Skocz do zawartości
IGNORED

wyciszanie


penek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

z uwagi na to ze nie bardzo moge odszukac w sieci tematy dotyczace mozliwosci i sposobow wyciszenia pomieszczenia by nie zaklucac zycia sasiadow zwracam sie (mam nadzieje ze napewno juz probowaliscie)z prosba o porade w tym temacie oczywiscie tanio i skutecznie jesli da sie w ten sposob to zrobic

z gory dziekuje

przemek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie i skuteczne (ale niezbyt estetyczne) jest wyłożenie ścian pokoju wytłaczankami od jajek. I położenie czegoś grubego na podłodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TeQuila-> problem z "cisza" polega na tym, ze nie wiadomo ile to kosztuje, a co gorsza -zapewne duzo...

 

penek->calkiem przyzwoitym wytlumieniem jest korek, nie jest taki koszmarnie drogi. Poza tym, na korek mozna przylepic tapete z wlokniny i pomalowac, wiec wyglada to przyzwoicie.

Na drzwi, albo zamiast drzwi moze warto powiesic gruba (naprawde gruba) i udrapowana (naprawde udrapowana) kotare.

Ale caly czas mowimy o wytlumieniu od sasiadow, a nie o wytlumieniu pomieszczenia aby w efekcie zoptymalizowac odsluch (no, moze poza kotara:-)

 

Ururam T.-> Ty jestes fizykiem? No cool, ja tez:-) podeslij maila albo co, to takie mile, ze jakis fizyk.... nie nie, bo sie wzrusze....ale maila mozesz podeslac:-)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wytłaczanki też wyciszają wnętrze! I to bardzo dobrze.

 

Reasumując wyciszenie zewnętrzne i wewnętrzne - brzydkie ale bardzo skuteczne i niedrogie:

 

Sufit i sciany - wytłaczanki;

Podłoga - gruba mechata wykładzina dywanowa na warstwie korka;

W dzrzwiach i oknach - grube kotary;

Dodatkowo warto postawic w pokoju jedną albo i dwie wielkie pluszowe "mamuny".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam watek, bo sam niedlugo stane przed tym problemem.

 

Jestem stanowczo przeciw:)

Tzn. pomyslowi z korkiem i wytlaczankami (dywnay, kotary sa O.K.), poniewaz uwazam, ze w/w nie tlumia tylko rozpraszaja. Jakos nie moge dopatrzec sie w ciagle powtarzanym korku wlasciwosci, ktore moglyby tlumic dzwiek. Tym bardziej, ze jest najczesciej kladziony bezposrednio na sciane.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "poniewaz uwazam, ze w/w nie tlumia tylko rozpraszaja"

 

A byłeś kiedyś w pokoju wyłozonym wytłaczankami? Ja byłem. I uwierz mi, strzelać w nim możesz, a za ścianą nie słychać. A w środku też cicho. Pofałdowana masa papierowa ma świetne właściwości absorpcyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z gumki do majtek, to może strzałów nie słychać (pszprszm, piatek ;)). Jeśli natomiast chodzi o porządne odizolowanie sąsiadów od hałasu z naszych głosników, wytłoczki po jajkach to nieporozumienie. Przez ściany niesie się bas, i to właśnie jest przyczyna wszelkich sąsiedzkich animozji - a nikt nie spodziewa się chyba, że przyklejenie na ścianie kilkumilimetrowej warstwy papieru zastopuje niskie częstotliwości.

 

Owszem, wytłoczki wygłuszą górę pasma (która i tak nie przenika murów), zlikwidują pogłosy pomieszczenia - i tyle. "Za ścianą" efekt zeszpecenia nimi pokoju będzie żaden.

 

BTW, Ururam, mam wątpliwości poważne co do twej teorii nt. kolców - mogę uderzyć z czasem na priv?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh mam podbny problem:/ ale bardziej zależy mi na wytłumieniu wewnątrz a nie tego co na zewnątrz słychać. Mam w d.... sąsiadów,zresztą oni też sie innymi nie przejmują robiąc pare dżamprez w tygodniu. No może poza jedną zrzędliwą staruchą na dole,ale i tak pewno niedługo padnie buehehe... (ale jestem okropny)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo:

 

1) teoria nie jest moja nie ja j wymyslilem. Fizyka po prostu...

2) Nie o te tekture chodzi przy tlumieniu basu, ale o powietrze miedzy nia a sciana zawarte. Bas ma nie dojsc do sciany.

3) Chcesz - pisz [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> penek

 

oj, było tego pełno, wystarczy trochę poszukać na forum... ja w parę minut znalazłem np. następujące tematy:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dociekliwi pewnie znajdą znacznie więcej.

 

Miłej lektury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytlumic skutecznie pewnie sie da lae ja nie chcialbym sluchac dzwieku w takim wywatowanym pomieszczeniu. Moze, jesli ktos ma nieszczescie do tak ekstremalnych warunkow jedynym rozsadnym rozwiazaniem beda sluchawki, niestety :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie... z tego co wyczytalem, charakterystyki podaja wspolczynnik wyciszenia do ok 150 Hz. Czy jest szansa wytlumic dzwieki nizszych czestotliwosci (zeby sasiada nie bujal sie zyrandol :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie pytanie, na które jest prosta odpowiedź:

 

Nie ma szans na wytłumienie niskiego mocnego basu (przynajmniej nie za rozsądne pieniądze)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glownie interesuje mnie podloga i sciana za glosnikami (pech taka pare mam sasiadow :). "O ile" zastosowanie kolcow do stendow (wlasnie koncze je robic) zniweluje przenoszenie niskich czestosci przez podloge? To samo pytanie dotyczace podlogi. I na ile sprawdzaja sie panela na jakies piance, czy czyms odpowiednio wytlumiajacym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"O ile" >zastosowanie kolcow do stendow (wlasnie koncze je robic) zniweluje przenoszenie niskich czestosci

>przez podloge?

 

Wcale nie zniweluje, wprost przeciwnie zwiększy. Kolce zapewniają właśnie lepsze odprowadzenie energii do podłogi - teraz to ona będzie bardziej drżeć, a stand będzie mniej podskakiwać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm cos mi nie pasuje...skoro bedzie mniejsza powierzchnia styku podlogi ze stendem (niz w przypadku plaskiej podstawy) to mniej energii bedzie przekazywane podlozu...tak to sobie przemyslalem.

A co z puchatym dywanem? Na caly pokoj czy na obszarze glosnikow-tak by bylo bardziej estetycznie?

P.S.Czekam na dalsze rady jak nie katowac basami sasiadki z dolu i co z panelami na jakies piance (plywajaca podloga)Na razie mam stary parkiet klejony na beton.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoisz przed dylematem:

albo dobry dźwięk (uspokojona kolumna i stand - czyli dobre sprzężenie z podłożem)

albo mniejsze katowanie sąsiadki ("pływający" stand bez kolców na grubym dywanie, lub innym "pływającym" podłożu)

 

A nawet jak wybierzesz rozwiązanie drugie, to katowania sąsiadki całkiem nie unikniesz.

 

Jedyne definitywne rozwiązanie na takie problemy to niestety tylko zmiana lokum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.