Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Elbląg i okolice


lux666

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Zbliża się 1 listopada, czas pamięci o ważnych osobach, które odeszły na zawsze.

Jeśli dla kogoś jest taką TOMASZ BEKSIŃSKI (przywoływany tu jako kultowy radiowiec, wprowadzający do świata klimatycznej i poruszającej muzyki) - jest okazja poświęcić mu kilka wspomnieniowych chwil. Tym bardziej, że mija właśnie okrągłe 20 lat (1999 - 2019)...

Jeśli dla Ciebie był inspiracją i nadał kierunek zainteresowaniom muzycznym - napisz (PW). Możesz też polecić ten kontakt znajomemu, który te słowa odczyta za pasujące do siebie samego. Albo siebie samej.

577781900_TomaszBeksiski.thumb.jpg.a540ad32d3660d4e57b1705c4f334858.jpg

Dla forumowiczów (lub osób poleconych) informacje i zaproszenie jest przewidziane w trybie imiennym. Wyraźnie zaznaczam i podkreślam: to nie jest wydarzenie audiofilskie. Dla uściślenia i by zaoszczędzić sobie rozczarowań - proszę o nie podejmowanie kontaktu ze strony osób, które z dyskusji na tym forum można określić jako opozycyjne do mnie.

Proszę uszanować drogę tylko indywidualnych, wcześniejszych zgłoszeń - dla bywalców tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.11.2019 o 15:07, adadur napisał:

Chciałem się przywitać. nawet nie sądziłem ze taki lokalny klubik tutaj jest.

Na razie zawieszono klubowe spotkania ;( jesteśmy w opozycji ?

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kazik II napisał:

Na razie zawieszono klubowe spotkania ;( jesteśmy w opozycji ?

Gdy ruszy ponownie działalność chętnie się spotkam z wami

Godzinę temu, Wuelem napisał:

Niektóre osoby tu docierają, a nie zamieściłem jednej z zasadniczych informacji.

766184870_TomaszBeksiski..thumb.jpg.e760331e70b737ac077105fbf789925f.jpg

To weekend w dacie najbliższej dnia urodzin "Beksy". Program spotkania udostępniam w PDF.

To uzupełnienie wpisu #452.

 

Kiedyś spotkałem Beksinskiego na koncercie Legendary Pink Dots w Poznaniu. Był w czarnym kapeluszu i pelerynie . Szkoda faceta  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był ważny zespół, musiał być, skoro czołówka audycji "Trójka pod Księżycem" wykorzystywała fragment ich utworu.

Ale natłukli tych płyt tyle, że osobiście straciłem zainteresowanie.

Baj de łej (Beksa lubił ganić za błędy w angielskim - to specjalnie dla Niego) fajnie, że LPD jest wspominany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może ktoś przeoczył, może komuś przyda się informacja...

https://www.portel.pl/kultura/gielda-winyli-i-gadzetow-muzycznych-w-galerii-el/116199

Objazdowy cyrk winylowy, znaczy się giełda. W tle bardziej komercja niż dla pasjonatów, ale skoro pod drzwi przynoszą te płyty, to warto uwzględnić w planach.

Ja poczekam, aż na podobnej zasadzie będą bohaterem spotkań CD. Wracająca moda na CD - na pewno kiedyś będzie. A teraz winyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Co roku Audio Show w Warszawie jest w drugi weekend listopada. W 2020 r. to dni 6, 7 i 8. Ale… już teraz można powiedzieć, że tegoroczne AS się NIE ODBĘDZIE.

Powód jest oczywisty – koronawirus.

Aby ten nieodżałowany fakt jakoś odżałować, można w tym terminie zrobić akcję lokalną.

Najlepiej 7 listopada – w sobotę.

W końcu większość z nas i tak ten termin by miała zarezerwowany. Jeśli są chętni, proszę o zgłaszanie się. Ustalenie listy osób jest kluczowe, bo w ogóle przesądzi o organizacji, ale też pozwoli przewidzieć formę i przebieg, bo może obowiązywać ograniczenie w rodzaju „x” osób na określonej powierzchni.

* * *

Każde spotkanie dotąd, miało w zamierzeniu osiąganie coraz wyższej jakości dźwięku. Nie ma wyjątku od reguły – naczelnego celu audiofilizmu nie można porzucać. Tym razem przewiduję skorzystanie z urządzeń marek mniej znanych, może i trochę zaskakujących. Będą kolumny z półki PRO dla zawodowców, wzmacniacz w klasie D, w przypadku odtwarzacza CD trudniej poszaleć tudzież zaskoczyć, to może (dla przeciwstawieni się fali nowoczesności) postawimy na przedstawiciela z topu vintage.

Zadbam o komplet, natomiast MILE WIDZIANE są urządzenia każdego z Was. Jeśli ktoś chce się czymś pochwalić, czymś zainteresować lub zaciekawić pozostałych – to jest okazja. Goście i ich inicjatywa zawsze ma pierwszeństwo. Zrobię wszystko, aby czyjś zamysł się urzeczywistnił. Gdyby ktoś czytał przypadkiem, miejsce spotkania – Elbląg.

Spotkanie ma formułę otwartą, innej sobie nie wyobrażam, żeby uchronić się przez zarzutami o stronniczość, intencyjność czy cokolwiek innego negatywnie rozumianego. Naturalnie towarzyszy temu prośba, aby osoby z jawną niechęcią do mnie lub nie potrafiące dochować kultury – odpuściły sobie. Ale chyba to niepotrzebnie piszę i na wyrost. Zatem..

PROGRAM SPOTKANIA i POMYSŁY

Wrzucę trzy zajawki od siebie, niewiążące, dla inspiracji. Czasu jest sporo, więc oby był problem z nadmiarem tematów. Jak ich będzie sporo, najwyżej (bliżej daty listopadowej, w październiku?), zrobimy głosowanie w zamkniętej grupie uczestników – forum „Audiostereo” pozwala łatwo taką stworzyć w ramach funkcjonalności PW. A teraz te 3 pomysły…

/ 1 /

Każdy ma 15 minut na prezentację 2-3 utworów, które poruszają jego serce lub z jakiegokolwiek powodu chce się tą muzyką podzielić. Prelekcji nikt nie oczekuje, ale co najmniej wymagane będzie uzasadnienie i cokolwiek więcej niż „bo mi się podoba”. Znawcy sprzętu – to wiadomo. Znawcy muzyki – niekoniecznie, lecz minimum „wytłumaczenia się” ze swoich 15 minut się – pozostałym – należy. Szczególnie, jak to będzie kwadrans cierpienia z „kocimi dźwiękami” lub z „disco-polo”, to informacja w imię czego jest… pożądana. Przyjmujemy, że wartości wzbogacającej żadnej muzyce odmówić nie można. Mam nadzieję, że sięgniemy po muzykę nieznaną, ale i sprawdzenie jak brzmią przeboje na audiofilskiej aparaturze (do uwodnienia: mitem jest, że radiowe hity są słabo nagrywane!), może być wielce ciekawe. Ile osób, tyle koncepcji i możliwości. Wyjątkowym pomysłom na pewno przydzielone zostanie więcej czasu – jeśli by byłą taka potrzeba.

/ 2 /

Ponieważ w wątku wcześniej pojawił się temat mojego przewodu – interkonektu. Wersja, wykonanie i przeznaczenie najzupełniej HOBBY. Ale wobec zawsze obecnego i nieustającego zainteresowania braci audiofilskiej kabelkami, możemy zaplanować …UWAGA!!!… ślepy test. Porównywanie różnych IC między sobą wymaga przepinania, ale można je porównywać wobec JEDNEGO (tego samego) punktu odniesienia. Tym stałym odnośnikiem byłby interkonekt optyczny, TOSLINK. Czyli do wzmacniacza podłączymy wyprowadzoną z odtwarzacza CD łączówkę RCA (cinch) i jednocześnie optyk. Potem tylko z pilota przełączane będzie aktywne wejście. Co do swojego IC mogę od razu zapowiedzieć BONUS do tej zabawy: jak ktoś trafnie wskaże w 5-6 próbach który „gra” – otrzyma nagrodę płytową CD. To też daje sposobność, że gdyby ktoś takiej próbie (IC cinch vs. optyk odniesienia) chciał poddać własny, przyniesiony na spotkanie interkonekt – będzie tylko ciekawiej.

/ 3 /

Wiele się mówi, a rzadko konkretnie… o płycie Rogera Watersa „ Amused to death”. Możemy pokusić się uzyskanie trójwymiaru z tej płyty, bo jak wiadomo jest ona zrealizowana w specjalnym systemie nagrywania, który zapewnia (w tym rzecz, że rzadko u kogo…) otaczanie dźwiękiem słuchacza, przy korzystaniu tylko z dwóch kolumn stereo. Na pewno sprzęt spotkaniowy „to potrafi”, lecz do tego punktu jestem mniej chętnie nastawiony, bo realizacja wymagałaby ode mnie wcześniejszych prób. Ponadto w trakcie słuchania jedna osoba z tego korzysta, a co ma robić reszta? Tym bardziej, że dla komfortu słuchającego, cisza jest wskazana.

* * *

Dobra, liczę że rozstrzał zagadnień zdecydowanie przysłuży się temu, że zgłosicie inne. Odpowiadające Wam bardziej, poruszające ważniejsze tematy, może jakieś kontrowersyjne lub lepiej odpowiadające oczekiwaniom.

Postaram się nie komentować wpisów. Każdy głos jest na równi cenny i każdy ma tę samą atrakcyjność. Wolałbym, aby z Waszej dyskusji wyłonił się scenariusz spotkania. Z natury nie idę w działaniach na żywioł, więc wszystko zależy od zgłoszonych inicjatyw. Zachęcam.

Przykro by było, gdyby AS 6-8 listopada 2020 r. się jednak odbył. No nie? ?

Edytowane przez Wuelem
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć Wojtek !

Jak zawsze wielkie dzięki za przejawienie inicjatywy !

Moje pytanie jest podstawowe - gdzie miała by się odbyć Elbląska edycja Audio Show ?

Ze swojej strony mogę Was zaprezentować moje ostatnie odkrycie - streamer (a w zasadzie płytkę) Allo Sparky zasilany z baterii z zainstalowanym Volumio - gra obłędnie !

Pozdrawiam, Adam

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zawsze kłopotliwe kombinowanie, przenoszenie z miejsca na miejsce - teraz z tym koniec. Jeden dzień przebierania w sklepach, drugi na pocięcie, trzeci składanie w całość - i oto jest:

Standy.thumb.jpg.590e4a08d9b949ab297ddefec534b93f.jpg

Całość wydatku: 110 zł. Tym sposobem od sierpnia absolutnie kompletny zestaw jest na stałym wyposażeniu bazy odsłuchowej.

Skoro branżowcy z Gdańska ("jafi") promują konstrukcje jakby ze starego krzesła odrąbać oparcie, zdjąć siedzisko i pozostała reszta jest standem - moje podstawy też się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

7 litstopada się zbliża , różne życiowe zawirowania spowodowały , że nie zaglądałem tutaj już dawno :D a właśnie 7 listopada chętnie się zorganizuje żeby wpaść i posiedzieć i posłuchać

 

W dniu 30.07.2020 o 21:59, Wuelem napisał:

Zawsze kłopotliwe kombinowanie, przenoszenie z miejsca na miejsce - teraz z tym koniec. Jeden dzień przebierania w sklepach, drugi na pocięcie, trzeci składanie w całość - i oto jest:

Standy.thumb.jpg.590e4a08d9b949ab297ddefec534b93f.jpg

Całość wydatku: 110 zł. Tym sposobem od sierpnia absolutnie kompletny zestaw jest na stałym wyposażeniu bazy odsłuchowej.

Skoro branżowcy z Gdańska ("jafi") promują konstrukcje jakby ze starego krzesła odrąbać oparcie, zdjąć siedzisko i pozostała reszta jest standem - moje podstawy też się nadają.

jafi jest szarlatanem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zbierałem się, zbierałem i to chyba z powodu, by nie pisać tasiemca odkładałem wpis. Najkrócej więc kilka zdań… Szczęśliwie (po kontaktach na PW) decydowałem się na bieżąco zapraszać chętne osoby. Nie był to problem, głównie dzięki wprawie w rozstawianiu spotkaniowego zestawu (tylko 20 minut). Założyłem nieskromnie, że brzmienie będzie atrakcyjne i… miałem rację. Z pomocą tańszych (BARDZO!!!) urządzeń stworzony został dźwięk wart...

200.000 złotych.

Kropki nie powinno być, ale to dla rozdzielenia zer i podkreślenia, że nie ma pomyłki. Punktem odniesienia (na etapie testów) był zestaw firmy będącej jedną z ikon hi-endu. Mam zdjęcie z sesji, ale nie wklejam, bo temu, kto nie posłuchał i tak będzie trudno uwierzyć.

Z powodu wirusa i związanego z nim ryzyka (czyli z poczucia odpowiedzialności) nie było wyjścia jak zrezygnować z liczniejszej imprezy. Zachowuję wszelkie kontakty z tego wątku i z PW (temat o spotkaniu był też w części ogólnej forum) i najpewniej wrócę do tematu, ale co oczywiste dzisiaj bez terminowej obietnicy.

Szczególne pozdrowienia dla Adasia i Tomka - niemożliwe do znalezienia jednak można upolować. Niech Wam gra podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Rok powoli dobiega końca. Do odnotowania na konto 2020 jest likwidacja Empiku przy teatrze (został tylko w "Ogrodach") oraz całkowitemu schyłkowi podlega część muzyczna w Media Markt. Płyt CD jest dosłownie na sztuki, analogów w ogóle nie zauważyłem. Muzyka znika z materialnego obiegu...

Z powyższego powodu (jak już sytuacja pozwoli) wypadało by zrobić spotkanie pod hasłem: Czy grając ze SPOTIFY można osiągnąć super jakość?

Spotify, bo z tym serwisem jestem od początku (od 2013 roku), więc gdyby Ktoś chciał zaproponować utwór od siebie - mile widziany tytuł. Zrobię playlistę, a dodatkowo każdy będzie mógł tych samych nagrań posłuchać u siebie. Zadziwiające, jak są odmienne w różnych odtworzeniach.

To może być pomysł i inspiracja do poszukiwań muzycznych. Udanego muzycznie i sprzętowo PRZYSZŁEGO roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szanowni Państwo 🙂  

Informuję, iż stałem się szczęśliwym posiadaczem porządnego systemu pomiarowego zagadnień z obszaru akustyki.

Sprzęt służy mi do precyzyjnej analizy i szukania właściwego ustawienia kolumn (opóźnienia, zbieżność fazowa i częstotliwościowa) w danym pomieszczeniu.

System składa się z kalibrowanego mikrofonu pomiarowego DBX na statywie, karty E-MU i laptopa DELL ze specjalistycznym oprogramowaniem.

Chętnie pomogę w prawidłowym ustawieniu kolumn w Waszych pomieszczeniach.

Pozdrawiam, Adam.

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodyka jest klasyczna:

1. Do istniejacego systemu wpinam się kablem RCA.

2. Aktualnie wykorzystuje dwa programy:

1) analizy spektrum/faza w czasie rzeczywistym (RTA) szumu różowego a potem probematycznej częstotliwości - do poszukiwań optymalnego miejsca dla kolumn. 

2) pomiaru (poziom/faza) przebiegiem sinusoidalnym 20Hz - 20 kHz - do optymalizacji relacji wzajemnych kolumn.

Cały proces instalacji i wstępnej analizy sytuacji zajmuje mi do 30 minut.

 

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.