Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsza integra na świecie


Mart2M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Umka, dobrze że zajrzałeś....przy okazji wyskoczę z pytaniem, nie wiem czy jako jedyny ale na pewno

jako jeden z nielicznych miałeś u siebie na warsztacie integrę Pass int250 i Gryphona Diablo300

możesz w kilku zdaniach napisać różnice między tymi wzmacniaczami....nie chodzi lepszy/gorszy

...tak przy okazji....zobacz jaką gehennę przechodzę z m40.2 - wszystko przez Ciebie ;-) ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2019 o 07:53, babatular napisał:

W ogóle lampy grają sucho, technicznie, szorstko. Zawsze słyszę od zwolenników -  a to że nierozgrzane, a to że do wymiany lampy, a to że nie ta konfiguracja, a to że mają słaba dynamikę i rozmemłany bas bo to lampy. Ciągle jest jakieś wytłumaczenie. Do tego dochodzi często beznadziejna jakość wykonania, a wygląd to porażka. 

No to masz zupełnie inne doświadczenia z lampowcami niż ja. Moim zdaniem to jest tak samo jak z tranzystorami. Są różnie grające, lepsze i gorsze. Akurat sucho i technicznie grających praktycznie nie słuchałem. No może poza jednym czy dwoma wyjątkami. A to, że ktoś się tłumaczy, że nie ta konfiguracja to chyba na Audio Show  bo w domu do raczej głupie wytłumaczenie. Na wystawach dystrybutorzy często zestawiają to co mają w ofercie i różnie to wychodzi.  

W dniu 13.10.2019 o 07:53, babatular napisał:

Gdzieś widziałem fotki bebechów integry Amplifona Ser42  - wyglądało to jak w chińskiej lampce za 3tys.

To nie wiem ja Ty byś chciał  żeby wyglądały bebechy wzmacniacza lampowego. Pierwsze słyszę żeby ktoś narzekał na wykonanie tego wzmacniacza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, babatular napisał:

Jak to masakrycznie brzmiało to przerażające. W ogóle w lampach jest jakaś dziwna prawidłowość - im drozej tym ostrzej, bardziej sucho i beznadziejnie.

Jakoś nie słyszę tego w swoim zestawie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Silver_85 napisał:

To nie wiem ja Ty byś chciał  żeby wyglądały bebechy wzmacniacza lampowego. Pierwsze słyszę żeby ktoś narzekał na wykonanie tego wzmacniacza.

hm...to końcówka 140

ile kosztuje parka tych monobloków -  50tysEuro  - czyli 215 000 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tak absurdalnie ustalona chyba tylko po to, aby mieli się czym podniecać posiadacze tańszych klocków tej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a monobloki WM"300" to kosztują tyle jak/ile się nazywają - 300 tys zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, rochu napisał:

Cena tak absurdalnie ustalona chyba tylko po to, aby mieli się czym podniecać posiadacze tańszych klocków tej firmy.

Grunt że nie metka. Może barany to łykną 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak dla uporządkowania dyskusji - co z tymi lampami:

polecam post #694,  #699  i  #701

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i można sobie porównać te bebechy 140ek Amplifona z np Mark Levinson No. 534 czy 5802 ( kosztującym prawie 7 razy taniej od 140ek).

Hm......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

43312581_1907554039293802_7661854483604832256_o__large_full.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, babatular napisał:

No i można sobie porównać te bebechy 140ek Amplifona z np Mark Levinson No. 5802 ( kosztującym prawie 7 razy taniej od 140ek).

Hm......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale Mark Levinson jest niekoszerny w klubie miłośników najlepszych kolumn pod słońcem. No może gdyby nazywał się np. Gown-No-Tou lub Ui-Mi-Tou-Wyschii i miał dystrybutora w Śląsku to byłaby inna historia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wrzucę tez Audio Tekne za pierdylion złota

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

13.jpg

to jeszcze kultowy Audio Note

audionote640b.jpg

meishu_sil_01.jpg

jak bym widział Pocahontas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zejdz troche z tonu,bo doniosa moderacji,,,,,,

to donosicielskie forum,nie znosza psucia biznesu,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba Ty w pewnym sensie jesteś drugim Szymonem, tylko lubicie zupełnie inne zabawki ale sposób w jaki to przedstawiacie jest identyczny. Zabawna sprawa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam,że nie rozumiem całej tej dyskusji.

kim był mr.Mark Levinson i co obecna firm ma z nim wspólnego,można sobie poczytać w wikipedii.

p.Andrzeja Piwowarczyka z Amplifona szanuję i nie widzę żadnego problemu w tym jak wycenił swoje produkty.

Zresztą Lampizator i Amplifon to jedne z niewielu rozpoznawalnych,krajowych brandów..i akurat najwięcej  i najchętniej są opluwani na tym forum.

audio to biznes jak każdy inny,i tutaj ekscytacja cenami jest najnormalniej niepoważna.

 

Co do porównania:lampa tranzystor,a w zasadzie,fotek z sieci..sugeruję koledze wypić szklankę zimnej wody ?

chciało by się uchodzić za eksperta ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Adam 38 napisał:

Baba Ty w pewnym sensie jesteś drugim Szymonem, tylko lubicie zupełnie inne zabawki ale sposób w jaki to przedstawiacie jest identyczny. Zabawna sprawa ?

Bo obaj z Szymonem rozumiemy o co chodzi w audio. Różnica jest taka że ja "pocisnę" i Sonusem i z Gryphonem jak mi się coś nie podoba. A polityka cen tych firm i obecne produkty Sonusa mi sie nie podobają. Ale też wyrażę swoje niezadowolenie z tego że S16Hz i Amplifon biorą udział w wyścigu cenowym z resztą świata. A Szymon juz tego nie zrobi :).

Naprawdę bardzo szanuje i Pana Gr,zegorza i Pana Andrzeja za niezłomność, lata obecności na rynku i zapał jaki utrzymują mimo wielu trudności jakie zapewne napotykają w codziennej działalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, morawka napisał:

To może taka nietypowa hybryda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

10 godzin temu, morawka napisał:

IMG_0465.PNG

Były. 2015 r. Kronzilla SXI i małe Cessaro Chopin I. Pewnie z driverem TAD z 1'' gardłem. Być może i tu przy wysokotonowym, silver mica jak w Wagner I. Grało bardzo przec...nie , nawet poniżej śre..iej - szare/stłumione. Tak jak kiedyś pisałem. Jak słuchałeś, pewnie wiesz jak. Taki skromny zestawik

spacer.png

Ten wzm. co wrzuciłeś był wcześniej, ale wygasł link do PDF'u z pełnym testem, w tym lab. 

Starsze testy, które wcześniej wrzucali na swą stronę są niekompletne i bez laboratorium. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu jest kompletny w PDF na jeszcze innej stronce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zobacz @morawka co się działo poniżej - straszne zamieszanie/zamotanie - zakręcili się. Ja tam załapałem o co chodzi, ale ci co się nie orientują/słaby orient mają, to pewnie zakręcili się razem z nimi. @damazy pisze dla @babatular o Blumenhoferach z 2017 r. Następnie @babatular odpisuje jemu własnie o tych z 2017 r. A @damazy cytuje ten wpis usera @babatular i dalej o tym samym bez sprostowania.

A że się zakręcili/pomieszało im się z 2015 r., to nie wina usera @babatular

Koledzy @damazy i @Miroslav1 jak obiecali mają dla @babatular postawić - pierwszy piwo, drugi piwo lub kielicha. Strasznie skromnie. Po jednym kieliszku lub piwku, jakby szkodowali we dwóch złożyć się jemu na całą kratę piwa lub porządną flachę. A jak lekarz zabronił, to na co innego. Bo przegrali, a obiecali.

W dniu 9.10.2019 o 19:54, babatular napisał:

Vitus nie produkuje urządzeń lampowych. Więc Hans musi być faktycznie ich wielkim miłośnikiem.Nie wiem o co chodzi z brzmieniem lampowym ale ilekroć słuchałem urządzeń lampowych to grały słabo - ostro, bez konturu, bez rozdzielczości, bez gładkości, bez szybkości bez dynamiki, za to z podkolorowaniem i rozjaśnieniem. O kontroli i jakości basu nawet nie wspominam. Więc dźwięk lampowy dla każdego oznacza co innego

Gramofony czyli igła rysująca płytę  - nie będę tego komentował. Brakuje tylko magnetofonow kasetowych.

 

A co do Hansa to sie kompromiuje stwierdzeniem że SIA030 powinien kosztować 70 tys Euro. Czyli 300 tys zł za urządzonko w którym żadnych cudów nie ma. 300tys zł - oszaleli producenci audio.  150 tys zł to jest totalne przegięcie pały za takie urządzenie.

W dniu 9.10.2019 o 20:06, damazy napisał:

Nie wiem jakich ty wzmacniaczy lampowych słuchałeś i gramofonów a o szpulowcach nawet nie wspomnę. Podajże w 2017 r na Audio Show była prezentacja kolumn Blumenhofer. Napędzane były przez zestaw lampowy chyba Audio Note ale pewności nie mam może Miroslav podpowie ? Dźwięk płynął z gramofonu. Chłopie! Jak tam wtedy słuchałeś i stwierdzisz że brakowało tam dynamiki albo przejrzystości albo czego kolwiek tam brakowało i ktoś na tym forum Cię poprze, to stawiam Ci piwo w Tulipie na tegorocznym AS. A piwo w Tulipie tanie nie jest ??

W dniu 9.10.2019 o 20:14, babatular napisał:

Dwa razy bylem w tym pokoju. Beznadzieja. Grało głośno ( audiofilem mylą głośny dźwięk z dynamiką), chamski dzwiek bez mikrodynamiki, rozdzielczosci, kompletny brak spojnosci, podbarwiony bas swoje i słaba góra swoje. Gdzie tam były jakieś alikwoty ? Słabizna.

 

W dniu 9.10.2019 o 20:06, damazy napisał:

Nie wiem jakich ty wzmacniaczy lampowych słuchałeś i gramofonów a o szpulowcach nawet nie wspomnę. Podajże w 2017 r na Audio Show była prezentacja kolumn Blumenhofer. Napędzane były przez zestaw lampowy chyba Audio Note ale pewności nie mam może Miroslav podpowie ? Dźwięk płynął z gramofonu. Chłopie! Jak tam wtedy słuchałeś i stwierdzisz że brakowało tam dynamiki albo przejrzystości albo czego kolwiek tam brakowało i ktoś na tym forum Cię poprze, to stawiam Ci piwo w Tulipie na tegorocznym AS. A piwo w Tulipie tanie nie jest ??

W dniu 9.10.2019 o 20:25, Miroslav1 napisał:

..to chyba było 4 lata temu...monobloki Cary były podłączone...dźwięk wystawy...

coś niesamowitego...analogowe granie z ogromnym wykopem

 

W dniu 9.10.2019 o 20:14, babatular napisał:

Dwa razy bylem w tym pokoju. Beznadzieja. Grało głośno ( audiofilem mylą głośny dźwięk z dynamiką), chamski dzwiek bez mikrodynamiki, rozdzielczosci, kompletny brak spojnosci, podbarwiony bas swoje i słaba góra swoje. Gdzie tam były jakieś alikwoty ? Słabizna.

W dniu 9.10.2019 o 20:40, damazy napisał:

Ok. Teraz czekamy żeby Ciebie ktoś poparł i stwierdził że masz rację a piwo będzie na Ciebie czekało w barze ? Tylko żebyś się nie ugadał z jakimś kolegą żeby darmowe piwo wygrać ????

A swoją drogą to masz specyficzny gust jak Ci się to kompletnie nie podobało. Dla mnie najważniejsze w muzyce są emocje. Tam wtedy usłyszałem Janis Joplin i ja jeszcze takiego smutku i takich emocji jak tam na żadnym sprzęcie nie słyszałem. Rozumiem że prezentacja Cię mogła przytłoczyć naturalną dynamiką i barwą. Ale żeby napisać że to kiszka to trzeba być pozbawiony empatii i być nieczuły na emocje jakie artysta chce przekazać ???

 

W dniu 9.10.2019 o 20:44, Miroslav1 napisał:

teraz mi się przypomniało, na pewno....2015r  wtedy była premiera  Jadis i88

 

 

W dniu 9.10.2019 o 20:47, Miroslav1 napisał:

Baba, stawiam piwo lub kielicha co wolisz....bez względu na wszystko

przy okazji pogadamy o starych karabinach ?

 

W dniu 9.10.2019 o 20:44, Miroslav1 napisał:

teraz mi się przypomniało, na pewno....2015r  wtedy była premiera  Jadis i88

 

W dniu 9.10.2019 o 21:12, damazy napisał:

Ale ten czas leci ? Ja też się do tego kielicha dla Baby dołączam ? Dla mnie to kielich już i na parkingu może być ?

 

W dniu 9.10.2019 o 20:47, Miroslav1 napisał:

Baba, stawiam piwo lub kielicha co wolisz....bez względu na wszystko

przy okazji pogadamy o starych karabinach ?

W dniu 9.10.2019 o 21:56, babatular napisał:

Dzięki ? ale lekarz mi zabronił

Czyli wygrał @babatular, bo nie jego winna, że po kilku latach zapomnieli i im pomieszało się. @damazy nawet nie sprostował. Zacytował odpowiedz babatular'a o systemie z 2017 r. i dalej prawił (20:40) o tym z 2017 r.

W takim razie wygrał @babatular. To ten system z 2017 r. 

Skuteczny, kontrolowany, szybki bas. Ale to co powyżej nie za bardzo - bez neutralności, rzetelności i live'u. Nieneutralne, szarowate, stonowane, nosowe, dla wielu podkolorowywało. Do wymiany moduł MF/HF. Chyba, że to była wina lampowych monobloków i gramiaka.

Blumenhofer Gran Gioia II - jak te 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Tu dobrze Blumenhofer podaje, że na LF: 380mm / 15", bo przy następnych (Genuin FS 1 MK 2) wypisał, że 380mm to 16''. Driver MF/HF z 3'' tytanową membraną i 1,4" gardzielem. Wychodzi, że w tych dwóch różnych kolumnach, woofer i driver może być ten sam. Częstotliwość podziału, ta sama: 850Hz. Gran Gioia II, ma inne horny i wyższą efektywność (w specyfikacji skuteczność 100dB). Ktoś tu kiedyś wspominał, że niektóre modele kolumn z wysoką efektywnością mogą bardziej narzucać siebie. Że najlepiej/najbardziej uniwersalnie coś w okolicach 95dB pod mocne tranzystory lub mocne lampy.

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

A żeby od początku pisali, że chodzi o system z 2015 r. z tańszymi/mniejszymi kolumnami Blumenhofer Genuin FS 1 MK 2 (woofer 15'', driver z 3'' tytanem i 1,4" wyjściem) - wtedy wygraliby @damazy i @Miroslav1

Blumenhofer podaje, że na LF jest 380mm / 16" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - to w końcu 15'' czy 16''.

Do dźwięku wystawy to nawet się nie zbliżało. Neutralność, wierność/rzetelność, rozciągnięcie i przejrzystość całego zakresu, bez żadnego złamania i podkolorowania detalu, dynamika, transjent, moc, live, stereofonia, pinpoint imaging, i ogólnie każdy aspekt - poza zasięgiem topowych zespołów głośnikowych typu horn z tranzystorami. Ale w swoim cenowym pułapie zespołów głośnikowych - mogły konkurować. Z tych tańszych to był dobry zestaw :

Widocznie lipy nie było jak w 2015 r. oceniłem je na 3+ (w skali 1-6) Blumenhofer z monoblokami Cary'ego całkiem nieźle ( 3+, a może nawet 4- ), jak na paczki tubowe mogło to grać z lepszym pazurem i otwartością. Muzykę puszczano z płyt winylowych.

spacer.pngspacer.png

@babatular

U mnie zawsze TOP3 z elektrownią na tranzystorach. Teraz to już nawet w ciemno mogę zakładać, że zawsze TOP3, to zestaw z amplifikacją na tranzystorach.

Ale co do lamp, nie tak krytycznie jak Ty babatular. U mnie zastawy z lampami mogą się załapać poza podium w TOP10 - a to już coś.

Najlepiej jak tych lamp najmniej., ew. jakaś jedna lampka w dzielonym systemie gdzieś w pre i to wystarczy.

Pamiętasz tamten przereklamowany przez organizatora zestaw Kondo + Vox Olympian z subwooferami, w którym wysokich Tobie brakowało, podobnie jak dla mnie. Angielski Vitavox S2 z drewnianym hornem - podfarbowane, stłumione. Mocno przeciętnie, ale jeszcze gorsze/bardziej stonowane były przymulone japońskie TAD-y na HF/TD-2002 i UHF/TAD ET-703, bez transjentów i ataku. Jeszcze okablowane kabelkami tego samego producenta co elektronika. To było takie urobione granie/zestawienie pod gust Kevin'a. Zapewne można je lepiej wysterować.

W relacji cena do jakości brzmienia, na pewno lepiej wypadł tamten z amerykańskimi monoblokami Cary Audio CAD-805 AE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś to streścić w kilku zdaniach?

Pogubiłem się...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....również się pogubiłem....

jeżeli proponuję komuś kielicha to można mieć pewność że pęknie cała butelka....

@Sovereign nie baw się w sędziego śledczego bo Porfiremu i tak nie dorównasz...

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Sovereign nie wie co miał na myśli - niemożliwe żeby nawet on ogarnął co napisał. Tego nikt nie jest w stanie ogarnąć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Miroslav1 napisał:

.....również się pogubiłem....

jeżeli proponuję komuś kielicha to można mieć pewność że pęknie cała butelka....

@Sovereign nie baw się w sędziego śledczego bo Porfiremu i tak nie dorównasz...

@Miroslav1 zakręcony jesteś jak twój koleżka @damazy , z tymi systemami z 2017 r. i 2015 r. Wszystko pomylone...

A na końcu... ''Ale ten czas leci'' - bo to były inne kolumny z inną elektroniką.

Sam nawet pewny nie byłeś, dopiero pod koniec skojarzyłeś sobie z premierą jadisa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, babatular napisał:

to wrzucę tez Audio Tekne za pierdylion złota

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

13.jpg

to jeszcze kultowy Audio Note

audionote640b.jpg

meishu_sil_01.jpg

jak bym widział Pocahontas

No popatrz, taki badziew, a jest marzeniem wielu naprawdę mających pojęcie o dźwięku audiofilów z całego świata. Zaś reszta Twoich propozycji, owszem pewnie ich konstrukcje grają dobrze, jednak są postrzegane jedynie jako jedne z setek tysięcy innych marek. Myślisz, że owo postrzeganie jako celu ostatecznego wywindowała cena Audio Tekne i Audio Note? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Miroslav1 napisał:

Umka, dobrze że zajrzałeś....przy okazji wyskoczę z pytaniem, nie wiem czy jako jedyny ale na pewno

jako jeden z nielicznych miałeś u siebie na warsztacie integrę Pass int250 i Gryphona Diablo300

możesz w kilku zdaniach napisać różnice między tymi wzmacniaczami....nie chodzi lepszy/gorszy

...tak przy okazji....zobacz jaką gehennę przechodzę z m40.2 - wszystko przez Ciebie ? ?

To dwie całkowicie inne brzmieniowo konstrukcje. Pass jak zwykle gra świetnie. Gęsto i gładko, jednak przy grających już mocnym środkiem kolumnach mariaż z nim może spowodować fajne, ale lekkie spowolnienie muzyki. Natomiast Diablo 300 książkowo przyspieszając atak znakomicie poprowadzi bas, napowietrzy górę, ale za to zgubi magię na środku. Ideałem byłoby połączenie obydwu stylów grania. I wiesz co? W ostatnim czasie coś ciekawego znalazłem. Gryphon Antileon, a jeszcze lepiej Mephisto. Czysta klasa A do 150W na kanał i dostajesz pełną kontrolę kolumn ze świetnym otwarciem wysokich rejestrów, soczystą średnicą i zjawiskowo mocnym, ale rozdzielczym basem.  Takie trochę połączenie wody z ogniem. Niestety najbardziej wyczynowych Pass-ów nie miałem - choć  znajomy proponował mi posłuchanie ich klonów, zatem nie mogę nic pewnego o nich powiedzieć. A, że zabawa z takimi klockami kosztuje, to niestety jest już temat na inny wątek. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, umka napisał:

Nic z tego. Podałem tylko przykład marki, która bez względu na Twoje widzimisię bezsprzecznie uważana jest za top High End. A, że na wystawie mogła Tobie się nie podobać, to o niczym nie świadczy. Na takich imprezach oglądamy, a nie słuchamy systemów mod kątem ich maksimum możliwości.  

Natomiast twierdzenie, iż świat z cenami sprzętu audio oszalał, jest w pełni zasadne. 

Audio Tekne i top Hi-end ?   W życiu.

AT nie spełnia w ogóle mojej  definicji Hi-Endu. No chyba że za główny wyznacznim Hi-Endu uważasz cenę. W mojej definicji Hi-end nie ma słowa o cenie.

Większość niedoświadczonych audiofilów postrzega Hi-end przez pryzmat ceny. Abstrakcyjne drogie to pewnie dobre. Guzik prawda. Cena kompletnie o niczym nie świadczy.

 Dziwię się że tak doświadczony gość jak Ty i recenzent sprzętu audio wysokiej klasy tego nie wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

Tego nikt nie jest w stanie ogarnąć (...)

...jak można pomylić różne systemy z różnych lat.

A tym bardziej ten, który im się podobał. Nie pamiętali tego co im się podobało - jeden to w ogóle orient zgubił, a drugi dopiero pod koniec załapał i naprowadził swego koleżkę.

Pomiędzy tymi dwoma różnymi systemami z różnych lat - jedyne, co wspólnego, to nazwa/marka Blumenhofer, bo nawet model kolumn inny.

Godzinę temu, babatular napisał:

Nawet Sovereign nie wie co miał na myśli - niemożliwe żeby nawet on ogarnął co napisał. Tego nikt nie jest w stanie ogarnąć. 

Dla mnie wszystko jasne jak słońce.

I co z tą Twoją wygraną. Być może nawet nie chciałeś ew. wygranej (pisząc, że lekarz Ci zabronił).

Albo boisz się odebrać :)

Chciałeś wymigać się od wygranej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, umka napisał:

No popatrz, taki badziew, a jest marzeniem wielu naprawdę mających pojęcie o dźwięku audiofilów z całego świata. Zaś reszta Twoich propozycji, owszem pewnie ich konstrukcje grają dobrze, jednak są postrzegane jedynie jako jedne z setek tysięcy innych marek. Myślisz, że owo postrzeganie jako celu ostatecznego wywindowała cena Audio Tekne i Audio Note? 

He he. Gryphon, DCS, MBL, Vitus to jedne z setek tysięcy innych marek. Dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, babatular napisał:

Audio Tekne i top Hi-end ?   W życiu.

AT nie spełnia w ogóle mojej  definicji Hi-Endu. No chyba że za główny wyznacznim Hi-Endu uważasz cenę. W mojej definicji Hi-end nie ma słowa o cenie.

Całkowicie Ciebie rozumiem. "Widziałeś" je jedynie na wystawie - tak tak, wystawa nie jest do słuchania w celach wyrobienia sobie opinii, dlatego też nie masz pojęcia, jak grają. Ja natomiast miałem u siebie prawie całą ofertę AT i wiem, co potrafi. Jednakże dopuszczam sytuację, że komuś może się nie podobać. 

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sovereign napisał:

...jak można pomylić różne systemy z różnych lat.

A tym bardziej ten, który im się podobał. Nie pamiętali tego co im się podobało - jeden to w ogóle orient zgubił, a drugi dopiero pod koniec załapał i naprowadził swego koleżkę.

Pomiędzy tymi dwoma różnymi systemami z różnych lat - jedyne, co wspólnego, to nazwa/marka Blumenhofer, bo nawet model kolumn inny.

Dla mnie wszystko jasne jak słońce.

I co z tą Twoją wygraną. Być może nawet nie chciałeś ew. wygranej (pisząc, że lekarz Ci zabronił).

Albo boisz się odebrać ?

Chciałeś wymigać się od wygranej ?

Stary już jestem i wybacz ale naprawdę nie ogarniam Twojego ROZBUDOWANEGO postu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, babatular napisał:

He he. Gryphon, DCS, MBL, Vitus to jedne z setek tysięcy innych marek. Dobre.

W obliczu Audio Tekne i Kondo niestety tak. ?

Też chciałbym to zmienić, ale mamy za krótkie ręce. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, umka napisał:

Całkowicie Ciebie rozumiem. "Widziałeś" je jedynie na wystawie - tak tak, wystawa nie jest do słuchania w celach wyrobienia sobie opinii, dlatego też nie masz pojęcia, jak grają. Ja natomiast miałem u siebie prawie całą ofertę AT i wiem, co potrafi. Jednakże dopuszczam sytuację, że komuś może się nie podobać. 

J.

No ale na czym słuchałeś ? na tych ISISACH, które musiałeś ratować super tweeterem bo producent w kolumnach za 100tys. zapomniał że jest coś takiego jak wysokie tony. To już lepiej słuchać Audio Tekne na AVS.

8 minut temu, umka napisał:

W obliczu Audio Tekne i Kondo niestety tak. ?

Też chciałbym to zmienić, ale mamy za krótkie ręce. ?

W obliczu Audio Tekne za 1mln złotych ( słownie: jeden milion złotych) i tych blach , tych pstryczków- elektryczków rodem z lampki nocnej z lat 70tych ubiegłego wieku,  tego wykonania, i tego dźwięku to wszystko jest kiepskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.