Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsza integra na świecie


Mart2M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Sovereign napisał:

@Miroslav1 zakręcony jesteś jak twój koleżka @damazy , z tymi systemami z 2017 r. i 2015 r. Wszystko pomylone...

A na końcu... ''Ale ten czas leci'' - bo to były inne kolumny z inną elektroniką.

Sam nawet pewny nie byłeś, dopiero pod koniec skojarzyłeś sobie z premierą jadisa ?

Łooo kurcze Sovereign ale sobie zadałeś trudu żeby sprawę wyjaśnić. No i muszę Ci przyznać że odwaliłeś kawał dobrej detektywistycznej roboty bo wyjaśniłeś nieporozumienie ? Faktycznie ja pisałem o systemie z 2015 r. Także Baba wygrał piwko ? Zresztą tobie też się należy za wyjaśnienie sprawy ? 

Co nie zmienia faktu że dźwięk z 2015r był fantastyczny a Baba twierdzi że lampa nie ma prawa dobrze zagrać ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, umka napisał:

To dwie całkowicie inne brzmieniowo konstrukcje. Pass jak zwykle gra świetnie. Gęsto i gładko, jednak przy grających już mocnym środkiem kolumnach mariaż z nim może spowodować fajne, ale lekkie spowolnienie muzyki. Natomiast Diablo 300 książkowo przyspieszając atak znakomicie poprowadzi bas, napowietrzy górę, ale za to zgubi magię na środku. Ideałem byłoby połączenie obydwu stylów grania. I wiesz co? W ostatnim czasie coś ciekawego znalazłem. Gryphon Antileon, a jeszcze lepiej Mephisto. Czysta klasa A do 150W na kanał i dostajesz pełną kontrolę kolumn ze świetnym otwarciem wysokich rejestrów, soczystą średnicą i zjawiskowo mocnym, ale rozdzielczym basem.  Takie trochę połączenie wody z ogniem. Niestety najbardziej wyczynowych Pass-ów nie miałem - choć  znajomy proponował mi posłuchanie ich klonów, zatem nie mogę nic pewnego o nich powiedzieć. A, że zabawa z takimi klockami kosztuje, to niestety jest już temat na inny wątek. ?

Dzieki za krotki opis. Pass'a nie mialem okazji posluchac a z opisem gryphon'a sie w 100% zgodze. Bas perfect, gora otwarta I scena swietnie przedstawiona a srodek fakt, nie jest tlusty. Co niekoniecznie jest wada. Gra dla mnie naturalnie. Pass wydaje sie grac podobnie do luxman m900. Tam bylo tlusto i super muzykalnie, ale tam gdzie diablo blyszczal mial mikrusowe braki  :) tak jak Miroslav napisal wczesniej. Najlepiej miec dwa systemy  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, babatular napisał:

No ale na czym słuchałeś ? na tych ISISACH, które musiałeś ratować super tweeterem bo producent w kolumnach za 100tys. zapomniał że jest coś takiego jak wysokie tony. To już lepiej słuchać Audio Tekne na AVS.

W obliczu Audio Tekne za 1mln złotych ( słownie: jeden milion złotych) i tych blach , tych pstryczków- elektryczków rodem z lampki nocnej z lat 70tych ubiegłego wieku,  tego wykonania, i tego dźwięku to wszystko jest kiepskie.

Na tym polega High End, że zagra nawet z takim badziewiem, jak moje kolumny.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzna rozmowa - powiedzmy takie gdybanie.....co lepiej ? ....mieć dwie integry lampa/tranzystor....

...czy jeden dzielony ? lampa lub tranzystor ? ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego dylemat,podstawkowe,czy wolnostojace,,,,,dynamiczne,elektostaty,czy magnetostaty,,,,

i zaczyna sie dyskusja,,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Miroslav1 napisał:

luzna rozmowa - powiedzmy takie gdybanie.....co lepiej ? ....mieć dwie integry lampa/tranzystor....

...czy jeden dzielony ? lampa lub tranzystor ? ?

 

Niestety, odpowiedź na Twoje pytania to clou całej naszej zabawy. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, umka napisał:

Niestety, odpowiedź na Twoje pytania jest clou całej naszej zabawy. ? 

no właśnie....na dzień dzisiejszy  wiem że najlepszym rozwiązaniem byłaby opcja integra lampa/tranzystor....

 nie wiem jaką  decyzję podjąłbym  pojutrze ale jutro tym lepszym wariantem mogłoby się  okazać..... jeden ale dzielony ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Miroslav1 napisał:

luzna rozmowa - powiedzmy takie gdybanie.....co lepiej ? ....mieć dwie integry lampa/tranzystor....

...czy jeden dzielony ? lampa lub tranzystor ? ?

 

A mi się wydaje że bez problemu można złożyć jeden system tak żeby spełniał nasze oczekiwania. I nie ma znaczenia czy lampowy czy tranzystorowy. Gorzej jest z nami ? Przy jednej dziurze to i kot zdechnie ? Prędzej czy później każdy z nas szuka zmiany. Także ja jestem za dwoma systemami ?

Ciekawy jestem tego Gryphona. Jakie kolumny polecacie do Gryphona? Chodzi mi o wypełnienie tego środka o którym tu już było pisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Miroslav1 napisał:

luzna rozmowa - powiedzmy takie gdybanie.....co lepiej ? ....mieć dwie integry lampa/tranzystor....

...czy jeden dzielony ? lampa lub tranzystor ? ;-)

 

Czyli np. jadis plus krell FBI vs dzielonka za ok £25-30tys a kolumny te same? Hmmm...ciezki wybor. Za taka kase to mozna miec tylko jakas "biedna" dzielonke od ML, gryphon czy nagra. Ewentualnie cos z octave na lampach albo audio research. 

Ja bym wolal chyba dorzucic do lepszych kolumn  :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Huberto1984 napisał:

Czyli np. jadis plus krell FBI vs dzielonka za ok £25-30tys a kolumny te same? Hmmm...ciezki wybor. Za taka kase to mozna miec tylko jakas "biedna" dzielonke od ML, gryphon czy nagra. Ewentualnie cos z octave na lampach albo audio research. 

Ja bym wolal chyba dorzucic do lepszych kolumn  ?

Ale Octave i tym podobne konstrukcje to ciekawy kierunek. Zazwyczaj mają dwie opcje grania trioda/pentoda, co daje nieco inne wyniki soniczne. Owszem, zawsze w estetyce lampy, ale raz jest bardziej zwarcie, a innym razem czarująco. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, damazy napisał:

Jakie kolumny polecacie do Gryphona? Chodzi mi o wypełnienie tego środka o którym tu już było pisane

Ja mam go z pmc fact 12. Jeszcze nie mam skonczonego projektu czyli pokoju i brak zrodla, ale dzwiek na odsluchach z tego polaczenia pobil dzielone systemy za ponad 100tys zl. O innych integrach nie wspomne. Srodek nie jest super tlusty, ale jest dobrze dociazony, melodyjny, czysty I naturalny. Pierwszy raz taki dzwiek slyszalem (jak na zywo). Scena jest bajeczna, jest tez duzo "powietrza" nad glowa. Dzwieki sa krystaliczne, ale nie  sterylne. Bas jest mocny I zwiezly. Obszerny, ale sie nie ciagnie. Kontrola jest wzorowa a przeciez te kolumny sa trudne do napedzenia. Nie wiem w sumie co zlego moge napisac...nic tylko zbierac kase na remont pokoju I dobre, chyba lampowe, zrodlo  ? chociaz z rega isis tez dobrze sie zgrywalo. 

13 minut temu, umka napisał:

Ale Octave i tym podobne konstrukcje to ciekawy kierunek. Zazwyczaj mają dwie opcje grania trioda/pentoda, co daje nieco inne wyniki soniczne. Owszem, zawsze w estetyce lampy, ale raz jest bardziej zwarcie, a innym razem czarująco. 

I jeszcze podobno te black boxy tez poprawiaja dzwiek. Nie slyszalem, wiec to tylko wyczytana opinia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Huberto1984 napisał:

Ja mam go z pmc fact 12. Jeszcze nie mam skonczonego projektu czyli pokoju i brak zrodla, ale dzwiek na odsluchach z tego polaczenia pobil dzielone systemy za ponad 100tys zl. O innych integrach nie wspomne. Srodek nie jest super tlusty, ale jest dobrze dociazony, melodyjny, czysty I naturalny. Pierwszy raz taki dzwiek slyszalem (jak na zywo). Scena jest bajeczna, jest tez duzo "powietrza" nad glowa. Dzwieki sa krystaliczne, ale nie  sterylne. Bas jest mocny I zwiezly. Obszerny, ale sie nie ciagnie. Kontrola jest wzorowa a przeciez te kolumny sa trudne do napedzenia. Nie wiem w sumie co zlego moge napisac...nic tylko zbierac kase na remont pokoju I dobre, chyba lampowe, zrodlo  ? chociaz z rega isis tez dobrze sie zgrywalo. 

I jeszcze podobno te black boxy tez poprawiaja dzwiek. Nie slyszalem, wiec to tylko wyczytana opinia. 

Tak fajnie to odpisałeś że prawie to usłyszałem. Musi brzmieć obłędnie, zwłaszcza że kolumny zacne. Bardzo mi się podobały nawet kiedyś myślałem nad zakupem ? Ale jestem ciekawy jak to brzmi. Musi być ogień ?

 

Co do Octave i black box to uwierz mi że działa i to tak że ho ho. Z tym że w połączeniach gdzie brakuje prądu. Bo jak kolumny nie są wymagające i Octave sobie dobrze radzi to black box już nie robi takich spektakularnych efektów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, triode napisał:

przyznam,że nie rozumiem całej tej dyskusji.

kim był mr.Mark Levinson i co obecna firm ma z nim wspólnego,można sobie poczytać w wikipedii.

p.Andrzeja Piwowarczyka z Amplifona szanuję i nie widzę żadnego problemu w tym jak wycenił swoje produkty.

Zresztą Lampizator i Amplifon to jedne z niewielu rozpoznawalnych,krajowych brandów..i akurat najwięcej  i najchętniej są opluwani na tym forum.

audio to biznes jak każdy inny,i tutaj ekscytacja cenami jest najnormalniej niepoważna.

 

Co do porównania:lampa tranzystor,a w zasadzie,fotek z sieci..sugeruję koledze wypić szklankę zimnej wody ?

chciało by się uchodzić za eksperta ?

Lampizator powiadasz. To mój ulubiony brand. Ciekawe czy pan Fikus już nauczył się rowno przykręcać gniazda w Zlotej Bramie za prawie 100tys zł. Nie śledzę wyczynów Lampiego ale czy nadal stosuje paździerz w środku, czy luty to nadal nasmarkane gluty ?

 Ja bardzo szanuje właściciela Lampizatora  - sprzedawać takie "dzieła" za taki szmal. Komitet noblowski się w tym roku pomylił  - nagroda z ekonomii powinna powędrować do Pana Łukasza za niebywały talent biznesowy.

Poniżej zdjęcia ze strony Lampizatora - wyobrażacie sobie takie zdjęcia na stronie Gryphona, Vitusa, Soulution ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampi 2.jpg

Lampi 1.jpg

i tył urządzonka za blisko 100 tys zł

lampi 4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, babatular napisał:

Zresztą Lampizator i Amplifon to jedne z niewielu rozpoznawalnych,krajowych brandów..i akurat najwięcej  i najchętniej są opluwani na tym forum

Jak to opluwani ?

    Zdjęcia zamieszczone przedstawiają fotki tych urządzeń - to żaden fotomontaż. Podczas słynnego odsłuchu 140ek gdzie grały podobno tragicznie sam Pan Amplifon napisał że "dał doopy" - choć sam nie wiedział tak do końca co w tych monosach za ponad 200koła było nie tak. Co do Pana Lampizatora to zawsze piszę że jestem zwolennikiem jego talentu - ale nie w dziedzinie elektrorniki tylko ekonomii.

     Pozostaje jeszcze kwestia powtarzalności brzmienia i wykonania - co przy tak radosnej twórczości może być wielkim problemem.

Żeby nie być gołosłownym wpis poniżej Pana Amplifona

 

"amplifon

Kluby

 

 

Branża

274

staż: 16 lat i 1 miesiąc

621 odpowiedzi

Zgłoś

 #694

Napisano 28 Lipca 2015

OK na wstępie słowa przeprosin z mojej strony dla SA i reszty ekipy z odsłuchów u SA.

W wielkim skrócie dałem d...y.

Jeśli chodzi o konkretne wyjaśnienia to monobloki nie są popsute. Wszystkie parametry techniczne są OK.

Pomiary wychodzą bez zarzutów są nawet nieco lepsze od pierwszych monoboków które zmontowałem. Wszystkie układy działają prawidłowo.

Natomiast dźwiękowo odbiegają od pierwowzorów. Nie na wszystkich głośnikach jest to bardzo widoczne ale jest. O ile u mnie to są subtelne różnice o tyle np. u Szymona to delikatnie mówiąc bardzo słyszalne. Co jest tego przyczyną do końca sam nie wiem i nie chcę snuć przypuszczeń do puki sam nie będę tego na 100% pewien. W stosunku do pierwowzorów jest kilka zmian i mam kilka koncepcji co spieprzyłem. Wcześniej czy później wyjdzie szydło z worka."

Przypominam wszystkim że mówimy o monoblokach za ponad 200tys złotych

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, damazy napisał:

A mi się wydaje że bez problemu można złożyć jeden system tak żeby spełniał nasze oczekiwania. I nie ma znaczenia czy lampowy czy tranzystorowy. Gorzej jest z nami ? Przy jednej dziurze to i kot zdechnie ? Prędzej czy później każdy z nas szuka zmiany. Także ja jestem za dwoma systemami ?

Ciekawy jestem tego Gryphona. Jakie kolumny polecacie do Gryphona? Chodzi mi o wypełnienie tego środka o którym tu już było pisane.

pewnie że można złożyć jeden system który zadowoli (tu pełna zgoda) jeżeli chodzi o drugą część to mam inne zdanie..

,,nie ma znaczenia lamowy czy tranzystorowy,,  oczywiście mam na myśli tylko swoje podejście do tego co lubię...

wiem że na żadnym wyżej wymienionym wzmacniaczy  Pass, Gryphon, Krell nie usłyszę tego co na mojej lampie

(i na odwyrtkę) ale gdy wkładam do CD płytę  Mississippi Fred Mcdowel..to takiego wokalu nie uraczysz na tranzystorze

natomiast przy muzyce ostrej wtedy do głosu dochodzą zalety wzmacniaczy tranzystorowych...

...ciekawe ile zyskam i co stracę gdy wstawie do Cd inne lampy....w miejsce Raytheonów  dam  Telefunkeny ECC802s

 a do wzmacniacza w miejsce Telefunkena ECC83 dam Telefunkeny ECC803s ...mam nadzieję że za niebawem o tym

się przekonam ;-)  ...może się okazać  że drugi wzmacniacz tranzystorowy już  nie będzie już potrzebny ;-)

 

....odnośnie  ,,przy jednej dziurze to i kot zdechnie,,  coś wiem na ten temat ale zostawię to dla siebie ;-)

6 godzin temu, ziko369 napisał:

Hybrydę ?

też tak może być...

10 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Czyli np. jadis plus krell FBI vs dzielonka za ok £25-30tys a kolumny te same? Hmmm...ciezki wybor. Za taka kase to mozna miec tylko jakas "biedna" dzielonke od ML, gryphon czy nagra. Ewentualnie cos z octave na lampach albo audio research. 

Ja bym wolal chyba dorzucic do lepszych kolumn  :D

...często wymieniam FBi.....może dlatego że kiedyś miałem Krella 400xi i kav500i  i właśnie chciałbym....

 chociaż myślę że obecne integry o których piszemy nie ustępują FBI - tylko gdybam ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>> Natomiast Diablo 300 książkowo przyspieszając atak znakomicie poprowadzi bas, napowietrzy górę, ale za to zgubi magię na środku<<<<<<<<

"Napisano 13 Lipca

Szkoda czasu i grosza na urzadzenia ktore nie graja ....muzyki .Trzymajcie sie z dala od takich aktualnie modnych , co polecaja recenzeci , oni w domach maja calkiem inny system.Nasza pamiec muzyczna jest bardzo zawodna .Warto miec w domu w miare tani ale system grajacy muzyke.... jako punkt odniesienia .I wtedy dopiero kupowac i kompletowac drozszy .

Taki wzorcowy " nasz" system udowodni ze daleki od  muzyki ....jest Karan ....Gryphon ....BAT... MLA.....i wiele innnych...."

"Ja pisze konkretnie ...nie kupuj Gryphona , mialem i nigdy wiecej."

 

Jak napisalem to ....to zostalem zbanowany  w temacie ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,"Używane Hi-Fi do 80tys"........

 

Ja mam rozwiazanie ....lampa na 6550 ...SET EL 84....i dobry muzykalny tranzystor ....i dwie pary kolumn....jedno zrodlo, na co mam ochote wlaczam i.........zywie sie muzyka i moge to robic bez umiaru pelnymi garsciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy z skrajności w skrajność.

Każdy system ma swoje wady i zalety. Ale nie mogę zgodzić się z opiniami, że lampy to tylko zło, ale także jak to, że Diablo 300 lepiej jak najszybciej sprzedać.

Każdy niech podejmie decyzję. Nie każdemu może pasować Diablo 300, ale tak samo nie każdemu lampa z muzykalnym (cokolwiek to znaczy) transformatorem.

Ja zdecydowałem się na kompromis czyli w miarę udana hybrydę. I nie żałuję.

Z drugiej strony - gdyby te wszystkie Vitusy grały wyraźniej lepiej, pierwszy stanąłbym w kolejce. Na tyle wyraźnie, że wydanie przeszło 100k zł byłoby akceptowalne. Owszem - to świetne integry, ale mam duże wątpliwości czy rzeczywiście warte swojej ceny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Moontan napisał:

>>>>>> Natomiast Diablo 300 książkowo przyspieszając atak znakomicie poprowadzi bas, napowietrzy górę, ale za to zgubi magię na środku<<<<<<<<

"Napisano 13 Lipca

Szkoda czasu i grosza na urzadzenia ktore nie graja ....muzyki .Trzymajcie sie z dala od takich aktualnie modnych , co polecaja recenzeci , oni w domach maja calkiem inny system.Nasza pamiec muzyczna jest bardzo zawodna .Warto miec w domu w miare tani ale system grajacy muzyke.... jako punkt odniesienia .I wtedy dopiero kupowac i kompletowac drozszy .

Taki wzorcowy " nasz" system udowodni ze daleki od  muzyki ....jest Karan ....Gryphon ....BAT... MLA.....i wiele innnych...."

"Ja pisze konkretnie ...nie kupuj Gryphona , mialem i nigdy wiecej."

 

Jak napisalem to ....to zostalem zbanowany  w temacie ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,"Używane Hi-Fi do 80tys"........

 

Ja mam rozwiazanie ....lampa na 6550 ...SET EL 84....i dobry muzykalny tranzystor ....i dwie pary kolumn....jedno zrodlo, na co mam ochote wlaczam i.........zywie sie muzyka i moge to robic bez umiaru pelnymi garsciami.

Nie dziwię się, że zostałeś zbanowany, gdyż takie radykalne opinie nie zasługują na głębszą refleksję. Użyłeś kawałek mojego wpisu, ale nigdy nie powiedziałbym, że to wielkie "G". Ma swoją sygnaturę brzmienia, ale to tylko kwestia doboru reszty toru. Mało tego, po takim postawieniu sprawy na skrajach pasma przez 300-kę postanowiłem złapać byka za rogi i wziąć na tapet wyższe  modele, które oferują sporą moc w klasie A. I wiesz co? Mam problem w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Tak więc nigdy nie mów niogdy, bo znam ludzi kochających latające w eterze żyletki i taki Diablo jest dla nich jeszcze za kulturalny. 

   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, umka napisał:

Tak więc nigdy nie mów niogdy, bo znam ludzi kochających latające w eterze żyletki i taki Diablo jest dla nich jeszcze za kulturalny. 

Święte słowa...

I to też jest dobre granie, a że nie dla każdego to chyba każdy inteligentny człowiek wie... ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Meloman napisał:

Nie popadajmy z skrajności w skrajność.

Każdy system ma swoje wady i zalety. Ale nie mogę zgodzić się z opiniami, że lampy to tylko zło, ale także jak to, że Diablo 300 lepiej jak najszybciej sprzedać.

Każdy niech podejmie decyzję. Nie każdemu może pasować Diablo 300, ale tak samo nie każdemu lampa z muzykalnym (cokolwiek to znaczy) transformatorem.

I to jest bardzo trafne. Mamy tu "gòrò" któremu się wydaje że jego wizja dźwięku jest jedyną słuszną a reszta to bardziej lub mniej złom. Każdy ma swoje preferencje . To jest oczywiste

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, babatular napisał:

Lampizator powiadasz. To mój ulubiony brand. Ciekawe czy pan Fikus już nauczył się rowno przykręcać gniazda w Zlotej Bramie za prawie 100tys zł. Nie śledzę wyczynów Lampiego ale czy nadal stosuje paździerz w środku, czy luty to nadal nasmarkane gluty ?

 Ja bardzo szanuje właściciela Lampizatora  - sprzedawać takie "dzieła" za taki szmal. Komitet noblowski się w tym roku pomylił  - nagroda z ekonomii powinna powędrować do Pana Łukasza za niebywały talent biznesowy.

Poniżej zdjęcia ze strony Lampizatora - wyobrażacie sobie takie zdjęcia na stronie Gryphona, Vitusa, Soulution ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampi 2.jpg

Lampi 1.jpg

i tył urządzonka za blisko 100 tys zł

lampi 4.jpg

jesteś wtórny-takie teksty i takie jazdy to były na tym forum wiele lat temu ?

Lampi Golden Gate wygląda jak na foto

tutaj 2gen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

..ciekawe dlaczego na całym świecie audiofile to kupują?

 

Szkoda słów w twoim przypadku.

 

GG ANGLE.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, triode napisał:

jesteś wtórny-takie teksty i takie jazdy to były na tym forum wiele lat temu ?

Lampi Golden Gate wygląda jak na foto

tutaj 2gen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

..ciekawe dlaczego na całym świecie audiofile to kupują?

 

Szkoda słów w twoim przypadku.

 

GG ANGLE.jpg

Niech mnie ktoś poprawi.

Kiedyś czytałem, że jest jakaś norma branżowa zakazująca montażu elementów elektrycznych i elektronicznych na drewnie.

Czy się nie mylę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, triode napisał:

jesteś wtórny-takie teksty i takie jazdy to były na tym forum wiele lat temu ?

Lampi Golden Gate wygląda jak na foto

tutaj 2gen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

..ciekawe dlaczego na całym świecie audiofile to kupują?

 

Szkoda słów w twoim przypadku.

 

GG ANGLE.jpg

Chyba padnę. Widzę że nadal paździerz w środku.. Skoro ludzie to kupują za taki szmal  - komentarz mam jeden nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, babatular napisał:

Chyba padnę. Widzę że nadal paździerz w środku.. Skoro ludzie to kupują za taki szmal  - komentarz mam jeden nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii. 

nie bądź śmieszny..

Lampizatorem zajmowali się naprawdę poważni ludzie-ty to możesz sobie co najwyźej poglądać fotki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, triode napisał:

nie bądź śmieszny..

Lampizatorem zajmowali się naprawdę poważni ludzie-ty to możesz sobie co najwyźej poglądać fotki.

Musieli być naprawdę poważni. Zachować powagę widząc i słysząc coś takiego do tego płacąc za to tyle pieniędzy - to naprawdę wyczyn. I odważni - ciekawe kiedy te deski w tym urządzonku rozbłysną pełnym ogniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.