Jump to content
kiza

Wydania Japońskie.

Recommended Posts

Korzystał.

zależy jaką przesyłkę wybierzesz, można w 3 dni przez DHL, normalnie, to rejestrowana do do 2tyg.

Jeśli wartość przekroczy 100$ przejdzie przez cło i vat u nas zapłacisz. ceny nie podlegają negocjacji, cdjapan deklaruje wartość i kropka

Parę płyt kupiłem, ale wole discogs. Cofnij się parę stron w tym temacie.

Heco The New Statement - PAD Poseidon Ban-Ban - McIntosh MA252 + AQ Thunder + Kepler – Divine Acoustics / PAD Poseidon XLR - Moon 280D + AQ NRG-4  / Digital PAD Genesis XLR / AES/EBU - Emotiva ERC-3 + AQ NRG-4 + Orea Bronze - IsoAcoustics / + RCA Harmonix CI 230 MK2 Improved / AQ Carbon USB - PC-DAC (Tidal, iRiver) / GigaWatt PF-1 MK2 + AQ Blizzard /   (NAD D1050 DAC - tanio sprzedam)

Korzystał.

zależy jaką przesyłkę wybierzesz, można w 3 dni przez DHL, normalnie, to rejestrowana do do 2tyg.

Jeśli wartość przekroczy 100$ przejdzie przez cło i vat u nas zapłacisz. ceny nie podlegają negocjacji, cdjapan deklaruje wartość i kropka

Dzięki za info.

Bon Jovi...pierwszy press z obi. Super plyta, ale pierwszy press miles davis in a silent way lepszy....za to najlepsza plyta z Japonii jaka ostatnio dorwalem to zloto z mfsl w innym temacie.

post-50642-0-78654000-1538301412_thumb.jpg

post-50642-0-96683300-1538301442_thumb.jpg

Wieza STEREO Technics :)

Do mnie w końcu dotarły oczekiwane płyty.

King Crimson Red porównywałem dwa wydania:

https://www.ebay.de/itm/KING-CRIMSON-RED-HARD-TO-FIND-NEU-JAPAN-K2HD-CD-DVD-IEZP-48-/153130074485?oid=132611293876

oraz

https://www.discogs.com/King-Crimson-Red/release/2053801

CD<->K2HD: to drugie trochę bardziej szczegółowe i odrobina większej przestrzeni. K2HD zbliża się już powoli do DVD-A.

DVD-A<-> DVD-A Japan ... nie odczuwam żadnej różnicy. Z tego co widziałem to obie płyty pochodzą z tego samego masteringu, więc nie powinienem odczuwać nic więcej. Wniosek taki, że wydania Hi-Res mogą już tak bardzo nie odróżniać się od siebie.

Kolejne płytki to:

https://www.discogs.com/Pink-Floyd-The-Division-Bell/release/10972357 - Japońska edycja po remasterze

https://www.discogs.com/Pink-Floyd-The-Division-Bell/release/6751830 - i europejska także z tego samego remasteru.

Tutaj wyraźnie lepsza była japońska wersja, aczkolwiek i ta europejska całkiem dobrze brzmiała.

No i ostatnia o której warto wspomnieć Rust i peace Megadeth:

https://www.discogs.com/Megadeth-Rust-In-Peace/release/4743268 - wydanie po remasterze

https://www.discogs.com/Megadeth-Rust-In-Peace/release/3020968 - jedno z oryginalnych wydań

Tutaj ... tak jakbym słuchał zupełnie innych płyt, chodzi głównie o dynamikę i poziom szczegółowości. Zupełnie dwa różne światy, które natychmiast walą w uszy tymi różnicami na korzyść wydania japońskiego.

• Like 1

Niestety, mocno skompresowana.

20181108-141033.jpg

Heco The New Statement - PAD Poseidon Ban-Ban - McIntosh MA252 + AQ Thunder + Kepler – Divine Acoustics / PAD Poseidon XLR - Moon 280D + AQ NRG-4  / Digital PAD Genesis XLR / AES/EBU - Emotiva ERC-3 + AQ NRG-4 + Orea Bronze - IsoAcoustics / + RCA Harmonix CI 230 MK2 Improved / AQ Carbon USB - PC-DAC (Tidal, iRiver) / GigaWatt PF-1 MK2 + AQ Blizzard /   (NAD D1050 DAC - tanio sprzedam)

Dzis kupilem MFSL DSOTM made in Japan :) 35 funtow z wysylka...nienajgorzej.

Nie wiedziałem jaką kupić, wiec teraz jest ta ..

20181102-120116-1.jpg

• Like 1

http://www.cdjapan.co.jp/product/SICP-31234?s_ssid=e433b5cf7b63aef97

Panowie, mam pytanie, czy album w tej wersji (2cd japan), jest dostępny wydany na rynek  E.U.

Szukałem we wszystkich sklepach mi znanych i nie znalazłem takiego wydania jak w  cdjapa (2 cd).

Wszystkie wydania znalezione na nasz rynek , to  (1cd+bonus). Będę wdzięczny za informację.

...And Justice For All - { Graty " o mnie " } - Pozdrawiam :)

W dniu 5.06.2019 o 14:44, kiza napisał:

http://www.cdjapan.co.jp/product/SICP-31234?s_ssid=e433b5cf7b63aef97

Panowie, mam pytanie, czy album w tej wersji (2cd japan), jest dostępny wydany na rynek  E.U.

Szukałem we wszystkich sklepach mi znanych i nie znalazłem takiego wydania jak w  cdjapa (2 cd).

Wszystkie wydania znalezione na nasz rynek , to  (1cd+bonus). Będę wdzięczny za informację.

Wg mnie to to samo co sprzedawana np w Polsce wersja Deluxe Edition. Na drugim dysku znajdują się wersje instrumentalne. Bonus to utwór Viper King.

8 godzin temu, jacqw napisał:

Wg mnie to to samo co sprzedawana np w Polsce wersja Deluxe Edition.

Też tak myślałem, ale wydania w Polsce Delukse, to tylko dodatek jednego utworu Bonus.

Nie znalazłem wydania  2cd, z wersją instrumentalną. Może źle szukam ?? Jeśli się mylę,

to proszę o pomoc, może link do takiej wersji. Pozdrawiam.

...And Justice For All - { Graty " o mnie " } - Pozdrawiam :)

16 godzin temu, kiza napisał:

Też tak myślałem, ale wydania w Polsce Delukse, to tylko dodatek jednego utworu Bonus.

Nie znalazłem wydania  2cd, z wersją instrumentalną. Może źle szukam ?? Jeśli się mylę,

to proszę o pomoc, może link do takiej wersji. Pozdrawiam.

Mój błąd. To japońskie wydanie które linkujesz to ma 2 cd. Moje faktycznie ma 2 cd ale tez dodatkowo Blu-Ray i DVD.   

W dniu 26.09.2018 o 16:45, Bogusław_59825 napisał:

Korzystał.

Odświeżę trochę, bo kompletuje kolekcję. Jest kilka płyt na CdJapan które chcę kupić w niezłych cenach. To jest pewne co piszesz ? DHL nie policzy nic więcej do 100 dolców ? Wziąłbym 3 płyty które wyjdą około 75 dolarów + wysyłka. 

2 godziny temu, chcheckitout napisał:

Odświeżę trochę, bo kompletuje kolekcję. Jest kilka płyt na CdJapan które chcę kupić w niezłych cenach. To jest pewne co piszesz ? DHL nie policzy nic więcej do 100 dolców ? Wziąłbym 3 płyty które wyjdą około 75 dolarów + wysyłka. 

https://bezprawnik.pl/clo-za-prezenty-z-zagranicy/

W realu bywa różnie. Na CDJapan kupuje jak muszę, bo deklarują cenę na przesyłce i nie chcą zmniejszyć, co innego jest na Discogs, tu idzie się dogadać by przesyłka była warta połowę.

Do zamówienia z cdJapan za 10070 yen dorzuciłem kurierowi 70zeta. Za wydanie 6560 yen, nic nie płaciłem u nas.

4 godziny temu, chcheckitout napisał:

Jakbyś chciał z CD Japan to możesz płyty kupić pojedynczo i zapłacić każdą osobno, najtańsza wysyłka bodajże 5$/szt. i masz pewność, że nic nie doliczą.

3 godziny temu, cortes napisał:

Jakbyś chciał z CD Japan to możesz płyty kupić pojedynczo i zapłacić każdą osobno, najtańsza wysyłka bodajże 5$/szt. i masz pewność, że nic nie doliczą.

Tak robię na Discogs. Tylko to idzie miesiąc ...