Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  63 członków

Jamo Klub
IGNORED

Klub Jamo Concert i serii D8...


kamlot01

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, raiwan napisał:

Niestety nawet nie zdążyłem zapytać o nie. Poszły następnego dnia popołudniu już ?

Mam pytanie w co lepiej pójść. Jamo C809 czy Jamo d870? Nowej serii Concert c10 nikt nie sprzedaje, więc podejrzewam, że grają super ? Zastanawia mnie, czy c809 nie będą lepiej grały od d870. Każdy bardzo chwali C809 za super bas - kontrola, zejście i dynamika nie do porównania z innymi. Jedne i drugie to moje odwieczne marzenie. Concert d870 prezentują się lepiej i mają otwór b/r z przodu, więc można je ustawić nawet przy ścianach no i... te przepiękne miedziane korektory fazy ?, ale minusem są potrafiące się korodować membrany magnesowe. Model C809 to znowu nowsza konstrukcja, na średnich są aktywne korekcje impedancji. Chodzi o całokształt dźwięku, których będzie się lepiej i przyjemniej słuchało

 

Faktycznie tamte co napisałem poszły szybko, są jeszcze na olx z czarnym wysokotonowym (taki sam tylko czarny) , druga oferta jest na allegro tylko komplet 5.0. Jeżeli chodzi o d870 to masz jasne że oparte są na seasach jedne z lepszych średnionoskotonowych, jeżeli chodzi o kopułkę to dobra tekstylna, bas vifa (ja wymieniłem ją na drugiego takiego samego seasa gra rewelacyjnie) . U mnie znowu one miały za dużo basu i stosuję gąbkę. Mają solidną obudowę oklejone naturalnym fornirem, dobre komponenty zwrotnicy ogólnie od 20 nie mam zamiaru zmieniać  Jeżeli chodzi o c809 nie wiem jakiego producenta sa przetworniki. Same przetworniki w jamo cen d8 i d8 surr są bardzo kiepskiej jakości i też też powymieniałem na seasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś znalazłem kiedyś na forum duńskim, że niskotonowiec w d870 to też seas, tylko niższy model, gość nawet podał model jego, ale kosz bardziej przypomina vifa. W archiwum seas można właśnie znaleźć prawie taki sam głośnik. Kiedyś z ciekawości szukałem... Chyba bardziej z nudów ? 

Wyglądały prawie identycznie te głośnik, ale kto go tam wie.

 

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, raiwan napisał:

Gdzieś znalazłem kiedyś na forum duńskim, że niskotonowiec w d870 to też seas, tylko niższy model, gość nawet podał model jego, ale kosz bardziej przypomina vifa. W archiwum seas można właśnie znaleźć prawie taki sam głośnik. Kiedyś z ciekawości szukałem... Chyba bardziej z nudów ? 

Wyglądały prawie identycznie te głośnik, ale kto go tam wie. Tak samo w d570 wysokotonowiec bardziej przyponina Scan Speak konstrukcją niż Vifa, ale ponoć jest zrobiona na samych vifa'ch...

 

Niskotonowy na moje to vifa 17 cm oznaczenie jamo 20507 , w testach opisywane jest jako vifa , na forum też to wyczytałem , no i ze zdjeć dostępnych w google jest identyczny kosz magnes i membrana głosnika , ale ogólnie troche na tym przetworniku zaoszczędzili  . W każdym razie ja wybrałbym d 870  , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana. Pewnie gość sobie tak samo jak Ty podmienił niskotonowe na Seas. Jeżeli chodzi o centralny d8 to mają średnie firmy Nokia o oznaczeniu lpt 173/25/110 sgg - Nokia kiedyś robiła bardzo dobre głośniki.

A Ty jak wstawiłeś niskotonowe Seas to przerobiłeś zwrotnicę i strojenie BR, czy zamieniłeś tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, raiwan napisał:

Sprawa rozwiązana. Pewnie gość sobie tak samo jak Ty podmienił niskotonowe na Seas. Jeżeli chodzi o centralny d8 to mają średnie firmy Nokia o oznaczeniu lpt 173/25/110 sgg - Nokia kiedyś robiła bardzo dobre głośniki.

A Ty jak wstawiłeś niskotonowe Seas to przerobiłeś zwrotnicę i strojenie BR, czy zamieniłeś tylko?

Jeżeli chodzi o głosniki z cen i surr są bardzo "krzykliwe" , kosze z tworzywa sztucznego i sztywne zawieszenie. Zwrotnicy nie przerabiałem takie same parametry tech. Gra jak dla mnie idealnie , zmniejszyła sie ilość basu i do tego jeszcze czasami stosuje gąbki w zależności od nagrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.01.2021 o 08:09, raiwan napisał:

Sprawa rozwiązana. Pewnie gość sobie tak samo jak Ty podmienił niskotonowe na Seas. Jeżeli chodzi o centralny d8 to mają średnie firmy Nokia o oznaczeniu lpt 173/25/110 sgg - Nokia kiedyś robiła bardzo dobre głośniki.

A Ty jak wstawiłeś niskotonowe Seas to przerobiłeś zwrotnicę i strojenie BR, czy zamieniłeś tylko?

Na olx są c109 w rozsądnej cenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia cena nowych takich kolumn wynosiła 8800 zł, możecie sobie sprawdzić w archiwum ale drogo

Jednak są to białe kruki w tej chwili, więc w takiej sytuacji cena jest jak najbardziej rozsądna ?

Jamo D7 THX ultra 2 jest w dobrej cenie też na olx - biorąc pod uwagę, że to też rzadki okaz to cena super

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na pytanie, czy Jamo D8 sur zagrają podobnie jak Jamo D5 cen lub nawet lepiej? Zastanawiam się nad zakupem tylnych, bo te d5 to grają jak porażka. Dźwięk jest pusty i dudniący... Zależy mi na tym, żeby dźwięk był stonowany. D8 jest na identycznych wizualnie przetwornikach co d570 więc powinny brzmieć podobnie, ale wolę się pierw doradzić

 

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, raiwan napisał:

Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na pytanie, czy Jamo D8 sur zagrają podobnie jak Jamo D5 cen lub nawet lepiej? Zastanawiam się nad zakupem tylnych, bo te d5 to grają jak porażka. Dźwięk jest pusty i dudniący... Zależy mi na tym, żeby dźwięk był stonowany. D8 jest na identycznych wizualnie przetwornikach co d570 więc powinny brzmieć podobnie, ale wolę się pierw doradzić

 

Mogę doradzić tylko jedno , posiadam 4 sztuki d8surr , w 2 wymieniłem na seasa ze średniej półki , różnica ? To jest przepaść miedzy oryginalnymi "plastykowymi" przetwornikami a seasem. Dzwiek z oryginalnych jest "krzykliwy i suchy " na seasach nabrał "barw" i "mięsa" pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 10:06, raiwan napisał:

Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na pytanie, czy Jamo D8 sur zagrają podobnie jak Jamo D5 cen lub nawet lepiej? Zastanawiam się nad zakupem tylnych, bo te d5 to grają jak porażka. Dźwięk jest pusty i dudniący... Zależy mi na tym, żeby dźwięk był stonowany. D8 jest na identycznych wizualnie przetwornikach co d570 więc powinny brzmieć podobnie, ale wolę się doradzić

 

Edytowane przez Jarro2607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo. Pisałem od razu, ale brak odpowiedzi. W między czasie poszła obniżka ceny i dalej brak odpowiedzi... 

Podejrzane trochę były bo brak jednej śrubki w wysokotonowym, biała wypłowiała guma i maskownice dziwnie wykrzywione... Nie udało się

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, raiwan napisał:

Dziękuje bardzo. Pisałem od razu, ale brak odpowiedzi. W między czasie poszła obniżka ceny i dalej brak odpowiedzi... 

Podejrzane trochę były bo brak jednej śrubki w wysokotonowym, biała wypłowiała guma i maskownice dziwnie wykrzywione... Nie udało się

😪😪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Jakby ktoś był zainteresowany kolega ma do sprzedania Jamo D 870, D830 kirsche. Pierwszy właściciel, kartony, dowód zakupu. D870 - 5,5k , D830 - 3,5 k. Cena nie podlega negocjacji. Zainteresownym podam jego nr. tel na priv.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Sporo jak za głośniki sprzed co najmniej 20 lat. Ja już sobie odpuściłem, za te pieniądze można kupić całkiem nowe kolumny z rasowym brzmieniem na praktycznie identycznych przetwornikach seas excell, prestige i wysokotonwym wstęgowym, o wiele lepiej brzmiącym dźwięku. Lepszy głośnik niskotonowy i o zaletach wstegowego Fountek nie wspomnę.

Używane wychodzą o ponad połowę taniej, jak usłyszałem od razu kupiłem. Wiem jak brzmią Jamo Concert to nad konkurencja się nie zastanawiałem. 

Szkoda, że tak zdrożały te Jamo Concert, bo wyglądają cudownie z tym miedzianym czubkiem 😁

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, raiwan napisał:

droższe za 4000 z Zielonej Góry

Kolumn Jamo Concert 8 od "Maćka" z Zielonej Góry w cenie 3999 zł nie kupujcie.

To złodziej - ukradł sobie mój opis (z Allegro), gdy ja te kolumny sprzedawałem.

Tacy ludzie zawsze coś zatajają i oszukują. Im więcej zapewnień, tym dalej od prawdy. NIE WARTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.03.2022 o 12:50, Wuelem napisał:

Człowiek stawia kolumny na podłodze bez żadnej podkładki i do tego zmasakrowany estetycznie głośnik (już co do zasady trzeba przyjąć, że kolumna lewa i prawa nie grają jednakowo).

I to ma być okazja?

Na moje to glosnik byl skorodowany , zapewna 2 też tylko mniej , byłby do uratowania gdyby wcześniej zabezpieczył wykwity 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też trafiły kolumny z początkiem korozji, dopiero od środka do zauważenia. W drugiej kolumnie ani śladu korozji. 

Okazja była taka, że tą sprawą kolumnę można wykorzystać jako głośnik centralny wysokiej klasy pod fronty, można kupić te kolumny na części jak ktoś ma spalony niskosredniotonowy lub jako parę wysokotonowych. 

Jeden woofer koszt tysiąc złotych, para wysokotonowych to co najmniej 2 tysie... 

Szybko zniknęło ogłoszenie co samo mówi za siebie. 

 

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, raiwan napisał:

Mi się też trafiły kolumny z początkiem korozji, dopiero od środka do zauważenia. W drugiej kolumnie ani śladu korozji. 

Okazja była taka, że tą sprawą kolumnę można wykorzystać jako głośnik centralny wysokiej klasy pod fronty, można kupić te kolumny na części jak ktoś ma spalony niskosredniotonowy lub jako parę wysokotonowych. 

Jeden woofer koszt tysiąc złotych, para wysokotonowych to co najmniej 2 tysie... 

Szybko zniknęło ogłoszenie co samo mówi za siebie. 

 

Ja kupowałem wysokotonowy seas 480 x 2 po rabacie i 2 x śn 1100 zł szt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jarro2607 napisał:

Ja kupowałem wysokotonowy seas 480 x 2 po rabacie i 2 x śn 1100 zł szt 

Kiedy to było jak dziś taki seas excel najtańszy kosztuje ponad tysiąc już? 😁

Wysokotonowe są sparowane na pewno 😉 

Poza tym dostanie takich przetworników tylko pod zamówienie dla Jamo graniczy już z cudem. 

Osobiście bym brał w ciemno dla tego jednego jako pod głośnik centralny. Tej klasy nie dostanie się nigdzie za te pieniądze przecież i jeszcze do kompletu serii Concert. Najtańsza mi znana firma, która dziś robi kolumny na Excel  z gorszym wysokotonowym ma centralny za 2,5 tys zł i do tego oczywiście inne brzmienie niż Jamo Concert. 

Poza tym to nie stare Tonsile, gdzie jest jakaś dopuszczalna różnica w normie. To nie jest klasa excel bez powodu. W ich produkcji są tak minimalne różnice, że często się dostaje głośniki o różnych numerach seryjnych a nie idealnie o tych samych z dopiskiem A i B 😁

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, raiwan napisał:

Kiedy to było jak dziś taki seas excel najtańszy kosztuje ponad tysiąc już? 😁

Wysokotonowe są sparowane na pewno 😉 

Poza tym dostanie takich przetworników tylko pod zamówienie dla Jamo graniczy już z cudem. 

Osobiście bym brał w ciemno dla tego jednego jako pod głośnik centralny. Tej klasy nie dostanie się nigdzie za te pieniądze przecież i jeszcze do kompletu serii Concert. Najtańsza mi znana firma, która dziś robi kolumny na Excel  z gorszym wysokotonowym ma centralny za 2,5 tys zł i do tego oczywiście inne brzmienie niż Jamo Concert. 

Poza tym to nie stare Tonsile, gdzie jest jakaś dopuszczalna różnica w normie. To nie jest klasa excel bez powodu. W ich produkcji są tak minimalne różnice, że często się dostaje głośniki o różnych numerach seryjnych a nie idealnie o tych samych z dopiskiem A i B 😁

Na stronie blackdot są dostępne taki sam tylki kolor czarny sonotex , a śn nie 17 cm tylki 17.6 (specjalnie dla jamo robiono średnice 17 cm , a model to  w18ex001, pozdrawiam

1 godzinę temu, raiwan napisał:

Kiedy to było jak dziś taki seas excel najtańszy kosztuje ponad tysiąc już? 😁

Wysokotonowe są sparowane na pewno 😉 

Poza tym dostanie takich przetworników tylko pod zamówienie dla Jamo graniczy już z cudem. 

Osobiście bym brał w ciemno dla tego jednego jako pod głośnik centralny. Tej klasy nie dostanie się nigdzie za te pieniądze przecież i jeszcze do kompletu serii Concert. Najtańsza mi znana firma, która dziś robi kolumny na Excel  z gorszym wysokotonowym ma centralny za 2,5 tys zł i do tego oczywiście inne brzmienie niż Jamo Concert. 

Poza tym to nie stare Tonsile, gdzie jest jakaś dopuszczalna różnica w normie. To nie jest klasa excel bez powodu. W ich produkcji są tak minimalne różnice, że często się dostaje głośniki o różnych numerach seryjnych a nie idealnie o tych samych z dopiskiem A i B 😁

Własnie napisałem że za parę 18 w ex001 dałem 2200 i 960 za wysototonowe , dla mnie reaktywacja tych kolumn to przyjemność , w drugiej parze wstawiłem seasa beryle grają z lampą bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te o których napisałeś to excel ale z papierową membraną i najtańsze w promocji niecałe tysiąc. Z membraną magnesową najtańsze w promocji 1250 zł za sztukę aktualnie. Jeszcze niedawno za 900 zł kosztowały...

Też marzę o berylach, ale 4000 zł za sztukę (zestaw z zwrotnicą upgrade do moich) to kupa kasy, ale to co się zyskuje to nic w porównaniu z ceną zakupu nowych kolumn wtedy porównywalnej klasy. Jeszcze rok temu berylowe seas można było kupić 4500 zł za komplet... Dziś to takie tam najtaniej 7 tysi... 

Chociaż w PowerAudio można już dostać taniej bez promocji:

https://www.poweraudio.pl/seas-excel-e0017-08s-w18ex001-p-2349.html

Ja mam czarne Excel w swoich, ale na membranie magnesowej. Połączone są z wysokotonowym Fountek, ale mam problem z krzykliwym wokalem (średnicą ogólnie). 

Te Jamo Concert też miały krzykliwą średnicę, ale dopiero przy bardzo głośnym słuchaniu. Co raz bardziej się zastanawiam nad Jamo.

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2022 o 10:10, raiwan napisał:

Te o których napisałeś to excel ale z papierową membraną i najtańsze w promocji niecałe tysiąc. Z membraną magnesową najtańsze w promocji 1250 zł za sztukę aktualnie. Jeszcze niedawno za 900 zł kosztowały...

Też marzę o berylach, ale 4000 zł za sztukę (zestaw z zwrotnicą upgrade do moich) to kupa kasy, ale to co się zyskuje to nic w porównaniu z ceną zakupu nowych kolumn wtedy porównywalnej klasy. Jeszcze rok temu berylowe seas można było kupić 4500 zł za komplet... Dziś to takie tam najtaniej 7 tysi... 

Chociaż w PowerAudio można już dostać taniej bez promocji:

https://www.poweraudio.pl/seas-excel-e0017-08s-w18ex001-p-2349.html

Ja mam czarne Excel w swoich, ale na membranie magnesowej. Połączone są z wysokotonowym Fountek, ale mam problem z krzykliwym wokalem (średnicą ogólnie). 

Te Jamo Concert też miały krzykliwą średnicę, ale dopiero przy bardzo głośnym słuchaniu. Co raz bardziej się zastanawiam nad Jamo.

GŁOŚNIK SEAS EXCEL WOOFER E0017-08S ( W18EX001 )

W dniu 29.03.2022 o 10:10, raiwan napisał:

Te o których napisałeś to excel ale z papierową membraną i najtańsze w promocji niecałe tysiąc. Z membraną magnesową najtańsze w promocji 1250 zł za sztukę aktualnie. Jeszcze niedawno za 900 zł kosztowały...

Też marzę o berylach, ale 4000 zł za sztukę (zestaw z zwrotnicą upgrade do moich) to kupa kasy, ale to co się zyskuje to nic w porównaniu z ceną zakupu nowych kolumn wtedy porównywalnej klasy. Jeszcze rok temu berylowe seas można było kupić 4500 zł za komplet... Dziś to takie tam najtaniej 7 tysi... 

Chociaż w PowerAudio można już dostać taniej bez promocji:

https://www.poweraudio.pl/seas-excel-e0017-08s-w18ex001-p-2349.html

Ja mam czarne Excel w swoich, ale na membranie magnesowej. Połączone są z wysokotonowym Fountek, ale mam problem z krzykliwym wokalem (średnicą ogólnie). 

Te Jamo Concert też miały krzykliwą średnicę, ale dopiero przy bardzo głośnym słuchaniu. Co raz bardziej się zastanawiam nad Jamo.

Membrana magnezowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.