Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że 2x115. Będzie moc i szukanie odpowiedniego miejsca na te "potwory". Jakieś wskazówki?

 

Jak na 30 m2 to jakaś masakra, ale na pewno na "luziku" dobrze zagra.

Ja mam jednego na ok. 30 metrach i jest "głośno" na początku skali.

Stoi za plecami (z przodu bardziej "dudniał")

 

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/subwoofery/2272-monitor-audio-gsw12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 30 m2 to jakaś masakra, ale na pewno na "luziku" dobrze zagra.

Ja mam jednego na ok. 30 metrach i jest "głośno" na początku skali.

Stoi za plecami (z przodu bardziej "dudniał")

 

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/subwoofery/2272-monitor-audio-gsw12

 

Witam, powiem szczerze, że Wasz post z nieba mi spada. Jestem w momencie kupowania zestawu Klipscha.

Moim głównym zainteresowaniem jest system dźwiękowy pod projektor, ale ponieważ jest to salon muzy też słuchamy. Również chciałem iść w 115 bo podobno nisko schodzi i jest wyraźnie lepszy niż mniejszy 112, schodzi ponoć niżej, lepsza jakość basu itd. Do tego mój metraż wynosi własnie 30 m2.

 

Tymczasem na allegro i olx tylko w ostatnim miesiącu były dwie aukcje pt "sprzedaje bo jest za duży dla mnie". Są sprzedawane praktycznie nówki użytkowane ok 1 miesiąca. W jednym przypadku koleś napisał że ma 25m2 salon i sub 115 jest za duży. Co o tym sądzicie, z perspektywy identycznej powierzchni jak moja (30m2) ? Już miałem iść w 2 x sb2000 ale post o wpakowaniu tych dwóch bydlaków znowu mnie natchnął pozytywnie :)

 

pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Na pewno jest początkowy szok spowodowany jego wielkością, nie jest ogromny ale naprawdę duży i zakładam że część z tych którzy je kupili a potem sprzedają nie zmierzyli nawet jak przedstawiają się jego wymiary w praktyce . Z mocą nie jest tak że jest za mocny na 25 czy 30 metrów skoro takie pokoje często goszczą pb13 ultra który jest 2 a nawet 3 razy mocniejszy (zależy od częstotliwości) mam dokładne dane spisane na kartce ale musiałbym poszukać. Nic nie stoi na przeszkodzie wypożyczyć choć jeden żeby z nim choć trochę poobcowac a jak już się przyzwyczaja do wielkości ,dokupić drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle ze mam wersje 110 i wybralem go nie bez powodu. A i tak pracuje ustawiony na godz 9 czyli blisko minimum. Oczywiscie ze wieksze schodza nizej ale to nie wielki plus kiedy za duzy sub powoduje nadmiar basu w pomieszczeniu. Akcja filmu to nie tylko grzmoty. Cale pasmo musi byc zbalansowane. Przelewanie sie basu to zadne dobre kino tylko kicz. Polecam dobierac z rozsadkiem.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wracając do tematu Klipsch, 115 wyjechał bo jest o 2 cm za wysoki (ekran od kina zawadzał), wjechały do mnie 8000F. Podłączyłem je z onkyo txrz 830. Powiem tak, w kinie miazga, system ma (bez suba na razie) takie p... basem jakie jest w prawdziwym kinie, takie "sieknięcie" basem. Wydaje się, że sub nie byłby nawet potrzebny, chociaż ja sądze że niektóre efekty z kina będą przenoszone w trakcie projekcji i warto, chce zamówić sp-120 jako następny mniejszy sub po 115. Nie bardzo wiem czy faktrycznie centralny coś zmieni bo w kinie zasuwa dźwięk tak, że mało chałupy nie rozwali.

 

Natomiast średnie są wrażenia z muzyką. Może wygrzanie, bo kolumny nowe. Może onkyo "nie lubi" się z Klipsch, może głośniki są idealne do kina a do muzyki średnio, może trzeba wzmacniacz dołożyć - nie wiem, ale po 1 dniu to na pewno nie jest to. Oczywiście na Hello adele jest pięknie ale jak idziemy w klimat typu np. aerosmith, to jest słabo. Vocal to taka trochę sieczka jakby śpiewał z innego pokoju. Dziwne bo po amerykanach bym się spodziewał że rock najlepiej będzie grał na nich. Na codzień mam superba z audio cantone i tam aerosmith gra duuużo lepiej, co prawda każdy głośnik jest osobno wysterowany z wzmaniacza no ale mimo wszystko w domu mam większe oczekiwania.

 

Crossover mam na 80 jak zaleca producent.

Podsumowując, do kina jest to na pewno najlepszy wybór, do muzyki jeszcze zobaczymy :) Niedługo zamówie suba, centralnego i tyły.

 

 

pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak na moje oko jest kilka spraw . Kolumny za duże do 25m( testuje teraz modele podstawkowe u siebie w 20m -silver 100,klipsch 600m,polk a3 i jest naprawdę wystarczająco, kanapą drży)jest po prostu za duże ciśnienie i jest ściana dźwięku. Wiem co pisze bo miałem wcześniej 280rp. Jest sprawa nie wygrzania, ale wątpię że kilkadziesiąt godz gry zmieni sprawe diametralnie. Jest też problem mocy. Ampli nie jest ogólnie mocny do stereo i wydajny żeby bujać 20cm x2 woofery. Podłącz na próbę wzmak stereo. I na koniec jest po prostu brzmienie klipscha. Na podstawkach już czuje różnicę w basie z Silver 100 gdzie jest szybki ,twardszy i "jędrny " a w 600m trochę poluzowany i może nawet buczący i rozlazły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja rozumiem, że ampli to nie do muzyki itd. Ale idąc tym torem, to po co w takim razie w ogóle są amplitunery za 4 czy 5 tyś. Powinienem w takim razie kupić najtańszy ampli z pre-out ?

Oczekiwałem po takim onkyo txrz830 trochę więcej. Z ciekawości podłączyłem starą yamahę 475 za którą dałem nie ponad 4K tylko 1,5K i gra to podobnie. Z drugiej strony - na pewno akustyka jest ważna, bo pokój prawie pusty (pusta podłoga bez dywanu itd). Czy za mały pokój - no nie wiem, strefa w której stoją kolumny ma 30m2, ale całe pomieszczenie więcej (jest taka nieduża ścianka która zmniejsza do tych 30m2). Mam stosunkowo dużą odległość od tych kolumn, optycznie nawet nie widzę tych obramówek złotych i nie wiem czy mam 8000f czy rp280f :) Chce jeszcze spróbować jaka będzie różnica z subem, jaka z dołożeniem 504c centralnego i tyłów (nie wiem tylko czy te podwójne brać tyły czy może zwykłe klocki). Chyba kupie też przez net as701 i zobaczymy. Wreszcie - to są wrażenia z pierwszych dni. Trzeba pobawić się loudness, ustawieniami itd. Także nie wymiękam i próbuje dalej, najważniejsze, że żona się chyba już trochę przyzwyczaiła do ich wyglądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast średnie są wrażenia z muzyką. Może wygrzanie, bo kolumny nowe. Może onkyo "nie lubi" się z Klipsch, może głośniki są idealne do kina a do muzyki średnio, może trzeba wzmacniacz dołożyć - nie wiem, ale po 1 dniu to na pewno nie jest to. Oczywiście na Hello adele jest pięknie ale jak idziemy w klimat typu np. aerosmith, to jest słabo. Vocal to taka trochę sieczka jakby śpiewał z innego pokoju. Dziwne bo po amerykanach bym się spodziewał że rock najlepiej będzie grał na nich.

Jak mozna w ogole tak obficie oceniac po jednym dniu nowe kolumny? One nawet troche nie sa ulozone jeszcze. Pograj dwa tygodnie, najlepiej non stop chocby bardzo cicho.

 

Klipsh sa swietne do rocka. One sa przede wszystkim do rocka.

 

Co do centrala - to jest podstawowy glosnik do kina i bardzo wiele zalezy wlasnie od niego.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda głośnikom trzeba dać trochę czasu, generalnie całemu zestawowi.

Ja swoje katowałem przez pierwszy miesiąc po 4-7 godzin, po 2 tygodniach zaczęły pojawiać się zmiany.

Teraz po około 400 godzinach wygranych mam wrażenie że jeszcze coś się zmienia na plus.

Maciej_72543 jak chcesz jeszcze testować to warto spróbować Denon-a z wyższej półki, może wnieść dużo do odsłuchu muzyki z Klipsch.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma "za duzych" subwooferow (swierdzenie: nadmiar basu ze wzgledu na zbyt wielki subwoofer to bzdura). Wiekszy subwoofer MOZE dostarczyc wyzszy poziom cisnienia ale NIE MUSI -> to przeciez kwestia odpowiedniego zestrojenia, ustawienia poziomu glosnosci, czestotliwosci granicznej i fazy!

 

 

Ale

- dwa subwoofery sa lepsze niz jeden

- cztery subwoofery sa lepsze niz dwa (dwa z przodu, dwa z tylu -> Double Bass Array)

- itd. :-)

 

To wszystko jest zwiazane z rownomiernym rozkladem cisnienia akustycznego w pomieszczeniu i redukcja wlywu modow pomieszczenia

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda głośnikom trzeba dać trochę czasu, generalnie całemu zestawowi.

Ja swoje katowałem przez pierwszy miesiąc po 4-7 godzin, po 2 tygodniach zaczęły pojawiać się zmiany.

Teraz po około 400 godzinach wygranych mam wrażenie że jeszcze coś się zmienia na plus.

Maciej_72543 jak chcesz jeszcze testować to warto spróbować Denon-a z wyższej półki, może wnieść dużo do odsłuchu muzyki z Klipsch.

 

Zobaczymy jak ktoś napisał może faktycznie trzeba więcej testować ale na pewno na ten moment nie jest to efekt którego bym oczekiwał. Zastanawiam się czy zmiana np. na yamaha 1070 z tego onkyo coś zmieni i spróbuję z tym as701 (lub od razu as1000 bo ten as1000 ma taki system że ampli będzie regulował głośność, 701 tego nie ma ponoć).

Mam pytanie : w opisie swoim masz 240s, jesteś zadowolony z nich? Czy jest różnica jak na tyły masz 240s albo zamiast nich rp160? Czy może 240s to u Ciebie boczne? Pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem zamieniać 240s z 160m, ponieważ było wiadomo przed zakupem które gdzie wylądują.

Z obydwu paczek jestem bardzo zadowolony.

Tak to wygląda:

wtg7d0.jpg

5b5k5l.jpg

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz trochę zabiłeś mi ćwieka tym pytaniem. Podaj konkrety to sprawdzę.

W filmach jest mega, przestrzeń super z atmosowymi 240s mi się bardzo ładnie zgrywają i czuję się jak w bańce, przy określonych scenach, przestrzeń jest super.

Ostatnio sobie obejrzałem" Fantastyczne Zwierzęta i Jak Je Znaleźć" , efekty dźwiękowe bardzo mi się podobały.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Chodzi mi ogólnie o to dlaczego ludzie wybierają bipole tzn nie tak łatwy do zlokalizowania dźwięk . Ogólnie czy ich budowa przekłada się na dźwięk do jakiego są przeznaczone.

 

Stosując np 160m czy 150m wiem czego można się spodziewać, dźwięk będzie ukierunkowany i nie tak przestrzenny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem wcale nie wiedziałem czego mogę się spodziewać po tych głośnikach, jedyne co miało dla mnie znaczenie to to że będą od kompletu i ładnie wyglądają, mogę je zawiesić na ścianę.

Po zakupie przy pierwszym już seansie, nie wiem czy nie był to "Everest" zdałem sobie sprawę że to właśnie jest doskonałe dopełnienie efektów w KD.

Wcześniej miałem klocki Jamo i zawsze mi coś nie pasowało, nie było przestrzeni, zła lokalizacja, rzadko który film sprawiał uśmiech na twarzy, grały bo grały i nic po za tym.

Z tymi głośnikami mogę poczuć się jak w kinie.

Przynajmniej takie jest moje odczucie.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Sam wiesz co ostatnio testowałem i po kilkunastu czy kilkudziesięciu zmianach z jednych kolumn na drugie i eksperymentach z ustawieniem głośników stwierdzam że mimo znalezienia bdb ceny na set Silvera (Silver 100,c350,fx)wybiorę set klipscha (600m,504c,402s). W sumie nie wiem czy powinienem się wstydzić tego że na ampli nie słyszałem znacznej wyższości Silver 100 nad klipsch 600m . Nie wiem co może być tego przyczyną bo raczej głuchy nie jestem ale też daleko mi do słuchu audiofili którym nawet kolor wzmacniaczy gra. Może to nowa seria klipscha jest aż tak dobra a może to moje niewygorowane wymagania ale właśnie tak to było. Nie słuchałem na wzmacniaczu stereo tylko na denonie 4200. Na początku bas w klipschach trochę dudnił i był trochę rozlazły ale sprawa poprawiła się po odsunięciu od ściany jakieś 60-70cm. Jako że kolumny były nowiutkie,po wygrzaniu może być tylko lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@subfan a ja na melodiki bl20 miałem wręcz odwrotnie niż @worms bardzo słaba lokalizacja dźwięku zmieniłem na monitory heco 200 a aktualnie mam klipsch 150 piano black. Mam podobne warunki odsłuchu z tyłu za plecami ale trzeba też zaznaczyć że te bl20 to troszkę inna konstrukcja w klipsch konstrukcja jest obustronna stąd też pewnie lepszy efekt.

Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.