Jump to content
kiza

Wydania Japońskie.

Recommended Posts

Dziękuję kolegom za podpowiedź w temacie sprowadzania w obecnej chwili CD z Japonii. Zmieniłem sposób dostawy na DHL i zamówienie, które wisiało już ponad miesiąc w statusie "płatność zrealizowana" dotrze do mnie w najbliższą środę. Pochwalę się jak dotrą bo to dwie płyty mojego ostatnio ulubionego wykonawcy.

• Like 1

4 godziny temu, ps39 napisał:

Dziękuję kolegom za podpowiedź w temacie sprowadzania w obecnej chwili CD z Japonii. Zmieniłem sposób dostawy na DHL i zamówienie, które wisiało już ponad miesiąc w statusie "płatność zrealizowana" dotrze do mnie w najbliższą środę. Pochwalę się jak dotrą bo to dwie płyty mojego ostatnio ulubionego wykonawcy.

Dla informacji ...Wysyłka DHL kosztuje 19 euro...

W dniu 22.05.2020 o 10:41, ps39 napisał:

Przygotuj się na zapłacenia VAT. Ja w zeszłym tygodniu (czwartek) zamówiłem 3 płyty. Dotarły do mnie w następny czwartek. Za całość z przesyłką 11000Y zapłaciłem potem 100zł VAT. No ale jest szybko i pewniak, że dotrze 🙂

W dniu 16.05.2020 o 19:12, Chicago napisał:

Okładka ma wymiary singla winylowego i ciekawie to wygląda. Zdjęcie nr.3 ukazuje różnice w gabarytach pomiędzy najnowszym wydaniem, a standardową CD.

Ja zamówiłem sobie ostatnio płytę UICS-9161 Billie Eilish i też w takim dziwnym formacie. Takie specyficzne i trochę utrudnia upakowanie tego między inne płyty.

xavian
9 minut temu, nikto napisał:

Przygotuj się na zapłacenia VAT

Jednak jestem optymistą, może nie zapłacę. Kiedyś dawno temu ściągałem aparaty i optykę ze Stanów, tylko raz zapłaciłem cło. Ale jestem gotowy, płyty ulubione, chcę je mieć na półce.

3 minuty temu, ps39 napisał:

Jednak jestem optymistą, może nie zapłacę. Kiedyś dawno temu ściągałem aparaty i optykę ze Stanów, tylko raz zapłaciłem cło. Ale jestem gotowy, płyty ulubione, chcę je mieć na półce.

Ja łącznie zamawiałem 10 razy z CDJapan - za każdym razem chciałem mieć pewniaka, że dotrze i za każdym razem DHL. Zawsze płaciłem VAT. To nawet ostatnio jest napisane na CDJapan 🙂 że przy DHL i UPS zawsze trzeba uwzględnić cło i podatki 🙂
W każdym razie i tak, po poniesieniu wszelkich kosztów włącznie z podatkiem, za płytę wychodziło mi mniej niż miałbym ją kupić w Polsce. Ostatni przykład to:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

W Polsce za mniej niż 189zł+przesyłka się za sztukę nie kupi. A mi wyszło 178zł z przesyłką i podatkami 🙂
P.S.
Do wszystkich, którzy zajmują się sprowadzaniem płyt zarobkowo - rozumiem, że musicie zarabiać i za pracę i czas należy się wynagrodzenie, no ale prawo rynku pokazuje, że są klienci, którzy kupią u lokalsów (także kupuję u kilku, bo za dużo mi się nie chce szukać a i zaufanie do źródła dostaw także muszę jakieś nabyć) i tacy którzy, jak mogą kupią bezpośrednio 🙂

• Like 1

Ja kupuje wiekszosc japonskich plyt prywatnie prosto z Japonii. Wysylka ubezpieczonym SAL place $5 do chyba 7 plyt. Nigdy cla/vat nie placilem na (podejrzewam) setki paczek. Ups, DHL kilka razy z innych zrodel i zawsze. 

Wieza STEREO Technics :)

5 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Ja kupuje wiekszosc japonskich plyt prywatnie prosto z Japonii. Wysylka ubezpieczonym SAL place $5 do chyba 7 plyt. Nigdy cla/vat nie placilem na (podejrzewam) setki paczek. Ups, DHL kilka razy z innych zrodel i zawsze. 

Na dzien dzisiejszy japońska poczta nie wysyła do PL...

W dniu 16.05.2020 o 13:30, yayacek napisał:

Swoją drogą to aż dziwne, że przez tyle lat audiofilskiej prasy nigdy nigdzie nie widziałem obszernej rozmowy z przykładowo głównym technologiem z tłoczni DADC czy innej wysokozaawansowanej nowej fabryki.

Zaczynam skłaniać się do Twojej tezy. W tym wszystkim zaskakujące jest to, , że ja nigdy wcześniej nie spotkałem się np. w "fachowych" recenzjach prasy, aby ktoś choćby miał jakikolwiek cień wątpliwości co do jakości tych niby audiofilskich wydawnictw japońskich.

Wczoraj znowu przesłuchałem kolejną, bo hurtem zamówiłem kilka pozycji i teraz - żałuję. Może składanka Talking Heads nie brzmi jakoś tragicznie, jest czysto i w ogóle, ale to kolejna płyta, która ma wykastrowane średnie tony (ma dokładnie ten sam charakter brzmienia, co na poprzednich płytach "wysokiej jakości" które słuchałem). Może na systemach, które mają problemy z przejrzystością takie wydawnictwa mogą się podobać. Nie wiem skąd ten zachwyt. Może Japończycy lubią takie brzmienie? Nie wiem...

Na tych płytach "jakość" tworzona jest ewidentnie majstrowaniem przy brzmieniu - równowagi tonalnej na nich na pewno nie ma. 

Czekam jeszcze na ostatnią płytę, bo już ją wcześniej zamówiłem - z kapitalną muzyką filmową Mike Oldfielda "The killing fields", ale nadziei już nie mam co do niej. Jak szybko zacząłem przygodę z Japończykami, tak na szczęście szybko kończę.

ps. jonizatory, podstawki pod kable, obciążniki na płyty, a przy tym "audiofilskie" japończyki. "Ciekawy" ten świat audio...

Edited by Meloman
  • Like 1

Zamówiłem płytę w sklepie w Japonii 15 marca i wczoraj wysłałem zapytanie co dalej z moją przesyłką. Oto odpowiedź:

Hello,
Thank you for your purchase.
Your item has unfortunately been returned to us.
Currently, the air service carrying international mail has been significantly reduced due to the coronavirus(COVID-19).
Japan Post has announced that there will be significant delays in shipments to customers' countries as a result.
Therefore, if you use Japan Post, it is expected to take a considerable number of days to arrive, and there is a possibility that the item will be returned due to the inability to ship.
I also want to make sure that you get the product you want.
That's why we encourage our customers to ship by DHL.

For DHL shipments, you will need to pay for additional shipping costs, but the shipment will be delivered within 2-7 days from the time of dispatch, and the package will not be returned to you. What do you think?

Or, We can cancel and you get a refund.

I'm looking forward to hearing from you.
Thank you.

Tylko DHL, koszty rosną, ale płyta jest w 3 dni. Tak właśnie stało się w moim przypadku. Ponad miesiąc wisiała i jej nie wysyłali, zmieniłem sposób dostawy na DHL i przyleciała w 3 dni, wliczając w to sobotę i niedzielę, bo wyszła w piątek. Mała dopłata celna i mam wreszcie wyczekiwane płytki (album dwupłytowy). Wieczorem uczta😀

IMG_20200525_110438179.jpg

• Like 1

Witam wszystkich tu zgromadzonych i od razu zaznaczam, że jestem tu nowy. Proszę o poradę, informację, czy ktoś korzystał z zakupów od tego sprzedawcy z Allegro?  I  czy może ktoś z Was może podesłać namiary, gdzie można kupić ewntualnie taką płytę bezpośrednio z Japonii? Z góry dziękuję za odpowiedź 

Hidden Content

Godzinę temu, BRYTOHOLIC napisał:

Witam wszystkich tu zgromadzonych i od razu zaznaczam, że jestem tu nowy. Proszę o poradę, informację, czy ktoś korzystał z zakupów od tego sprzedawcy z Allegro?  I  czy może ktoś z Was może podesłać namiary, gdzie można kupić ewntualnie taką płytę bezpośrednio z Japonii? Z góry dziękuję za odpowiedź 

Hidden Content

Generalnie zakupy japońskich wydań w Polsce są dużo droższe, ale pamiętaj, że obecnie zakupy w Japonii są utrudnione z powodów podanych powyżej. Oczywiście możesz szukać na cdjapan jak wielu tu, ale wysyłka tylko DHL jest dość droga lub czekać na lepsze czasy, patrz zniesienie obostrzeń związanych z koronawirusem i czekać na tańsze, by nie powiedzieć o wiele tańsze zakupy.

dzięki kosbor za odpowiedź. W takim razie chyba poczekam, bo aż tak mi się nie pali, a może przy okazji dorzucę parę innych tytułów i sumarycznie będzie taniej 🙂😜 .

W dniu 25.05.2020 o 12:15, BRYTOHOLIC napisał:

Hidden Content

Hidden Content

W dniu 24.05.2020 o 16:13, Meloman napisał:

Na tych płytach "jakość" tworzona jest ewidentnie majstrowaniem przy brzmieniu - równowagi tonalnej na nich na pewno nie ma. 

ps. jonizatory, podstawki pod kable, obciążniki na płyty, a przy tym "audiofilskie" japończyki. "Ciekawy" ten świat audio...

Jak tak boli, to wrzuć jakie masz tytuły - może część od Ciebie odkupimy i przynajmniej część pieniędzy sobie odzyskasz 🙂

12 godzin temu, nikto napisał:

Jak tak boli, to wrzuć jakie masz tytuły - może część od Ciebie odkupimy i przynajmniej część pieniędzy sobie odzyskasz

Nie finansowo boli, choć zawsze szkoda źle wydanej kasy. Bardziej boli, że to tak kiepsko gra. Ale dzięki za propozycję. 😉 

12 godzin temu, Meloman napisał:

Nie finansowo boli, choć zawsze szkoda źle wydanej kasy. Bardziej boli, że to tak kiepsko gra. Ale dzięki za propozycję. 😉 

Wiesz w razie czego, jak zmienisz zdanie ... my tu jesteśmy 😄
Ja tam ze swoich zakupów jestem zadowolony. Nie zawsze dane wydanie jest super i nie na każdym sprzęcie dobrze zabrzmi. Przed zakupem polecam od tak sprawdzić (głównie dla poularnych tytułów) opinię o samej realizacji np. DR -

Hidden Content

Czasem można z tamtej listy wybrać najlepsze nagrania i znaleźć naprawdę perełki na aukcjach, za grosze 🙂 A są czasem płyty, które w ogóle nie mają dobrej realizacji i nie ważne co kupisz ... i tak będzie źle.

W dniu 25.05.2020 o 13:41, BRYTOHOLIC napisał:

dzięki kosbor za odpowiedź. W takim razie chyba poczekam, bo aż tak mi się nie pali, a może przy okazji dorzucę parę innych tytułów i sumarycznie będzie taniej 🙂😜 .

Czasem warto poczekać, płyta to nie "chleb" da się bez niej przeżyć.. przynajmniej jakiś czas 🙂

Sony KD -55X 8505 C, Sony KDL-55HX955. Onkyo TX-NR5010, , Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite, PS3, Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, Monitor Audio Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra,VDH-D-352