Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsza integra na świecie


Mart2M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.08.2020 o 22:04, Pietuisza napisał:

Ten głośnik jest ciekawy, gra przyjemniej niż Tannoy i jest bardziej uniwersalny, nie wymaga najlepszej Integry na świecie.:-): 

 

z tego wszystkiego najwazniejsze.ze jeszcze gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2020 o 13:39, .:Gerard:. napisał:

Tak dla ciekawostki wrzucę

Znajomy przerobił, wybebeszył zasilanie z Pass-ow które sie grzały,
z tuningował poprawiając takze chłodzenie i wpakował w oddzielne obudowy , osiągi 4,5kVA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 


Oh My God !!

brakuje słów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, DariusMaximus napisał:

i święte słowa. Wystarczy zmienić kabel na ten z wyższej półki i gwarantuje , że efekt będzie słyszalny w sprzęcie z wyższej półki. Sprawdzone organoleptycznie. Efekt może zaskoczyć. Zmiana kabla to jak dwa różne światy

ile stawiasz na to, że rozpoznasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2020 o 23:07, tomek7776 napisał:

z tego wszystkiego najwazniejsze.ze jeszcze gra.

Przynajmniej można słuchać godzinami i nie bolą uszy.....i jest to granie pełne finezji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pietuisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.12.2019 o 22:06, .:Gerard:. napisał:

ponad 30k€ wydal na oddzielna linie zasilania

Dzięki za ten wpis, dziesięć lat piszę na temat linii, że ok 85% jakości pochodzi z jej konstrukcji.

Nie rozumiem tych, którzy zadawalają się pozostałymi dwudziestoma procentami jeszcze budują na ich gruncie teorie, / opisują co jak gra / to niezwykle niepoprawne logicznie podejście.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 747 napisał:

Dzięki za ten wpis, dziesięć lat piszę na temat linii, że ok 85% jakości pochodzi z jej konstrukcji.

Nie rozumiem tych, którzy zadawalają się pozostałymi dwudziestoma procentami jeszcze budują na ich gruncie teorie, / opisują co jak gra / to niezwykle niepoprawne logicznie podejście.

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem.

Sprzęt, kolumny, kabelki, adaptacja akustyczna to 15% jeżeli chodzi o jakość dźwięku, a 85% to jakość linii.

I jeszcze zapytam, jaką masz na myśli linię, a raczej od którego miejsca? Od transformatora? Od skrzynki z bezpiecznikami? Czy może od zakładu energetycznego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, phoenix_pl napisał:

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem.

Tak, bez linii, która dostarcza energię do urządzenia, nacechowaną wszystkimi tymi składnikami, które później zamierzamy wydobyć  z sprzętu, nie mamy możliwości na gruncie znanej fizyki aby ich oczekiwać.

Nie pojawią się, bo niby skąd?

To proste rozsądne pytanie, sprzęty niczego nie wytworzą z niczego, one przetwarzają / też transmitują / energię źródła zasilania, absolutnie nie ma tam innych procesów fizycznych, skrótowo rzecz ujmując.

 

 

23 minuty temu, phoenix_pl napisał:

Sprzęt, kolumny, kabelki, adaptacja akustyczna to 15% jeżeli chodzi o jakość dźwięku

Adaptację proponuje wykreślić z tego zestawienia, jest neutralna, nie dostarcza jakości sensu stricte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, phoenix_pl napisał:

jaką masz na myśli linię, a raczej od którego miejsca?

Uwarunkowania indywidualne mogą się róznić, chodzi o wszystkie te miejsca, nad którymi osoba, mieszkaniec może zapanować, to przecież naturalne, mieszkaniowa rozdzielnica elektryczna / skrzynka z bezpiecznikami / jest powszechnym miejscem do przyłączenia takowej linii.

W blokach może wyjść parę metrów, w kamienicach więcej ok 15 - 25, pozostała zabudowa to już sytuacja indywidualna.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, 747 napisał:

Tak, bez linii, która dostarcza energię do urządzenia, nacechowaną wszystkimi tymi składnikami, które później zamierzamy wydobyć  z sprzętu, nie mamy możliwości na gruncie znanej fizyki aby ich oczekiwać.

Nie pojawią się, bo niby skąd?

To proste rozsądne pytanie, sprzęty niczego nie wytworzą z niczego, one przetwarzają / też transmitują / energię źródła zasilania, absolutnie nie ma tam innych procesów fizycznych, skrótowo rzecz ujmując.

Gmatwasz.

Według tego o czym napisałeś powyżej to prąd elektryczny (energia) posiada składniki (nie wiadomo jakie bo o nich już nie piszesz) które to zamierzamy wydobyć ze sprzętu. Jakie to niby składniki?

Nie odpowiedziałeś też na pytanie od którego miejsca (zakład energetyczny, transformator, skrzynka z bezpiecznikami, gniazdo elektryczne) trzeba linię optymalizować i co "zniknie" jeżeli takiej optymalizacji nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, phoenix_pl napisał:

Sprzęt, kolumny, kabelki

Pojęcie sprzętu jest mylnie odbierane przez niektórych, z powodu że elementy elektroniczne zamykane są z przyczyn oczywistych praktycznych w obudowach / skrzynkach /, które nadają im wygladem swoisty czar, uważa się je za obdarzone właściwościami, jakich w rzeczywistości niestety nie posiadają.

 

Jeśli występowałyby / sprzęt / odarty z tych złudzeń, byłby to prymitywnie wręcz prosty transformator, spory bank dużych kondensatorów elektrolitycznych / mowa o wzmacniaczu, który jest podstawą systemu / , radiator z półprzewodnikami / mało nadzwyczajny element /, oraz drobne podzespoły sterujace, kontrolujace, zabezpieczajace etc., po prostu elementy elektroniczne, które leżą w sklepach w bardzo dużych ilościach, nie robiac na nikim żadnego wrażenia, jednak kiedy to wszystko jest projektem technicznym wzmacniacza, realizacją uznanej marki, w obudowie wygląda przepięknie, - wartość urosnąć może do miliona.

To pułapka.

Linia jako wartościowy przewodnik, jest nie mniej mocnym, konkretnym punktem systemu, a że charakteryzuje się relatywnie sporą długością transmisji, oraz przyjmuje rolę magazynu energii, jej rola jest nie do przecenienia.

Sama długość transmisji jest poważnym zagadnieniem, zupełnie nie podejmowanym tu.

 

 

23 minuty temu, phoenix_pl napisał:

Gmatwasz.

Pytasz, wiec odpowiadam.

Ocena mojej odpowiedzi prowadzi do konstatacji że wiesz lepiej jak się rzeczy mają.

Zapytam wiec, skąd to wiesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, phoenix_pl napisał:

Według tego o czym napisałeś powyżej to prąd elektryczny (energia) posiada składniki (nie wiadomo jakie bo o nich już nie piszesz) które to zamierzamy wydobyć ze sprzętu. Jakie to niby składniki?

Nie piszę na temat składników, gdyż są to złożone zjawiska, na których temat nikt nie wypowiada się w kategoriach wiedzy uniwersalnej - oficjalnej.

Osobiście je badałem w indywidualnie założonych warunkach, następnie przez wiele lat starałem się je sfalsyfikować, niestety, powtarzalność była 100 procentowa, więc daję sobie prawo napisać na ten temat publicznie, w intencji dzielenia się wiedzą z innymi.

Co ktokolwiek z tym zrobi, to już indywidualna sprawa, ale jeśli ktoś wyda wielką sumę pieniedzy na sprzęt, a zaniedba odcinek zasilania energetycznego, - to już pretensje może mieć do samego siebie, że mija 30 rok poszukiwań dźwięku.

 

Wiem jak grają systemy, co się z czego bierze, co strukturalnie przeszkadza, znam hierarchię wartości technik, więc podaje gdzie w tym wszystkim jest linia, jak jest ważna.

38 minut temu, phoenix_pl napisał:

Nie odpowiedziałeś też na pytanie od którego miejsca

Odpowiedziałem, sytuacje są indywidualne, w mieszkaniach jest oczywiste że chodzi o skrzynkę z bezpiecznikami.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przykład wzmacniacza.

Piękna obudowa a w wnetrzu...trafo i elementy elektroniczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 747 napisał:

Pytasz, wiec odpowiadam.

Ocena mojej odpowiedzi prowadzi do konstatacji że wiesz lepiej jak się rzeczy mają.

Zapytam wiec, skąd to wiesz ?

Jestem zainteresowany więc pytam, a Ty jak ognia unikasz bezpośredniej odpowiedzi. Tak więc żeby było jasne o co pytam, a Ty żebyś mógł się wypowiedzieć konkretnie pozwolę sobie wypunktować moje pytania, a Ty proszę używaj punktów odpowiadając na nie.

1. Jak dobrze zrozumiałem, nasza dbałość o linię energetyczną powinna zaczynać się tam gdzie kończy się jej własność w postaci zakładu energetycznego, a zaczyna nasza. Czy tak?

2. Załóżmy, że do domu mam doprowadzoną instalację 3 fazową. Od skrzynki z bezpiecznikami te fazy rozprowadzone są po całym domu na gniazda i wyłączniki światła. Przy takiej konfiguracji co Twoim zdaniem powinienem zrobić aby zapewnić sobie jak najlepszy prąd w gniazdku dla sprzętu audio?

3. Według tego o czym napisałeś powyżej to prąd elektryczny (energia) posiada składniki (nie wiadomo jakie bo o nich już nie piszesz) które to zamierzamy wydobyć ze sprzętu. Jakie to niby składniki? (Pytam ponownie bo odpowiedzi brak)

Na razie tyle, później w zależności od Twoich odpowiedzi zobaczymy co będzie dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, phoenix_pl napisał:

zależności od Twoich odpowiedzi zobaczymy co będzie dalej

Zajmowałem się od 2000 do 2010 roku transmisją sygnału audio w metalach, pod kątem pracy systemu hi end.

Wszystko co piszę o transmisji, ma takie podstawy.

Nie jestem elektrykiem, wszelkie manipulacje dokonywane na zasilaniu 230V należy co wydaje się oczywiste, konsultować na gruncie bezpieczeństwa użytkowania sieci z osobą kompetentną posiadającą stosowne uprawnienia.

Moje uwagi dotyczą samej fizyki przewodu, natomiast nie zarządzania siecią.

Proszę więc zwolnić mnie z tego obszaru zagadnień, gdzie rzeczywistość opisują normy, które nie były, nie są i nie będą przedmiotem na którym koncentruje uwagę z powodów obiektywnych.

Jedne przewody, jednego producenta, są właściwsze od innych do ściśle określonych celów, czyli pracy poszczególnych rodzajów urządzeń.

Równierz specyfikacja rozróżniająca drut, - linka, znajduje zastosowanie jako technika predyscynowana bardziej do takich a nie innych celów.

Zasilenie, z mojego punktu widzenia właściwymi rodzajami metalurgii, w odpowiedniej specyfikacji / dotyczy to równierz izolacji, gdzie dopuszczam tylko teflon /, daje nie tylko wartość dodaną, rozumianą klasycznie, - lepszy przewodnik to domyslnie w sposób oczywisty - lepsza jakość, - daje fundamentalnie ważne odpowiednie warunki pracy dla każdego z urządzeń z osobna.

 

Proszę wybaczyć, może okaże się zaraz, że napisałem niezrozumiałe treści, więc uprzedzam, inaczej nie potrafię, gdyż podejście do "skrzynki z bezpiecznikami" / tak jak uprzedziłem, w porozumieniu z elektrykiem po to by dmuchać na zimne, bezpieczeństwo przede wszystkim / i umocowanie tam przewodów / nie odnoszę się do tematu uziemienia, mówimy o goracym przewodzie fazowym i zerze /, jest tak prostą czynnością, że przez czas jaki tu piszę, zamontowałbym kilka linii do kilku miejsc u siebie w mieszkaniu / stare budownictwo 70 cm grubość ścian nośnych, 380 cm wysokość, rozdzielenie na trzy niezależne obwody z zabezpieczeniami, zabezpieczenie na cały lokal za drzwiami wejściowymi na korytarzu posesji, na parterze rozdzielnia na całą posesję, jestem na pierwszym piętrze /.

 

Proszę wybaczyć że jednak nie w punktach.

Dodam, że uważałem zakładkę hi end za miejsce / przychodząc poczatkowo do forum 10 lat temu / jako miejsce, gdzie tego typu oczywistości są tak powszechnie stosowane / dedykowana linia energetyczna /, że jedyne czym w rozumieniu pomocy będę w stanie być może kogoś jeszcze zaskoczyć, będą owe typy metalurgii, gdyż rzeczywiście niektóre posiadają tak złą charakterystykę, że zasilone urządzenie, po prostu nigdy nie zagra, zmarnuje potencjał swój i systemu.

A przecież tak nie musi być, nie chodzi tu o pieniadze jako kwotę, tylko o własciwe ich ulokowanie, wiec mamy do czynienia z zyskiem uzyskanym z czystej wiedzy / dobre i złe przewody przykładowo 6N kosztują podobnie /.

 

 

Na koniec dodam / jeśli coś jest nieczytelne /  że wstępną wiedzę najlepiej konsultować na żywo z miejscowym guru, sam tak uczyłem się  lata temu - od innych.

 

Nie wiem czy pomogłem.

50 minut temu, phoenix_pl napisał:

Pytam ponownie bo odpowiedzi brak

Składniki, to właściwości, wszelkie na wszystkich poziomach, więc jest to obszar do omówienia o dużej obiętości.

Audiofil, uzytkownik, osoba, która słucha muzyki, zdaje się że nie potrzebuje informacji o zachowaniach materii na poziomie atomowym, czy ocierającym się o fizykę niestety teoretyczną.

 

W prosty sposób, przedstawia się to tak, że przewodnik, użyty w dowolnym torze sygnałowym, wykaże się własciwościami tzw w uproszczeniu - sonicznymi.

Kiedy użyjemy go w zasilaniu, w dowolnym miejscu systemu, owe właściwości zaobserwowane kiedy transmitował sygnał audio, zostaną idealnie odzwierciedlone podczas pracy tym razem w zasilaniu.

Ktoś by pomyślał, - jak to, tu jest 230V50Hz... no niby tak, ale jest fizyka, przedmiot posiada właściwości, i tylko ten, kto piszę tą naukę na nowo, stwierdzić może że nie zostaną odwzorowane, owszem zostaną odwzorowane, niezwykle dokładnie, w najdrobniejszych niuansach.

Że potrzeba "czystego, przeźroczystego sprzętu" do wszelkich działań w audio to chyba nie muszę informować, w przeciwnym razie, wybieramy się na 30 letnie błąkanie, różnie kończone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, phoenix_pl napisał:

. Załóżmy, że do domu mam doprowadzoną instalację 3 fazową. Od skrzynki z bezpiecznikami te fazy rozprowadzone są po całym domu na gniazda i wyłączniki światła. Przy takiej konfiguracji co Twoim zdaniem powinienem zrobić aby zapewnić sobie jak najlepszy prąd w gniazdku dla sprzętu audio?

Od skrzynki z bezpiecznikami należy przeprowadzić nowe przewody, do listwy audio.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, 747 napisał:

w odpowiedniej specyfikacji / dotyczy to równierz izolacji, gdzie dopuszczam tylko teflon

Wielu producentów kabli w ogóle nie podaje specyfikacji swoich produktów, teflon stosuje też niewielu, czy mógłbyś wymienić tych którzy stosują teflon?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, m4tech napisał:

tych którzy stosują teflon?

XLO, / w wyższych / ale nie śledzę rynku na bieżąco.

Napisz na temat jakiego producenta masz dylemat, postaram się wówczas zorientować.

5 minut temu, m4tech napisał:

teflon stosuje też niewielu,

Teflonu nie stosuje AudioNote, nie wiedzą co tracą..

Wielu stosuje teflon jako pierwszy izolator, następnie są systemy, ekrany i ..no właśnie, nie ma na ostatniej koszulce, wspólnej dla całego kabla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, phoenix_pl napisał:

co "zniknie" jeżeli takiej optymalizacji nie będzie

Nie pojawi się muzyka.

Będzie zaskoczenie, - tyle wydane na sprzet i efekt "tylko taki" ?

Pojawią się wątpliwości, dywagacje, co by było gdybym..kupił lepsze to, czy tamto.

Winą są tylko warunki pracy urządzeń, kable muszą być dobre zamiast drogich, a wzmacniacz trzeba kupić japoński dwa razy droższy niż się zakładało, bo po jednym na stronę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, 747 napisał:

, a wzmacniacz trzeba kupić japoński 

dlaczego akurat japoński ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, 747 napisał:

Nie piszę na temat składników, gdyż są to złożone zjawiska, na których temat nikt nie wypowiada się w kategoriach wiedzy uniwersalnej - oficjalnej.

Osobiście je badałem w indywidualnie założonych warunkach, następnie przez wiele lat starałem się je sfalsyfikować, niestety, powtarzalność była 100 procentowa, więc daję sobie prawo napisać na ten temat publicznie, w intencji dzielenia się wiedzą z innymi.

Co ktokolwiek z tym zrobi, to już indywidualna sprawa, ale jeśli ktoś wyda wielką sumę pieniedzy na sprzęt, a zaniedba odcinek zasilania energetycznego, - to już pretensje może mieć do samego siebie, że mija 30 rok poszukiwań dźwięku.

 

Wiem jak grają systemy, co się z czego bierze, co strukturalnie przeszkadza, znam hierarchię wartości technik, więc podaje gdzie w tym wszystkim jest linia, jak jest ważna.

Odpowiedziałem, sytuacje są indywidualne, w mieszkaniach jest oczywiste że chodzi o skrzynkę z bezpiecznikami.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przykład wzmacniacza.

Piękna obudowa a w wnetrzu...trafo i elementy elektroniczne.

To jest zarzut z tym wzmacniaczem i tego co jest w jego wnętrzu ? Rozumiem, że wolałbyś by we wzamku audio zamiast trafa i elementów elektronicznych był prysznic i wodotrysk ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, 747 napisał:

Od skrzynki z bezpiecznikami należy przeprowadzić nowe przewody, do listwy audio.

Największą korzyść zobaczysz jak wepniesz się przed Licznikiem. ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, 747 napisał:

Od skrzynki z bezpiecznikami należy przeprowadzić nowe przewody, do listwy audio.

Czy możesz, Twoim zdaniem, podać ze dwa trzy przewody dostępne na rynku które by się do tego nadawały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, morawka napisał:

akurat japoński ?

Dlatego że ta nacja przoduje w kreowaniu jakości zarówno elementów magnetycznych / rdzeń transformatora / , przewodów elektrycznych / uzwojenie /, oraz wszystkich pozostałych podzespołów, szczególnie magazynów energi - kondensatorów - i półprzewodników, jeśli mowa o wzmacniaczu tranzystorowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, phoenix_pl napisał:

podać ze dwa trzy przewody dostępne na rynku które by się do tego nadawały

Do wzmacniacza mocy potrzebna jest miedź firmy audioquest nazywana psc+.

Musi być zakupiony przewód głośnikowy, taki gdzie ona występuje pod postacią jaka będzie tu przydatna.

 

Kolejnym przewodem jest produkcja firmy XLO, jak już pisałem, nie jestem teraz na bieżąco z ofertą żadnego producenta, nie śledzę tego już od lat, a dekadę temu wszystko mogło być inaczej, kiedy zajmowałem się na co dzień tymi kwestiami.

Potrzebny jest najlepszy niekonfekcjonowany przewód jaki da się kupić od XLO, niestety nie wiem czy sprzedają swoje 6N, kiedyś z metra był dostępny tylko 4N, jednak jest on tak "pełen potrzebnych właściwości", że pomimo to może w pełni odpowiedzialnie być brany pod uwagę.

XLO nadaje się do przedwzmacniacza, do zasilania DAC.

Do napędów cyfrowych można stosować przewody 7N w ich najlepszych wykonaniach czyli PCOCC krystalizowane w niskich temperaturach, są takie w formule dedykowanej do przewodów słuchawkowych, ale to tylko zastępstwo, ponieważ tu docelowo nie ma miejsca na inny materiał jak tylko srebro AudioNote, które jest bardzo drogie.

 

Oprócz tego jest poważna oferta w sieci, gdzie portale z podzespołami audiofilskimi oferują przewody z metra od specjalistycznych producentów.

Kiedy ja działałem na gruncie przewodzenia tej oferty jeszcze nie było, jest ona poważna, są tam też przekroje kwadratowe, nie jest to materiał który gruntownie analizowałem, więc kiedy ktoś się zdecyduje na zakup, owszem, może być sukces, ale na ten moment, nie mogę twierdzić stu procentowo jak się te materiały zachowują.

Nie miałem czasu dotąd, żeby ściągnąć te próbki i je zanalizować, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Jest jeszcze kwestia produkcji firmy Van den Hul, Siltech, oraz Furutech.

To są bardzo trudne do rozważenia przedmioty, gdyż są moim zdaniem niezwykle silnie uwarunkowane i przez to kłopotliwe do szybkiej uniwersalnej aplikacji.

Każdy z nich, jest niezwykle dyskusyjnym materiałem w tym zastosowaniu / trzeba by te kable całkowicie rozbierać / o jakim tu mówimy, czyli 100 procentowo pewnej i dostępnie łatwej w wykonaniu dla każdego linii energetycznej wewnątrz mieszkania.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym będą pisać audiopowieściopisarze jak za kilka lat znikną przewody połączeniowe i klocki domowego stereo będą się kontaktowały między sobą metodą wireless? Co się stanie jak geometria i ułożenie kabla nie będą istotne w systemach domowego hi-endu? Co wtedy będzie maksymalnie wpływać na brzmienie domowego stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Chicago napisał:

O czym będą pisać audiopowieściopisarze jak za kilka lat znikną przewody połączeniowe i klocki domowego stereo będą się kontaktowały między sobą metodą wireless?

Dobre.

Znajomy, który uważał kiedyś, że działam by otworzyć manufakturę wykonującą okablowanie, mówił to do mnie dekadę temu, te same słowa..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest już możliwe, a przykładem są bardzo dobre kolumny Dynaudio Focus XD, które notabene są już w obiegu ładnych kilka lat. Słuchałem tych modeli na wystawie chicagowskiej Axpona już jakiś czas temu i powiem, że zrobiły wrażenie i byłem mile zaskoczny jakością odtwarzanej muzyki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Chicago napisał:

O czym będą pisać audiopowieściopisarze jak za kilka lat znikną przewody połączeniowe i klocki domowego stereo będą się kontaktowały między sobą metodą wireless? Co się stanie jak geometria i ułożenie kabla nie będą istotne w systemach domowego hi-endu? Co wtedy będzie maksymalnie wpływać na brzmienie domowego stereo?

Oczywiście wszyscy przerzucą się na sieciówki bo tego tematu to panie nie przeskoczysz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Chicago napisał:

O czym będą pisać audiopowieściopisarze jak za kilka lat znikną przewody połączeniowe i klocki domowego stereo będą się kontaktowały między sobą metodą wireless? Co się stanie jak geometria i ułożenie kabla nie będą istotne w systemach domowego hi-endu? Co wtedy będzie maksymalnie wpływać na brzmienie domowego stereo?

Nie będzie tak. Już teraz jest za dużo WiFi w każdym domu. To jest niezdrowe. A dokładanie coraz więcej nie ma sensu. Pozy tym to wszystko by się często wieszało. To po prostu dałoby więcej kłopotów, a korzyść żadna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz co będzie za 10 lat i jak technologia poradzi sobie z traffic WiFi - jeszcze 30 lat temu internet i telefon komórkowy był obecny w filmach sf, a teraz spójrz co się dzieje...??? Niemalże lalki zastępują kobietę, a drony latają jak kiedyś latawce. Sprzęt audio też zniknie z mapy świata jak Ci wstrzykną cheap, który powiedzmy pozwoli na podłączenie się do sieci i branie udziału w koncercie Mietka Fogga w Colosseum dla Kaliguli... ?

Jak oglądałem wieki temu w kinie 'Ucieczkę z Nowego Jorku' z Kurtem Russellem, to nigdy nie przypuszczałbym, że dożyję czasów prawdopodobnych. A dzisiaj? Spójrz - Nowy Jork za 'chwilę' będzie więzieniem. W Portland już otworzyły się autonomiczne strefy opanowane przez Antifę i BLM, które nie wpuszczają tam ani policji ani straży pożarnej... Coś jest na rzeczy, ale rozumiemTwój niepokój n/t audio. Albo fortepian? Wyobrażałeś sobie jeszcze 30 lat temu, że on sam może grać, bez pianisty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago
Edyt Zjadacz

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.