Jump to content
IGNORED

wyciszanie

penek

Recommended Posts

Witam

z uwagi na to ze nie bardzo moge odszukac w sieci tematy dotyczace mozliwosci i sposobow wyciszenia pomieszczenia by nie zaklucac zycia sasiadow zwracam sie (mam nadzieje ze napewno juz probowaliscie)z prosba o porade w tym temacie oczywiscie tanio i skutecznie jesli da sie w ten sposob to zrobic

z gory dziekuje

przemek.

TeQuila-> problem z "cisza" polega na tym, ze nie wiadomo ile to kosztuje, a co gorsza -zapewne duzo...

penek->calkiem przyzwoitym wytlumieniem jest korek, nie jest taki koszmarnie drogi. Poza tym, na korek mozna przylepic tapete z wlokniny i pomalowac, wiec wyglada to przyzwoicie.

Na drzwi, albo zamiast drzwi moze warto powiesic gruba (naprawde gruba) i udrapowana (naprawde udrapowana) kotare.

Ale caly czas mowimy o wytlumieniu od sasiadow, a nie o wytlumieniu pomieszczenia aby w efekcie zoptymalizowac odsluch (no, moze poza kotara:-)

Ururam T.-> Ty jestes fizykiem? No cool, ja tez:-) podeslij maila albo co, to takie mile, ze jakis fizyk.... nie nie, bo sie wzrusze....ale maila mozesz podeslac:-)

pozdrawiam

No, wytłaczanki też wyciszają wnętrze! I to bardzo dobrze.

Reasumując wyciszenie zewnętrzne i wewnętrzne - brzydkie ale bardzo skuteczne i niedrogie:

Sufit i sciany - wytłaczanki;

Podłoga - gruba mechata wykładzina dywanowa na warstwie korka;

W dzrzwiach i oknach - grube kotary;

Dodatkowo warto postawic w pokoju jedną albo i dwie wielkie pluszowe "mamuny".

Odswiezam watek, bo sam niedlugo stane przed tym problemem.

Jestem stanowczo przeciw:)

Tzn. pomyslowi z korkiem i wytlaczankami (dywnay, kotary sa O.K.), poniewaz uwazam, ze w/w nie tlumia tylko rozpraszaja. Jakos nie moge dopatrzec sie w ciagle powtarzanym korku wlasciwosci, ktore moglyby tlumic dzwiek. Tym bardziej, ze jest najczesciej kladziony bezposrednio na sciane.

pozdrawiam

> "poniewaz uwazam, ze w/w nie tlumia tylko rozpraszaja"

A byłeś kiedyś w pokoju wyłozonym wytłaczankami? Ja byłem. I uwierz mi, strzelać w nim możesz, a za ścianą nie słychać. A w środku też cicho. Pofałdowana masa papierowa ma świetne właściwości absorpcyjne.

... z gumki do majtek, to może strzałów nie słychać (pszprszm, piatek ;)). Jeśli natomiast chodzi o porządne odizolowanie sąsiadów od hałasu z naszych głosników, wytłoczki po jajkach to nieporozumienie. Przez ściany niesie się bas, i to właśnie jest przyczyna wszelkich sąsiedzkich animozji - a nikt nie spodziewa się chyba, że przyklejenie na ścianie kilkumilimetrowej warstwy papieru zastopuje niskie częstotliwości.

Owszem, wytłoczki wygłuszą górę pasma (która i tak nie przenika murów), zlikwidują pogłosy pomieszczenia - i tyle. "Za ścianą" efekt zeszpecenia nimi pokoju będzie żaden.

BTW, Ururam, mam wątpliwości poważne co do twej teorii nt. kolców - mogę uderzyć z czasem na priv?

ehh mam podbny problem:/ ale bardziej zależy mi na wytłumieniu wewnątrz a nie tego co na zewnątrz słychać. Mam w d.... sąsiadów,zresztą oni też sie innymi nie przejmują robiąc pare dżamprez w tygodniu. No może poza jedną zrzędliwą staruchą na dole,ale i tak pewno niedługo padnie buehehe... (ale jestem okropny)

> penek

oj, było tego pełno, wystarczy trochę poszukać na forum... ja w parę minut znalazłem np. następujące tematy:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Dociekliwi pewnie znajdą znacznie więcej.

Miłej lektury.

• 9 months later...

Wreszcie pytanie, na które jest prosta odpowiedź:

Nie ma szans na wytłumienie niskiego mocnego basu (przynajmniej nie za rozsądne pieniądze)

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Glownie interesuje mnie podloga i sciana za glosnikami (pech taka pare mam sasiadow :). "O ile" zastosowanie kolcow do stendow (wlasnie koncze je robic) zniweluje przenoszenie niskich czestosci przez podloge? To samo pytanie dotyczace podlogi. I na ile sprawdzaja sie panela na jakies piance, czy czyms odpowiednio wytlumiajacym?

"O ile" >zastosowanie kolcow do stendow (wlasnie koncze je robic) zniweluje przenoszenie niskich czestosci

>przez podloge?

Wcale nie zniweluje, wprost przeciwnie zwiększy. Kolce zapewniają właśnie lepsze odprowadzenie energii do podłogi - teraz to ona będzie bardziej drżeć, a stand będzie mniej podskakiwać

Less is more

Hmm cos mi nie pasuje...skoro bedzie mniejsza powierzchnia styku podlogi ze stendem (niz w przypadku plaskiej podstawy) to mniej energii bedzie przekazywane podlozu...tak to sobie przemyslalem.

A co z puchatym dywanem? Na caly pokoj czy na obszarze glosnikow-tak by bylo bardziej estetycznie?

P.S.Czekam na dalsze rady jak nie katowac basami sasiadki z dolu i co z panelami na jakies piance (plywajaca podloga)Na razie mam stary parkiet klejony na beton.

Stoisz przed dylematem:

albo dobry dźwięk (uspokojona kolumna i stand - czyli dobre sprzężenie z podłożem)

albo mniejsze katowanie sąsiadki ("pływający" stand bez kolców na grubym dywanie, lub innym "pływającym" podłożu)

A nawet jak wybierzesz rozwiązanie drugie, to katowania sąsiadki całkiem nie unikniesz.

Jedyne definitywne rozwiązanie na takie problemy to niestety tylko zmiana lokum.

Less is more

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.