Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Elbląg i okolice


lux666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat drgnął - super. Na dzisiaj mamy takich uczestników: Kazik II, mark245, cruse, Wuelem. Tak myślałem, że od 4 osób jest sens spotkania - jest tyle osób i kolejne mile widziane.

 

Co do sprzętu, to może zróbmy otwartą listę, którą będziemy uzupełniać aż do skompletowania całości...

 

- źródło ( ... )

- wzmacniacz integra ( ... )

- przedwzmacniacz ( ... )

- końcówka mocy ( ... )

- kolumny ( ... )

- przewód łączówka ( ... )

- przewód głośnikowy ( ... )

- inne ( ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 30.04 proszę o ostateczne ustalenie składu, oraz dokładnej daty i godziny spotkania. Jestem w stanie zabrać wymienione poniżej sprzęty i płyty.

- źródło - AVI Laboratory Series

- wzmacniacz integra ( ... )

- przedwzmacniacz ( ... )

- końcówka mocy - Sugden Au51 P

- kolumny ( ... )

- przewód łączówka ( ... )

- przewód głośnikowy ( ... )

- inne -post-3650-0-68215400-1429975730_thumb.jpg

post-3650-0-66104900-1429975795_thumb.jpg

Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewne zauważyliście z założenia nie przewidujemy obecności branży (specjalnie zapraszanej) i komercyjnych wpływów - decydujemy o wszystkim sami i wszystko tylko od nas zależy. W związku z tym miło mi będzie, jeśli postawicie siebie w pozycji nie gości, ale Gospodarzy spotkania. Tym bardziej zatem słuszny jest apel, aby padało jak najwięcej konkretów.

 

Do pomysłów dorzucam porównanie, jak gra integra tranzystorowa samodzielnie, a jak sterowana lampowym przedwzmacniaczem (każda integra może pracować jako końcówka). Czyli możemy podjąć próbę uzyskania odpowiedzi na pytanie, czy to dobry sposób na poprawę (zmianę) brzmienia wzmacniacza. Myślę o wykorzystaniu do testu mocniejszej, wymagającej muzyki rockowej, której próżnia lamp - przynajmniej w teorii - dobrze robi. W razie wyrażenia takiej chęci zatroszczę się o lampowy przedwzmacniacz.

 

Musimy się dopracować ramowych punktów spotkania, aby spełnić jak najwięcej oczekiwań. Potrzebny jest rodzaj mapy i trasy, aby potem się nie pogubić i nie łapać nieplanowanych pomysłów.

 

Mogę zabrac Accuphase E-206 Meridiana kolumny

 

Jakie kolumny?

 

 

>> Kazik II

 

Ile czasu potrzebujesz na prezentację swoich nagrań, przeprowadzoną według własnej koncepcji?

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że kogoś powiadamiam nie oznacza, że ta osoba się odzywa... jeśli dobrze odczytuję uwagę.

A reszta ode mnie... Mogę założyć, że przyjdą osoby, które nie udzielają się na forum, ale czytają te wpisy i są zainteresowane, więc należałoby coś zaproponować. Ale zakładając, że najbardziej można liczyć na tych, którzy choćby przez sieć są aktywni, to czekam z nadzieją. Bo chyba każdy jest emocjonalnie związany z tym co ma i słucha, ponadto lubi się dzielić swoją pasją, stąd pierwotna koncepcja o umożliwieniu bycia znaczącą częścią spotkania (w razie sporów równy czas dla każdego).

 

Pewnie ok. 10 maja zbiorę wszystkie informacje w jeden mail i będzie chwila prawdy.

 

Na dziś z elektroniką sobie poradzimy, ale na razie nie mamy kolumn.

 

* * *

 

Czy nikt nie chce zarezerwować sobie czasu na pokazanie swojej muzyki? Niby najważniejsza sprawa w audio a bez odzewu. Myślałem, żeby rozruszać Was z pomocą rytmów gothic dance floor, ale te nagrania są średniakami jakościowymi. W takim razie chyba zdecyduję się na polski Habakuk i Yugoton, czyli słowiański przytup. Plus jeden dawny prog-rock wybiorę dla Kazika II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie mam ambicji takich żeby prezentować swoja ulublioną muzykę dla publiki tzn. kilku staje na głowie a większość przyjdzie na gotowe z nastawieniem na kapryszenie a spotkanie może być bardzie kameralne bez proszenia "wyjątkowych znawców" HI FI o obecność

Jak ktoś lubi "słowiański przytup" to też dobrze . Moim skromnym zdaniem ważne żeby była atmosfera Jestem cały czas optymistą

to ma byc spotkanie a nie pokaz sprzętu jak "AUDIO-SHOW" Każde spotkanie może być prezentacją innej muzyki (nikt nie wspomniał o jazz'ie)

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mark245, czyli jak ma być? Zbieramy się i następuje jeden wielki bajzel? Już uczestniczyłem w takich spotkaniach, gdzie nie wiadomo co ma grać, nie wiadomo na jakim sprzęcie i właśnie wtedy każdy jest niezadowolony, bo najwidoczniej na coś liczył, a się nie spełniło.

To jest spotkanie audiofilskie i atmosfera nie ma nic do rzeczy - liczy się sprzęt i muzyka. Na pewno będzie fajna, ale to NIE JEST cel spotkania. Mamy poeksperymentować, posłuchać czegoś, może też pomarudzić na dźwięk. Motyw przewodni powinien być, bo jak może się udać spotkanie, jeśli nie wiadomo, co ma się udać? A na gotowe oczywiście można przyjść, chociaż ważniejsze jest pojawienie się wcześniej kilku osób z pomysłami, którzy to gotowe przygotują. Wszystko w życiu się robi dla "publiki", bo przecież inaczej wystarczy słuchać u siebie w domu. Dajmy z siebie to, co najlepsze - możliwie KAŻDY.

 

***

 

Jeśli będzie sprzęt z dziurką słuchawkową (cd, wzmacniacz), to mogłyby przydać się słuchawki monitorujące (ma ktoś przyzwoite?), abyśmy wedzieli jak daleko jest zestawiony system w stosunku do umownego wzorca. Szczęśliwi ci, którym zestaw z kolumnami gra lepiej niż słuchawki. Tylko wyjątkowo tak się zdarza...

 

PS. "Wyjątkowych znawców" traktuję jak inne osoby. Skoro wiem, że tacy ludzie są, to odzywam się do nich. Będą chcieli, to przyjdą. Mieszkają w Elblągu, więc szkoda byłoby nie poświęcić 3 minut na wysłanie maila. Nie sądzę, aby mieli popsuć kameralną atmosferę.

 

PS 2. Na razie, pomijając mnie, mamy zgłoszoną końcówkę (a co z pre?) i odtwarzacz. Trochę mało. Padła też nazwa Meridian, ale nie wiadomo co to za sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Aby nie schodziło na wartości, bo my nie o tym, to podpowiadająca prośba, aby deklaracje obejmowały:

 

- dla mnie najlepiej byłoby (data i godzina),

- mogę przynieść (wymieniam sprzęt),

- chciał(a)bym odtworzyć swoich (liczba) nagrań.

 

Sądzę, że warto stworzyć harmonogram czasowy. Również dlatego, bo gdyby na przykład wszyscy chceli zagrać muzykę poważną, to ktoś może stracić ochotę z nami być, bo to dla niego będzie męczące przeżycie. Porządek zawsze daje same korzyści.

 

Kazik obiecał Musical Fidelity MXL

 

Gdzie pada ta informacja, bo nie mogę w wątku się dopatrzyć?

Jest najpierw "końcówkę" i potem symbol (P jak power) w zestawieniu innego wpisu.

Końcówka zwykle preferuje jakieś pre, sama nie zagra, a z przypadkowym innym efekt jest nieobliczalny. Prośba do Kazika II o słowo wyjaśnienia, chyba że ja ślepy i stoi jak wół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Chętnie zapisałbym się też na spotkanie, jednak raczej w celach towarzysko-odsłuchowych. Ciężko mi by było przytargać kolumny lub końcówki ze względu na masę, chyba ze CD lub preamp

albo coś do odsłuchu z plików ;) jednak wszystko zależałoby od reszty dostępnego toru i tego czy takie zestawienie miałoby sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety mój czynny jak i bierny udział w spotkaniu stoi pod dużym znakiem zapytania a praktycznie mówiąc jest niemożliwy

ale myśle że spotkanie się odbędzie i wszyscy bedą zadowoleni bo klimat nie jest potrzebny " tylko sprzęt i muza"

 

Pozdrawiam i życzę miłego oglądania muzyki

 

P.s. Przepraszam Kazika II za czytanie nie do końca ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> mark245

 

Przypadkiem trafiłeś w samo sedno :-) Jak sprzęt prezentuje muzykę PRAWDZIWIE, to wykonawców można wręcz zobaczyć. Energia poruszonego powietrza i miejscowe zmiany ciśnienia wtaczają się w mózg, wykrajają się w przestrzeni realne kształty instrumentów i ludzi, a ponadto szczególnie nawet słysząc z innego pomieszczenia ma się wrażenie odbywania się TAM koncertu - aż chce się podejść bliżej.

 

Gdyby udało się osiągnąć ten poziom grania, to byłbym bezwarunkowo szczęśliwy.

 

Atmosfera koleżeńsko-przyjacielska na pewno będzie, bo czemu miałoby jej zabraknąć? Ale faktem jest, że opisy w rodzaju: "ciasto było smaczne i małżonka gospodarza przemiła" - to mnie szczerze nie interesuje. Chociaż mam nadzieję, że z tego co i jak piszę wynika, że kiszki w żadnym aspekcie nie będzie.

 

PS. Chciałbym jeszcze dodać, że na razie otwarte zaproszenie nie przyniosło skompletowania zestawu do zagrania. W tym kontekście sprzęt i muza ma naprawdę pierwszoplanowe znaczenie.

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Piszę w dniu, który był pierwszą datą ewentualnego spotkania. Jak widać po wpisach pomysł przeprowadzenia go według wspólnie ustalonego scenariusza nie wypalił. Myślałem, że każdy nosi w sobie jakieś tematy do sprawdzenia: ślepe testy ABX, porównanie kabli, itp., itd. Nic przewodniego się jednak nie urodziło, nikt nawet nie zaproponował konkretnie daty, która by mu pasowała. Koniec końców nic się nie wydarzyło.

 

Wobec tego - bo jak sądzę jednak kilku audio-zapaleńców jest wśród nas - zaproponuję wkrótce termin od siebie, który będzie zaproszeniem. Nawet, zgodnie z sugestią jednej z osób, będzie to spotkanie głównie towarzyskie. Konfiguracja sprzętu, egzorcyzmy odprawiane nad dźwiękiem i zaklinanie jakości - spychamy na dalszy plan. Zatem można się szykować na weekend w okolicy połowy lub bliżej końca czerwca.

 

Ze swojej strony muzycznie zaproponuję posłuchanie kilku nagrań, które do dziś są nierozłącznie związane z pamięcią o Tomaszu Beksińskim. Fish, Peter Hammill, Deine Lakaien, Rise and fall of the decade i coś jeszcze. Jeśli ktoś zechce od siebie dodać coś w tych klimatach do listy na spotkanie, to będzie miło.

 

***

 

Mam istotne pytanie: czy ktoś może się zadaklarować, że dostarczy standy pod monitory?

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Planowania ciąg dalszy...

 

Wygląda na to, że muszę wykombinować coś na zakończenie toru (standy / kolumny). Cóż, zestawię więc cały system i mogę obiecać, że tak oryginalnego zestawienia świat nie widział :-) Dobry dźwięk dla mnie osobiście oznacza, że niczego nie trzeba się domyślać, bo... wszystko słychać. Tak pojmowanej jakości nie będzie, ale postaram się tak zrobić, żeby w bardzo ekonomicznym wydaniu i z zaskakująco małych skrzynek popłynął zdumiewająco pełny dźwięk.

 

Ponieważ spotkanie nie mnie dostarczyć ma frajdy, dlatego zadaję dodatkowe pytania:

 

1/ Czy dźwięk ma być rysowany grubą i pełną kreską, czy raczej delikatną i dokładniejszą?

 

Mam przynajmniej 5 różnych interkonektów i 3 rodzaje kabli głośnikowych, więc już tymi elementami mogę podsztukować brzmienie pod preferencje. Będą też inne dodatki kształtujące to i owo.

 

2/ Czy przygotować podłączenie dla Spotify?

 

Gdyby była taka wola muszę zainstalować ten serwis plus skonfigurować sieć i komputer. Standardowo przewiduję odtwarzanie muzyki z płyt cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najważniejsze jest aby byli chętni na to spotkanie a z tym chyba największy kłopot w Elblagu. Inicjatywa fajna, kolega sie napracuje ale kto tak naprawdę jest chętny?

Nie widzę tutaj aby ktoś sie wyrywał do spotkania.

 

Pytanie o dzwięk to pytanie tak naprawde o preferencje o to co kto lubi, niema tu zgodności jeden lubi dzwięk pogrubiony a dla drugiej osoby taki dzwiek pogrubiony jest nie do zakceptowania.

Jeśli istnieje możliwość pokształtowania dzwieku to zabawa może być tez fajna.

 

Osobiście co do Spotify to mam mieszane uczucia, ostatnio się bawiłem na koncie premium, fajne to jest, wygodne ale jako muzyka w tle, do głównego dedykowanego odsłuchu sie nie nadaje.

jednak jako ciekawostka moze byc fajne. Jakbys miał sieć odpaloną to ja mógłbym przytaszczyć OPPO 105D aby posłuchac z jego DAC-a lub bezpośrednio z dysku jako player.

Edytowane przez RadeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze jest aby byli chętni na to spotkanie a z tym chyba największy kłopot w Elblagu

Radek, nie zgadzam się z Tobą. Oczywiscie, że by się znalazło sporo chętnych - tylko czekają na konkretną oferę.

Mi już nie chodzi o sprzęt - spotkanie jest ważne: wymiana doświadczeń, zbudowanie pewnego rodzaju klubu (ale nie parti :)

Ja i kilku kolegów piszemy się !

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za głosy. Ponieważ uwielbiam Spotify, to postanawiam sobie, że będzie gotowe. Wtedy cokolwiek sobie zażyczymy - zagramy.

 

RadeX, proszę o OPPO. Nie znam się wcale na cyfrowych wynalazkach, więc podłączę jak u siebie: laptop + przetwornik, a potem porównamy na innym sprzęcie i na lepszych plikach. Liczę, że to co ewentualnie przyniesiesz sam będziesz potrafił podłączyć :) Zakładam, że w Spotify znajdziemy to, co masz w plikach. Żeby tak było nie serwuj utworów z mega-niszowych wytworni, bo nie będzie jak zrobić porównania. W razie czego wpisz tutaj lub podrzuć na PW listę kilku i sprawdzę, czy katalog Spotify ma te nagrania, tudzież całe płyty.

 

Uprzedzam kolegów, że mój set ze Spotify będzie obejmował nagrania śpiewane wyłącznie po rosyjsku. Konkretna oferta :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złożyłem testowo kompletny zestaw. Oceniam, że próbę przeszedł pomyślnie. Musiałem się natrudzić, żeby kolumny tańsze 150 x od słuchanych na co dzień odegrały płyty tak, jak je znam. Nie ma zatem przeszkód, żeby ogłosić...

 

Termin spotkania, to 21 czerwca, godzina 16.00 - najserdeczniej każdego ZAPRASZAM!

 

Niedziela, bo sobota będzie czasem rozstawiania sprzętu. A oto obrazek pokazujący, jakie firmy stworzą nasz spotkaniowy system:

 

post-19223-0-96377100-1433020154_thumb.jpg

 

Przerywnikiem będzie KONKURS polegający na wymienieniu jak największej liczby nietypowych i specyficznych rozwiązań zastosowanych w celu wyciśnięcia ostatnich soków z zebranych urządzeń. Najdociekliwszy obserwator otrzyma takie gratisy - w tym unikatowy radiowy singiel:

 

 

 

Nie planuję zbyt wielu nagrań od siebie, aby zostawić czas na Wasze płyty i propozycje. Wybrałem 4 utwory, czasowo mieszczące się w okolicy 4 minut:

 

- HABAKUK "Dylan" (reggae na dobry humor i początek),

- BAZOOKA JOE "Smallville" (coś z ulubionych rzeczy T. Beksińskiego - z niedostępnej płyty, rarytas),

- RISE AND FALL OF THE DECADE "The hope seller" (inna perełka T. Beksińskiego i jeszcze większy rarytas cd),

- ATLANTIS PHILHARMONIC "Fly-The-Night" (genialny prog-rock, ten z połowy lat 70-tych).

 

Podobno w regulaminie spotkania jest zapisane, że jak ktoś przyjdzie z typowo testowymi płytami, to będzie musiał je zostawić w szatni :) Spotify będzie dostępne (zapomniałem dopisać do listy utworów te obiecane rosyjskie... niech będzie, że wybiorę po utworze grup: Kino, Agata Kristi, Parkalaba - kto nie zna, to polecam). W razie ochoty przytargania jakiegoś sprzętu - nie ma problemu.

Liczę na ciekawie spędzone chwile - tak muzycznie jak i towarzystko. Tego samego Wam życzę. Planujcie wolny czas i przybywajcie (przypomnę - budynek Elzamu od strony McDonald's, róg Grunwaldzkiej i Lotniczej, przy Giełdzie Elbląskiej). W połowie czerwca zamieszczę przypominający wpis.

 

DO MIŁEGO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin spotkania, to 21 czerwca, godzina 16.00 - najserdeczniej każdego ZAPRASZAM!

DO MIŁEGO!

 

I dopiął swego, GRATULACJE.

DO MIŁEGO

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Do Wuelem i RadeX: jestem żywo zainteresowany instalacją i konfiguracją tego odtwarzacza sieciowego OPPO i uruchomienia na nim Spotify;

Tak że jeśli bylibyście tak mili i zaprośili mnie na tę część spotkania to był bym Wam bardzo wdzięczny.

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wuelem i RadeX: jestem żywo zainteresowany instalacją i konfiguracją tego odtwarzacza sieciowego OPPO i uruchomienia na nim Spotify;

 

W chwili obecnej Spotify nie chodzi na OPPO. Można jedynie uruchomic Spotify na kompie i skorzystać z DAC-a OPPO.

Producent jednak zapowiedział iz teraz w czerwcu wyjdzie update firmware gdzie między innymi zostanie dodany Tidal.

Nie wiem tylko czy producent zdąży przed naszym spotkaniem. Jak da radę to ja na pewno zaktualizuje firmware. Tidal tak dla informacji oferuje dzwiek w formacie bezstratnym.

Edytowane przez RadeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.