Jump to content
IGNORED

Wydania Japońskie.

Recommended Posts

Cło jest bodaj od wartości 180 euro. Jest też VAT od kwoty bodaj 20 euro. Można sprawdzić dzwoniąc do urzędu celnego.

Opłaty zależą od wielu czynników. Nie wszystkie przesyłki są clone. Może ci się udać. Niektóre sklepy zaniżają specjalnie wartość przesyłki żeby nie naliczono mu opłat i klient kupował u nich. Uważam, że ważne jest również czy przesyłka ekonomiczna czy z numerem przesyłki. 

Forumowicze pisali tu wielokrotnie, że najlepsza jest metoda kupowania małą łyżeczką czyli mniej płyt, ale więcej razy niż dużo w jednym zamówieniu.

Nawet gdybyś kupił płyt za dużą wartość to cło to chyba tylko 2 %.

Gorszy jest VAT.

• Like 1
19 minut temu, kosbor napisał:

Cło jest bodaj od wartości 180 euro. Jest też VAT od kwoty bodaj 20 euro. Można sprawdzić dzwoniąc do urzędu celnego.

Opłaty zależą od wielu czynników. Nie wszystkie przesyłki są clone. Może ci się udać. Niektóre sklepy zaniżają specjalnie wartość przesyłki żeby nie naliczono mu opłat i klient kupował u nich. Uważam, że ważne jest również czy przesyłka ekonomiczna czy z numerem przesyłki. 

Forumowicze pisali tu wielokrotnie, że najlepsza jest metoda kupowania małą łyżeczką czyli mniej płyt, ale więcej razy niż dużo w jednym zamówieniu.

Nawet gdybyś kupił płyt za dużą wartość to cło to chyba tylko 2 %.

Gorszy jest VAT.

Czyli jeżeli kupi się już dwie płyty za 35 $ + koszta wysyłki Airmail, to praktycznie UC powinien już naliczyć Vat .

• Like 1

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

12 godzin temu, smax napisał:

Czyli jeżeli kupi się już dwie płyty za 35 $ + koszta wysyłki Airmail, to praktycznie UC powinien już naliczyć Vat .

SAL nigdy nie placilem cla, vat itd. DHL/UPS prawie zawsze. Ceny sie zaniza i jako gift wysyla. Tak najprosciej "obejsc" oplaty w UK. 

• Like 1

Wieza STEREO Technics :)

1 godzinę temu, asterix1 napisał:

20200618_073616.jpg

Nowe nabytki porównując stare wydania z tymi nie zauważyłem zmian na lepsze, gorsze (może minimalne na granicy percepcji więcej szczególików)

dzięki @Bogusław_59825

Adam, nie stresuj się, to tylko do druk pierwszych wydań ("1983 Polydor K.K., Japan" i "First 1985 Japanese CD release"), bez żadnych Platinium czy SHM i pierwszy/pierwotny master, to taki zamiennik tych z Empiku + mocna pewność że nie pochodzi from Rosja.

Jak na głębszą wodę? to "UDCD 622" i "815 732-2 K2HD"

Edited by Bogusław_59825
  • Like 1
  • Thanks 1
W dniu 15.06.2020 o 22:50, kosbor napisał:

Tak. Niestety dodajesz 23% do ceny. Do tego opłaty związane z naliczaniem tej kwoty, wprawdzie nie tak duże, ale są.

Dlatego warto czasem kupić płyty po jednej, wychodzi taniej.

Niestety zapominasz, że w Polsce doliczany jest VAT od całkowitej wartości przesyłki ... w tym kosztów transportu :) Tak, za opłatę kuriera/poczty także naliczają VAT. Pomijając już kwestię, tego, że przy 2 czy 3 płytach koszt transportu rozkład się na 2-3 a nie 100% na jedną płytę. Optymalnie jest kupować do 100USD. Jednak w przypadku DHL (bo ja głównie z tego korzystam) praktycznie na 100% masz VAT. Przy całkowitej wartości przesyłki (włączając opłaty transportowe) ~11000JPY VAT jest gdzieś do 100zł.
Nie kupuję z dostawą zwykłą przesyłką (kiedyś poczty mi zgubiły i w efekcie miałem tylko stratę :) ) także nie wiem czy da się uniknąć opłat VAT. Staram się robić zakupy do 2-5 płyt nie więcej niż 100USD i po doliczeniu opłat oraz proporcjonalnym rozłożeniu na każdą z płyt - wartość zawsze jest niższa niż koszt zakupu np. w Polsce (nawet bez transportu - jeśli np. na aledrogo korzysta się z Smart). Niestety nie zawsze i nie we wszystkich miejscach można dostać te nagrania, których się poszukuje, najlepiej mint.
Plusem dostawy DHL jest pewniak - do tej pory zamawiałem chyba 10 razy i zawsze docierało w ~3 dni od daty wysyłki, no i zawsze z VAT :) Kurde właśnie uświadomiłem sobie, że wydałem prawie tysiaka na sam VAT ...

• Like 2

Wedle moich doświadczeń, w normalnych realiach przesyłka ze śledzeniem jest optymalna. Ja dotąd nigdy nie zginęła mi płyta. Oczywiście to wersja dla cierpliwych. Jednak w czasach kiedy do dotarcia płyty można jej słuchać np. na Tidal, ta uciążliwość jest do pominięcia. Cło i VAT zapłaciłem dwa razy, teraz gdy szło przez DHL , bo inaczej się nie da.

• Like 1

Płacę używając Paypal  bo jest najbezpieczniejszy i do tego wybieram przesyłkę ekonomiczną bo najtańsza Dzięki Paypalowi nie muszę się martwić, czy dotrze czy nie.

Tylko raz zapłaciłem Vat przy przesyłce wkładki gramofonowej, ale wtedy był numer przesyłki i cena grubo ponad 100 dolarów.

Bardzo miłą wiadomością jest wznowienie dostaw do Polski przez niektóre sklepy.

• Like 1
2 godziny temu, ps39 napisał:

Wedle moich doświadczeń, w normalnych realiach przesyłka ze śledzeniem jest optymalna. Ja dotąd nigdy nie zginęła mi płyta. Oczywiście to wersja dla cierpliwych. Jednak w czasach kiedy do dotarcia płyty można jej słuchać np. na Tidal, ta uciążliwość jest do pominięcia. Cło i VAT zapłaciłem dwa razy, teraz gdy szło przez DHL , bo inaczej się nie da.

Przez DHL nie ma szans raczej, aby za płytki nie zapłacić ? daniny .. 

• Like 2

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

13 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Ja kupuje tyle plyt, ze...

Znałem kiedyś człowieka, który kupował masę książek ale ich nie czytał.
Mam nadzieję, że swoich płyt słuchasz ? 

• Like 1

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Chyba pierwsze tłoczenie.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Ciekawe jak brzmi.

• Like 1
7 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Tak, poluje na nie, ale za nizsza jednak cene . Co do brzmienia to ten sam master jest na srebrnej. Ona jest tansza. ?

Co do brzmienia WYH... Jest ono moim zdaniem zamulone i nawet na SACD brzmi tak sobie... Potrzebny byłby nowy remix i mastering jak w przypadku DSOTM...

Edited by jacekm22

Ja z kolei jestem zdania, że WYWH to jedna z najlepiej nagranych płyt PF. Mój pierwszy winyl, to niemiecki pressing i pamiętam jak wczoraj, że byłem zachwycony brzmieniem. Ale to było dawno - dzisiaj mam CD jako pierwszy american press oraz wydanie Sony Columbia Legacy Master Sound na złocie.

• Like 2

Parker's Mood

1 godzinę temu, Chicago napisał:

Ja z kolei jestem zdania, że WYWH to jedna z najlepiej nagranych płyt PF. Mój pierwszy winyl, to niemiecki pressing i pamiętam jak wczoraj, że byłem zachwycony brzmieniem. Ale to było dawno - dzisiaj mam CD jako pierwszy american press oraz wydanie Sony Columbia Legacy Master Sound na złocie.

Rzecz gustu... Mnie takie brzmienie z podbitym środkiem nie odpowiada... Dla mnie jedną z najlepiej nagranych płyt rock-pop w analogu jest płyta Roda Stewarta  Every Picture Tells  A Story... w SACD brzmi genialnie , może być użyta jako demo pokazująca możliwości tego formatu...

....??? Ależ Rod Stewart, to zupełnie inne brzmienie i inne piosenki. Nie porównywałbym w ten sposób. Jak PF to PF, a jak płyty RS, to płyty RS. Ale oczywiście każdy postępuje, ocenia według własnego schematu i jestem z tym jak najbardziej ok.

• Like 1

Parker's Mood

23 godziny temu, Chicago napisał:

....??? Ależ Rod Stewart, to zupełnie inne brzmienie i inne piosenki. Nie porównywałbym w ten sposób. Jak PF to PF, a jak płyty RS, to płyty RS. Ale oczywiście każdy postępuje, ocenia według własnego schematu i jestem z tym jak najbardziej ok.

Ta płyta jest z 1971... Kiedy Stewart  śpiewał coś zupełnie innego niż latach 80 i 90....

W dniu 26.06.2020 o 07:00, naczesany napisał:

Chyba pierwsze tłoczenie.

Hidden Content

Hidden Content

Ciekawe jak brzmi.

Pewnie gorzej niż np. remaster z boxu Shine On.

• Like 1