Skocz do zawartości
IGNORED

Wydania Japońskie.


kiza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Z tego, co pamiętam, to nie.

Ale u nich naprawdę jest spoko pod tym względem - tzn. poważna firma, nie rozsyła żadnego spamu, pełna kultura.

A założenie konta u nich to chwila-moment :)

Aha, konto ma swoje plus! :) Po każdym zakupie dostaniesz punkty, dzięki którym pomniejszasz kwotę ewentualnego kolejnego zakupu :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emerko,szczesciarz jestes ja od ok pol roku place clo ,nie zawsze ale na 5 ostatnich przesylek zabulilem 4 razy.

Mimo to nie rezygnuje z zakupow w cdjapan,jakosc wykonania i nagrania jest warta tych pieniedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło to chyba jednak zależy od kwoty wpisanej na opakowaniu. Mnie na razie się 2 razy udało z cdjapan ale kwota płyt była poniżej 100 dolarów. A USA kupowałam płytki za ponad 100 dolarów i doładowali mi cło i podatek :(.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się własnie tylko trzymać widełek.

 

VAT jest bodajże powyżej wartości 22 EUR. Cło od wyższych kwot ...lub odwrotnie, nie pamiętam dokładnie. Najlepiej jak sprzedający deklarują wartość przesyłki poniżej tych kwot, wtedy celnicy puszczają takie paczki bez sprawdzania i innych celnych analiz (ze sprzedawcami z eBay zwykle nie ma z tym problemu).

 

Ponadto, o wiele większe ryzyko płatności VAT i ew. cła jest przy przesyłkach poleconych, a przy firmach kurierskich jak FedEx lub UPS przejście przesyłki bez "oclenia" jest praktycznie niemożliwe. Póki co najlepsza sprawdzona metoda to umiarkowane wartości zamówień (ok 30-60 USD) oraz zwykły list, który niestety dłuuuugo idzieeee : )

 

Ja jednak preferuję i tak przesyłki polecone priorytetowe z uwagi na większe bezpieczeństwo, czas dostawy, a koszt dopłaty nie jest aż tak duży - przy cdjapan ok 15 PLN. Płacę też zwykle przez PayPal z uwagi na dobrą ochronę - przy kłopotach z przesyłką szybko otrzymuję zwrot kasy. Za to też liczą sobie słono przy kursach walut (ok 4-5% wartości zamówienia), no ale za święty spokój się płaci. Skończyły się czasy, kiedy kasa z wymiany płyt lub zakupów różnorakich distrach szła schowana w listach (nawet po ok 500-800 USD).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie. Jak długo trzeba czekać na aktywację @? Rano chciałem zrobić zakup, zarejestrowałem się, ale nadal nic nie otrzymałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy macie Panowie zaufanego, japońskiego sprzedawcę na eBay'u z gatunku klasyki i elektroniki, którego

moglibyście polecić ? wyżej wymienieni neco_kick i ftfym65 niestety nie posiadają takowych w swojej ofercie....

z góry dziękuję za informację

t.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wszystko powyzej 29 dolcow trzeba zaplacic vat,nie ma takiej opcji by zamowienie z cd japan przyszlo bez kwoty zapisanej na opakowaniu.Nawet jesli wybiezesz opcje gift.Kontaktowalem sie z nimi i nie ma takiej mozliwosci.Wszystko zalezy od celnika w danym kraju ktory sie wlasnie tym zajmuje.Kiedys z ciekawosci poszedlem na poczte by sie dowiedziec ,dlaczego raz place vat a raz nie za paczke z japonii jezeli zawsze jest o zblizonej wartosci, i wlasnie taka dostalem odp.

 

Witam, czy macie Panowie zaufanego, japońskiego sprzedawcę na eBay'u z gatunku klasyki i elektroniki, którego

moglibyście polecić ? wyżej wymienieni neco_kick i ftfym65 niestety nie posiadają takowych w swojej ofercie....

z góry dziękuję za informację

t.

Ciezko jest ,ale sprawdz u tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam, czy macie Panowie zaufanego, japońskiego sprzedawcę na eBay'u z gatunku klasyki i elektroniki, którego

moglibyście polecić ? wyżej wymienieni neco_kick i ftfym65 niestety nie posiadają takowych w swojej ofercie....

z góry dziękuję za informację

t.

 

Sprawdź też sobie japońskiego Amazona :)

A może tutaj coś znajdziesz? http://www.fanfan1.com/

________________________________________________________________________________________

 

emerko,szczesciarz jestes ja od ok pol roku place clo ,nie zawsze ale na 5 ostatnich przesylek zabulilem 4 razy.

Mimo to nie rezygnuje z zakupow w cdjapan,jakosc wykonania i nagrania jest warta tych pieniedzy

 

Szczęście, albo to, co koledzy pisali powyżej - nigdy nie zamawiałem więcej płyt jednorazowo tak, by wartość przekroczyła 100 USD - nawet jak było to np. 7 płyt (nie chodzi w tym przypadku o CDjapan), to nie przekraczałem tej kwoty.

A pieczątki Urzędu Celnego były prawie zawsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smykus, czeka sie max pare minut. Sprawdź spam, moze tam wpadł mail.

 

Jest! Dzięki Svart, a najlepsze jest to, że ja nie mam jak wrzucić do spamu, natomiast tlen zrobił to bez problemu. Za to swoje gówniane reklamy wysyła na potęgę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień więc adres mailowy i serwer : ) Ja korzystam z WP i jestem w miarę zadowolony pod tym kątem. Swoją drogą ostatnio przypomniałem sobie o innym adresie na WP.PL założonym w 2000 r. jakoś. Zalogowałem się po tym okresie i była tam tylko jedna wiadomość, zero spamu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaiłem się :) Tak czy siak, dzięki chłopaki, poszło zamówienie do sklepu. Teraz czekam na info czy będzie cło czy nie będzie (71$)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie cdjapan.co.jp ukazała sie zapowiedż reedycji płyt Davida bowie Outside, Earthling, hours, heathen i reality. Nie są to zwykłe wydania a edycje Blu Spec CD 2 co jak piszą jest to druga generacja płyt blu spec zawierajaca Phase Transition. Płyty są w sensownych cenach 20 dolarów za sztukę.

Z chęcią posłucham takiego wynalazku. Przyznam że normalnych płyt Blu Spec nie mam więc czas by nadrobić

 

Zwracam też uwagę na tani box Rolling Stones GRRR. Jest to edycja na 3 SHM-CD a cena tylko 51 dolarów. Sam zastanawiam się czy nie zamówić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bart1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japońce zaczęli wydawać płyty w różnych wersjach, w tym Blu Spec, SHM i HQCD. Kupiłem kilka takich i w wolnej chwili porównam z normalnymi wydaniami płyt (m.in. King Crimson, Queen, The Doors i Metallica). Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

p.s. dziś otrzymałem 2 kolejne przesyłki z JP (w tym japancd i ebay). Szczęśliwie ominęły customsów naszych : ) ...jedna z cdjapan jednak gdzieś utknęła. Czekam cierpliwie.

 

Dzięki Bart za wskazanie takt24. Zawsze ich omijałem, ale dokupiłem kilka płyt Bowiego w JP wydaniach. Poza wyjątkami ceny mają jednak dosyć wysokie i przy dużej ilości CDs lepiej cały czas opłaca się sprowadzić samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takt24 kupuję normalne wydania. Fakt że samemu lepiej sprowadzać. Do formatów dołacz jeszcze SHM-SACD ale to tylko do odtwarzaczy SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dostajesz mail z informacją o o wysyłce i z numerem przesyłki, jeśli jest polecona.

 

Przesyłki do mnie idą zwykle do 6 dni, ale bywa nawet 3-4 dni, czyli błyskiem. Do tego rewelacyjne pakowanie - otwierasz pudełko i odwijasz z papierów jak prezent : ) Jeśli nie otrzymałeś info o wysyłce, to pewnie kompletują zamówienie, co często trwa dłużej niż czas dostarczenia wysyłki. Możesz się podpytać o stan realizacji lub podejrzyj na swoim koncie na cdjapan. Tylko nie martw się, że możesz zostać oszukany. Jak czegoś nie ma automatycznie aktualizują zamówienie i zwracają nadpłatę (w tym proporcjonalnie koszt wysyłki). Jednym słowem perfekcyjna japońska maszyna : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Svart. Dwa razy już się nadziałem na "profesjonalne" podejście do wysyłki (i pakowania) przez wydawałoby się poważne firmy/osoby. Mam nadzieję, że będzie git. Na razie tydzień minął.

 

EDYTA:

Dotarł @. Trochę trzeba poczekać na przesyłkę. Dziwne, bo na stronnie widnieje "Availability within 3-7 days" a w @ "3-4 weeks". Trudno, czekamy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez smykus_likas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kompletowanie też trochę się dłuży, ale potem idzie jak szybko. Z pakowaniem fakt, różnie to bywa. Ja osobiście zawsze pakuję tak, jak bym chciał, aby moje płyty itp. były pakowane i nigdy nie miałem z tym problemu. Z CDJ w tym zakresie będziesz zadowolony, sam zobaczysz, będzie myślę GIT : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dotarł @. Trochę trzeba poczekać na przesyłkę. Dziwne, bo na stronnie widnieje "Availability within 3-7 days" a w @ "3-4 weeks". Trudno, czekamy

 

1. "Availability" - oznacza czas potrzebny im na skompletowanie zamówienia ("Dostępne u nich w przeciągu... dni.").

2. W mailu masz podany orientacyjny czas oczekiwania już na samą przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Below is an updated estimate of how long it will take our supplier to fulfill your order."

 

Ja zrozumiałem, że tyle czasu oni potrzebują na skompletowanie zamówienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

"Below is an updated estimate of how long it will take our supplier to fulfill your order."

 

Ja zrozumiałem, że tyle czasu oni potrzebują na skompletowanie zamówienia.

 

Jeśli konkretnie tak jest napisane, to faktycznie, jednakże tak jak pisali koledzy powyżej, oni naprawdę szybko działają i te terminy są często podawane na wyrost - przesyłka trafia o wiele szybciej do odbiorcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem po złożeniu zamówienia okazuje się, że mimo statusu "available" nie do końca tak jest. Ostatnio zamawiałem 2 płytki Pendragon i po kilku dniach okazało się, że albo wyslą mi jedna płytę a na drugą musze poczekac ok 3 tygodni albo poczekam na obie w jednej przesyłce. Nie zmienia to faktu, że płyty dotarły!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem po złożeniu zamówienia okazuje się, że mimo statusu "available" nie do końca tak jest

 

Akurat ktoś wykupił. Normalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.