Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór płyty głównej i procesora pod PC media center


rambo54

Rekomendowane odpowiedzi

Kyle, ja sam siebie rozśmieszam, więc ciebie jakby przy okazji w gratisie. Proszę bardzo

Ten sam silnik bedzie się róznie zachowywał pod inną skrzynią biegów, wtryskiem,sprzęgłem i w innej budzie.

 

Ale powiedz mi, co być zrobił, by realtek u mnie na MSI zagrał lepiej niż m-audio po PCI..? I przekonał wszytskich uczestników testu ABX który miał miejsce..?

To bardzo ciekawe :D

I przyznaje że wole słuchać niż robić pomiary. Szczególnie gdy grają duże Vandersteeny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz mi, co być zrobił, by realtek u mnie na MSI zagrał lepiej niż m-audio po PCI..? I przekonał wszytskich uczestników testu ABX który miał miejsce..?

To bardzo ciekawe :D

I przyznaje że wole słuchać niż robić pomiary. Szczególnie gdy grają duże Vandersteeny :)

Karta sieje zniekształceniami że nawet ABX nie jest potrzebne by słyszeć różnicę, a Ty chcesz bym przekonywał kogoś że różnicy nie ma?

A dlaczego masz takie dziadostwo na tej integrze to nie wiem.

 

EDYCJA - usunąłem co nieco - sorry że się uniosłem

Jeść

Jeszcze lepiej. Zamiast walczyć z pomiarem jittera powalczyłbys z próbà obiektywizacji tego testu. Np. nie wśród kolegów z autosugestią i fajnie byłoby przedstawić dokładnie ten test.

Kolega ma IMD na poziomie 7% ... to słychać. Tylko że nie jest tutaj winny "transport" tylko DSP. Dla porównania ja na Analogu przy tandetnej karcie (fatalny ADC i kiepski DAC), z tandetnym wejściem mam 0,035% czyli zniekształcenia 2 rzędy mniejsze (przepaść). THD też mam rząd wielkości mniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś na prawdę niekumaty. Karta sieje zniekształceniami że nawet ABX nie jest potrzebne by słyszeć różnicę, a Ty chcesz bym przekonywał kogoś że różnicy nie ma?

A dlaczego masz takie dziadostwo na tej integrze to nie wiem ... i mam to gdzieś.

 

Kyle, idź troluj gdzie indziej.

 

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na ostatni audioszoł zupełnie rozwaliły mnie najnowsze topowe kolumny wilson audio. Jedyne 270 tyś zł.

Dlaczego tu o tym piszę. Bo najciekawsze zestawy grające za pół miliona złoty szły z laptopów po konwenterze usb/spdif..

Chyba muszę się z tym standartem przeprosić :D

 

 

A niby czym miały być zasilane? Starożytnym CD? Wolne żarty! Dobre kolumny potrzebują dobrego źródła, dlatego laptop i konwerter + zewnętrzny DAC to jest optimum! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga ... mkv to tylko kontener ... jeśli będzie w nim strumień typu DivX / XviD to da zupełnie inne obciążenie niż X264 - analogicznie jak w innych kontenerach.

 

No właśnie na ionie odtwarzanie h264 idzie przy mniejszym obciążeniu niż xvid. Mam ion1 i tak to właśnie wygląda.

Wynika to z tego, że ion ma sprzętowe wsparcie dla h264.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby czym miały być zasilane? Starożytnym CD? Wolne żarty! Dobre kolumny potrzebują dobrego źródła, dlatego laptop i konwerter + zewnętrzny DAC to jest optimum! :)

Ostatni CD player miałem w 99r. Był to marantz cd17 mk2 i bardzo go nie lubiłem do tego.

Natomiast z konwenterów miałem kontakt jedynie z teralinkiem x2. Grał ledwo lepiej niż realtec na płycie. U mnie w moim systemie karta na pci to zupełnie inna jakość. Wiec albo ten teralink to chłyt marketingowy albo moja płyta główna ma takie a nie inne USB.

Nie mniej AS dało mi do zrozumienia że usb pomijać nie mogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta Ci wystarczy to ja nie widzę problemu.

USB nie stanowi żadnej GWARANCJI lepszego dźwięku.

Wręcz przeciwnie - dopiero wprowadzenie konwerterów asynchronicznych sprawiło, że jest to równorzędny partner dla kart wewnętrznych.

Przewaga USB to IMO SWOBODA działania... Nie jestem skazany na jedną kartę w kompie, mogę zmieniać przetworniki D/A jak rękawiczki ;), bez ingerencji w komputer. Komputer jest tylko transportem, mogę używać nawet najtańszego netbooka. Byle tylko miał gniazdo USB. To praktycznie JEDYNY wymóg. Całością i tak zajmuje się zewnętrzny DAC a nad prawidłowością przesyłu danych czuwa asynchroniczny konwerter.

Co do używania wyłącznie plików... W stosunku do Ciebie jestem zacofany. :) Pora to zmienić!

Postanowione! Dziś robię fotki i wystawiam swój odtwarzacz na sprzedaż. Płyt CD nie sprzedam, bo mi ich szkoda, ale pora w końcu pojąć, że mamy XXiw i CD-Player jest naprawdę zbędny.

Od słów - do czynów! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam siebie i innych wprowadziłem w błąd.

Miałem też V-linka od MF i konwenter usb-spdif firmy TRENDS AUDIO. UD-10 z opcjonalnym zasilaniem bateryjnym.

Oba zmieniły właściciela.

Czego bym nie słuchał, to jedynie trends wykazywał większą precyzje w graniu niż MF i Teralink, ale to naprawdę na granicy percepcji. Po wpięciu karty na PCI słuchać nawet z drugiego pokoju że to zupełnie co innego.

Nie wiedzę tu żadnej przewagi w użytkowaniu USB. Transport po PCI z PC to o jeden kabel mniej. A jak to ma być jeszcze dobry kabel USB to się znowu zaczyna ;)

Z mojej małej wiedzy wynika że są karty na PCIMCIE do laptopów ale niegdy nie miałem z tym kontaktu i nie wiem jak to się ma do USB.

W każdym razie u mnie usb wykorzystuje tylko do drukarki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz spróbuję w ogóle kabla się pozbyć... :) Za godzinę testy Wireless USB Hub Belkina! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja tak nieco boczkiem spróbuję Was spytać o sugestię odnośnie wyboru płyty głównej ze zintegrowanym prockiem grafiką i dźwiękówka, chciałbym by miała SPDIF (nieważne jakie), HDMI lub DVI, ponadto chłodzenie pasywne. Ważnym dodatkiem jest również zasilanie - chcę by była zasilana z zewnętrznego zasilacza (np 12V)bez potrzeby stosowania PICO ...oczywiście ze wzgledu na cenę:)

Przeznaczenie - muzyka i filmy z HDD na TV42" HD ready.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja tak nieco boczkiem spróbuję Was spytać o sugestię odnośnie wyboru płyty głównej ze zintegrowanym prockiem grafiką i dźwiękówka, chciałbym by miała SPDIF (nieważne jakie), HDMI lub DVI, ponadto chłodzenie pasywne. Ważnym dodatkiem jest również zasilanie - chcę by była zasilana z zewnętrznego zasilacza (np 12V)bez potrzeby stosowania PICO ...oczywiście ze wzgledu na cenę:)

Przeznaczenie - muzyka i filmy z HDD na TV42" HD ready.

 

Przy takim założeniu zobacz na ofertę firmy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , maja tez już w obudowie takie płyty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - ciekawe te płyty, i spełniają moje oczekiwania w 100% -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na Atomie też coś znalazłem -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najtańsza, choć bez zasilacza i z wentylatorem -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tu mam pytanie - czy ten radiator można zastąpić czymś dużym, co wystarczy do schłodzenia procka bez wentylatora bez przeróbek.

Zasilacz - najtańsze rozwiązanie to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , znowu wentylator, może ktoś Was stosuje, - głośne to?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam głos na ASUS E45M1-M PRO AMD FUSION USB3 - dla mnie ma wszytko co potrzeba do zbudowania dobrego HTPC - teraz zgryz jaka karta na pci/pci-e wybrać - bo typów jest mnóstwo ale cięzko potestować bo dostępu do lepszych kart nie mam niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam głos na ASUS E45M1-M PRO AMD FUSION USB3 - dla mnie ma wszytko co potrzeba do zbudowania dobrego HTPC - teraz zgryz jaka karta na pci/pci-e wybrać - bo typów jest mnóstwo ale cięzko potestować bo dostępu do lepszych kart nie mam niestety.

No dzięki za głos, do tej potrzeba jeszcze zasilacz, ale masz rację - prezentuje się świetnie. Pisząc o karcie - masz na myśli kartę dźwiękową? ja chcę jeszcze upakować kartę TV, pozbyłem się ostatnio dekodera i robię kombajn do zbierania kur po wioskach:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za głos, do tej potrzeba jeszcze zasilacz, ale masz rację - prezentuje się świetnie. Pisząc o karcie - masz na myśli kartę dźwiękową? ja chcę jeszcze upakować kartę TV, pozbyłem się ostatnio dekodera i robię kombajn do zbierania kur po wioskach:)

Zasilacz Seasonic X-Series Fanless X-460FL SS-460FL 460W - choc może byc 400W spokojnie pociągnie - wazne że bezgłośny i bardzo stabilny. A tak - chodziło mi o kartę audio - mam julie na razie ale podobno te bardziej pro brzmia lepiej. Ma ktoś lynxa porzyczyc? Poważnie pytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki mały zonk jeśli chodzi o płyty asusa. Mam E35M1-M Pro. Celem było uzysaknie bezgłośnego PC. Co się okazuje:

- gdy zastąpiłem zasilacz z obudowy bezgłośnym zasilaczem pico psu,

- wstawiłem twardziela SSD,

to niespodziankę sprawił mi system EPU asusa, (energy processing unit), który występuje na płycie w postaci takich małych kostek 12S odpowiedzialnych jak mi się wydaje ze dostosowanie (zmianę) napięcia zasilania procesora. Te małe kostki potrafią wydawać same z siebie dźwięk (świerszczenie), którego stopień zależy od ustawień w biosie przy wyborze pocji auto, max power saving mode itp. Obecnie mam linuxa i ten system nie ma sterowników do EPU. Świerszczenie występuje, małe ale jednak jest. W przypadku Windows 7 świerszczenie ustało po zainsalowaniu odpowiedniego softu do płyty głownej asusa i wyborze opcji maksymalnego oszczędzania energi, gdzie napiecie zasilania wynosi 0.8V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki mały zonk jeśli chodzi o płyty asusa. Mam E35M1-M Pro. Celem było uzysaknie bezgłośnego PC. Co się okazuje:

- gdy zastąpiłem zasilacz z obudowy bezgłośnym zasilaczem pico psu,

- wstawiłem twardziela SSD,

to niespodziankę sprawił mi system EPU asusa, (energy processing unit), który występuje na płycie w postaci takich małych kostek 12S odpowiedzialnych jak mi się wydaje ze dostosowanie (zmianę) napięcia zasilania procesora. Te małe kostki potrafią wydawać same z siebie dźwięk (świerszczenie), którego stopień zależy od ustawień w biosie przy wyborze pocji auto, max power saving mode itp. Obecnie mam linuxa i ten system nie ma sterowników do EPU. Świerszczenie występuje, małe ale jednak jest. W przypadku Windows 7 świerszczenie ustało po zainsalowaniu odpowiedniego softu do płyty głownej asusa i wyborze opcji maksymalnego oszczędzania energi, gdzie napiecie zasilania wynosi 0.8V.

No to Zonk.

Też o tej płycie myślałem.

Chyba trzeba pomyśleć o tej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

no albo czymś podobnym z przewidzianym przez producenta zasilaniem 12V. Chyba musieli testować to ustrojstwo.

 

Natomiast chciałbym się podzielić paroma spostrzeżeniami odnośnie muzy z kompa. Od razu zaznaczam, że nie mam doświadczenia z taką formą prezentacji muzyki, ale uwagi dotyczą samej jakości, a nie właściwości i zasadności konfiguracji. Aczkolwiek konfiguracja kompa była wyraźnie tylko i wyłącznie do muzy. Ale po kolei. Zacznę od systemu:

 

1. Komputer

a. płyta główna P4MA z procesorem Intel 5200 (polecana w jakimś artykule z netu do hi-endowego zestawu PC)

b. Pamięć 512. Polecana 256, ale ostatnio problemy ze zdobyciem pod tą płytę

c. Dysk WD Green

d. Zainstalowany XP i Foobar optymalizowany (nie znam się, to nie będę się wymądrzał, ale koledze wierzę). I tylko to

e. Zasilanie jeszcze standardowe

 

2. Reszta systemu

a. Shigaraki klon

b. NOS DAC Petera Daniela

 

Reszta systemu nie ma specjalnego znaczenia, bo komp i shigaraki był na zmianę podpinany pod ten sam przetwornik.

 

No i porównanie wypadło źle dla komputera. Zripowana płyta EAC-iem grała znacznie gorzej od transportu CD. Nie były to różnice małe, ale znaczne. We wszystkich 3 konfiguracjach tzn:

 

1. Wyjście bezpośrednio z płyty po S/PDIF

2. Wyjście po usb na Teralink z zasilaniem po usb

3. j.w tylko niezależne zasilanie dla Teralinka

 

Ameryki nie odkryję jak powiem, że ta trzecia opcja była najlepsza, ale daleko jej było do płyty CD.

 

Dla pocieszenia i potwierdzenia sensowności poszukiwania św. Graala.

Parę dni później miałem okazję posłuchać jakiegoś odtwarzacza strumieniowego LINN-a za ok. 2500 funtów. Reszty systemu też dokładnie nie podam, bo nie pamiętam modeli, ale wszystko było grubo powyżej 10 tys za klocek.

No i tutaj rozróżnienie CD od rip-u było naprawdę trudne. Słychać było przy bezpośrednim porównaniu lekką cyfryzację (dla mnie jest trochę szorstka i agresywna średnica), ale wszystko odbywało się prawie na poziomie percepcji. Chociaż w ślepych testach przy przełączeniach i oswojeniu się z dźwiękiem wychwytywałem różnicę.

 

Czyli sens jest, ale chyba inaczej musi być realizowany przesył danych. Jestem trochę konserwatywny i szczerze mówiąc wolałbym sobie zrobić kompa w obudowie pod sprzęt z 7” monitorem, z możliwością sterowania z tableta. Odpalam komp DIY i mam dostęp do całej muzy. Nie chcę bawić się w odpalanie serwera sieciowego, routera, strumieniowca i nie wiadomo czego jeszcze, żeby przez ½ godz posłuchać muzyki. Tylko za bardzo nie wiadomo gdzie szukać poprawy.

Na pewno na pierwszy ogień musi pójść samo źródło. Dopiero później można zająć się DAC-iem.

 

 

Ot takie moje spostrzeżenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - i bądź tu mądry:)

Nie myśl, że podważam Twoje zdanie, nie mam takiego zamiaru! Stara zasada, dopuki nie sprawdzisz na swojej skórze, to się nie przekonasz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - i bądź tu mądry:)

Nie myśl, że podważam Twoje zdanie, nie mam takiego zamiaru! Stara zasada, dopuki nie sprawdzisz na swojej skórze, to się nie przekonasz...

No właśnie, dopóki nie sprawdzisz.

Nie wiem jaki był tamten, przytoczony shigaraki klon. Ten z którym ja przez chwilę miałem do czynienia to full wypas, z własnymi (kolegi) udoskonaleniami. Porównywaliśmy go do mojego Arcama Alpha 9 z RingDac-iem. Było gorzej, ale przepaści nie było. Prównywaliśmy kiedyś z shigaklonem z allegro. Była przepaść. Jak zwykle z urządzeniami DIY. Każde gra inaczej. To co napisałem, to oczywiście tylko i wyłącznie moja, subiektywna opinia. Ale tej wersji będę się trzymał:))) Oczywiście żart, ale tak ja i kolega to odebraliśmy. Ale też na siłe nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Tak jak napisałem. To są moje spostrzeżenia, którymi chciałem się podzielić i może znaleźć drogę do poprawy takowego projektu

 

Odnośnie zasilania. To moim zdaniem tutaj jest wielkie pole do popisu. Z moich doświadczeń wynika, że w audio zasilanie zawsze jest najważniejsze. Aczkolwiek taki Linn, pod którego jestem wrażeniem, dla karty sieciowej i części cyfrowej też stosuje zasilacze impulsowe. Liniowe w DAC-u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0:2 na niekorzyść teralink.

Nie mam w zasadzie bladego nawet pojęcia czemu tak a nie inaczej.

U mnie problem rozwiązała karta na PCI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - zapytam tutaj (mały off;), najwyżej spróbuję także w DIY - czy spotkaliście się z konstrukcjami DIY zasilaczy do PC - w przypadku HTPC na Brazos o szczytowym poborze mocy rzędu 50W taka konstrukcja nie była by szczególnie skomplikowana (tak mi się wydaje) - oczywiście mam na myśli zasilacz liniowy - trafo, stabilizatory - umożliwiła by dobrą filtracje, stabilność i co ważne bezgłośną pracę....a jej koszt byłby z pewnością niższy od zasilacza Seasonic X-Series proponowanego kilka postów wyżej.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można prościej,

bo xbmc obsługuje piloty ,, trzeba mieć odbiornik albo w kompie albo dodatkowy i po sprawie

można tak z pilota to robić siedząc wygodnie na kanapie bez dziubania w małym iphonie :)

 

 

 

czy xbmc obsluguje napisy w plikach (np.txt)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po między innymi przeczytaniu wielu postów o tym że dac na usb to zły wybór(czyli laptop odpada), zdecydowałem się na złożenie bezgłośnego PC.

Nie gram, więc grafika mogła być w procesorze. intele są bardziej energooszczędne, dlatego zdecydowałem się na ich procesor. Powstało coś na poniższych częściach:

Podobno w audio zasilanie jest najważniejsze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jest tańsza wersja 400W, do tej konfiguracji by wystarczyła. Wolałem kupić na zapas, na przyszłość 460W... Z tego co pamiętam różnica w cenie była mniejsza. Teraz jest 100zł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Nie wiem czy to był dobry wybór, czas pokaże. FW jest ponoć lipne, na VIA. USB3 asmedia, niby jest sata 6. Niby jest wszystko, ale na niby. W zwykłym ATXie można było by znaleźć to wszystko na lepszych kościach. Sugerowałem się również tym że są radiatory... Oryginalny radiator na chipsecie mobo, był na tyle gorący że wymieniłem go na taki nie dużego zalmana z 15zł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Wybrałem po prostu najtańszy intel z GPU, to jest element do wymiany w przyszłości. Do internetu jest wystarczający, szału nie ma. W laptopie mam i5 m560 i ten jest zdecydowanie szybszy. W korzystaniu z internetu - nie odczuwam różnicy. Ale korzystam z debiana. Na 7 pewnie jest... :)

 

do tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) bez wiatraka(leży w pudełku)

 

I oto mamy bezgłośny komputer. :)

HDD czeka na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Miałem kupić ssd, ale na razie się wstrzymuję.

Komputer stoi na biurku w obudowie desktop, z tym że jest "otwarty", więc ma swobodny dostęp do świeżego powietrza. Jest to chwilowa prowizorka. Zamierzam zastosować tradycyjną obudowę, pionową. Zastanawiam się jak to zrobić tak żeby było dobrze, chłodno.

 

Imho te wszystkie systemy oszczędzające energie z audiofilskiego punktu widzenia wcale nie są pożądane. Wiąże się to ze skokami napięć, a tego chyba chcemy uniknąć? :> Lepiej zapewnić pasywnie jak najlepsze chłodzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak procek to myśle że ten bardziej sie nadaje

 

 

A co panowie myślą o obudowie z zasilaczem ZALMAN TNN-300..?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak procek to myśle że ten bardziej sie nadaje

 

 

A co panowie myślą o obudowie z zasilaczem ZALMAN TNN-300..?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

U mnie g620 normalnie funkcjonuje przy pasywnym chłodzeniu. Nie wiem czy jest sens płacić 100zł więcej. Po zablokowaniu mnożnika w g620 tak żeby uzyskiwał max 2,2GHz efekt może być podobny.

 

 

 

Ta obudowa jest zaprojektowana z myślą o pełno wartościowym PC. Ale cena jest koszmarna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

Może być tak samo równie dobrze i 620. Chodziło mi o te z literką T np 620T i 630T.

Tanie i idealne pod PC-AUDIO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a czy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) plus cpu e5300 i integra Intela GMA X4500 graphics wystarczy do obsługi hd audio oraz video 1080 linii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.