Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Elbląg i okolice


lux666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Być może nie każdy wie, iż mieliśmy okazję poznać - w Elblągu - te kable. Oddać trzeba, że p. Jacek oraz wytwórca przewodów zachowali się bardzo elegancko, bo podczas wizyty w najmniejszym stopniu nie przejawiali celów handlowych. Pokazali, poopowiadali, podłączyli i pozwolili do woli posłuchać. Mam nadzieję, że polecając kolumny Bodnar Audio i w efekcie znajdując dla nich nabywcę, spłacony został klubowy dług wdzięczności.

 

Przy okazji warto wspomnieć, że owe kolumny grają wykorzystując tylko jeden głośnik - o średnicy 20 cm, licząc razem z koszem. Sama membrana (czyli po odjęciu zawieszenia i kosza) ma średnicę 13,5 cm. Zatem ciekawe jest, że pod względem basu kolumna o tak małej czynnej powierzchni głośnika, została lepiej oceniona niż wielodrożne konstrukcje. Może to zasługa najprostszej w swojej postaci konfiguracji aktywnej...?

 

--------------------------------------------------------------------

 

Właśnie podczas poniedziałkowego spotkania okazało się, że nie u wszystkich jest świadomość, że w domowym audio istnieją systemy aktywne. By zwięźle przybliżyć temat wklejam wycinek z artykułu na ten temat - jakich korzyści można się spodziewać...

 

1. Greatly improves dynamics

2. Adds less distortion

3. Betters instrument separation

4. Efficient use of the power amps capabilities

5. Betters efficiency of each transducer

6. Betters interaction of the room-speaker system.

 

A całe opracowanie (niestety, w języku angielskim - ale z obrazkami i schematami) jest pod tym linkiem:

 

http://matrixhifi.com/ENG_marco.htm

 

--------------------------------------------------------------------

 

Z kolei uzupełniając lukę w pamięci odnośnie kolumn wartych plecenia w skali bezwzględnej (z tych typowych, pasywnych) to dla mnie takimi są ZINGALI.

Za firmą stoi konkretny człowiek, zna doskonale brzmienie JBL, współpracuje z ludźmi z branży scenicznej, wprowadził element tubowy do konstrukcji (który zawsze maksymalizuje transfer otrzymanej energii na falę akustyczną) i stosuje głośniki o odpowiedniej wielkości na bas. Klasa w wyglądzie i niebywała klasa w brzmieniu. Kto mnie zna to wie, że jak brzmienie na mnie nie oddziałuje, to staję się gadułą. Przy tych kolumnach milczę jak głaz.

Zatem, gdyby ktoś w pobliżu miał takie, zdecydowanie proszę o kontakt :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podczas poniedziałkowego spotkania okazało się, że nie u wszystkich jest świadomość, że w domowym audio istnieją systemy aktywne. By zwięźle przybliżyć temat wklejam wycinek z artykułu na ten temat - jakich korzyści można się spodziewać...

 

1. Greatly improves dynamics

2. Adds less distortion

3. Betters instrument separation

4. Efficient use of the power amps capabilities

5. Betters efficiency of each transducer

6. Betters interaction of the room-speaker system.

 

A całe opracowanie (niestety, w języku angielskim - ale z obrazkami i schematami) jest pod tym linkiem:

 

http://matrixhifi.com/ENG_marco.htm

 

+1

Szkoda tylko, że tak mało osób próbuje tego... często najtańszego i najbardziej skutecznego rozwiązania i miało / ma z nim kontakt.

Przygoda i płynąca z tego nauka, czy nawet tylko refleksja; ogólna świadomość prawdziwej problematyki audio- bezcenna! ;)

I naprawdę na początek wystarczy wymieniony w artykule sprzęt. Rezultaty? - Zaskakujące!

Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również do spotkania można dodać, a szczegółowiej do wymienianej w rozmowach firmy B&W, że ich słynny "ślimak" to kolumna aktywna.

Zdaje się, że na zamówienie jest do dzisiaj wykonywany.

 

------------------------------------------------------------------------

 

@Kazik II milczy w sprawie łączówki, to tytułem uzupełnienia teorii - i w odniesieniu do padających sugestii - powiem, że jedyną poprawną wyjściowo metodą łączenia ekranu jest zamocowanie go do DWÓCH wtyków cinch. Jeśli urządzenia są właściwie uziemione nic nie będzie buczeć ani się wzbudzać. Dołączenie tylko do jednego z końców (zwykle od strony źródła) jest działaniem prewencyjnym na wypadek, gdyby u użytkownika nie było poprawnego uziemienia i mogłaby powstać pętla masy. Założenie tego z góry i przerwanie może rozwiązać kłopot, zanim on powstanie. Ale jako, że łączówka ma zasłużyć na miano klubowej, więc w żadne kompromisy się nie bawimy zatem w mojej wersji ekran działa i zakłada brak problemów z masą.

 

Według mojej koncepcji test przewodu zajmuje 20 minut. Przy dość głośnym odsłuchu albo otwiera muzykę albo przydusza lub wręcz zabija.

Nie wiem jak podszedł do sprawy @Kazik II, ale w razie czego mogę pomóc (próba w specjalnym liniowym i dynamicznym torze).

Gdyby do próby dołączył interkonekt SULEK (gdybyś @darek2 był zainteresowany), tym chętniej się włączę.

 

Sulek jest wyceniony 100 x drożej niż "klubowy" (6 000 zł vs. 60 zł). Warto by sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem, że jedyną poprawną wyjściowo metodą łączenia ekranu jest zamocowanie go do DWÓCH wtyków cinch

Niestety muszę stanowczo zareagować. Takie właśnie herezje oraz nawoływanie do nich powoduje, że "kable grają". Zaprzeczasz podstawom elektrotechniki i wszystkiemu co ma przedrostek "elek".

 

Sposób połączenia jaki forsujesz jest proszeniem się o problemy. Ekran w takim przypadku działa jak antena radiowa o całkiem sporej skuteczności. Ma na nią wpływ większość pola elektromagnetycznego oraz fale. Być może zachwyt jaki się Tobie udzielił był spowodowany wpływem "Radia EL":)

 

Dodatkowo, zamiast odseparować lokalną pętlę masy tworzy globalną pętlę masy, która ma wpływ na wszystkie elementy systemu.

Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hi_aro

 

Przejrzyj sobie temat "Mity Audio" z ostatnich dni i tam jest trochę uwag o tym. Ale najważniejsze, jest tam link do obszernego opracowania i ono w całości potwierdza to, co napisałem. Nie jest celem akurat tutaj dyskutować szczegółowo na tymi zagadnieniami, więc przeczytaj najpierw tamto opracowanie i potem wklej najwyżej cytat z niego i się odniosę. Gdyby co user "przemak" nakieruje na ten artykuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Kazik II milczy w sprawie łączówki.................................................

 

Według mojej koncepcji test przewodu zajmuje 20 minut. Przy dość głośnym odsłuchu albo otwiera muzykę albo przydusza lub wręcz zabija.

Nie wiem jak podszedł do sprawy @Kazik II, ale w razie czego mogę pomóc (próba w specjalnym liniowym i dynamicznym torze).

Gdyby do próby dołączył interkonekt SULEK (gdybyś @darek2 był zainteresowany), tym chętniej się włączę.

 

Sulek jest wyceniony 100 x drożej niż "klubowy" (6 000 zł vs. 60 zł). Warto by sprawdzić...

Po 20 minutowym teście, nasuwa się wniosek, że interkonekt nadaje się na śmietnik ;)) a nie do systemu audio.

Kabelek był podłączony pomiędzy CD i preamp. Punktem odniesienia były przewody: węglowy Van den Hul The First pierwsza wersja, Audioquest Niagara, Goldring OFC stary kabelek i kabelek marketowy kosztujący kiedyś 36,- PLN

Bohater testu, jako jedyny spowodował drastyczną!!!! zmianę w dźwięku, co wywołało moje zdziwienie ;(

Bas zrobił się rozlazły, bez kontroli, wzrosła jego ilość kosztem jakości i zróżnicowania, wysokie zapiaszczone i znikła precyzja w odwzorowaniu źródeł pozornych i.t.d.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mam wrażenie, że na opinię ma wpływ, iż ekran podłączyłem w inny sposób niż sugerowany :-)

 

Nic to, rozumiem, że według @Kazika II łączówka nie powinna być kablem klubowym. Zatem będę wdzięczny za odniesienie (do Elzamu lub umówimy na telefon). Natomiast jak kiedyś będzie jakieś spotkanie przy muzyce, to nie omieszkam na jego tle sprawdzić tego Audioquesta i VDH. Mógłbym nalegać na porównanie u mnie już teraz, lecz to chyba nie ma sensu, bo chęć takiego porównania (wobec takich spostrzeżeń) powinna wyjść od Kazika.

Od razu przestrzegłem, że przewód jest "niebezpieczny", jego rozdzielczość i dokładność. Na tę okazję (wiedząc, że znajdzie się w zestawie @Kazika II) przygotowałem nawet "osłabioną" drugą orientację. Jeśli brakuje podstawy basowej, to taki przejrzysty przewód zawsze będzie odebrany jak powyżej.

Będzie okazja posłuchać i w większym gronie to przedyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Spotkanie odbędzie się 06.11.2017, jak zwykle w pierwszy poniedziałek miesiąca, w godz.17:15 do 20:00 wejście od ul.Wigilijnej

Serdecznie zapraszam do biblioteki, na spotkanie klubowe.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Spotkanie odbędzie się 06.11.2017, jak zwykle w pierwszy poniedziałek miesiąca, w godz.17:15 do 20:00 wejście od ul.Wigilijnej

Serdecznie zapraszam do biblioteki, na spotkanie klubowe.

 

Do zobaczenia jutro.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Spotkanie odbędzie się 04.12.2017, jak zwykle, w pierwszy poniedziałek miesiąca, w godz.17:15 do 20:00 wejście od ul.Wigilijnej

Serdecznie zapraszam do biblioteki, na spotkanie.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie odbędzie się 04.12.2017, jak zwykle, w pierwszy poniedziałek miesiąca, w godz.17:15 do 20:00 wejście od ul.Wigilijnej

Serdecznie zapraszam do biblioteki, na spotkanie.

 

To już dzisiaj, tak celem przypomnienia.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kazik,

Jak zawsze wielkie dzięki za zorganizowanie spotkania !

i jak zawsze deklaruje swoje przybycie kilka minut po 18:00

 

co tym razem będzie tematem przewodnim ?

może bliskie vs dalekie pole odsłuchowe; i wymagania stawiane kolumnom / pomieszczeniu w takich adaptacja ?

 

do zobaczenia !

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kazik,

Jak zawsze wielkie dzięki za zorganizowanie spotkania !

i jak zawsze deklaruje swoje przybycie kilka minut po 18:00

 

co tym razem będzie tematem przewodnim ?

może bliskie vs dalekie pole odsłuchowe; i wymagania stawiane kolumnom / pomieszczeniu w takich adaptacja ?

 

do zobaczenia !

Pomysł ciekawy - podyskutujemy.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Z przyjemnością chciałbym dołączyć do klubu. Ja raczej to okolice, ale z nieukrywaną przyjemnością udam się na następne spotkanie. Nie omieszkam czegoś wrzucić do bagażnika i zabrać ze sobą na spotkanie.

 

Nie wiem jak one do końca wyglądają, ale czas najwyższy sprawdzić.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich klubowiczów!

 

Irek

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

W poniedziałek 08-01-2018 biblioteka jest nieczynna.

Jeśli pasuje, to możemy spotkać się dopiero 15.01.2018

Czekam na wpisy, lub telefon.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.