Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór płyty głównej i procesora pod PC media center


rambo54

Rekomendowane odpowiedzi

a tu kompy z pilotem do nawigacji np w xbmc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jak potrzebujesz go używać do netu możesz dołożyć do zestawu klawiaturę krótką lub mniejszą żaden problem, kumpel ma takie małe cudo na bt i sprawdza się rewelacyjnie

 

Tego typu kompy z xbmc jak również apple TV jednak też mogą być obsługiwane przez tablety, ipody i telefony z androidem bo są takie aplikacje które umożliwiają nawigowanie po plikach z muzyką i radiach int bez włączonego tv lub monitora.

 

Jednak tablet jest bardziej praktyczny niż klawiatura (która też na nim się wyświetla) bo może też wyświetlać menu do nawigacji plikami, okładki płyt itp. Obadam potem jeszcze ten temat, są pokazane różne przykłady na youtube wpisać: (xbmc + ipod albo ipad albo android) albo apple TV + to samo co wcześniej podałem.

 

Tym niemniej do słuchania muzyki technicznie lepsze (przynajmniej teoretycznie i według recenzji) jest jednak bezpośrednie podłączenie po sieci odtwarzacza strumieniowego (lub wzmaka/ampli strumieniowego) w rodzaju yamahy czy marantza niż łączenie podobnego rodzaju kompów po opticalu z DAC lub ampli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Alsa (sterownik karty dźwiękowej) informuje, że karta akceptuje następujące

częstotliwości: 44100, 48000 i 96000 w 16,20 i 24 bitach.

Dzięki za odpowiedź.

U mnie niestety player przestaje odtwarzać "niekompatybilne" pliki i wywala info, że "unsupported files" czy coś takiego.

 

 

Kończę off-topica i nie zaśmiecam więcej wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, jest jeszcze takie jedno małe ale, tj podany przez ciebie komp (pod telewizorek) asrock kosztuje około 2500zł a player strumieniowy plus minus 500 zł (co prawda bez dysku), to jest różnica. No i też coraz więcej pojawia się telewizorów sieciowych.

 

A xyzpawel kupuje player strumieniowy i uważa że jego analogowy tor audio jest na tyle dobry że nie ma sensu łączyć go cyfrowo z lepszym DAC.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu kompy z xbmc jak również apple TV jednak też mogą być obsługiwane przez tablety, ipody i telefony z androidem bo są takie aplikacje które umożliwiają nawigowanie po plikach z muzyką i radiach int bez włączonego tv lub monitora.

 

Jednak tablet jest bardziej praktyczny niż klawiatura (która też na nim się wyświetla) bo może też wyświetlać menu do nawigacji plikami, okładki płyt itp. Obadam potem jeszcze ten temat, są pokazane różne przykłady na youtube wpisać: (xbmc + ipod albo ipad albo android) albo apple TV + to samo co wcześniej podałem.

 

Tym niemniej do słuchania muzyki technicznie lepsze (przynajmniej teoretycznie i według recenzji) jest jednak bezpośrednie podłączenie po sieci odtwarzacza strumieniowego (lub wzmaka/ampli strumieniowego) w rodzaju yamahy czy marantza niż łączenie podobnego rodzaju kompów po opticalu z DAC lub ampli.

technicznie lepsze jak masz pilota tym bardziej,

jednak osobiście uważam że najlepsze dla mnie jest rozwiązanie polegające na połączeniu muzyki i video czyli platforma na atom ion ale w netbooku (jest dodatkowy lcd i nie trzeba włączać tv do odpalania muzyki) można go kupic za około tysika , problem nawigacji pozostaje albo z tabletu albo myszką albo tradycyjnie trzeba podejść jak to zwykłego playera cd przy wkładaniu płyty,

natomiast ja uważam że nie jest też problem , osobiście odpalam play liste i leci , lub strumień audio, film odpalam jeden wieczorem więc tego chodzenia to więcej jest do ubikacji :) ale masz rację nawigację trzeba upraszczać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie czytam o różnych platformach, ale kolejne urządzenie w domu nie wchodzi w rachubę.

Moje pytania dotyczące zasilania pasywnego, dotyczyły bardziej roli wiatraków w torze zasilania PC.

Czy te silniczki nie sieją zakłóceń. Na dzień dzisiejszy kupno porządnego zasilacza pasywnego to jakiś kosmos cenowy !!

A tanie pasywki się sypią i piszczą. Zostaje na razie Chieftec 350W. Choć cały system ciągnie max 100 wat.

 

Udało mi się przesiąść na razie z grafiki HD4670 z wiatraczkiem skręconym do 900rpm na HD5570 z chłodzeniem pasywnym. Próbowałem też HD5450 ale to nie ciągnie dobrze nawet windowsa aero. Nie polecam !

 

Pozostało mi wyeliminować wiatrak na procku, i przesiąść się z czasem na SSD ale to też nie tania technologia.

 

Pytanie tytułowe to zakup płyty i procka pod kątem PC-AUDIO.

 

ASUS na swoich lepszych płytach ma jakieś 8 lub 16 fazowe zasilanie i polimerowe japońskie kondy. Moja płyta MSI ma 4 lata i zanim bedzie nic nie wartym złomem, chciałbym ją jakoś sprzedać i przesiąść się na lepszą płytę. \

Mój procek E6420 2x2.13MHz też czasem chodzi na 60/70% i grzeje się bez sensu. Poczytałem deko o prockach i wyszło mi że pod kątem audio i niskiego poboru mocy najlepsze są właśnie te procki z seri E8xxxx. Ciągną mało prądu i mają bardzo dobre parametry.

Teraz mam 64bit system win 7 home premium sp1 i mój procek już się deko męczy.

 

Pytanie czy kupić coś zupełnie nowego 2011 czy zakup takiej płyty dajmy na to asus P5Q pro i procka e8400 dwu trzyletniego to dobry pomysł czy są lepsze rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem deko o prockach i wyszło mi że pod kątem audio i niskiego poboru mocy najlepsze są właśnie te procki z seri E8xxxx.

Czytałeś chyba wiadomości lekko z przed dwóch-trzech lat, albo pc-lola. Już ponad rok temu lepszym wyborem był i3 5xx, obecnie już nawet on jest przeżytkiem zastąpionym przez i3 sandy bridge.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyli coś takiego

 

2.5Ghz i 35W poboru mocy. W cenie mamy grafike

 

Za rok dwa wróce do myślenia nad i3 2100T ale narazie widzę dużą dziure jeśli chodzi o procki wiec zostaje przy chęci kupna E8xx najlepiej od razy z płytą jakąś porządną.

 

Ktoś ma jakieś propozycje co do płyty..? Asus czy może jest coś równie dobrego a nie tak przereklamowanego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli że nie ma nic pośredniego. Łączącego wysokie taktowanie nie okupione dużym zużyciem mocy choćby

chłopie kombinujesz jak koń pod górę

podane były linki z netopami na atomie ion

do twojego zastosowania wystarczy swobodnie

i ciche , nie drogie i wydajne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to może porada co kupić, ale niedawno miałem taki sam problem, jak odkryłem, że moja karta dźwiękowa SB na wyjściu spdif dość fajnie gra. Pierwsza myśl to wymienić płytę, procesor i wstawić porządną kartę dźwiękową. Popatrzyłem na aktualne ceny, przypomniałem sobie, ile kasy wydałem w przeszłości na nowinki techniczne, które są teraz bezużytecznym złomem (leżą sobie w pudełkach i pewnie skończą na śmietniku) i ………… pozostałem przy dotychczasowym, trzyletnim, słabym kompie, w którym najważniejszy był twardy dysk magazynujący dane. Wyciszyłem go i jest git. U Ciebie jest jednak problem odtwarzania HDTV. Na tym punkcie miałem swojego czasu „bzika”, w tej chwili nie pamiętam nawet kiedy ostatni raz oglądałem, a przez kilka lat moją ideą fix było oglądać obraz z komputera na TV, teraz to standard za psie pieniądze. Docelowo jednak zamierzam kupić jakiś dobry DAC i podłączyć go do laptopa. To jest najbardziej przyszłościowe rozwiązanie, lub podłączenie do „pudełeczek”, o których wspomniano powyżej. Jednak we wspaniały dźwięk z takich „pudełeczek” bez dobrego DAC’a nie wierzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któreś tych małych polecanych urządzeń może służyć jako transport dźwięku do DAC po spdif/toslink..? USB może służyć dla mnie do komunikacji z drukarką a nie wysokiej klasy DAC.

Ja nawet full HD nie potrzebuje bo zupełnie nie oglądam. Oglądam wyłącznie 720p bo to jest natywna rozdzielczość w moim systemie. Monitora jak i rzutnika.

 

Uważam się moje wymagania nie są wygórowane, jeśli już to specyficzne.

PC służy mi też jako biuro (office)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, jeżeli wykorzystywać wyjście spdif/toslink to musi być wysokiej jakości aby bardzo dobrze grało, a to mało prawdopodobne w urządzeniach w tej cenie. Tu musi się wypowiedzieć ktoś, kto je używa w konkretnym sprzęcie. Ja osobiście myślę o kupnie DAC'a na USB lub konwerter USB/SPDiF plus DAC. W necie i na tym forum jest dużo informacji na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba nie bardzo ktokolwiek wie, czego oczekujesz od komputera do słuchania muzyki, szukasz raczej jakiejś szybkiej / wydajnej maszyny. Napisałeś o USB, te małe urządzenia (atom) w większości posiadają spdif, bardzo często rca i toslink na raz. A nawet jak płyta nie posiada, to nie problemem jest wsadzenie konwertera usb/spdif. Są bezgłośne, wentylator na chipset przeważnie jest opcjonalny (najczęściej, gdy w obudowie jest zbyt słaby swobodny przepływ powietrza trzeb tylko o czymś niskoobrotowym myśleć). Dysk na system SSD to też nie jest jakiś wielki wydatek. Pobór prądu mały. System szybko działa, takie aplikacje jak Open Office pędzą jak błyskawica. Świetnie nadaje się taka "zabawka" do pracy biurowej, nawet dell oferuje do biura takie rozwiązanie, jako możliwa całkowita alternatywa dla desktopa (np. nie najmłodszy FX160).

Teraz to raczej nie problem złożyć coś pod telewizor całkowicie cichego, za rozsądne pieniądze.

Przykład, z którego sam korzystam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zasilacz oczywiście bez chłodzenia aktywnego, zewnętrzny, jak w laptopie. Spdif z wyjściem rca i toslink, również używam dac'a. Wspomniałem, że amd ma w ofercie energooszczędną platformę brazos, nowocześniejsza, jeszcze mniejsze zużycie prądu od atoma przy większej wydajności.

Można również przebierać wśród gotowców, np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chociaż ten model nie jest najprawdopodobniej całkowicie pasywnie chłodzony.

Stąd było moje pytanie, czemu szukasz wydajnego "klasycznego komputera" jako transport?

Jeden z forumowych kolegów opisywał bardzo fajną realizację transportu plików muzycznych opartego na terminalu (typu thin client). Rozwiązanie super, "ekstremalne" i tanie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, jeżeli wykorzystywać wyjście spdif/toslink to musi być wysokiej jakości aby bardzo dobrze grało,

Tzn. co rozumiesz przez tą wysoką jakość wyjścia spdif/toslink?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 15.10.2011 - 09:45

Tylko mogę napisać że prawidłowo wszystko ustawiłeś. I faktycznie teraz upsamplingiem zajmuje się foobar, robiąc do dużo dokładniej niż dziadowski algorytm karty (dzięki czemu masz wielokrotnie mniejsze zniekształcenia. Pamiętaj że niektóre karty creative mają domyślnie aktywne efekty chorus i reverb, które trzeba wyłączyć (aż w dwóch miejscach) ... bo inaczej dźwięk jest dosyć ... kiepski.

 

Co do jakości samego wyjścia ... nie wiem jaki ma tam jitter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam swój głos na Brazos. Asus wypuścił jakiś czasu temu płytę E35M1-I z prockiem opartym na tej platformie.

 

Wydaje się, że ma wszystko czego potrzeba do budowy bezgłośnego PCta.

 

Do tego zasilacz, który na wejściu potrzebuje 12V i można się zmieścić w całkiem przyzwoitej kwocie. Bez wentylatorów oczywiście.

 

Jak ktoś potrafi wymienić wady takiego rozwiązania to proszę pisać, bo chcę złożyć transport na bazie tej płyty i chętnie poczytam wszelkie uwagi przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-30171-0-09016000-1319753918_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Manluk

 

Wewnętrzne przetwarzanie karty dźwiękowej to inna sprawa i nie jest to już wyjście coax/optyk jako takie. Wysokie IMD przy 44,1 khz na Audigy jest też na analogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któreś tych małych polecanych urządzeń może służyć jako transport dźwięku do DAC po spdif/toslink..? USB może służyć dla mnie do komunikacji z drukarką a nie wysokiej klasy DAC.

Ja nawet full HD nie potrzebuje bo zupełnie nie oglądam. Oglądam wyłącznie 720p bo to jest natywna rozdzielczość w moim systemie. Monitora jak i rzutnika.

 

Uważam się moje wymagania nie są wygórowane, jeśli już to specyficzne.

PC służy mi też jako biuro (office)

jak tylko 720p to pomyśl o apple tv! ma wyjście hdmi i pilota i wyjscie cyfrowe audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

koszt ok 500 i masz temat z głowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson, ja o PC w ATX a ty po jakiś pocketach.

 

Nie interesują mnie zabaweczki i inne gadżeciki.

 

Tak samo jak dźwięk przez usb. Karta na PCI to dla mnie minimum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, wcześniej Asus P5QL Pro ma bardzo fajnie zaimplementowane wyjście spdif po coaxie.

Bardzo dobrze gra to z foobara na asio pod XP. Nie wiem jak teraz z Asusami, być może jest jeszcze lepiej.

Sprawy video 720p powinny przechodzić z palcem w....

 

Wcześniejsze Twoje podejście do E8400 i płyty Asusa uważam za rozsądne jakościowo i cenowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Manluk

Wewnętrzne przetwarzanie karty dźwiękowej to inna sprawa i nie jest to już wyjście coax/optyk jako takie. Wysokie IMD przy 44,1 khz na Audigy jest też na analogu.

 

? :) :) :)

Kyle, chłopie, co Ty mi tu jakieś banialuki wypisujesz :). Przez delikatność, no dobra przyznam się- wrodzoną perfidność :), zacytowałem cały Twój wpis, gdzie meritum stanowi ostatnie zdanie, gdzie jakość wyjścia spdif utożsamiasz z jitterem- rozumiem, że to pewien skrót myślowy.

 

Co do jakości samego wyjścia ... nie wiem jaki ma tam jitter.

 

Więc po co zadajesz mi tak oczywiste pytanie: "Co rozumiesz przez tą wysoką jakość wyjścia spdif/toslink?" na temat powszechnie wałkowany ? Chyba nie dlatego, że nie wiesz ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, fajnie gadacie o jitterze, ale przed DAC mam killerjittera AA DTI 2.0 który po SPDIF zmiejsza syf. Jak czytałem o 96% i 60% po TOSLINK.

Co do Ususa, to w 2008 moja integra z ALC888 na pokładzie dostała po dupie od rzeczonego. No ale jak pisałem, ani realtek SPDIF ani USB nie zastąpi u mnie PCI. No i sest jeszcze P5Q deluxe z 16 fazowym zasilaniem.

Zajebiscie mnie jedna rzecz urzekła parę postów wcześniej.

Zasilacz do płyty na 12V. Nie można by dłubnąć takie coś i wywalić gdzieś niedaleko obudowy i nie bawić się w jakieś chińskie puszki z wiatraczkiem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo, z twoim sprzętem jest jak w dobrym kryminale wg. Hitchcocka. Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intel c2d od 2.0 jest w stanie bez wspomagania sprzętowego od strony vga decodować 1080p,

720p zrobił by nawet centrino 1.5GHz lub solo 1.6 spokojnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Mój poprzedni 1.6 athlon nie miał żadnego problemu z 720p. 1080p jednak go przerastało.

Korzystam na co dzień a programu Garmin Mapsource i on niestety też wymaga C2D z tąd odpadają niestety te fajne pasywne platformy. A szkoda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jestem laikiem w temacie PC audio, jednak aktualnie również szukam CZEGOŚ co posłuży zarówno jako źródło do plików video jak i transport do audio (DAC). Z pośród wielu rozwiązań, które przewałkowałem najbliżej mi obecnie do Brazos - konkretnie ta płyta wydaje mi się najciekawsza:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - ma zarówno optyka jak i coax.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) co nieco o kilku rozwiązaniach, testy.

Mam do Was pytanie - chcę w jednej obudowie (diy) umieścić dysk, płytę oraz (prawdopodobnie) mały LCD 7" - natomiast zasilacz chciałbym umieścić na zewnątrz, w osobnej obudowie.

Jak zrealizować takie zasilanie? Jakie napięcia są potrzebne by zasilić taki HTPC?. Czy może "jakiś" zasilacz liniowy DIY?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te SPDIF i TOSLINK na płytach z integrą są niewiele warte.

Wczoraj zabrałem się za przetestowanie dokładnie co i jak u mnie gra.

W kolejności.

ALC888 z integry na mojej MSI po SPDIF lub TOSLINK.

Po USB przez konwenter TERALINK X2.

Esi Juli@ po analogu.

Esi Juli@ po SPDIF

M-Audio 192 po cyfrze.

 

Poniżej Juli jest jak dla mnie nieakcepowalnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? :) :) :)

Kyle, chłopie, co Ty mi tu jakieś banialuki wypisujesz :). Przez delikatność, no dobra przyznam się- wrodzoną perfidność :), zacytowałem cały Twój wpis, gdzie meritum stanowi ostatnie zdanie, gdzie jakość wyjścia spdif utożsamiasz z jitterem- rozumiem, że to pewien skrót myślowy.

 

 

 

Więc po co zadajesz mi tak oczywiste pytanie: "Co rozumiesz przez tą wysoką jakość wyjścia spdif/toslink?" na temat powszechnie wałkowany ? Chyba nie dlatego, że nie wiesz ? :)

Co rozumiesz przez jakość wyjścia SPDIF? Bo nic nie napisałeś ... chyba nie dla tego, że nie wiesz?

 

Właśnie te SPDIF i TOSLINK na płytach z integrą są niewiele warte.

Jak masz dobry DAC to nie ma to znaczenia.

 

intel c2d od 2.0 jest w stanie bez wspomagania sprzętowego od strony vga decodować 1080p,

Z X264 włącznie? Bo Athlon X2 3600+ (1,9 Ghz, dwa rdzenie) nie dawał rady, a to podobnie wydajny CPU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.