Skocz do zawartości
IGNORED

Wydania Japońskie.


kiza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, jacekm22 napisał:

Tak moim zdaniem , nie wiem po co wymyślać kolejne formaty ...Skoro mamy już z jednej strony SACD i Bluray Audio , a z drugiej pliki Hi Res FLAC i DSD...

Kasa panie, kasa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widzieli to ogłoszenie w dziale płyty sprzedam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

poprosiłem o listę pozycji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo na Allegro przed chwilą znalezione

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pirat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też można kupić to samo i dużo taniej. Chińczyk oczywiście twierdzi, że to oryginał. "Chiński" oryginał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić oryginały od piratów? Bo właśnie zamówiłem na naszym Allegro trójpack This Mortal Coil w wersji UHQCD. I jeszcze Radiohead...

Wiem, że @Huberto1984 

pisał o rosyjskich podróbkach, ale dotyczyło to chyba wydań "standardowych"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... czemu jest zapotrzebowanie na jakieś "egzotyczne" wydawnictwo, tego nie wiem. Ja sam omijam płyty z dopiskiem "unofficial release", wystarczają mi oficjalne wydania, jak da rade to.... from Japan i nie utrudniam sobie życia, dzięki temu mam spokojną głowę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bogusław_59825 napisał:

czemu jest zapotrzebowanie na jakieś "egzotyczne" wydawnictwo, tego nie wiem. Ja sam omijam płyty z dopiskiem "unofficial release"

Ale gdzie tu w moich zamówieniach widzisz jakieś nieoficjalne wydania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Meloman napisał:

Ale gdzie tu w moich zamówieniach widzisz jakieś nieoficjalne wydania?

Ten mój wpis nie był nikomu dedykowany. To było stwierdzenie z mojej strony, odnośnie takich wydań "nie oficjalnych", więc czemu własnie Ty na nie odpowiedziałeś? tego nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHL idzie jak burza ? Dziś odebrałem 3 płyty. Niestety na cdjapan nie ma zbyt wiele tytułów które mnie interesują. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dostawa jeszcze sprzed epidemii .    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, pocisnąłem trochę CD Japan....piszą

"But we actually haven't been able to reach your package yet, as thousands of packages return."

więc poprosiłem o zwrot kasy.  Odpisali..

"We will process to refund when we find your package."

Mam na papierze, że oddadzą monetę, wiec czas na ponowne zamówienie, ale tym razem .... DHL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

Ja, pocisnąłem trochę CD Japan....piszą

"But we actually haven't been able to reach your package yet, as thousands of packages return."

więc poprosiłem o zwrot kasy.  Odpisali..

"We will process to refund when we find your package."

Mam na papierze, że oddadzą monetę, wiec czas na ponowne zamówienie, ale tym razem .... DHL.

Już załatwione.

@asterix1 teraz chyba się doczekamy.

Dobrałem jeszcze "Avalon" Hi-Res CD (MQA x UHQCD) porównam do już posiadanych (HDCD_EG–32VD-1051_Platinium)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna japońskie wydanie King Crimson- In The Court Of The Crimson King 50th Anniversary 3cd+ blu ray+ book i mógłby się podzielić wrażeniami?

Jest też wydanie "niejapońskie" 3cd+ blu ray i nie wiem czy jest jakaś różnica w dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się znalazła ☺

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozumiem, czemu tak polujecie na wydania japońskie. Jak ktoś słucha przede wszystkim jazzu, to rzeczywiście - można wybierać.

Ja słucham raczej innej muzy - wydań audiofilskich praktycznie brak. A te japończyki  (zwykłe), które mam brzmią normalnie. Szału nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Już załatwione.

@asterix1 teraz chyba się doczekamy.

Dobrałem jeszcze "Avalon" Hi-Res CD (MQA x UHQCD) porównam do już posiadanych (HDCD_EG–32VD-1051_Platinium)

 

Dobrze ze coś jeszcze dobrałeś

Co do płyt "Japończyków" Vangelisa będę miał co powyrównywać...

Bogus to który w końcu "Avalon" już będzie u Ciebie  ?mój ubogo brzmi (firmy Virgin) do twojej płyty ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, asterix1 napisał:

Dobrze ze coś jeszcze dobrałeś

Co do płyt "Japończyków" Vangelisa będę miał co powyrównywać...

Bogus to który w końcu "Avalon" już będzie u Ciebie  ?mój ubogo brzmi (firmy Virgin) do twojej płyty ...

To bedzie "Avalon" nr.4

spacer.png          "Avalon" UHQCD to ten sam Master co jest na Platinium.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

To bedzie "Avalon" nr.4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )           "Avalon" UHQCD to ten sam Master co jest na Platinium.

 

Czekam na płyty Vangelisa w Hi Res plikach ( ukazała się tylko ostatnia płyta Vangelisa...) lub na SACD.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2020 o 07:49, Meloman napisał:

Reasumując - amator prosi o potwierdzenie:

- UHQCD jest tylko nową formą wytworzenia płyty kompaktowej i rzeczywiście jest to format kompatybilny, tzn. taka płyta będzie odczytana przez standardowy odtwarzacz CD;

Pacuły nie czytuje, gdyż bzdur wypisuje masę. Tekst o płytach jest także bełkotliwy.
UHQCD to nazwa własna i nic więcej. To żaden nowy proces technologiczny. Po prostu by sprzedać produkt kilku cwaniaków wypromowało nazwę UHQCD, która nic nie znaczy.
Technicznie rzecz ujmując jest to zwykła płyta CD o parametrach 44.1kHz/16bit trzymająca standard Red Book. Ta niby tajemnicza technologia, która w świecie audiofilskim istnieje pod nazwą handlową UHQCD znana jest od dawna. To żadne odkrycie ani nowość. Opisy marketingowe na CDJapan o polikarbonacie vs fotopolimer to jakiś żart.
Obecnie na świecie liczy się jedynie linia replikacyjna Singulus. Pełna linia produkcyjna - tzw one button click. Od glassmastera po finalny krążek. Singulis Skyline II/Spaceline II pracujące w technologii DVD5 zapewniające pełne wsparcie dla CD jak i DVD. Pod te maszyny podpieta jest maszyna (molding machine) Moldpro/2 pracująca na polimerach PMMA. Nie pracuje się już inaczej. Chyba, że ktoś dysponuje maszynami przestarzałymi jak np Krauss Maffei jakie można nabyć za kilka tyś dolców.
Cały proces jest w pełni zautomatyzowany, kontrolowany komputerowo co oczywiste.
Tak więc te UHQCD to nic nadzwyczajnego. To po prostu normalność!! Wszystkie nowe płyty CD wytłoczone w nowoczesnych tłoczniach (np DADC) są tym, co ktoś nazwał UHQCD. Tym ktosiem zapewne był jakiś mądrala menago, który stwierdził że trzeba sprzedać dany produkt drożej niż inny identyczny produkt. Wymyślił więc szumną nazwę, podniósł cenę produktu i dorobił bełkot techniczny do swego 'wynalazku'.
Bardzo bym chciał zobaczyć maszyny replikacyjne na których tworzy się owe UHQCD. Wcale bym się nie zdziwił gdyby to były jakieś stare maszyny, technologicznie zapóźnione w stosunku do Singulusa. Musicie wiedzieć, że nie ma na rynku niczego nowszego i doskonalszego jeżeli chodzi o replikacje niż pełne linie Skyline/Spaceline. To jest high end mówiąc językiem audiofila.
Nie wyobrażam sobie by ktoś wydał setki tysięcy dolarów na Skyline II/Spaceline II i zaczął w nich grzebać i eksperymentować z materiałami wtryskującymi. Szlag trafiłby wówczas gwarancję a inzynierowie ze Skyline turlaliby się ze śmiechu.
To tak jakby ktoś kupił sobie najnowszego super duper Mercedesa i eksperymentowałby sobie z wlewaniem do silnika różnych olejów - może ze słonecznika a może syntetyk a może z rzepaku ?

Cała gadka o trzymaniu standardu stampera też nie ma sensu. Od dawna już cały proces jest ściśle monitorowany. W dawnych czasach kiedy CD sprzedawały się w ilościach milionowych dany tytuł był tłoczony z kilku stamperów równocześnie. Z jednej mother można było wykonać do 20 stamperów i często gęsto było tak, że dwadzieścia replikatorów było w ruchu dla jednego tytułu. Jeśli stamper już nie trzymał jakości wykonywało się nową matkę i kolejne stampery. Oprogramowanie Eclipse (albo Cytris) na każdym kroku sprawdzało jakość stampera jak i matki. Więc nie można było robić CD z już 'zajechanego' stampera czy podniszczonej matki.
Dziś jest łatwiej, płyty sprzedają się w mniejszej ilości, nie trzeba wykonywać tylu stamperów i matek, linie są mniej obciążone ale jedno się nie zmieniło - dalej Eclipse albo Cytris kontrolują jakość mastera/stampera.
Tak więc mówienie, że niby wykonujemy ograniczoną ilość tłoczeń z jednego stampera jest zwykłym marketingowym bełkotem, gdyż WSZYSCY tak robią - nie da się inaczej!

A jeśli płyta UHQCD czy jakiś inny DuperCD brzmi inaczej niż tłoczenie powszechne to jednoznacznie świadczy o zmianie zawartości bitowej na nośniku. Wcale mnie nie dziwi taki zabieg. Japońcy bardzo często grzebią w masterach (niestety!!!) i ich CD często mają inna zawartość bitową, co uważam za karygodne! Oni nawet tego nie nazywają remasterem, po prostu mają jakąś manię "poprawiania" tego co już jest zrobione. To tak jakbyś kupił sobie obraz w galerii i przemalował niebo bo jakieś mało błękitne było i wmawiał wszystkim, że właśnie tak jest poprawnie.
Zaprzestałem zbierania płyt z Japonii jak po raz enty odkryłem, że te niby 'lepsze' brzmienie bierze się z grzebania w masterze. Sumowanie w przeciwfazie czy porównanie sum kontrolnych dawało wynik jednoznaczny - różna zawartość bitowa. I nie były to remastery! To były regularne japońskie tłoczenia, które niestety różniły się od regularnych tłoczeń światowych.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, jacekm22 napisał:

Czekam na płyty Vangelisa w Hi Res plikach ( ukazała się tylko ostatnia płyta Vangelisa...) lub na SACD.... 

Ostatnia, znana mi płyta w dyskografii Vangelisa, ale o wersji Hi-Res na płycie, nie wiedziałem.

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLAC 24/48 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jacekm22 napisał:

FLAC 24/48 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak, o tych wiem, a w dniu premiery były 24-96

Edit.

Nadal są 24-96  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Qobuz też są w 24/96....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Mam ten plik fajnie gra... A sama muzyka piękna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2020 o 22:14, yayacek napisał:

Zaprzestałem zbierania płyt z Japonii jak po raz enty odkryłem, że te niby 'lepsze' brzmienie bierze się z grzebania w masterze.

Mnie się tam trudno wypowiadać, bo nie mam żadnej typowo "audiofilskiej" płyty z japonii. Zamówiłem co prawda kilka dni temu kilka takich płyt, ale raczej z ciekawości niż z parcia na jakość. 

Dziwne jednak, że po Twoim wpisie nikt w obronie "japończyków" nie stanął.

Poza tym - już lata temu przekonałem, że przede wszystkim liczy się sama jakoś nagrania taśmy matki. A to w jaki sposób to jest "wypalone" na płycie nigdy nie miało dla mnie aż tak dużego znaczenia. Poza tym - jak pisałem. Muzyki różnej i różniastej, jakiej głównie słucham - jest bardzo mało w formatach "audiofilskich".

ps. cudzysłowy są celowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Meloman napisał:

Dziwne jednak, że po Twoim wpisie nikt w obronie "japończyków" nie stanął.

Nic w tym dziwnego, jeśli ktoś nie słyszy różnicy to faktycznie niech sobie da siana. Zresztą, analogicznie jest z kablami... prawda?

Zostaje jeszcze sprawa zaplecza sprzętowego, a to też ważny element.

A że nikt nie odpisał?..... ludzie już się nauczyli ignorować pewne wpisy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co prawda dużo ,,japońców"(jazz), ale wszystkie które mam brzmią zwyczajnie lepiej od porównywalnych wersji tak amerykańskich jak i europejskich. Miałem jeden wyjątek: Rammstein ,,Mutter". W tym przypadku wersja europejska o niebo lepsza i japoniec poszedł do ludzi. Dla odmiany taki Slayer ,,South Of Heaven" lepiej brzmi japoniec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Meloman napisał:

Dziwne jednak, że po Twoim wpisie nikt w obronie "japończyków" nie stanął.

To mnie nie dziwi.
Bardzo mało osób ma pojęcie o technologii produkcji CD. Dają się nabierać na jakieś bzdurne marketingowe teksty o super duper metodach tłoczenia a tymczasem powszechne wydawnictwa często gęsto są tłoczone na o wiele lepszym i nowszym sprzęcie niż jakieś japończyki. Przykładem niech będzie bełkot naczelnego guru polskiego hi-fi.
Nie można sobie samemu opracować nowej technologii tłoczenia. Wszelkie tłocznie bazują na rozwiązaniach technicznych zaaplikowanych przez konstruktorów/inzynierów owych linii replikacyjnych. Kupujesz nową linię replikacyjną i ta linia jest kompletna, postawiona pod klucz, bez możliwości grzebania i poprawiania czegokolwiek w zakresie np mieszanki polimerowej.
Nikt takich maszyn nie wymyśla w garażu. Takich maszyn nabytych za grube tysiące dolarów nie modyfikuje się domowym sposobem.
Nasza największa tłocznia w Polsce pracuje na linii Singulus Skyline związanej z Singulus Emould (wtryskarka Fanuc Roboshot) czyli mamy tu poliwęglany na wtrysku. I tu sobie nic nie można pozmieniać! Co najwyżej można zaprosić inżynierów konsultantów od Singulusa i poprosić o dostrojenie procesu.
Linie Singulusa oparte na polimerach, czyli Moldropo/2 to wyższa i nowsza technologia. Te UHQCD to polimery na wtrysku jak mówi ich ulotka. Jest to więc rozwiązanie znane i kompletne, używane od dłuższego czasu w tłoczniach DADC - np Salzburg czy Borovsk.

Gdzie Japończycy tłoczą swoje UHQCD? - nie mam pojęcia. Chyba nikt nie ma pojęcia. Dystrybucja jest via Universal Music Japan, ale kto to produkuje?

Jedyna sytuacja, gdzie ktoś coś modyfikuje i eksperymentuje z metodą wtrysku i powlekania to przykładowo opcja z kupnem uzywanej linii replikacyjnej.
Kupuje się taka linię (najlepiej kompletną + soft Eclipse albo Cytris), stawia w szopie i jako że nie mamy już gwarancji to możemy grzebac i modyfikować. Zmieniamy metody wtrysku, w ogóle podmieniamy wtryskarki, modyfikujemy mieszanki i patrzymy co wychodzi. Coś tam oczywiście wyjdzie. Po drodze majstrujemy przy masterze (bez adnotacji na książeczce) podciągając wysokie i voila. Teraz trzeba tylko dorobić bełkot marketingowy i sprzedać produkt.

Swoją drogą to aż dziwne, że przez tyle lat audiofilskiej prasy nigdy nigdzie nie widziałem obszernej rozmowy z przykładowo głównym technologiem z tłoczni DADC czy innej wysokozaawansowanej nowej fabryki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No co Ty ....to musi grac jak sie odbije od grzejnika ,dopadnie kanapy..... przeleci przez skarpetki, wytarmosi puste kieszenie i wreszcie oslepi okladka to nie ma bata ....gra i to jak   :)))))))))))))))))))

Ale zeb nie bylo, mam kilka roznych ...japoncow ....srebrne zlote i takie tam .....wystarczy ......powiem tak....jezeli wasz system   zagra bootlegi  i bedzie to doswiadczenie ciekawe i angazujace to te super hiper duper plyty sa zbyteczne,   ot takie tam ciekawostki mogace imponowac zwyklym zjadaczom chleba....(muzki)

Edytowane przez Moontan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.