Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór płyty głównej i procesora pod PC media center


rambo54

Rekomendowane odpowiedzi

Nosze się z wymianą płyty i procka pod kątem słuchania muzyki z PC. Na drugim planie były by to filmy HD 720p. Na trzecim buszowanie po forum :)

Obecnie mam płytę MSI P6N sli platinium oraz procesor Intel e6420 core 2 duo 2.13Mhz

 

Chodził mi po głowie taki zestaw ale ktoś mi podkupił. Kto pierwszy ten..

E8400 na Asusie P5Q.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z wpisów na forum niejasno wynika że pod kątem AUDIO taktowanie procesora powinno być jak najmniejsze, a z drugiej że 4 rdzeniowce sa najlepsze..

 

Korzystam z grafiki pasywnej HD5570 na PCI-E i dzwiękówki M-Audio 192 na PCI.

Resztą urządzeń może być już na płycie. LAN USB FireWire itd.

 

Czy ma sens zmiana coolera procka oraz zasilacza na pasywne ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze największym problemem był hałas. Wszystko powinno być dobrane tak, aby wydzielało jak najmniej ciepła. Im mniej ciepła tym słabsze może być chłodzenie i tym wolniejsze (tym samym cichsze) wentylatory mogą być zastosowane. Procesory czterordzeniowe są dobre pod tym względem, bo są wydajne i najnowsze, tzn zrobione w najmniej wydzielającej ciepło technice wykonania, bodajże ostatnio 32 nm. Ponadto im mniejsza częstotliwość, na której pracuje, tym mniej ciepła się wydziela. Podobnie można powiedzieć o procesorze karty graficznej i chipach płyty głównej. Zwróć uwagę na sprawność zasilacza, powinna być jak największa. Pomijam oczywiste sprawy jak wykonanie podzespołów komputera zapewniające jak najbardziej ciche działanie.

Od lat z hałasem radzę sobie stosując tanie i ciche wentylatory Arctic Cooling na procesor i zasilacz, zdarzało się, że i na kartę graficzną, dodatkowo spowalniając je do prędkości ok 1100-1200 obr/min za pomocą wlutowanych szeregowo diód prostowniczych w przewód zasilający wentylatora (włożyć je np. do koszulki termokurczliwej). Trzeba to dobrać eksperymentalnie (przedwczoraj modyfikowałem swój komp, przykładowo wyszło 8 diód na wiatraczek procesora)aby w najbardziej niekorzystnych warunkach nie przekroczyć dopuszczalnej temperatury podzespołów. W tym pasywnie chłodzonej karty graficznej, która musi mieć zapewniony odpowiedni przepływ powietrza, o którym z reguły w dużej mierze decyduje wiatrak zasilacza. Każda dioda powoduje spadek napięcia o ~0,6V. Koszt śmiesznie mały, za 100 diód 1A zapłaciłem ostatnio 5 zł, a robota, jeżeli masz lutownicę, też żadna i bardzo dobra alternatywa dla, z reguły drogiego, chłodzenia pasywnego. Jeżeli nie Tobie to może komuś się przyda ta informacja. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodził mi po głowie taki zestaw ale ktoś mi podkupił. Kto pierwszy ten..

E8400 na Asusie P5Q.

 

Powinien Ci wystarczyć w zupełności do muzyki aż nadto.

Sam jadę na E7400 2,8GB i Asus P5QL Pro, grafice GF9800GT i nie narzekam jeśli chodzi o temperaturę pracy.

 

 

Czy ma sens zmiana coolera procka oraz zasilacza na pasywne ??

 

Jeśli nie grasz to jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbyś zastosować chłodzenie pasywne karty graficznej (już masz), procka i zasilacza to wg mnie powinien i tak być wentylator, który powoduje przepływ powietrza przez wnętrze komputera. Jest tam jeszcze do chłodzenia płyta główna i dysk twardy (nie sprawdzałem teraz, ale te starsze potrafiły się całkiem nieźle grzać).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 rdzeni i tak nie wykorzystasz nawet w grach. Nie sluchaj tego co pisza na np. benchmark.pl totalna sciema.

Do muzyki wystarczy pentium 1 :) Nie napalaj sie na nowe intele. W praktyce w grach i tak nie ma roznicy.

Radze Ci zaczac od zasilacza. Pamietaj dobry zasilacz= wysoka sprawnosc= mniejsze rachunki za prad.

Chieftec, praktycznie bezglosne. Jezeli masz kase mozesz zakupic zasilacze pasywne,

Moj stary athlon 3000 dzialal na samym radiatorze bez zasilacza. Mial opcje cool and quit, przechodzil w tryb oszczednosciowy i wogole sie nie grzal.

Dodatkowo jezeli drazni Cie odglod dysku, ja robilem podstawki z gabki. Grafa tez pasywa. Takze problem halasu masz z glowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wpisów na forum niejasno wynika że pod kątem AUDIO taktowanie procesora powinno być jak najmniejsze,

Obecnie taktowanie procesorów jest zmienne i taki i5 Sandy Bridge taktowany jest przy niewielkim obciążeniu/IDLE zegarem 1,6 ghz (przy wysokim obciążeniu już np. ponad 3 Ghz).

 

Procesor do audio powinien być ENERGOOSZCZĘDNY ... by można było go łatwo, po cichu schłodzić ... np. Intel Core G620 2,60 GHz 3MB cache s. 1155 Box - z filmami 720p h/x264 też powinien sobie swobodnie poradzić (nie wykluczone że nawet 1080p h264 ruszy)

 

4 rdzeni i tak nie wykorzystasz nawet w grach.

GTA4 , battlefield 3 - pierwsze lepsze, z brzegu korzystające z 4 rdzeni.

 

Do muzyki wystarczy pentium 1 :)

Do FLAC obawiam się że może nie wystarczyć (lub stratnego mp3).

 

Nie napalaj sie na nowe intele. W praktyce w grach i tak nie ma roznicy.

Jest różnica.

 

Poza tym nowe intele w 32 nm procesie, mają rewelacyjny stosunek mocy do wydajności.

 

Pamietaj dobry zasilacz= wysoka sprawnosc= mniejsze rachunki za prad.

Tam kij w nery z rachunkami ... wysoka sprawnośc (certyfikat gold/platinum) to mniejsze straty energetyczne = mniejszy wymagany strumień powietrza przy chłodzeniu = możliwe praktycznie bezgłośne chłodzenie.

Chieftec, praktycznie bezglosne.

Enermax, Be quiet - OK ... ale Chieftec? ... Chieftec to tylko dobre obudowy robi.

 

dodatkowo spowalniając je do prędkości ok 1100-1200 obr/min za pomocą wlutowanych szeregowo diód prostowniczych w przewód zasilający wentylatora (włożyć je np. do koszulki termokurczliwej). Trzeba to dobrać eksperymentalnie (przedwczoraj modyfikowałem swój komp, przykładowo wyszło 8 diód na wiatraczek procesora)aby w najbardziej niekorzystnych warunkach nie przekroczyć dopuszczalnej temperatury podzespołów.

Kupno płyty głównej ze sterowaniem wentylatorami z poziomu UEFI jest znacznie doskonalszym rozwiązaniem (ASROCK takie robi ... obecnie firma robi porządne jakościowo produkty, w przeciwieństwie do tego co było kiedyś ... warto wybrać model z cyfrową sekcją zasilania - mniej się grzeje)

 

Co do prędkości wentylatorów - 1100-1200 RPM przy 120 mm to już jest trochę szum ... chyba że używasz mniejszych ... ale mniejszy wentyl to gorszy stosunek wydajności do hałasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz cicho to platforma na atom ion, pełne dekodowanie mkv 1080p i możesz mieść chłodzenie pasywne

Taka mała uwaga ... mkv to tylko kontener ... jeśli będzie w nim strumień typu DivX / XviD to da zupełnie inne obciążenie niż X264 - analogicznie jak w innych kontenerach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno płyty głównej ze sterowaniem wentylatorami z poziomu UEFI jest znacznie doskonalszym rozwiązaniem (ASROCK takie robi ... obecnie firma robi porządne jakościowo produkty, w przeciwieństwie do tego co było kiedyś ... warto wybrać model z cyfrową sekcją zasilania - mniej się grzeje)

 

Co do prędkości wentylatorów - 1100-1200 RPM przy 120 mm to już jest trochę szum ... chyba że używasz mniejszych ... ale mniejszy wentyl to gorszy stosunek wydajności do hałasu

 

Też mam taką płytę ale miałem zonka. Sterowanie wymagało 4 pinowego wentylatora. Wentylator pentium box i posiadane były 3-pinowe. Dla takiego przypadku rozwiązanie z diodami jest bardzo dobrą alternatywą.

Używałem (właśnie wyszedł mi ostatni) starszego modelu wentylatora Arctic Cooling. Podobnych do modelu :Fan 9 Ultra Silent 92mm, ale bez gumowych amortyzatorów. Wentylator jest zamontowany na zasilaczu wewnątrz komputera i pompuje powietrze przez niego na zewnątrz. Jest naprawdę bardzo cicho, nawet wieczorem. Raczej ciężko było by nałożyć 12 cm wentylator na procek, czy też starszy zasilacz :)

Miałem o tym napisać, ale może teraz to zrobię. Teoretycznie większy wentylator w zasilaczu powinien spowodować, że nawet tańsze ich modele powinny być ciche. Ale nic bardziej mylnego. Kupiłem taki przypadkiem, z ciekawości, i z powodu jazgotu, który powodował, z pokorą wróciłem do starszego. Więc podstawą jest sprawdzenie parametrów i nie żałowanie pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką płytę ale miałem zonka. Sterowanie wymagało 4 pinowego wentylatora. Wentylator pentium box i posiadane były 3-pinowe. Dla takiego przypadku rozwiązanie z diodami jest bardzo dobrą alternatywą.

Używałem (właśnie wyszedł mi ostatni) starszego modelu wentylatora Arctic Cooling. Podobnych do modelu :Fan 9 Ultra Silent 92mm, ale bez gumowych amortyzatorów. Wentylator jest zamontowany na zasilaczu wewnątrz komputera i pompuje powietrze przez niego na zewnątrz. Jest naprawdę bardzo cicho, nawet wieczorem. Raczej ciężko było by nałożyć 12 cm wentylator na procek, czy też starszy zasilacz :)

Miałem o tym napisać, ale może teraz to zrobię. Teoretycznie większy wentylator w zasilaczu powinien spowodować, że nawet tańsze ich modele powinny być ciche. Ale nic bardziej mylnego. Kupiłem taki przypadkiem, z ciekawości, i z powodu jazgotu, który powodował, z pokorą wróciłem do starszego. Więc podstawą jest sprawdzenie parametrów i nie żałowanie pieniędzy.

ASRock Extreme 4 P67 bez problemu steruje wentylatorami 3 pin (4-10 poziomów prędkości do wyboru). Ale fakt, na procesorze akurat mam 4 pin, 3 pin nie wiem czy w tym gniazdku by był sterowany (ale nic nie powinno stać na przeszkodzie, by ew. wpięć wentylator 3 pin w inne gniazdo które byłoby 3 pin - gniazd na wentylatory ma ta płyta chyba z 5 ... z czego jakieś 4 są niezależnie sterowane).

 

Co do wentylatora na CPU - Fortis z 12 cm wentylatorem 120 mm @780RPM na i5 2400 pod pełnym obciążeniem u mnie daje temp. na rdzeniu rzędu 4X st. Celsjusza.

 

Co do zasilacza ... nie wiem co tam kupiłeś, ale Enermax, ten lepszej klasy to raczej nie był ... a wiadomo że szrot będzie głośny, czy to z wentylem 80 czy 140 mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Masz bardzo fajny i przemyślany sprzęt, ale zejdźmy na ziemię z cenami i zaproponujmy rambo54 rozwiązanie (pewnie jeszcze śpi i nie wie, jaka „zażarta” dyskusja się toczy z jego powodu :)), najlepiej, ale nie koniecznie, w granicach około 400 zł, jak rozumiem. Myślę, że płyta z box’owym procesorem z linku allegro umożliwi płynne, bezproblemowe oglądanie rozdzielczości 1080, bez najmniejszych zacięć. Mój stary laptop na Duo T9400 i GF 9700MGT (Asus G71V, jak zerknąłem, słabsza konfiguracja) spokojnie na to pozwala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga ... mkv to tylko kontener ... jeśli będzie w nim strumień typu DivX / XviD to da zupełnie inne obciążenie niż X264 - analogicznie jak w innych kontenerach.

odpowiadam

 

obecnie atom ion bez problemu sprzętowo decoduje wszystkie kodeki co tylko się nawinie,

 

jeżeli ma służyć jako serwer audio wideo to bym nie bawił się w składanie tylko gotowego kupił za 800 chodzą na allegro gotowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i bym sobie darował składanie nie warto w tym wypadku, ma się malutki gabaryt z chłodzeniem najczęściej pasywnym i problem z głowy,

po co wymyślać coś mądrzejszego na siłę jak są gotowe nie drogie produkty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wentylatory to najlepiej Noctua, ale ceny nie zachęcają.

Co do dysków to są specjalne boxy wyciszające. Obudowę można okleić matami bitumicznymi.

Co do niewykorzystywania rdzeni to rozdzielanie pracy pomiędzy rdzeniami odbywa się sprzętowo(po części), a jak komuś za dużo GHz to niech sobie zaniży taktowanie w biosie albo nawet wyłączy zbędne rdzenie (wszystkie oprócz pierwszego można).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jeżeli ma służyć jako serwer audio wideo to bym nie bawił się w składanie tylko gotowego kupił za 800 chodzą na allegro gotowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
W sumie bardzo fajna zabawka (jeśli rusza wszystko co trzeba z mkv h264 1920x1080p włącznie).

 

Co do dysków to są specjalne boxy wyciszające. Obudowę można okleić matami bitumicznymi.

Osobiście nie używałem, ale podobno przy box na HDD są problemy z wibracjami (znaczy się box nie eliminuje ich w pełni i nadal może być rezonans z budą) - na prawdę pewnym rozwiązaniem w kwestii ciszy są natomiast SSD ;)

 

Co do mat bitumicznych - nigdy bym czegoś takiego do obudowy nie wkładał (np. zupełnie nie zmniejszy hałasu powstałego na skutek przepływającego strumienia powietrza przez grill obudowy i dodatkowo zawsze podniesie temp. wewnątrz)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD może i jest cichy(bezgłośny nawet) ale trochę szkoda jego możliwości transferowych na multimedialny komputer, a stosunek ceny do pojemności też nie jest najlepszy. Gdzieś widziałem dysk w pudełku wyciszającym firmy scythe a do tego obłożony matami bitumicznymi temp. była chyba w normie. Co do tego wynalazku z allegro to audio rzeba by było puścić po hdmi(chyba było) albo USB DAC, bo ta wbudowana karta to raczej nic fajnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bardzo fajna zabawka (jeśli rusza wszystko co trzeba z mkv h264 1920x1080p włącznie).

 

 

rusza wszystko z palcem nosie na 1080p i ma hdmi i często też mają wyjścia audio cyfrowe ale mając daca usb bym nie zabiegał o to :)

bardzo fajna platforma energooszczędna mała i wydajna do zastosowań audio video, sam będę taką platformę celował ale w takiej wersji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wtedy nie trzeba koniecznie włączać tv żeby odalać muzykę :) no chyba że ktoś lubi bawić się iphonem zdalnie wtedy może być bez lcd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD może i jest cichy(bezgłośny nawet) ale trochę szkoda jego możliwości transferowych na multimedialny komputer, a stosunek ceny do pojemności też nie jest najlepszy.

W świetle ostatnich podwyżek cen dysków talerzowych, SSD staje się ciekawą alternatywą tam gdzie nie potrzeba wielkich pojemności. Co do transferów ... do takiego Audio PC nie trzeba przecież kupować OCZ Vertex 3 ... wystarczy OCZ Plus 120 GB za 536 zł .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

4 rdzeni i tak nie wykorzystasz nawet w grach.

 

Z tym to się nie zgodzę, praktycznie wszystkie nowe gry wykorzystają 4 rdzenie. A w niektórych to wręcz absolutna konieczność, do naprawdę płynnej rozgrywki. Dobrym przykładem jest choćby seria Battlefield.

 

Nie sluchaj tego co pisza na np. benchmark.pl totalna sciema.

 

Jak widać nie tylko na Benchmarku ściemniają ;-).

 

Do muzyki wystarczy pentium 1 :)

 

Pentium I to jest dokładnie to co nie wystarczy już do muzyki, bo mu zasobów braknie. Kolega idealnie trafił z przykładem. Chyba miałeś na myśli Pentium III?

 

A tak poza tym, to i do muzyki im nowszy procesor tym lepiej. Albowiem, ponieważ,jak powiedział znany satyryk: nowszy procesor -> mniejszy proces technologiczny -> mniej prądu bierze -> mniejsze wydzielanie ciepła -> cichsze chłodzenie, spory zakres możliwego undervoltingu -> chłodzenie pasywne -> cisza.

 

Nie napalaj sie na nowe intele. W praktyce w grach i tak nie ma roznicy.

 

Jest różnica i to sięgająca 70%, pomiędzy takim samym procesorem dwurdzeniowym i czterordzeniowym, przykład Battlefield Bad Comapny II.

 

Radze Ci zaczac od zasilacza. Pamietaj dobry zasilacz= wysoka sprawnosc= mniejsze rachunki za prad.

Chieftec, praktycznie bezglosne. Jezeli masz kase mozesz zakupic zasilacze pasywne,

 

Tylko przypadkiem nie kupuj typowego "dorosłego" pasywnego zasilacza komputerowego. W takich konstrukcjach stosowane są przetwornice napięcia stałego, które potrafią "ćwierkać" pod obciążeniem, co jest po stokroć bardziej wkurzające od cichego wentylatora.

 

Ze swej strony polecam zasilacze BeQuieta, szczególnie wyższe modele z wentylatorami Silent Wings.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony polecam zasilacze BeQuieta, szczególnie wyższe modele z wentylatorami Silent Wings.

Teraz wyszły ciekawe modele E9 - chcę kupić, ale poczekam aż nieco ceny spadną (Nowości są lekko przesadnie drogie, co dodatkowo potęguje słaba złotówa w tym momencie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień do radia internetowego i flac'ów używam mini komputerka na atomie. Ma wyjście SPDIF, HDMI. Pasywka z opcją coolera na radiator procesora. Dysk systemowy SSD. Jak potrzeba TB storage'u to zewnętrznie dostawia się coś i po sprawie. Na razie pojemne pendrive'y mi wystarczają.

Totalna cisza, zewnętrzny zasilacz, bardzo mały pobór energii elektrycznej (w porównaniu ze standardowymi desktopami). Największy koszt to ładna obudowa. Software'owo z ubuntu i xbmc. HD z youtube na dużej plaźmie z tego maleństwa wygląda powalająco. Wszystko pracuje rewelacyjnie szybko. Duży plus to bardzo wygodna obsługa multimediów przez xbmc, u mnie docelowo będzie 8" touchscreen w ramce ze szczotkowanego aluminium (całość musi wyglądać estetycznie - stoi w salonie), by nie odpalać telewizora, gdy to zbędne. Postawiłem również na tradycyjne zdalne sterowanie, mini klawiatura lenovo, dzięki czemu nie martwię się, jak pilot wala się po kanapie, ktoś go zrzuci czy inne wypadki losowe go spotkają.

 

Nie bardzo wiem po co coś szybszego, mocniejszego szukasz? Chyba, że jakieś gry jeszcze to ma obsługiwać. Generalnie Atom nie jest pierwszej młodości, AMD wprowadziło Brazosa, może warto zapoznać się z czymś takim?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem również na tradycyjne zdalne sterowanie, mini klawiatura lenovo, dzięki czemu nie martwię się, jak pilot wala się po kanapie

 

Nie ma nic gorszego niż siedzenie na kanapie z klawiaturą czy to jest na pewno aby wygodne rozwiązanie ?, i sterowanie (nachylanie się) stojącym (zagracającym) na stole '' 8" touchscreen w ramce '' . Bardziej wygodnie i estetycznie będzie rozwiazać to tak, dysk sieciowy ze zbiorem muzyki i filmów, amplituner sieciowy np yamaha, marantz, onkyo, denon, a wtedy radia int i katalogi z muzyką przeglądamy i zarządzamy sobie nimi wygodnie na wyświetlaczu ipoda albo telefonu z androidem siedząc w fotelu nie nachylając się do klawiatury albo do ''touchscreen w ramce''. No i do tego jeszcze jakiś streamer multimedialny albo nawet ps3, albo ewentualnie TV z wbudowanym netem. No i wtedy mamy to rozwiązane to tak że pliki i radia (włącznie z analogowymi z amplitunera bo ipod też je wyświetla) do słuchania obsługujemy wygodnie z ipoda/tel z androidem bez potrzeby włączania telewizora albo zagracania stołu ''touchscreen w ramce'' a to co do oglądania to obsługujemy za pomocą menu na TV, przy czym zdaje się sieciowym TV sony bravia też można zarządzać z ipoda.

 

Po co się męczyć z klawiaturą na kanapie przy słuchaniu muzyki i radia int jak można tak :

 

 

 

 

Również sieciowym odtwarzaczu Sony SMP-N100 można zarządzać z ipoda albo telefonem z androidem:

 

''Współpraca z telefonem iPhone / urządzeniami Android - Sterowanie funkcjami modułu Netbox, wyświetlanie informacji o płycie ''

 

A wtedy przy słuchaniu nie ma potrzeby odpalania TV.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic gorszego niż siedzenie na kanapie z klawiaturą czy to jest na pewno aby wygodne rozwiązanie ?, i sterowanie (nachylanie się) stojącym (zagracającym) na stole '' 8" touchscreen w ramce '' . Bardziej wygodnie i estetycznie będzie rozwiazać to tak, dysk sieciowy ze zbiorem muzyki i filmów, amplituner sieciowy np yamaha, marantz, onkyo, denon, a wtedy radia int i katalogi z muzyką przeglądamy i zarządzamy sobie nimi wygodnie na wyświetlaczu ipoda albo telefonu z androidem siedząc w fotelu nie nachylając się do klawiatury albo do ''touchscreen w ramce''. No i do tego jeszcze jakiś streamer multimedialny albo nawet ps3, albo ewentualnie TV z wbudowanym netem. No i wtedy mamy to rozwiązane to tak że pliki i radia (włącznie z analogowymi z amplitunera bo ipod też je wyświetla) do słuchania obsługujemy wygodnie z ipoda/tel z androidem bez potrzeby włączania telewizora albo zagracania stołu ''touchscreen w ramce'' a to co do oglądania to obsługujemy za pomocą menu na TV, przy czym zdaje się sieciowym TV sony bravia też można zarządzać z ipoda.

 

Po co się męczyć z klawiaturą na kanapie przy słuchaniu muzyki i radia int jak można tak :

 

 

 

 

Również sieciowym odtwarzaczu Sony SMP-N100 można zarządzać z ipoda albo telefonem z androidem:

 

''Współpraca z telefonem iPhone / urządzeniami Android - Sterowanie funkcjami modułu Netbox, wyświetlanie informacji o płycie ''

 

A wtedy przy słuchaniu nie ma potrzeby odpalania TV.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

można prościej,

bo xbmc obsługuje piloty ,, trzeba mieć odbiornik albo w kompie albo dodatkowy i po sprawie

można tak z pilota to robić siedząc wygodnie na kanapie bez dziubania w małym iphonie :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można prościej,

bo xbmc obsługuje piloty ,, trzeba mieć odbiornik albo w kompie albo dodatkowy i po sprawie

można tak z pilota to robić siedząc wygodnie na kanapie bez dziubania w małym iphonie :)

 

To nie jest na dłuższą metę dobre rozwiązanie, bo musisz mieć wtedy non stop załączony prądożerny TV. A poza tym do sterowania plikami (bez włączonego tv) z dysku sieciowego można wykorzystać też ipAda czy też np nowy tablet sony z androidem.

 

 

A co do klawiatury na kanapie do przeglądania neta na TV, to rozwiązuje to telefon :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta klawiatura to jest bardziej pilot niż klawiatura... Zresztą bardzo solidne urządzenie i rewelacyjnie działające. A touchscreen nie na stole, tylko przy audiofilskim stoliku ze sprzętem, służący jako podgląd okładek i tytułów jak się jest w pobliżu... Nic więcej, ma to robić za wyświetlacz w tym "cd playerze". Wszyscy mają jakieś chore parcie na smartfony sterujące wszystkim... Naprawdę, to nie dla mnie. Zbyt mało trwałe, trzeba ładować, bardzo mała wygoda jak dla mnie (irytuje mnie obsługa tych "nowoczesnych" tel. dotykowych).

 

A ten touchscreen sam się włączy/ wyłączy, można lepiej? A jak youtuba lub filmy chcę pomęczyć to odpalam telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystałem i przerobiłem przykład z powyższego filmiku aby zobrazować/ a przynajmniej zasugerować ergonomicznie i funkcjonalnie optymalny rozdział urządzeń na poszczególne funkcje :

 

homemn.jpg

 

Ale ta klawiatura to jest bardziej pilot niż klawiatura... Zresztą bardzo solidne urządzenie i rewelacyjnie działające.

 

To pewnie jest ta klawiatura :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ten model. Całkiem fajne jak za te pieniążki urządzenie (~150zl). Dobrze leży w dłoni, Chińczycy pogłówkowali nad ergonomią. Klawisze ładnie pracują, dobrze wyczuwalne pod palcami. Rewelacyjny zasięg działania, nie trzeba nigdzie celować. Odbiornik malusieńki, można wsadzić do obudowy, nie szpecąc jej. Co dla mnie ważne, osoby techniczno-odporne i dzieci nie mają z jego obsługą problemów, bierzesz do ręki i play. Upadnie z kanapy, ktoś na nim usiądzie - nic się nie dzieje, wydaje mi się, że użyty plastik jest dobry jakościowo. Jedyne czego bym się czepił, to ten trackball - mało precyzyjny, trzeba przywyknąć, a w samym środowisku graficznym przydaje się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadam

 

obecnie atom ion bez problemu sprzętowo decoduje wszystkie kodeki co tylko się nawinie,

 

jeżeli ma służyć jako serwer audio wideo to bym nie bawił się w składanie tylko gotowego kupił za 800 chodzą na allegro gotowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i bym sobie darował składanie nie warto w tym wypadku, ma się malutki gabaryt z chłodzeniem najczęściej pasywnym i problem z głowy,

po co wymyślać coś mądrzejszego na siłę jak są gotowe nie drogie produkty

 

Inny przykład:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kupiłem sobie coś takiego 2 lata temu. Do środka wsadziłem dwa ciche dyski 500GB. Komputer NIE MA WIATRAKA. Stoi pionowo

i jest chłodzony konwekcyjnie. Działa na tym mpd i flac odtwarza od niechcenia. Dopiero resampling powoduje wzrost temperatury.

Tak się składa, że karta muzyczna nie wysyła sygnału 88.2khz po spdif, a ponieważ mam taką jedną płytę z LINN to jest robiony

resampling do 96khz. Co do filmów to ten komputer potrafi pociągnąć h264 w jakości blueray. H264 ma wsparcie sprzętowe i tyle.

Paradoksalnie bardziej obciąża go odtwarzanie divx -- tu nie ma wsparcia sprzętowego. Idealnym rozwiązaniem to kupienie

tego komputera z małym dyskiem ssd w środku a resztę dostarcza się po kablu/wifi z jakiegoś ukrytego w mieszkaniu dysku

sieciowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest na dłuższą metę dobre rozwiązanie, bo musisz mieć wtedy non stop załączony prądożerny TV. A poza tym do sterowania plikami (bez włączonego tv) z dysku sieciowego można wykorzystać też ipAda czy też np nowy tablet sony z androidem.

 

 

A co do klawiatury na kanapie do przeglądania neta na TV, to rozwiązuje to telefon :

 

absolutnie nie musisz mieć włączonego non stop tv!!

odpalasz muzykę i go gasisz! proste!

 

 

a tu kompy z pilotem do nawigacji np w xbmc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jak potrzebujesz go używać do netu możesz dołożyć do zestawu klawiaturę krótką lub mniejszą żaden problem, kumpel ma takie małe cudo na bt i sprawdza się rewelacyjnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak się składa, że karta muzyczna nie wysyła sygnału 88.2khz po spdif, a ponieważ mam taką jedną płytę z LINN to jest robiony resampling do 96khz.

Przepraszam za off-topic.

Mam dokładnie ten sam problem. W jakim programie, w jaki sposób, za pomocą jakiego pluginu udało Ci się ustawić, żeby tylko pliki o konkretnych parametrach były reamplowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off-topic.

Mam dokładnie ten sam problem. W jakim programie, w jaki sposób, za pomocą jakiego pluginu udało Ci się ustawić, żeby tylko pliki o konkretnych parametrach były reamplowane?

 

Używam wyłącznie linuksa. Muzykę odtwarza mpd. Wygląda to tak, że mpd wie, że karta dźwiękowa nie akceptuje 88.2khz

i wtedy sam to resampluje do 96khz. Alsa (sterownik karty dźwiękowej) informuje, że karta akceptuje następujące

częstotliwości: 44100, 48000 i 96000 w 16,20 i 24 bitach.

Wpadłem na to przypadkiem. Kiedy odtwarzałem tę płytę znacznie wzrastało obciążenie

procesora. Można więc powiedzieć, że mam inteligentny bit-perfect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.