Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  63 członków

Jamo Klub
IGNORED

Klub Jamo Concert i serii D8...


kamlot01

Rekomendowane odpowiedzi

Były na O L X przez całe wakacje w stanie bardzo ładnym. Cena spadła z 5500 zł na 4300 z braku zainteresowania. Sam miałem je kupić, ale jak byłem je posłuchać to grały niewiele lepiej niż moje obecne d570 po tuningu, więc pomyślałem, że dawać te 3500 zł różnicy za niewiele lepszy dźwięk jest po prostu bez sensu. Niskich tonów o wiele mniej (pewnie wina pomieszczenia bo nie przekraczało 20m2) no i te strasznie krzykliwe średnie tony przy głośnym słuchaniu. Były to moje wymarzone głośniki, ale po usłyszenia jak grają na mocnym drogim i tanim sprzęcie dla odmiany straciły w moich oczach... Szkoda. Najpiękniejsze w nich jest jednak precyzyjne stereo. Nie ważne gdzie się siedzi i tak dźwięk jest na środku. Coś pięknego. Słuchałem sprzętu o wiele droższego i nie było tego efektu. Dalej siedząc po lewej na kanapie słyszałem głos po lewej stronie... W Jamo Concert 11 czy to usiadłem z lewej, czy ostro po prawej, z przodu lub z tyłu wokal nadal był po środku. No coś pięknego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Choć sporo czasu upłynęło.

Te Concert 11 to jakiś raczej żart dla naiwnych.

C8 i C11 szerokopasmowy i nisko-sredniotonowy miały jasne, szarawe membrany. Chyba to był jakiś stop magnezowy.

Przepraszam jednak za prywatę, ale czy ktoś nie potrzebuje centralnego głośnika. Jestem pierwszym właścicielem. Pudła już nie mam. Fan na kino już minął a głośnik centralny pozostał. Robi za półkę na piloty - zgroza.

Pytania czy oferty na priv.

Pozdrawiam

Zorge

 

Mam jeszcze D300 ale jestem drugim właścicielem. Loga na maskownicach maja jeszcze chyba folię. Wieszaki na ścianę Voegel jeżeli dobrze pamięta bo dawno wieszałam. Stan też bdobry. Co najmniej od 1,5 roku centrala i tyły nie były grane

 

Mam jeszcze D300 ale jestem drugim właścicielem. Loga na maskownicach maja jeszcze chyba folię. Wieszaki na ścianę Voegel jeżeli dobrze pamięta bo dawno wieszałam. Stan też bdobry. Co najmniej od 1,5 roku centrala i tyły nie były grane

Powyżej pomyłka satelity to JAMO D 5SUR - właśnie zdjąłem z wieszaka.

Ale centrala to JAMO CONCERT8, widać ją chyba na wczesnych zdjęciach

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

https://www.olx.pl/oferta/jamo-concert-11-CID99-IDxhMrg.html#c6b906388c;promoted

Az dziwne,że w tej cenie jeszcze się nie sprzedały.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

U mnie grały z lampową końcówką mocy OMAK, ale to chyba dość rzadkie połączenie z uwagi na dostępność tej ukraińskiej "kobyły" :-) W każdym razie mocy nie brakowało!
Preampem był Rotel, potem AVM
(czyli oba tranzystorowe).

Z lampową integrą nie próbowałem łączyć "jedenastek".

Pozdrawiam

Edytowane przez RoRo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

Jako znawców sprzętu Jamo zapytam Was o nurtujące mnie pytanie, tylko proszę bez krytyki, że to nie dotyczy serii D8 bo nie mam gdzie się o to zapytać:

Czy seria D4 była gorsza od serii D5?

Osobiście używam kolumn z Serii D5 (d570 i reszta kina) ale ostatnio stałem się posiadaczem subwoofera D4 Sub. Posiadam do kompletu sw2010 (d5 sub) i nie wiem co zrobić, bo w praktyce D4 ma lepsze parametry i kosztował pierwotnie około 1000 zł więcej niż D5, więc powinien być lepszy patrząc na cenę. Do tego w D4 zakres pasma zaczyna się od 22 Hz już a w D5 od 33 Hz dopiero. Jeszcze moc w D4 (400 W) jest o połowę większa niż w D5 (200 W). Wszystko przemawia na korzyść subwoofera z teoretycznie niższej serii. 

Mam dylemat jaki sub sobie zostawić, bo D5 jest od kompletu a seria D4 była w katalogach poniżej D5 i do tego ta seria D4 nigdy nie była flagowcem, bo Seria D8 zniknęła a na jej miejsce weszła C80. 

Do tego myślałem nad przejściem też frontów na D450 ze względu na wysokotonowce, bo w D570 grają jakiby delikatnie za mgłą, jakby im czegoś brakowało jednak. Chodzi mi głównie o jakość dźwięku a nie lepsze parametry. Jeżeli chodzi o dźwięk to miałem wrażenie, że D5 bardziej rezonuje obudowa (jakby bardziej buczał podczas gry, za to był jakby bardziej dynamiczny)

Co sądzicie o tym? Proszę o pomoc.

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.04.2019 o 00:28, loczeokos napisał:

za ile były wystawione?

Za 1500 euro

Teraz też ktoś sprzedaje Jamo R 907 za 2700 euro (też dobra cena)

A ja kupie chętnie Jamo c809 jakby ktoś słyszał, że ktoś chce sprzedać lub komuś na magazynie zalegają ?

Może jest ktoś tu kto jeździ do Dani? 

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, SZYBA napisał:

To tak dla niedowiarków jednak Jamo Concert 8 30th Anniversary Limited Edition istnieją.

Jamo concert 8 1.jpg

Jamo concert 8 2.jpg

Jamo concert 8 3.jpg

Ale jakoś szału nie ma z nimi... Kiepskie zainteresowanie. Czyżby mało znany model?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, loczeokos napisał:

tak się zastanawiałem czy ich nie brać, ale za d870 zapłaciłem mniej ?

 

5 godzin temu, loczeokos napisał:

tak się zastanawiałem czy ich nie brać, ale za d870 zapłaciłem mniej ?

Jamo d870 nie jest w kolorze piano i nie są to kolumny z wersji limitowanej dlatego płacisz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 11:10, loczeokos napisał:

tak się zastanawiałem czy ich nie brać, ale za d870 zapłaciłem mniej ?

Szczerze bym wolał pojechać aż do Danii za takie pieniądze ? Tam są wystawione identyczne z oryginalnymi podstawkami za około 3100 zł ? (jakby kto jechał to się chętnie dołączę po inny sprzęt ?

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, raiwan napisał:

Szczerze bym wolał pojechać aż do Danii za takie pieniądze ? Tam są wystawione identyczne z oryginalnymi podstawkami za około 3100 zł ? (jakby kto jechał to się chętnie dołączę po inny sprzęt ?

A jakie są koszty paliwa i czas plus eksploatacja samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, SZYBA napisał:

A jakie są koszty paliwa i czas plus eksploatacja samochodu?

2000 km ode mnie (cała trasa) co daje 140 litrów gazu, czyli 350 zł na chwilę obecną. Po drodze można kupić parę innych okazji, bo to prawie na samej górze Danii i później sprzedać z zyskiem w Polsce jak już tak na to patrzeć. Albo w tej samej cenie kurier po wpłacie na konto. 2 tysiące kilometrów dla sprawnego auta to nic. Jakbym na prawdę szukał takich głośników to bym już dawno pojechał kupić. 

Tak tylko napisałem, wiadomo, że łatwiej i bezpieczniej jest kupić w Polsce, ale też musiałbym zrobić trasę 1000 km po te kolumny, bo takiego sprzętu bez sprawdzenia się nie kupuje raczej.

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, raiwan napisał:

2000 km ode mnie (cała trasa) co daje 140 litrów gazu, czyli 350 zł na chwilę obecną. Po drodze można kupić parę innych okazji, bo to prawie na samej górze Danii i później sprzedać z zyskiem w Polsce jak już tak na to patrzeć. Albo w tej samej cenie kurier po wpłacie na konto. 2 tysiące kilometrów dla sprawnego auta to nic. Jakbym na prawdę szukał takich głośników to bym już dawno pojechał kupić. 

Tak tylko napisałem, wiadomo, że łatwiej i bezpieczniej jest kupić w Polsce, ale też musiałbym zrobić trasę 1000 km po te kolumny, bo takiego sprzętu bez sprawdzenia się nie kupuje raczej.

To kupuj i sprzedawaj. A skąd wiesz czy ja będę miał zysk z tych kolumn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, jak w centralce D 8CEN dostać się do zwrotnicy ? Odkręciłem wszystkie wkręty w podstawie a jednak wygląda, że coś ją dodatkowo trzyma. Ona oprócz śrub jest w jakiś sposób wklejona, czy też istnieje jakiś inny sposób aby się do niej dostać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bartasxx napisał:

To proszę opisz różnicę  jak je znajdujesz? Miałem D450  głośniki bardzo szczegółowe i delikatne...

Zdecydowanie mniej męcząca - delikatniejsza góra i bardziej odpowiednie do mojego pokoju 25m2. Poza tym łatwiejsze do napędzenia. Grają z Quadem lampowym na pre i końcówką tranzystorową Denona. I to w zupełności im wystarcza. Concerty 11 miałem kilka lat i nigdy, z żadnym mocnym wzmacniaczem dobrze nie zagrały wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To dziwne masz ucho, trzeba przyznać. Góra jest dość jasna rzeczywiście, ale łącząc ją z ciepłym źródłem, otrzymujemy charakter po prostu neultralny pozbawiony koloryzacji. Concerty 11 mają duży potencjał do upgrade'u ze względu na konstrukcję skrzynki, masę. Można wymienić sobie wysokotonówki na lepsiejsze i wówczas wchodzą na bardzo, bardzo wysoki poziom. Ja tam je polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie ma dziwnego ucha. Pisze dobrze. Mi wystarczyło 15 minut,  żeby mi się odechciało ich słuchać. Gdyby 7.6 nie miały słabej góry to bym nie myślał o zmianie. Dobrze słyszeć, że d450 grają równie dobrze bo o nich też myślałem. Poluje aktualnie na c807 lub c809 bo wydają mi się połączeniem serii d8, d5 i d4 właśnie. Ciekawi mnie jak grają, ale na tą chwilę są dwa ogłoszenia, ale żądają sobie za dużo według mnie. 

Mam pytanie, czy Jamo d870 występowały jasne z czarnym przodem? Wydawało mi się, że są jasne z szarym przodem tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2019 o 15:35, loczeokos napisał:

Concerty 11 miałem kilka lat i nigdy, z żadnym mocnym wzmacniaczem dobrze nie zagrały wg mnie.

U mnie te duże Concerty grały m.in. z Sansui Alpha 907MR i apetyt na prąd miały całkowicie zaspokojony ? Bardzo mi takie połączenie pasowało...

5 godzin temu, raiwan napisał:

Mam pytanie, czy Jamo d870 występowały jasne z czarnym przodem? Wydawało mi się, że są jasne z szarym przodem tylko?

O ile pamiętam to jasny buk był z szarym frontem (podobnie jak D830/Concert 8).
Wiśnia jest z czarnym frontem - to dla Ciebie ciemny kolor?

Zastanawiam się jaki to jest kolor w rzeczywistości:

https://www.jamo.com/products/d870#
https://allegro.pl/oferta/jamo-concert-11-8574567456

bo moja wiśnia jest ciemniejsza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.