży sub niżej schodzi i ma lepszej jakości bas i nie gra tak wysilony przy tym samym poziomie głośności jak mniejszy a 115 p0d względem cena-jakość zozjeżdżają konkurencję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To według Ciebie lepiej jeden duży sub niż dwa mniejsze.Co za tym idzie lepsze wypełnienie pomieszczenia basem? Ogladądam filmy na 60% głośności i na chwilę obecną jest dobrze ale chciałbym coś poprawić. Są trzy opcje:

2x112,

1x115,

i trzecia opcja 2x115.

 

Edytowane przez Mario1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.