Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Elbląg i okolice


lux666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z przykrością informuję, że spotkanie ustalone na 3.07.2017 odwołane !!!

Biblioteka w tym dniu, będzie nieczynna, z powodu wyższej konieczności ;))

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze ja daniel .chce sie dopisać do klubu i jestem z zatorza. zaczynam budować zestaw na bazie wzmacniacza marantza pn 7200 . szkoda że spodkanie jest odwołane.potrzebuję pomocy i kilku porad. czekam kiedy będzie następne spodkanie i z przyjemnością przyjde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z ogłoszeń parafialnych - od przyszłego tygodnia biblioteka jest nieczynna do końca sierpnia (powód: remont).

 

Nikt nie napisał, ale trzeba stwierdzić, że warunki w bibliotece się zmieniły i to na gorsze. Sprzęt stał się wystrojem wnętrza w pomieszczeniu przejściowym. W zwykłych godzinach pracy nieinwazyjny dla innych odsłuch nie jest możliwy. Prawda jest taka, że temat muzyki biblioteka zepchnęła na margines.

 

Wracając do płyt winylowych i różnic w stosunku do nośnika cd (uzasadniających różnice w odbiorze) warto pamiętać o tym, że w analogu:

 

- pasmo poniżej 40 Hz jest całkowicie wycięte

- pasmo poniżej 300 Hz jest odtwarzane w mono

 

Takie są wymagania produkcyjne, co wymusza dodatkowy masteringu (przygotowanie materiału). Proces ten obejmuje też korekcję dynamiki basu i najwyższych tonów o skali różnicy 40 dB. Potem przedwzmacniacz gramofonowy przywraca naturalne proporcje pasma: podbija bas o 20 dB i obniża wysokie o 20 dB. Poza tym ustalanie dynamiki w analogu odnosi się bardziej do średniego poziomu nagrania a nie do najcichszego – odniesienie byłoby mało praktyczne z powodu wysokiego szumu nośnika. Też zmiana prędkości przesuwu igły sprawia, że im bliżej środka płyty, tym walka o dynamikę jest trudniejsza. Single miały wyższe obroty nie bez powodu. Do tego przy bardzo głośnych fragmentach igła chce wypaść z rowka (im większa dynamika tym musi być szerszy i nie utrzymuje igły), a z kolei jakość wysokich tonów zależy np. od kształtu końcówki igły – lepiej lub gorzej wpasowuje się w zakrzywienia tłoczenia. Te najlepiej śledzące są oczywiście najdroższe (popularne igły sferyczne uśredniają).

 

Dla mnie barierą i dyskomfortem była świadomość, że każde odtworzenie niszczy płytę i pogarsza jakość. A bez sensu jest praktyka, żeby kupować 2 sztuki każdego wydania: jedną do słuchania i drugą na zapas. Ale na szczęście znalazł się powód, żeby raz na zawsze zakończyć przygodę z czarną płytą. Ten powód to... brak płyt. Tego co poniżej (to tylko przykład z przeróbkami L. Cohena) na analogu po prostu nie ma. Nie było, nie ma i nie będzie.

 

post-19223-0-73648900-1499718240_thumb.jpg

 

Przed porównaniem wydań LP i CD najpierw należałoby sprawdzić różnicę w realizacji samych cd. Zauważyć i ponazywać różnice, żeby łatwiej zrozumieć, czy dodatkowy mastering mógł poprawić materiał źródłowy czy należało spodziewać się jego pogorszenia (do oceny winyla pod kątem dynamiki i basu).

 

* * *

 

Mam propozycję, by każdy wybrał 3 płyty (konkretne nagrania) w obrębie jednego stylu/gatunku, które najbardziej różnią się jakością realizacji. Wręcz skrajnie. Posłuchamy kiedyś na systemie bibliotecznym i powiecie, czy podobnie pokazuje różnice. Ja bym wynalazł coś pośród płyt z rockiem gotyckim. A pomysł pojawił mi się w głowie na skutek tego wpisu:

 

Wpadła mi taka płytka Spiritualized ‎– Royal Albert Hall, October 10.1997 Live

Ciekawe jak wypadnie odtworzenie tego materiału muzycznego na Waszych sprzętach ;)) ?

Czekam na opinie.

 

Jak sądzę ten krążek powinien zawitać na spotkanie. Tytułem małego uprzedzenia zdradzę, że poczyniłem kroki w celu stworzenia "zestawu klubowego" o niewiarygodnym stosunku jakości do ceny. Sprzęt niesłychanie liniowy, przy tym niewielkich rozmiarów - transportowy. Krótko mówiąc wzmacniacz ma być absolutnie bezkonkurencyjny, a kolumny mają pokazywać całą prawdę.

Nawet interkonekt będzie "autorski", o rekordowej skali oddania dynamiki. Robię wysiłki, aby pozyskać tanio srebro, z którego byłyby przewody głośnikowe (a może i dodatkowa niteczka jeszcze by wzmocniła atuty IC). Dopinam koncepcję i zamierzam pozbierać do kupy wszystkie puzzle. Jeśli nośnik CD i LP będą się różnić, znaczy zamierzenie wyszło, jeśli będą grały podobnie - klapa.

Systemdek na pływającym zawieszeniu mi się kurzy od kilku lat, więc będzie okazja sprawdzić, czy jeszcze działa.

Już wytypowałem CD i LP do porównań (oryginalne, dawne wydania):

- Mike Oldfield (Tabular Bells)

- Leonard Cohen (I'm your man)

- The Strangers (Greatest hits - z "Golden Brown" i "Strange little girl")

- Sting (The dream of the blue turtles - z genialnym "Russians")

- Modern Talking (1-st i 4-th album)

- Laibach (Germania - z motoryczno-melodyjnym coverem "Life is life")

- Depeche Mode (Black celebration)

- A-Ha (Hunting high and low)

- Red Box (The circle and the square - z ponadczasowym "Chenko")

- Alphaville (Forever young).

 

Taki przekrój pop i rocka pozwoli poszaleć. A przynajmniej tak ma się na dzisiaj plan :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Pomysl porownania jak najbardziej super. Do tego mozna by serwis Spotify dorzucic. Taki przeglad Dekad na tym samym utworze. Sam jestem ciekaw na ile...? Tylko, czy w Bibliotece jest internet i czy Bylibyscie realnie tym zainteresowani?

Edytowane przez Mikis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Myślę, że nic nie odwoła Naszego spotkania ;))

 

Spotykamy się, 4.09.2017, o godz. 17:15 w bibliotece, jak zwykle.

 

Serdecznie zapraszamy, starych i nowych uczestników.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia, spotykamy się, 4.09.2017, o godz. 17:15 w bibliotece, jak zwykle.

Wejście główne od strony ul. Wigilijnej, z uwagi na trwający remont w obiekcie, będzie otwarte od 17:15 do 17:30.

Przepraszam za utrudnienia, ale ważne, że jest możliwość spotkania.

Ci co planują się spóźnić ;)) niech podadzą Swój tel. na priw, to oddzwonię i będzie możliwość wejścia po kontakcie.

Do zobaczenia w poniedziałek.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik ma I Tomek jako drugie Kazika głośników nie słuchałem (chociaż cholera byłem zaproszony ) ale on przy nich sam podobno grzebie i coś tam poprawia (zatem są better i koniec ) , za to Tomasza grały całkiem nieźle na Revelatorach bodajże były , ale ogólnie myślę , że warto posłuchać no nie , opinie mają to do siebie że to są opinie i to wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No we wtorek kolumn posłucham u pana Andrzeja na przygotowanym dla mnie zestawie - monobloki i przedwzmacniacz na lampach, podobna gra super ale się okaże, jak zabrzmi to je biorę

Odsłuch powinieneś przeprowadzić ze swoją elektroniką.

Jak jesteś z Elbląga, to wpadnij w poniedziałek po 17;oo, do mnie.

Moje kolumny, to już nie są SonusOliwy

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie elektronikę swoją odbieram, którą zrobił Pan Andrzej, jak kolumny dobrze zagrają to i może od razu je zabiorę, jestem z Iławy, czemu pozbyłeś się Sonus Oliwy, na co wymieniłeś? Pan Andrzej twierdzi, że idealnie graja z moim zestawem ale to tylko jego zdanie, jak będzie w rzeczywistości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja, bo obie strony ryzykują.

Jak komplet nie zagra, to nie będziesz wiedział, czy zabierasz do domu niezbyt udaną elektronikę, czy to kolumny ją tu i teraz ograniczyły.

 

Powinieneś posprawdzać krzyżowo, czyli mieć pod ręką dodatkowe kolumny i dodatkową elektronikę. Daj znać jak się sprawy potoczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do zapytania @cimoona w troszkę inny sposób. Gdyby ktoś miał i zechciał udostępnić do porównania Hegla / Naima (lub inny wzmacniacz z okolicy 10 tys. zł), to byśmy przeprowadzili taką próbę ze wzmacniaczem ok. 10 x tańszym. Jak to u mnie w zwyczaju - podczas otwartego spotkania. Jeśli test wypadłby na korzyść tego mojego (co jest tylko kwestią dowodu :-)), wówczas zostałby jako wzmacniacz KLUBOWY.

 

Jak pamiętacie nie wyszła akcja z pożyczeniem monitorów Buchardt Audio, to kupiłem wzmacniacz, który dostarczał moc tym kolumnom w czasie Audio Show.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz we wtorek w Trójmieście, zaplanuj i podjedź ze swoją nową elektroniką do "HI FI JA I TY" w Gdańsku (do p Jacka).

Są tam teraz, w dobrej cenie (ok. 10 tys. zł), BODNAR SANDGLASS - jeśli Twoja elektronika przypasuje, to audio-życie od wtorku już nie będzie takie samo.

Tylko nie słuchaj, jeśli wcześniej sfinalizujesz zakup kolumn od SO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z lampą grają magicznie.

Przewartościujesz pojęcie góry pasma... Niby nie ma najwyższej, a gra wszystko jak na wyciągnięcie ręki. Porozmawiaj w poniedziałek przez telefon z panem Jackiem (był gościem naszych spotkań). Potem tak podsumujesz kontakt:

 

Jak zachęcał - umówisz się.

Jak powie, że ma lepsze na stanie - odpuścisz sobie... Bo nie warto odwiedzać kogoś, kto na starcie mówi nieprawdę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa moc nigdy nie jest przeszkodą. Wzmacniacz musi być płynny i dokładny - chcieć grać. Wtedy te kolumny dołączą i to zwielokrotnią. Zbrodnią będzie sucholec.

 

Góra i średnica tu nie gra - słyszysz jak na żywo wykonawców danego utworu. Tu nie trzeba się do dźwięku przekonywać - wciągnęło w akcję lub błędna konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dane mojej elektroniki:

Monobloki:

 

Moc 2 x90 WAT

Pasmo przenoszenia 20... 40 000 Hz

Zniekształcenia całkowite poniżej 1% przy połowie mocy, praca z włączonym sprzężeniem zwrotnym (głębokość sprzężenia -6dB)

Dynamika czyli odstęp od poziomu zakłóceń ponad 100 dB - pomiar ważony, sygnał zbalansowany

Czułość wejściowa 2x1000 mV balans

2000 mV sygnał niezbalansowany

Impedancja wejściowa 2 x 100 kom balans

100 kom niezbalansowane wejście

 

 

 

Przedwzmacniacz

Impedancja wejściowa 20 kom balans

10 kom niezbalansowane wejście

Pasmo 10 Hz .... 100 KHz

Dynamika ponad 100 dB

Zniekształcenia 0,1%

Max sygnał wejściowy / wyjściowy 20V

Wzmocnienie napięciowe 0 dB

Impedancja wyjściowa 2 x 400 om balans

400 om un balans

Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do zapytania @cimoona w troszkę inny sposób. Gdyby ktoś miał i zechciał udostępnić do porównania Hegla / Naima (lub inny wzmacniacz z okolicy 10 tys. zł), to byśmy przeprowadzili taką próbę ze wzmacniaczem ok. 10 x tańszym. Jak to u mnie w zwyczaju - podczas otwartego spotkania. Jeśli test wypadłby na korzyść tego mojego (co jest tylko kwestią dowodu :-)), wówczas zostałby jako wzmacniacz KLUBOWY.

 

Jak pamiętacie nie wyszła akcja z pożyczeniem monitorów Buchardt Audio, to kupiłem wzmacniacz, który dostarczał moc tym kolumnom w czasie Audio Show.

To wpadnij do mnie z tym wzmacniaczem, posłuchamy jak gra.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy jaki masz punkt odniesienia.

2. Wszystko zależy od jakości nagrania - w tych gatunkach też.

3. Decyduje oczekiwany poziom wzmocnienia.

 

AC/DC było grane na prezentacjach. Odejście dźwięku od skrzynki jest niesamowite. Reszta, to kwestia ustawienia. Jeśli audio z definicji to kompromisy, ja wolę iść na taki z żywą i energetyczną większości pasma, niż na martwe granie w całym paśmie. P. Jacek uczciwie podszedł do sprawy (bezkompromisowo), dlatego moją intencją było namówić na porównanie, gdy już usłyszysz kolumny SO. I tak jestem pewien tego, że nawet jak nie kupisz od razu, to nie prześpisz po wizycie nocy.

 

* * *

 

@cimoon, podobny do tego, który zdecydowałeś się odsprzedać (ten mi znany). Wolałbym nie zdradzać (choć to w sumie łatwo ustalić lub doczytać...), żeby była niespodzianka. Jakoś mam wątłą wiarę, że dojdzie do czegoś konkretnego, ale przynajmniej pogadać o czymś można.

 

To wpadnij do mnie z tym wzmacniaczem, posłuchamy jak gra.

 

A inni wszyscy chętni też mogą?

 

Nie chciałbym, by pod szyldem klubowych spotkań były relacje z zakonspirowanych.

 

Ponadto celem (sensem) jest porównanie z jakąś markową integrą i wówczas kolumny mogą być dowolne. Z takiej raczej nie korzystasz.

Gdyby porównywać ogólnie, czy z tym wzmacniaczem można osiągnąć rewelacyjne brzmienie, to warunki brzegowe stają się zupełnie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już po nocy, bo myślę o tych kolumnach, tym bardziej że o kolumnach z SO chodzą różne opinie.Boję się tylko tego,że te kolumny są bez zwrotnicy i z jednym głośnikiem, dosłownie w głowie się nie mieści, że przy takiej specyfikacji może to tak grać.Bas nisko schodzi - bo tak lubię.Jak wizualnie się prezentują te wielkoludy, widziałem skóra jest z przodu u z tyłu.Cena też ciekawa, widziałem że kiedyś dochodziła do 40 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.