Jump to content
IGNORED

Klipsch i co dalej?

Adrian1974

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum - mam kilka pytań do ludzi którzy zetknęli się z firmą Klipsch

niedawno stałem się posiadaczem kolumn Klipsch kg4 (4om 100W) ciekawa konstrukcja zamknięta

z głośnikami umieszczonymi po obu stronach obudowy (tył pasywny niskotonowiec ok 30cm)

na metce podpisy własnoręczne testującego itp. są dość stare ale niebrakuje im kopa (94 dB)

ale co do nich podłączyć ? narazie grają na miniwieży marki schit!!! - myślałem o rotelu

ale niemam możliwości takiej konfiguracji ( miasto małoadiofilskie)

pomieszczenie gdzie stoją to ok.20 m ( chyba i tak będą za durze?) muzyka jakiej słucham to

trudno jednoznacznie określić od Sepultury ;) do Massive Attack bardzo rużna stylistycznie i gatunkowo.

Pozdrawiam i proszę o rady.

Bardzo rockowe kolumny! Byc moze wlasnie do muzyki, ktora lubisz. Zagraja ze wszystkim, jednak ze wzgledu na wysokotonowy glosnik tubowy (brzmienie ktorego trzeba lubic lub sprzedac kolumny) nie radze wzmacniacza, ktory brzmi zbyt ostro. Na marginesie, Klipsh to ulubiona marka wielu ludzi sluchajacych Grateful Dead and Phish.

Słuchałe kiedyś, z 10-11 lat temu w RCM w K-cach Klipch'a kg 5.2 z Tecnicsem Su V900+Sl PS 900 - grało to niezwykle potężnie i dynamicznie, ale góra była dziwna - nizsze wysokie zdecydowanie bardziej wyeksponowane, najwyższe wyraźnie z tyłu, pomimo tego był to najpotężniejszy zvuk jaki słyszałem w konfiguracji technicsowskiej.

Rada: wzmak do tych kolumn musi być ciepły, lampka tez się nada, nawet słabowita, bo te kolumny są b. łatwym obciążeniem dla wzmaka :-)

Niestety Franku strona www podaje impedancję 6 omową?

na kolumnach jest 4om rok produkcji 84-85 (www a na żywo to spora różnica)

ale widzę że zestawienia opieracie na domysłach (o techniksie nie chcę nawet słyszeć!)

ale dzięki za wszystkie rady

Adrian-To nie domysły,mam w tej chwili lampkę 2x6w podłączoną do Focala 91.5db i gra to całkiem niezle.To ,że kolumny mają 4 a nie 6 ohm to jeszcze lepiej.w 20m udało się osiągnąć dość duży poziom głośności,niezły bas.Te kolumny zapewne z małą lampką oczarowałyby niejednego słuchacza.Oczywiście pozostaje problem zakupu niedrogiej a dobrej lampki,no ale kto szuka ten zawsze znajdzie.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.