Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsza integra na świecie


Mart2M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A choćby gotowe Gato lub coś z hypex NCore, Icepower..
 
 

Słuchałem Gato i monobloków na modułach Hypex. Mi nie przypadło Gato wogóle. Z klasy D to Tact ( teraz Lyngdorf ) Millenium




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

...patrząc na  poprzednie integry to faktycznie nabrał masy i to znacząco - tu nie może być lipy

                                                            

 

Panie kolego to nie jest kwestia wiary.... Jadis i88

Masy musi mieć wiecej patrząc na to ile ma mocy, ale 650 tka w A klasie też daje rady ... Natomiast tranzystorowa topowa integra 480 to moc i jakość na odpowiednim poziomie. 480 tka pomiary w laboratorium 2x374 W dla 4 ohm i naprawdę potrafi dużo ta integra. Dla mnie jest świetna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, plastik1989 napisał:

Dziś wpadłem na chwilę do sklepu posłuchać i umówić się na testy... 

Na pierwszy rzut ucha, różnice między E650 bardzo duże... Lekkość grania, moc i dynamika z którą ja wcześniej nie kojarzyłem tej marki... Pewnie po świętach będę miał u siebie, niestety na stałe u mnie na pewno nie zostanie - e650 to absolutny top cenowy jaki mógłbym obecnie wydać, na e800 nie starczy. 

Jak posłucham u siebie dłużej na pewno coś skrobnę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

....koniecznie musisz coś napisać...właśnie o te cechy mi chodziło ,,moc i dynamika,, wiedziałem że różnice między E650 muszą być bardzo duże....myslę że  będzie to całkiem inny poziom grania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziś wpadłem na chwilę do sklepu posłuchać i umówić się na testy... 
Na pierwszy rzut ucha, różnice między E650 bardzo duże... Lekkość grania, moc i dynamika z którą ja wcześniej nie kojarzyłem tej marki... Pewnie po świętach będę miał u siebie, niestety na stałe u mnie na pewno nie zostanie - e650 to absolutny top cenowy jaki mógłbym obecnie wydać, na e800 nie starczy. 
Jak posłucham u siebie dłużej na pewno coś skrobnę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Jaka jest cena w Polsce E-800 ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Gato i monobloków na modułach Hypex. Mi nie przypadło Gato wogóle. Z klasy D to Tact ( teraz Lyngdorf ) Millenium




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja Gato nie słuchałem. Przyznaję się bez bicia. Wymieniłem je tylko ze względu na dobre opinie. Hypex NCore mam a Icpower znam od kolegi. Myślę więc, że dobre wzmacniacze (szczególnie jako końcówki), które mogę polecić to te dwie firmy. Zaznaczam jednak, że pre ma bardzo dużo do powiedzenia. W przypadku hypex (nowego) ważny jest wybór bufora wejściowego i pre. Jeśli się to wszystko zgra to mamy granie z każdym kolumnami nawet w dużych pomieszczeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, piorasz napisał:

Wszystko pięknie, ładnie. A teraz powiedz jak to się ma do muzyki... Przykład... Hmmm.... Jopek "Mionione" vs "Hardwired...To Self-Destruct" Matallica?
Jopek - zgaduję referencyjne zagra a co do Matallica mam wątpliwości. Pamiętajmy, że ten album jest naprawdę dobrze nagrany. Oczywiście teoretyzuję. Nie słuchałem tego systemu. Ale idealny system powinien zagrać obie te pozycje dobrze. A żeby nie było całkiem łatwo dodam jeszcze jeden album np Phila Collinsa "Face Value". Będzie bardzo dobrze jak system zagra b. dobrze wszystkie te 3 pozycje.
Dużo tu mowy o systemach a mało jak gra z jaką muzyką.

 

....tak zgadza się....Jopek brzmi bardzo dobrze, natomiast co do Metallici -  nie mam ich ani jednej płyty

ale koledzy z forum którzy byli u mnie  powiedzieli że zacnie brzmi ten rodzaj muzyki...nie mam idealnego systemu

jest raczej  uniwersalny i dlatego uważam że  potrafi zagrać na odpowiednim poziomie każdy rodzaj muzyki

 

9 minut temu, lolek126 napisał:

Masy musi mieć wiecej patrząc na to ile ma mocy, ale 650 tka w A klasie też daje rady ... Natomiast tranzystorowa topowa integra 480 to moc i jakość na odpowiednim poziomie. 480 tka pomiary w laboratorium 2x374 W dla 4 ohm i naprawdę potrafi dużo ta integra. Dla mnie jest świetna.

nie wątpię że 480tka jest świetna ale myslę że 800tka zakasuje każdą inną integrę Accu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
17 minut temu, Mima napisał:


Jaka jest cena w Polsce E-800 ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wydaje mi się, że dziś usłyszałem 69tyś. Ale tu ktoś pisał 65tyś. Więc nie wiem jak jest dokładnie. 

16 minut temu, Miroslav1 napisał:

nie wątpię że 480tka jest świetna ale myslę że 800tka zakasuje każdą inną integrę Accu

To raczej na pewno... Różnice po pierwszym posłuchaniu między E800 a E650 są spore, na pewno większe niż między np. E560, a E650. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

66900

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, ira napisał:

To w ogóle jakaś moda na superintegry zapanowała.

Accu słabo się coś ceni. W porównaniu do niektórych polskich tuzów High Endu.

Bo integra to jednak zawsze wyjdzie dużo taniej, conajmniej 2x taniej niż preamp i końcówka czy monobloki. A jak podliczymy jakieś topowe kable i odpadną nam dwa zasilające i jedna para IC to pewnie 3x taniej wyjdzie. W tych superintegrach siedzi praktycznie topowy preamp i topowa końcówka mocy, czyli teoretycznie nie ma dużej różnicy czy dzielonka czy integra.  

1 godzinę temu, ira napisał:

Accu słabo się coś ceni. W porównaniu do niektórych polskich tuzów High Endu.

To fakt, można za to kupić 50% polskiego DACa lub lub 25% najlepszych polskich  kolumn (o ile w końcu powstaną). Ale za to przynajmniej starczy na 10szt, pożądnych kabli zakończonych listwą... No cóż w audio jesteśmy potęgą, przynajmniej jeśli chodzi o ego...

1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

Fajnie byłoby zrobić test porównawczy E-800 z Gryphonem Mephisto

 

Ten Gryphon kosztuje 476tyś? To co tu porównywać... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chciałbym poznać czego słuchacie, że sprzęt za pierdylion zł ma takie znaczenie. Nie wnikam kto czego słucha. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że te audiofilskie nagrania mieszają niektórym w głowach i przez to wydają fortuny na sprzęt. Integra za pierdylion? Linn nawet ma swoje radio z audiofilskimi nagraniami. Nie neguję wcale, że muzyka może pięknie grać z bardzo dobrym sprzętem.

Ale czy sprzęt i dobrze nagrana muzyka ma nam dyktować gusta?

Ja tego nie kupuję.

Nie bijcie mnie za to proszę :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, plastik1989 napisał:

Ten Gryphon kosztuje 476tyś? To co tu porównywać... 

nie zakladaj z góry rezultatu ? Właśnie takie porównanie może choc nie musi byc niespodzianką

porównywanie sprzętu z tej samej połki cenowej jest mniej ekscytujące

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piorasz napisał:

Przykład... Hmmm.... Jopek "Mionione" vs "Hardwired...To Self-Destruct" Matallica?
Jopek - zgaduję referencyjne zagra a co do Matallica mam wątpliwości. Pamiętajmy, że ten album jest naprawdę dobrze nagrany. Oczywiście teoretyzuję. Nie słuchałem tego systemu. Ale idealny system powinien zagrać obie te pozycje dobrze. A żeby nie było całkiem łatwo dodam jeszcze jeden album np Phila Collinsa "Face Value". Będzie bardzo dobrze jak system zagra b. dobrze wszystkie te 3 pozycje.

 Akurat mam te wszystkie płyty (Collins na winylu) - wszystkie trzy grają u mnie doskonale.

Ale taki debiut Budgie czy np. Gabriela "Us" - za cholerę nie***

Mam więc HajEnda ??

(sprawdzić, czy aby nie są jednak źle nagrane?) ?

Godzinę temu, piorasz napisał:

W sumie to chciałbym poznać czego słuchacie, że sprzęt za pierdylion zł ma takie znaczenie.

Jest na tym forum zakładka Muzyka...tylko tak jakoś nieszczęśliwie się składa, że większość z tych "wyczynowców" wylewnie bajających o HajEndzie i nie mniej Haj drutach połączeniowych - tam ma dziwnie mało do powiedzenia...

Godzinę temu, piorasz napisał:

W sumie to chciałbym poznać czego słuchacie, że sprzęt za pierdylion zł ma takie znaczenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, iro III napisał:

czy np. Gabriela "Us" - za cholerę nie***

Zaskakujesz, bo Gabriel ma jeden z najlepiej nagrywanych płyt. Jakie masz wydanie?

2 godziny temu, piorasz napisał:

Jopek - zgaduję referencyjne zagra a co do Matallica mam wątpliwości.

Nie zgaduj, tylko posłuchaj. Bo takie opinie - bez urazy - to o kant dupy można rozbić. Posłuchaj dobrej lampy czy dobrej hybrydy z dobrymi kolumnami, a możesz się zdziwić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Meloman napisał:

Zaskakujesz

Remaster z 2003 na CD.

Słuchałem również innych wydań i mam złe zdanie o tym nagraniu, jak dla mnie żaden remaster jej nie pomógł bo akurat ta (inne jego płyty [za wyjątkiem 4 pierwszych - tu też jest różnie] są świetnie zrealizowane) - jest źle nagrana i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie zgaduj, tylko posłuchaj. Bo takie opinie - bez urazy - to o kant dupy można rozbić. Posłuchaj dobrej lampy czy dobrej hybrydy z dobrymi kolumnami, a możesz się zdziwić...

Dokładnie. Korn, Rammstein, Tool etc. Grają u mnie z lampą z takim wykopem, przestrzenią i nasyceniem jak z bardzo dobrego tranzystora. Brdzo dynamicznie wbrew powszechnie panującym ( mylnie ) stereotypom.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie zgaduj, tylko posłuchaj. Bo takie opinie - bez urazy - to o kant dupy można rozbić. Posłuchaj dobrej lampy czy dobrej hybrydy z dobrymi kolumnami, a możesz się zdziwić...
Rozumiem Twoje rozterki. Słuchałem wiele systemów (nie na AVS). Potrafię też docenić te dobre systemy - było parę takich. Każdy z nich miał jednak mankamenty. Mój też ma. Uważam, że tylko świadczy o bardzo dorosłym podejściu do tematu. Zawsze może być lepiej. Ale kiedy to się skończy? Lampa owszem. Jako drugi wzmacniacz w zależności od rodzaju muzyki. Obecnie dążę do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Mima napisał:

Dokładnie. Korn, Rammstein, Tool etc. Grają u mnie z lampą z takim wykopem, przestrzenią i nasyceniem jak z bardzo dobrego tranzystora. Brdzo dynamicznie wbrew powszechnie panującym ( mylnie ) stereotypom.

No tak, ale nie pisałeś , że dół swoich kolumn masz aktywny ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem Twoje rozterki. Słuchałem wiele systemów (nie na AVS). Potrafię też docenić te dobre systemy - było parę takich. Każdy z nich miał jednak mankamenty. Mój też ma. Uważam, że tylko świadczy o bardzo dorosłym podejściu do tematu. Zawsze może być lepiej. Ale kiedy to się skończy? Lampa owszem. Jako drugi wzmacniacz w zależności od rodzaju muzyki. Obecnie dążę do tego.


Też miałem taki plan, żeby mieć dwa systemy. Lampa i tranzystor. Lecz po tych plus minus 200 godzinach grania tej lampy już odszedłem od tego pomysłu, bo ten wzmacniacz gra wybitnie. Jeszcze się douczę odnośnie lamp które za jakiś czas zmienię po fabrycznym montażu i mam nadzieję pomieszkamy razem dłuższy czas.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No tak, ale nie pisałeś , że dół swoich kolumn masz aktywny ? 

Tak mam aktywne doły. Taki sam wzmacniacz który mam grał na AVS z kolumnami Audio Solutions Figaro M.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Korn, Rammstein, Tool etc. Grają u mnie z lampą z takim wykopem, przestrzenią i nasyceniem jak z bardzo dobrego tranzystora. Brdzo dynamicznie wbrew powszechnie panującym ( mylnie ) stereotypom.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Świetnie. A Genesis, Phil Collins, The Allman Parsons Project? Nie grają?..
Kiedyś bardzo mnie zawstydził kumpel przynosząc płytę hiszpańskiej wokalistki (nie pamiętam dokładnie jakiej) miałem wtedy kolumny 16 Hz) - to była największa porażka brzmienia. Wtedy tego nie rozumiałem. U niego grało wszystko super. To tak w dużym skrócie. Od tamtego czasu powiedziałem sobie, że takich porażek nigdy nie przyjmę. Dziś wrzucam do CD cokolwiek i nie mam traumy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Świetnie. A Genesis, Phil Collins, The Allman Parsons Project? Nie grają?..
Kiedyś bardzo mnie zawstydził kumpel przynosząc płytę hiszpańskiej wokalistki (nie pamiętam dokładnie jakiej) miałem wtedy kolumny 16 Hz) - to była największa porażka brzmienia. Wtedy tego nie rozumiałem. U niego grało wszystko super. To tak w dużym skrócie. Od tamtego czasu powiedziałem sobie, że takich porażek nigdy nie przyjmę. Dziś wrzucam do CD cokolwiek i nie mam traumy.

Pewnie że grają. Akurat tutaj nawiązałem tylko do cięższych kawałków.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że grają. Akurat tutaj nawiązałem tylko do cięższych kawałków.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to mamy konsenus. Czyli. Nie ma najlepszej integrgy na świecie. Jest tylko najdroższa. Temat uważam za zamknięty. Dobranoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No to mamy konsenus. Czyli. Nie ma najlepszej integrgy na świecie. Jest tylko najdroższa. Temat uważam za zamknięty. Dobranoc.

No nie do końca :) Dla mnie osobiście na dzień dzisiejszy to Vitus SIA-030 jest najlepszą integrą. To jest tylko i wyłącznie moja prywatna opinia dla mnie samego.
Wesołych Świąt ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chociaż może coś w tym jest co napisałeś... Ja jestem zaczarowany prezentacją Vitusa. Ktoś inny będzie kochał sygnaturę Accuphase inny Gryphona. To chyba tak się nie da stwierdzić który jest najlepszy. To tak jak z kobietami. Jedni wolą blondynki inni brunetki. Jedni wolą temperamentne inni odwrotnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2019 o 11:07, Miroslav1 napisał:

mocnym Vitusem ri-100

W moim odczuciu ten Vitus bez szalu. Odstaje od czolowki integr. Pewnie inaczej jest z sia30, ale nie dane mi bylo posluchac. 

6 godzin temu, slawek.xm napisał:

Fajnie byłoby zrobić test porównawczy E-800 z Gryphonem Mephisto

 

E800 w cenie diablo-300. E650 accuphase nie sluchalem, wiec ciezko ocenic co jak gra (lepiej/gorzej). Jedno jest pewne, to accu e800 robi wrazenie. Nie pogniewalbym sie gdyby taki stal tez u mnie w pokoju. 

Jedna integre top of the top ciezko wybrac. Do tego co kilkanascie tygodni sa jakies nowosci. 

Dla mnie np T+A 3100 gra za lagodnie, ale dla kogos, kto lubi plynny, lagodny i kulturalny dzwiek to moze byc najlepsza integra.

Zazwyczaj jednak w top integr slyszymy kilka firm: krell, vitus, gryphon, kondo, mcintosh, accuphase, Mark Levinson, jadis... Dosc sprecyzowana grupa producentow trzymajaca dobry poziom. Podejrzewam, ze w zaleznosci od doboru kolumn z kazdym z tych wzmakow bylbym szczesliwy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, piorasz napisał:

Zawsze może być lepiej. Ale kiedy to się skończy? Lampa owszem. Jako drugi wzmacniacz w zależności od rodzaju muzyki. Obecnie dążę do tego.

Po prostu proszę skończmy z pewnymi stereotypami w świecie audio. Poza tym - co wyraźnie podkreślam -  nie twierdzę, że lampa jest ponad tranzystor. Są wybitne urządzenia oparte na lampie. Są wybitne urządzenia oparte na tranzystorze.

Z całym szacunkiem - nie uważam też, że dla uzupełnienia trzeba mieć obie technologie u siebie. Pomimo, że nie ma systemu, który wszystko zagra lepiej niż każdy inny, to wystarczy dążyć do skompletowania w miarę uniwersalnego zestawu. Nic więcej nam w świecie w audio nie trzeba. A jeżeli będzie nasz cały czas uwierać myśl, że może być lepiej (a lepiej może być zawsze), to to to nie jest już słuchanie czyli przyjemność. To choroba.

Sam mam system oparty na hybrydzie i jeżeli chodzi o dynamikę system gra ponad przeciętnie. W mojej ocenie lepiej niż większość tranzystorów - np. Moon 700i v2, którego bezpośrednio porównywałem. Nie mówiąc jak wypada w muzy akustycznej czy wokalach.

Słucham sporo tzw. muzyki alternatywnej z lat 80-tych, 90-tych. Przed świętami odpaliłem sobie The Fall "Extracite" i Killing Joke "Revelations" i to są petardy! Nikt mi na tym forum. Absolutnie nikt nie wmówi mi, że mu system jest bez ikry. Słyszę, to wiem.

3 godziny temu, Huberto1984 napisał:

W moim odczuciu ten Vitus bez szalu. Odstaje od czolowki integr. Pewnie inaczej jest z sia30, ale nie dane mi bylo posluchac. 

Mam tak samo. Jak dla mnie model "100" gra jak za taką kasę bardzo średniawo. SIA-030 to już wybitne granie, tylko ta cena...

@iro III

A jak u Ciebie brzmi "Passion" jeżeli słuchałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie patrzę na opis tego wzmaka i zastanawiam sie ile w opisie jest prawdy a ile bełkotu marketingowego , ktory ma przyciągnac potencjalnego klienta

np

Obwód Lynx z projektem „całkowitego braku sprzężenia zwrotnego”, zapewniający wzmocnienie w czasie rzeczywistym, dokładniejszą reprodukcję dźwięku z dbałością tonalną, praktycznym wyeliminowaniem zniekształcenia intermodulacyjnego i ograniczeniem błędów fazy powodowanych przez sprzężenie zwrotne

pytanie które sie nasuwa czy wzmacniacz posiada sprzęzenie zwrotne czy nie? otóż posiada

czy wzmocnienie w czasie rzeczywistym nie jest cecha wszystkich wzmacniaczy?

i co to własciwie jest "dbałość tonalna" ?

"Efektem jest wzrost prędkości prądu"

a czyli prąd  z trafa moze płynac wolniej i szybciej zajebista sprawa :) jak mozna takie bzdety pisac ... nie wiem

"modyfikuje amplitudę sygnału audio" sygnał audio jest napieciem zmiennym kazda modyfikacja to zmiana dźwieku, sygnału wejściowego, którego regulacja głosności nie powinna modyfikować a tylko tłumić

"nieprawdopodobnym wzmocnieniem liniowym" znaczy nierzeczywistym magicznym ezoterycznym czy to oznacza ze wzmocnienie wcale nie jest liniowe?

"Regulacja głośności w 530 krokach" super hiper tylko nie bardzo rozumiem po co ?

"Wyjście klasy A do 5 W dla większej wydajności" wzmacniacz oddaje tylko 5 W w klasie A potem przechodzi do klasy AB , gdzie tu wieksza wydajność?

"obwód drukowany ze ścieżkami z czystej miedzi w celu skrócenia ścieżki sygnału." wszystkie płytki maja ściezki miedziane wazna jest ich grubość i długość i na pewno materiał ścieżek nie wpływa na skrócenie lub wydłużenie ścieżki sygnału ?

zapomnieli napisac składu cyny lutowniczej która ma zupełnie inne wlasciwości niz miedź

"Niezwykle sztywna konstrukcja obudowy minimalizuje wpływ zewnętrznych wibracji"

może i tak ale w środku sa dwa potężne trafa przykręcone grubymi srubami do tej obudowy , które dostaja w jednej sekundzie 50 okresów drżąc z radości dzięki temu ?

i to wewnętrzne drgania tych trafolców będa ewentualnym problemem

"Przesłuch przy 1 kHz -100 dB" w układzie dual mono przesłuchu nie powinno byc wcale skoro jest to nie jest pełne dual mono

Zniekształcenie intermodulacyjne 0,02% a więc są i to dośc wysokie a przecież miało byc tak pieknie "praktycznym wyeliminowaniem zniekształcenia intermodulacyjnego"

 

Pozwolilem sobie na ten wpis nie po to by kogoś odwieźć od słuchania czy zakupu tylko po to by zwrocic uwage na radosna twórczość producenta lub dystrybutora , która ma za zadanie zakręcic w głowie czytającemu tę "poezję"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, morawka napisał:

Lampa z odpowiednio dobranymi kolumnami zagra każdy rodzaj muzyki

Nic dodać, nic ująć.

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

"Efektem jest wzrost prędkości prądu"

a czyli prąd  z trafa moze płynac wolniej i szybciej zajebista sprawa :) jak mozna takie bzdety pisac ... nie wiem

"modyfikuje amplitudę sygnału audio" sygnał audio jest napieciem zmiennym kazda modyfikacja to zmiana dźwieku, sygnału wejściowego, którego regulacja głosności nie powinna modyfikować a tylko tłumić

"nieprawdopodobnym wzmocnieniem liniowym" znaczy nierzeczywistym magicznym ezoterycznym czy to oznacza ze wzmocnienie wcale nie jest liniowe?

"Wyjście klasy A do 5 W dla większej wydajności" wzmacniacz oddaje tylko 5 W w klasie A potem przechodzi do klasy AB , gdzie tu wieksza wydajność?

"obwód drukowany ze ścieżkami z czystej miedzi w celu skrócenia ścieżki sygnału." wszystkie płytki maja ściezki miedziane wazna jest ich grubość i długość i na pewno materiał ścieżek nie wpływa na skrócenie lub wydłużenie ścieżki sygnału ?

zapomnieli napisac składu cyny lutowniczej która ma zupełnie inne wlasciwości niz miedź

"Przesłuch przy 1 kHz -100 dB" w układzie dual mono przesłuchu nie powinno byc wcale skoro jest to nie jest pełne dual mono

Zniekształcenie intermodulacyjne 0,02% a więc są i to dośc wysokie a przecież miało byc tak pieknie "praktycznym wyeliminowaniem zniekształcenia intermodulacyjnego"

Lubię Accuphase, ale to co rzeczywiście piszą to jakiś szok. Może to już pod mileniansów jest przygotowany tekst? Zwłaszcza dziwią mnie zapisy o klasie A, przesłuchach i zniekształceniu.

Niezależnie - trzeba odsłuchać. To jest jedyny test wiarygodności urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Meloman napisał:

A jak u Ciebie brzmi "Passion" jeżeli słuchałeś?

Passion zawsze brzmiało bardzo dobrze, a nawet jeszcze lepiej.

So, Secret World, Up i wszystkie późniejsze, nagrywane w Real World - podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.