Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  63 członków

Jamo Klub
IGNORED

Klub Jamo Concert i serii D8...


kamlot01

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, podbije jeszcze raz

Jak w centralce D 8CEN dostać się do zwrotnicy ? Odkręciłem wszystkie wkręty w podstawie a jednak wygląda, że coś ją dodatkowo trzyma. Ona oprócz śrub jest w jakiś sposób wklejona, czy też istnieje jakiś inny sposób aby się do niej dostać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W kolumnie D 8cen musisz odkręcić 4 nakrętki na zwrotnicy od środka przez otwory głośnikowe i tak samo przez te otwory wyciągasz całą zwrotnicę później. Tylna płytka z terminalami przyklejona.

Co do Concertów serii 8 i 11 to są przereklamowane. Po włożeniu lepszych elementów i kabli do swoich 7.6 (oraz lekkiej modyfikacji zwrotnicy) grają lepiej i mniej krzykliwie, poprawiła się scena i stereo, pojawiło się więcej szczegółów; stereo oraz wokal i instrumenty poszły na pierwszy plan, nie brakuje już góry jak to w standardowej wersji i nie mają już ograniczeń. Są to kolumny z dużym potencjałem, z Concertami nie da się nic konkretnego już zrobić. Podczas odsłuchu po modyfikacji, znajomy zrobił oczy jak złotówki, gdzie ma sprzęt o 3 razy droższy. Kolumny serii D5 nie są zrobione na słabych przetwornikach jak głoszą to mity, po prostu kiedyś nie mieli takich przewodów i elementów, żeby dobrze to grało i zarazem mało kosztowało. Kto nie wierzy to zapraszam na odsłuch po tej całej epidemii.

Szukam Jamo D 8sur jakby ktoś chciał sprzedać

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2020 o 20:37, barni napisał:

Panowie, podbije jeszcze raz

Jak w centralce D 8CEN dostać się do zwrotnicy ? Odkręciłem wszystkie wkręty w podstawie a jednak wygląda, że coś ją dodatkowo trzyma. Ona oprócz śrub jest w jakiś sposób wklejona, czy też istnieje jakiś inny sposób aby się do niej dostać ?

Jeżeli zamierzasz wymienić elementy w zwrotnicy i dać lepsze przewody to daruj sobie. Zmarnowałem kupę kasy, poprawiła się lekko góra, ale kolumna i tak grała jakby "zduszona", niewyraźnie i nijak. Pogoniłem ją i zostałem przy D 5cen (jeszcze przed modyfikacją wydawało mi się lepiej grająca, po modyfikacji za nic nie wrócę do D 8cen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem D 8CEN to znakomita centralka, co ciekawe o wiele lepiej gra z tą wykruszoną z tyłu gąbką ( która rozsypuje się ze starości ). Jak się ją całkowicie wydłubie głośnik o wiele szersze pasmo od dołu bez żadnych tendencji do wzbudzania się. Ostatnią rzeczą jaką bym o niej powiedział to że jest zduszona. Ją wręcz czasami trzeba nieco ograniczać korekcją w procesorze , bo czasami ma się wrażenie, że przejmuje rolę kanałów przednich. Dla mnie jego czytelność jest znakomita, stąd stąd zastanawiałem się jak go jeszcze ulepszyć. Może u Ciebie to kwestia wzmacniacza - ta centralka wygląda na 3 drożną i jeszcze zbudowaną na czterech przetwornikach, więc pewnie potrzebuje trochę prądu. W każdym razie pod wysoką Yamahą i Arcamem gra super.

Dzięki za instrukcję jak się dostać do zwrotnicy. Założyłem, że te wszystkie śruby od spodu mocują w jakiś sposób do niego górną część, ale mimo ich odkręcenia nic chciała zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barni napisał:

Moim zdaniem D 8CEN to znakomita centralka, co ciekawe o wiele lepiej gra z tą wykruszoną z tyłu gąbką ( która rozsypuje się ze starości ). Jak się ją całkowicie wydłubie głośnik o wiele szersze pasmo od dołu bez żadnych tendencji do wzbudzania się. Ostatnią rzeczą jaką bym o niej powiedział to że jest zduszona. Ją wręcz czasami trzeba nieco ograniczać korekcją w procesorze , bo czasami ma się wrażenie, że przejmuje rolę kanałów przednich. Dla mnie jego czytelność jest znakomita, stąd stąd zastanawiałem się jak go jeszcze ulepszyć. Może u Ciebie to kwestia wzmacniacza - ta centralka wygląda na 3 drożną i jeszcze zbudowaną na czterech przetwornikach, więc pewnie potrzebuje trochę prądu. W każdym razie pod wysoką Yamahą i Arcamem gra super.

Dzięki za instrukcję jak się dostać do zwrotnicy. Założyłem, że te wszystkie śruby od spodu mocują w jakiś sposób do niego górną część, ale mimo ich odkręcenia nic chciała zejść.

witam jestem nowy na forum , lecz maniakiem jamo od 18 lat , co do centralki jamo posiadam takową i musze  Ciebie zmartwić  otóż tweeter i sredni jeszcze w miare dobre lecz średnio niskotonowiec katastrofa !! Wymieniłem je na seas excel 17.6 ex 001 i ta kombinacja powoduje ze glosnik zaczyna swoja robote. Na orginałach jest strasznie krzykliwy i meczący. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2020 o 10:04, raiwan napisał:

W kolumnie D 8cen musisz odkręcić 4 nakrętki na zwrotnicy od środka przez otwory głośnikowe i tak samo przez te otwory wyciągasz całą zwrotnicę później. Tylna płytka z terminalami przyklejona.

Co do Concertów serii 8 i 11 to są przereklamowane. Po włożeniu lepszych elementów i kabli do swoich 7.6 (oraz lekkiej modyfikacji zwrotnicy) grają lepiej i mniej krzykliwie, poprawiła się scena i stereo, pojawiło się więcej szczegółów; stereo oraz wokal i instrumenty poszły na pierwszy plan, nie brakuje już góry jak to w standardowej wersji i nie mają już ograniczeń. Są to kolumny z dużym potencjałem, z Concertami nie da się nic konkretnego już zrobić. Podczas odsłuchu po modyfikacji, znajomy zrobił oczy jak złotówki, gdzie ma sprzęt o 3 razy droższy. Kolumny serii D5 nie są zrobione na słabych przetwornikach jak głoszą to mity, po prostu kiedyś nie mieli takich przewodów i elementów, żeby dobrze to grało i zarazem mało kosztowało. Kto nie wierzy to zapraszam na odsłuch po tej całej epidemii.

Szukam Jamo D 8sur jakby ktoś chciał sprzedać

polecam w concert 11 niskotonowy wymienic na seas excel 17 cm , zupelnie inna bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
13 godzin temu, raiwan napisał:

Rok temu sprzedawały się w granicy 4000 zł za parę, szkoda, że wtedy nie byłem zdecydowany ?

Ostatnie sprzedawały się ponad pół roku i w styczniu dopiero zniknęły z aukcji.

Ale ja kupowałem nowe za 8200 a mozna bylo kupic na totalnych wyprzedażach podobno za 6 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nawet w Euro były za psie pieniądze wyprzedawane, d830 szły nawet za 2500 zł za parę... Szkoda, że wtedy nie szukałem kolumn... Nawet jak kasy bym nie miał to i tak na raty 0 procent można było bez problemu brać ;( teraz już markety nie trzymają dobrego sprzętu niestety a lubią robić dobre wyprzedaże wycofywanego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.12.2020 o 23:22, Jarro2607 napisał:

Jest oferta na olx za 4200 

Niestety nawet nie zdążyłem zapytać o nie. Poszły następnego dnia popołudniu już ?

Mam pytanie w co lepiej pójść. Jamo C809 czy Jamo d870? Nowej serii Concert c10 nikt nie sprzedaje, więc podejrzewam, że grają super ? Zastanawia mnie, czy c809 nie będą lepiej grały od d870. Każdy bardzo chwali C809 za super bas - kontrola, zejście i dynamika nie do porównania z innymi. Jedne i drugie to moje odwieczne marzenie. Concert d870 prezentują się lepiej i mają otwór b/r z przodu, więc można je ustawić nawet przy ścianach no i... te przepiękne miedziane korektory fazy ?, ale minusem są potrafiące się korodować membrany magnesowe. Model C809 to znowu nowsza konstrukcja, na średnich są aktywne korekcje impedancji. Chodzi o całokształt dźwięku, których będzie się lepiej i przyjemniej słuchało

 

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marek.pap napisał:

Miałem D830 kilkanaście lat i nie skorodowały. Jeśli nie trzymasz ich w wilgotnej piwnicy, to nie ma powodu do obaw.

Dokładnie,  ja swoje d870 mam od 20 lat w ciemnym suchym pomieszczeniu i zero korozji. Ale np zakupiłem 3 pary d 830 i dwie z nich były skorodowane lecz jest na to sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.