Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsza integra na świecie


Mart2M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy może lubić co chce. Ja chce słuchać muzy a nie bujać się po serwisach i aukcjach szukając NOS-ów.

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copyright © Audiostereo.pl

to jest niestety zabobon ktory kultywuja badacze pasma - czesto handlujacy lampkami NOS/oczywiscie nie pisze o sly/

firmowa lampa z dobrymi lampami gra dobrze -najlepszy przykład zadajace kłam to diabelki ktore nie powinny grać i cena ktorych wzrosła kilkakrotnie , moze jakosc im sie nagle poprawiła :)

jak ktos robi lampy na wynalazkach typu NOS to własciciel ma rzeczywiscie przerabane szukajac ciagle czegoś bo daje sie wmanewrowac w niekonczace sie szukanie najlepszej lampy NOS na swiecie

droga ktora nie prowadzi nigdzie chyba ze nazwiemy ja kolekcjonerstwem i wtedy reguly sa jasne i bardziej unikatowe tym lepsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie NOS-ów i jeszcze diabli wiedzą czego to bzdura na resorach i czas,który minął.Dzisiaj tak jak piszą tu niektórzy są dobre tranzystory,grające tak jak najlepsze wzmaki lampowe bez ich wad.Wmanewrowanie się w NOS-y to zasługa handlarzy nimi i podbijanie przez nich bębenka.Miałem styczność z nimi i wiem jak wygląda porównanie,nie będe opisywał bo to żenujące jest.Oczywiście nie można uogólniać,

nie każdy pije wino z....gwinta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie NOS-ów i jeszcze diabli wiedzą czego to bzdura na resorach i czas,który minął.Dzisiaj tak jak piszą tu niektórzy są dobre tranzystory,grające tak jak najlepsze wzmaki lampowe bez ich wad.Wmanewrowanie się w NOS-y to zasługa handlarzy nimi i podbijanie przez nich bębenka.Miałem styczność z nimi i wiem jak wygląda porównanie,nie będe opisywał bo to żenujące jest.Oczywiście nie można uogólniać,

nie każdy pije wino z....gwinta.

 

 

takie same mam przemyślenia. Mam preamp lampowy VTL 5.5mk2 i w nim NOSy Mazda i Telefunken + dampery Herbies Labs i faktycznie gra to fajnie i zostanie już u mnie w drugim systemie ale w głównym

będzie Burmester bez lamp.

Jak posłuchałem Burmestera preamp i 2x końcówki 911mk3 to wymiękłem. Miały wiele zalet szybkich, mocnych tranzystorów ale też ciepło i jedwabistość najlepszych lamp a w zasadzie to takich lamp jeszcze nie spotkałem.

Czas tranzystorów które były suche i drętwe już dawno minął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jeśli mowa o tzw. superintegrach, trudno nie wspomnieć o Jazzie od SoundArtu. Zanim pojawił się FBI, była to prawdopodobnie najcięższa integra na świecie, a jeśli chodzi o jakość brzmienia to wydaje mi się, ze cena około 20 kzł jest wciąż okazyjna.

 

Na marginesie, Audiostereo chętnie by przetestowało wspomniany wyżej wzmacniacz Adagio, warunki mam prawdopodobnie wystarczajace.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie same mam przemyślenia. Mam preamp lampowy VTL 5.5mk2 i w nim NOSy Mazda i Telefunken + dampery Herbies Labs i faktycznie gra to fajnie i zostanie już u mnie w drugim systemie ale w głównym

będzie Burmester bez lamp.

Jak posłuchałem Burmestera preamp i 2x końcówki 911mk3 to wymiękłem. Miały wiele zalet szybkich, mocnych tranzystorów ale też ciepło i jedwabistość najlepszych lamp a w zasadzie to takich lamp jeszcze nie spotkałem.

Czas tranzystorów które były suche i drętwe już dawno minął.

 

 

bardzo dawno wręcz temu była seria Pass Aleph, modele od 0 do 5, a monobloki Pass Aleph 1.2 to podobno najbardziej lampowo grające wzmaki, które napędzą każde kolumny, niestety cena za te 15 letnie sprzęty nadal wysoka, także bywały bardzo dobre końcówki mocy, stary Treshold też Pass'a, i bynajmniej nie suchotniki.. ale zgadzam się że już tranzystory doganiają lampy tylko że jest jedna wada a mianowicie ich cena, chociaż w sumie ceny wzmaków lampowych to również absurd i do tego kłopoty z parowaniem lamp, ich szukaniem, kupowaniem.. itp itd..

 

Sly, jakiego preampa burmestera słuchałes?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dawno wręcz temu była seria Pass Aleph, modele od 0 do 5, a monobloki Pass Aleph 1.2 to podobno najbardziej lampowo grające wzmaki, które napędzą każde kolumny, niestety cena za te 15 letnie sprzęty nadal wysoka, także bywały bardzo dobre końcówki mocy, stary Treshold też Pass'a, i bynajmniej nie suchotniki.. ale zgadzam się że już tranzystory doganiają lampy tylko że jest jedna wada a mianowicie ich cena, chociaż w sumie ceny wzmaków lampowych to również absurd i do tego kłopoty z parowaniem lamp, ich szukaniem, kupowaniem.. itp itd..

 

Sly, jakiego preampa burmestera słuchałes?

 

Miałem u siebie w sumie przez ponad 2 tyg 2 końcówki 911mk3 spiete adapterami w opcję mono i preamp 088.

Grało to tak że nie mogłem uwierzyć iż tranzystorowy piec może być tak ciepły i aksamitny jak powinny grać lampy ale nie spotkałem jeszcze takiej lampy.

Do tego był szybki, detaliczny, dużo powietrza, przestrzeń, kultura , po prostu rewelacja. A bas najlepszy jaki słyszałem.

A jeszcze lepiej grają 911 w fabrycznej wersji monobloków już bez adapterow i z najlepszymi pre Burmestera czyli 808 lub 077, z zewnętrznymi zasilaniami.

Od tego testu moje poszukiwania lamp zakończyły się.

Przez ostatnie 15 lat słuchałem wielu lamp i generalnie byłem rozczarowany. Ale nadal szukałem a tu się okazuje że nie potrzebnie. Szkoda czasu i zawracania sobie głowy.

Nie zgodzę się z tobą ze tranzystory doganiają lampy. Taki topowy wzmak dzielony Burmestera deklasuje wszystkie lampy jakie słyszałem ale masz rację że za kosmiczną kasę.

 

Z drugiej strony podobna konfiguracja lampowa moźe kosztować podobnie a kłopot 100x większy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera ciekaw jestem tego burmestera.. ;) ale w sumie wątek jest o najlepszej integrze ;D czy była mowa o Pass INT-150 ?

 

.. tak sobie poszperałem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .. w srodku orgazm ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze lepiej grają 911 w fabrycznej wersji monobloków już bez adapterow i z najlepszymi pre Burmestera czyli 808 lub 077, z zewnętrznymi zasilaniami.

Słuchałem tego...ale niestety nie u siebie a w Berlinie.Grało niebiańsko,aksamitnie,precyzyjnie niczym szwajcarski zegarek aaaale z kolumnami Burrmastera B80 i pre 909 mk2 na sam wygląd chciało się.........przyklęknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego...ale niestety nie u siebie a w Berlinie.Grało niebiańsko,aksamitnie,precyzyjnie niczym szwajcarski zegarek aaaale z kolumnami Burrmastera B80 i pre 909 mk2 na sam wygląd chciało się.........przyklęknąć.

 

Hehehe....rozumiem że mówisz o pre 808 ?

A klęczeć trzeba bo sprzęt gra niebiańso i jest chromowany...hehehe

Ale ich kolumny to nie, nie. No moźe nie są złe ale jest wiele znacznie lepszych konstrukcji.

Teraz w czwartek jadę właśnie do Berlina to zawitam do nich...hehehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o 808 mk5 tak mi się wydaje...przynajmniej,że to ich topowy grał 808.jpg

 

A przynajmniej tak wyglądał...jak wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od tygodnia gra opisywany powyżej Adagio Amp Pi. Panowie, czapki z głów - konstrukcja jest to doskonała! Żałuję jedynie, że nie mam obecnie lepszych głośników, aby wydobyć z niego na wierzch jeszcze więcej subtelności i smaczków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie sądź nikogo po minie, bo się w sądzeniu poszkapisz" - Stanisław Trembecki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o tzw. superintegrach, trudno nie wspomnieć o Jazzie od SoundArtu. Zanim pojawił się FBI, była to prawdopodobnie najcięższa integra na świecie, a jeśli chodzi o jakość brzmienia to wydaje mi się, ze cena około 20 kzł jest wciąż okazyjna.

 

Na marginesie, Audiostereo chętnie by przetestowało wspomniany wyżej wzmacniacz Adagio, warunki mam prawdopodobnie wystarczajace.

Oj ciężki jest ten Jazz. Nanosiłem się go w te i we wte:)

Akurat tak się składa, że słuchałem na Jazzie przez wiele miesięcy w konfiguracjach z różnymi kolumnami. Czasu wystarczająco dużo by wyrobić sobie o nim zdanie.

Z Adagio Amp Pi nie rozstawałem się przez ostatnie miesiące.

Ten ostatni ustawił poprzeczkę znacznie wyżej.

Stara referencja- Jazz i nowa referencja Adagio Amp Pi- taką ustawiam hierarchię. Przynajmniej w kategorii znanych mi polskich wzmacniaczy.

Dodam, że wysokie modele Krella czy Burmestera nie są mi obce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze,że rzeczywiście masz problem ze zrozumieniem tekstu pisanego małymi literami.Napisze duzymi,jeszce raz i specjalnie dla ciebie:

PRZYNAJMNIEJ Z WYGLĄDU WSZYSTKO JESZCZE PRZED NIM-teraz dużymi może zrozumiesz,że słuchanie tego wzmaka nic do wpisu mojego nie ma,tym bardziej z Putinem chyba,że o sobie to pisałeś.

 

Jak zwykle to samo-wiarygodność w putinowskim stylu

 

aaaaaaaaaaaaa od którego postu zaczął się temat sponsorowany, bo już się pogubiłem

Bardzo dobre Gonzo,bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Do doskonałości to mu jeszcze kawałek,przynajmniej z wyglądu wszystko przed nim.

 

 

Istotnie, wygląd jest samorobny. Ale w tym przypadku jest to chyba kwestia drobnych zabiegów: rozwiazanie problemu nieciekawej gały wzmocnienia i mocno dziwacznego napisu. Sama obudowa robi dobre wrażenie i osadzenie w niej pokrętła zaprojektowanego z większym pietyzmem wiele by poprawiło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie kopię laptopem w piaskownicy ale zamki na piasku lubię budować :) Nie wszystko w życiu jest constans ale należy się tak jak w żeglarstwie cieszyć każdym powiewem wiatru bo inaczej nic tylko się do trumby położyć.

 

To może pożeglujmy jeszcze trochę na trasie Sydney Hobart, kto uzyskał albo przynajmniej otarł się o ten czas 42 godzin, 40 minut, 10 sekund. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak go odbierasz? Nie wiem jak poprzednie wersje sygnowane marką TACT ale ja miałem u siebie najnowszą wersję Lyngdorf Millenium mk4 z końca 2010r.

Wg mnie grało to bardzo dobrze, szybko, dynamicznie, super bas, kontrola wszystkich aspektów .

Komuś może się to nie podobać.

A czy to High End?

To ja zapytam czy McIntosh który jest mulowaty, ciemny, dźwięk właśnie szary, matowy, bez blasku, z wycofaną góra to jest High End? Dla mnie nie ale świat uważa źe tak.

Czy kable Cardasa to High End? Dla mnie to porażka degradujaca sygnał ale wielu je lubi.

Tak to juź jest!

W warunkach jakich sluchalem Lyngdorfa Millenium zabrzmial tak jak napisal MarcinGps, podobal mi sie natomiast Mac7000. Duzy dzwiek! Oczywiscie w zlym zestawieniu moze byc zle, dlatego uwazam, ze przy sprzetach tej klasy mozna jedynie mowic o gustach i komplatnych zestawieniach, poniewaz przy cenie kilkudziesiecu tysiecy raczej ciezko znalezdz gniota...

Ja gdybym mail za duzo wolnej kasy to bym sobie Krondzille sprawil))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz przy cenie kilkudziesiecu tysiecy raczej ciezko znalezdz gniota...

 

 

Skąd taka pewność? nie takie rzeczy spartolono :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów a propos integry Adagio Amp Pi napisałem na moim amatorskim audio-blogu "Stereo i Kolorowo - Underground":

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie najlepszej INTEGRY na świecie jest trudne i niemożliwe do zdefiniowania....

ale jeśli już chcemy być bardzo blisko szczytu to koniecznie musimy posłuchać,

 

1.ASR Emitter II z bateriami accu. 2 x 240W/8 w cenie 14.000 euro.

Dżwięk ANALOGOWY,harmonicznie spójny,gęsty w przekazie.Zaskoczy niejednego wytrawnego

audiofila który słyszał już prawie wszystko.....

2.ASR Emitter I z bateriami accu.2 x 160W/8 w cenie 7.500 euro

3.PassLab XA 30.Najnowszymi urządzeniami z serii XA w czystej A klasie, Nelson Pass powrócił do gry o miano najlepszego konstruktora wszechczasów.Jego pierwsze konstrukcje

były wzorem dla pierwszych wzmacniaczy Krella i Classe, poszukiwanych przez wielu do dzisiaj

4.Electrocompaniet EC-I 4 lub 5 lub 5 mk2.Konstrukcje spod ręki P.Abrahamsena dla mniej

zamożnych.Świetny dżwięk,przstrzeń,scena,dobry bas i cała reszta.Niedoceniony produkt

zwłaszcza w Polsce.Uwaga: ECI 3 to inna niższa liga.

5.Jadis JA-60 Świetny dżwięk i doskonała konstrukcja 2x 60W w czystej klasie A.Cena 33t.zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bardzo wyważony i konkretny opis Maca - zwracam uwagę na interesujące podsumowanie i porównanie z inną integrą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie najlepszej INTEGRY na świecie jest trudne i niemożliwe do zdefiniowania....

ale jeśli już chcemy być bardzo blisko szczytu to koniecznie musimy posłuchać,

Byłem posiadaczem EC AW 400 i Passa XA-60.5 to byłem jus u szczytu czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem posiadaczem EC AW 400 i Passa XA-60.5 to byłem jus u szczytu czy nie?

Byłeś,jasne że tak.I co postanowiłeś z niego zejść i szukać dalej?

Z końcówkami jest trochę inaczej- większy wybór.Integra jest mocno limitowana ale

bardziej uniwersalna i przystępna cenowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.