Skocz do zawartości
IGNORED

Wydania Japońskie.


kiza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, sklep wysłał wiadomość, że przesyłka została wysłana (podany jest numer przesyłki). Pocztex twierdzi, ze takie zwierzę nie istnieje. To norma, że nie wprowadzają numerów przesyłek?

 

EDYTA:

Dobra, mam. Zasugerowałem się linkiem od Japończyków (EMS/Pocztex). A to trzeba wejść głębiej w paczki/listy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez smykus_likas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, przeczytałem ten temat od początku i mam pytanie:

zamierzam kupić na próbę album Metallica - Reload czy na moim tanim CD będzie słychać różnicę ( w najbliższym czasie i tak będę go zmieniał na lepszy). I tu pojawia się problem, czy jest sens kupować jedną płytę na www.cdjapan.co.jp ,płacić za przesyłkę i czekać na płytę, czy lepiej tą:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów z CDJapan nie 1, a 2-4 płyty, to rozłożą Ci się koszty poczty. Wyjdzie taniej, szybciej (na przesyłkę czekasz czasami nawet tylko 3 dni robocze), pewniej i na pewno przyjemniej.

 

Takt24 nie zawracaj sobie nawet głowy. Stanowczo odradzam zakupy w takt24! Po złożeniu zamówienia czekasz 3-6 tygodni na wysyłkę i może się okazać po tym czasie, że czegoś dla Ciebie nie ściągną, bo dystrybutor nie ma lub skończył się nakład. Przejechałem się tak w takt24 na 2 płytach ostatnio i przez takt24 nie zdążyłem kupić gdzie indziej, bo wyczerpał się nakład. Poza tym w takt24 zwykle drą ceny dla japońców i wyjdzie Cię pewnie taniej kupić z Japonii prosto, nawet jeśli będziesz miał pecha i doliczą Ci cło.

 

Co do rzetelności Takt24. O jakiegoś czasu bez skutku usiłuję uzyskać zwrot kasy z takt24 za niedostarczone płyty. Nie odpowiadają na maile, nie odbierają tel. itd. Generalnie dramat i przykro mi to stwierdzić, bo mają potencjał, ale to niszczą przez takie zagrania. Jeśli już się zdecydujesz na zakup w takt24 (mam nadzieję, że nie), to płać tylko przez PayPal - przynajmniej będziesz miał pewność zwrotu kasy w razie problemów. Ja w Takt24 już zakupów robił nie będę, szkoda czasu, a dla nerwowych ...nerwów : ) ...i żeby nie było, że nie ostrzegałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smykuś ma pewnie pecha, ale wspieramy go w jego cierpliwości i dopingujemy pocztę : ) Swoją drogą, 37 dni. Zamówiłeś doręczenie przez Buthan, Chile i potem Kazachstan? : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale prosiłem o transport drogą morską. Dobrze zrobiłem? ;)

 

I pytanie z innej beczki. Znowu są w sprzedaży SHM-CD Dires Straits. I teraz pytanie, to są takie samy wydania jak były pierwotnie (czyli kartonik)? Czy może jest maleńka nadzieja, że to plastik?

 

Mówimy o tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to są standardowe plastikowe boxy, ale nie jestem specem od DS. MiniLP są zwykle dużo droższe.

 

Co do drogi morskiej, to dla mnie ok, ale pod pewnym warunkiem. Rejs morski odbędzie się statkiem z wygodami, ja będę miał urlop, a na horyzoncie błękitne niebo, słońce i zatoka z palmami oraz złocistym piaskiem ...no i kobieta u boku ma się rozumieć : ) Drogą morską płyt bym nie wysłał, bo bym się okocił w tym czasie, a przynajmniej dla mnie dopłata ok 10-15 PLN za przesyłkę lotniczą z 2-3 CDs jest do zaakceptowania. Nie będę natomiast już wybierał opcji "registered airmail", czyli po naszemu polecony priorytet : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartowałem, w sumie nie pamiętam co wybrałem, ale było to pozycja druga od dołu. Czyli tania, ale nie najtańsza (na pewno jest rejestrowana, bo mam numer). Kosztowało mnie to ok 13 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVART dzięki za przydatne rady:), a mógłbyś mi jeszcze powiedzieć ile na złotówki wychodzi przesyłka lotnicza? i jaki jest czas oczekiwania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu są w sprzedaży SHM-CD Dires Straits. I teraz pytanie, to są takie samy wydania jak były pierwotnie (czyli kartonik)? Czy może jest maleńka nadzieja, że to plastik?

są to wydania w plastikowym pudełku. A co do przesyłki z z cdjapan to ja zawsze zamawiam drogę morską i przesyłka zazwyczaj dociera do mnie po 2-3 tygodniach od momentu wysłania jej z japonii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale prosiłem o transport drogą morską. Dobrze zrobiłem? ;)

 

I pytanie z innej beczki. Znowu są w sprzedaży SHM-CD Dires Straits. I teraz pytanie, to są takie samy wydania jak były pierwotnie (czyli kartonik)? Czy może jest maleńka nadzieja, że to plastik?

 

Mówimy o tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupowałem te płyty.Są to tradycyjne plastikowe pudełka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciacho, info o kosztach poczty masz zawsze przy każdej płycie. Wyglądają one tak:

 

Europe

Number of Discs One Two Three Four

EMS 1800yen 2190yen 2580yen 2970yen

Resister Air 1160yen 1560yen 1760yen 1960yen

AirMail 750yen 1150yen 1350yen 1550yen

SAL 500yen 850yen 1200yen 1400yen

 

Ja krzystam z Airmail i zwykle zamawiam 2-4 CD. Czas dostawy od wysyłki b. szybki (max 7 dni). Koszt dopłaty do lotniczej to ok 5-6 PLN, więc dla mnie bez sensu jest brać SAL. Każda płata na CD Japan kosztuje sporo, więc przynajmniej dla mnie 5 PLN nie robi różnicy za szybszą dostawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, skoro to pudła, to zamawiam, jak tylko przyjdzie najbliższe zamówienie.

Teraz sprawdziłem zamówienie, Registered Air Mail Fee 410 yen + Shipping 700 yen czyli wysyłka 1110 yen w przeliczeniu ok 37 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST! Po 42 dniach dotarła paczka z cdjapan. Pan Makiya spisał się na medal jeśli chodzi o pakowanie. Wbrew pozorom to rzadkość, aby przesyłki były tak pakowane.

 

Jedyny minus, że na shm-cd jest ten sam master co na zwykłym cd. Szkoda, myślałem, że zagra to lepiej. Ale rzynajmniej ładnie prezentuje się na półce :)

 

Dostałem dodatkowo 300 pkt do wykorzystania w ciągu 90 dni, myślę, że uda się to zrealizować.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, 769 pkt mam. To równowartość 769 jenów, zgadza się? Czyli miałbym darmową kolejną wysyłkę (no prawie). A jeszcze takie pytanie, ile można bezpiecznie brać płytek za jednym strzałem? Teraz przyszły 3 i nie było problemów z UC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że żaden celxik lub ktoś ze służby celxej nie czyta tego wątku, bo przesyłki z Cxxxxx.xx.xxx będą na czarnej liście do sprawdzenia : ) Ile płyt? Licho wie, jak ktoś pisał, wszystko pewnie zależy od sprawdzającego. Myślę jednak, że nie puszczają paczek powyżej pewnej wartości. Dla mnie to jest umowne 100 USD z kosztem przesyłki włącznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powiedzmy trzymać się 3-4 płyt w jednym zamówieniu. U mnie zaznaczone GIFT. No i stoi jak byk Music CDx3 Total Value: 60,03 USD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A jednak jest. Ktoś pamięta do jakiej kwoty nie naliczają cła (i podatku)?

 

Z tego, co orentuję się, to w tym przypadku nie ma takiego czegoś, jak "kwota minimalna".

Wszystko zależy od celnika i cło możesz dostać nawet przy przesyłce z Japonii o wartości 10,- USD.

W praktyce jednak przy niższych wartościach odpuszczają...

Mnie raz dowalili cło, gdy wartość przesyłki przekroczyła 165,- USD.

 

Co do opisu "Gift", to niewiele on daje w przypadku, gdy towar jest nowy - przecież celnicy nie są naiwniakami, a i od pobranego cła mają zapewne jakieś premie - to ich praca...

Poza tym wiele sklepów nie bawi się w takie rzeczy, jak umieszczanie na życzenie klienta na przesyłce jakichś adnotacji, tym bardziej, że muszą podać wartość przesyłki, jeśli jest ona ubezpieczona, przesyłana jako "wartościowa".

Przecież w przypadku zaginięcia przesyłki muszą na jakiejś podstawie domagać się odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co orentuję się, to w tym przypadku nie ma takiego czegoś, jak "kwota minimalna".

Wszystko zależy od celnika i cło możesz dostać nawet przy przesyłce z Japonii o wartości 10,- USD.

 

Błąd! Prawo celne reguluje wysokość ceł dla różnych produktów (ew. usług) i są kwoty zwolnione z cła i ewentualnie VAT (czasami zależy to od poszczególnych produktów, a czasami nawet przepisów szczególnych pomiędzy konkretnymi Państwami. Do tego dochodzi naturalnie odpowiednie naliczenie VAT.

 

W przypadku naszym, w dużym skrócie wygląda to tak. Przesyłki są zwolnione z cła, jeżeli ich wartość nie przekroczy 150 EUR (w tym koszt dostawy, zatem total na deklaracji). Przy czym limit ten nie dotyczy VAT. Odbiorca paczki nie zapłaci podatku od towarów i usług, gdy wartość przesyłki nie przekroczy 22 EUR. Powyżej tej kwoty odbiorca towaru spoza UE powinien zapłacić VAT, a powyżej 150 EUR dodatkowo odpowiednie cło. Może być więc tak, że dana przesyłka będzie zwolniona z cła, ale jej odbiorca będzie musiał zapłacić VAT. Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne. Dla przykładu, żadnych kosztów nie poniesie odbiorca towaru, którego wartość nie przekracza (włącznie z kosztem dostawy, jeśli jest podany) 22 EUR, a tym bardziej cła. Tego jestem pewien na 99%.

 

Zasady "gift" są trochę inne. Np. nadawcą nie może być firma, tylko osoba fiz. spoza UE, a towar nie może być przeznaczony na odsprzedaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Być może tak jest, dlatego napisałem "z tego, co orientuję się"... ;)

Dzięki za konkretne wyjaśnienie :)

Dziwne jednak w tym świetle wygląda fakt naliczenia mi cła za przesyłkę o wartości 165,- USD (> ok. 127,- EUR).

Edytowane przez eMeReKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.