Skocz do zawartości
IGNORED

UK Audio Club


bartek_bart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako , że klub z sąsiedniej wyspy już istnieje i ma się dobrze :) pozwoliłem sobie założyć klub audio UK ( z tego ci widzę takowego jeszcze nie ma) i niniejszym zaprosić wszystkich rodaków mieszkających w UK do rozmowy na temat audio. Napiszcie jakie klocki posiadacie co byście chcieli zmienić, plany na przyszlość związane z audio. Mile widziane fotki waszego sprzętu.

 

P.s piszcie skąd jesteście

 

Pozdrawiam Bartek ( Evesham )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jest dobrze zaczac od siebie,no wiesz..jaki masz sprzet,co bys chcial zmienic itp ;)

 

w sumie masz rację chociaż nic specjalnego nie posiadam. Jako początkujący w audio to i sprzęt początkujący:

 

Cambridge Audio Azur 540A v2

Cambridge Audio Azur 640C v2

Tannoy F3

interkonekt Ixos + jakieś zwykłe kable OFC ( dziś dotarły do mnie nowe Chord Leyline 2 więc będę zmieniał. będą podpięte w bi-wire )

 

Co chciałbym zmienić?? hmm sam nie wiem bo nie jestem osłuchany i nie mam do czego porównywać. Nie mniej jednak wydaje mi się że góra mojego zestawu mogłaby być troszkę mniej krzykliwa. Słuchając dłużej mam wrażenie że trochę mnie męczy.

 

Na pewno jakaś zmiana będzie ( podejrzewam że w pierwszej kolejności oba CA ) na coś z wyższej półki np Audiolab, Myryad, Arcam, może jak fundusze pozwolą to coś z Exposure, Musical Fidelity, Primare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tez dopisuje.Mieszkam w York,sprzet przez ostatnie 12 m-spore zmiany tzn,byl Cambridge Audio,Audiolab,Harman Kardon,a teraz jest yamaha i czekam na Yaqina.Kabelki to najpierw byly CA potem chord a teraz Rafael's Cable z Polski(swietny produkt nawiasem mowiac)na pewno ich nie zmienie.Kolumny to stare Monitor audio ,po nowym roku mam zamiar nabyc vienna acoustic albo cos z B&W,zobaczymy.

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manio28 => witamy

 

ja wczoraj podpiąłem głośnikowe Chord Leyline 2 w bi-wire i sam nie wiem jakie wrażenia. Dźwięk wydaje się bardziej szczegółowy ale nie we wszystkim brzmi fajnie. Np w r&b Craig David, Beyonce brzmi naprawdę fajnie, miło się słucha. Słuchając europe ( np. stary kawałek final countdown ) wokal brzmi nieźle ale już solówki na gitarach męczą . W trance niektóre piosenki brzmią dobrze ale sporo z nich jakoś tak sztucznie bez wyrazu, dół jest dosyć słaby a wydaje mi się że średnica i góra jest wysunięta i gra pierwsze skrzypce co jest trochę męczące. Ogólnie moje odczucia są takie że na moim sprzęcie słuchanie w okolicach godz 11 zaczyna być męczące po kilku minutach, Chyba najlepiej brzmi tak między 9-10godz.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem CA 650 wzmak i cd,podpiete chordem siren ,a glosnikowe mialem zwykle b wire z maplina i brzmialo to calkiem fajnie .Glosniki monitor audio bronze 1 baaaardzo stare ale graja naprawde dobrze.Musze powiedziec ze bylo u mnie odczucia zmeczenia przy glosniejszym sluchaniu.Potem przesiadlem sie na audiolaba 8000 made in uk,kolosalny przeskok in plus.Wzmacniacz mial jakies 20 lat albo i wiecej , ale gral niesamowicie.Teraz troszke zaluje ze go sprzedalem ,ale tak juz sie napalilem na lampe ze juz nic mnie nie moze powstrzymac heheeh.Tego starego audiolaba naprawde polecam,porownywalem go z nowymi modelami made in china i roznica jest.Starego dziadka mozna kupic za £100-150. wiec za niewiele,a ile przyjemnosci.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec ze bylo u mnie odczucia zmeczenia przy glosniejszym sluchaniu

 

to już chyba taka specyfika Cambridge.

 

Potem przesiadlem sie na audiolaba 8000 made in uk,kolosalny przeskok in plus.Wzmacniacz mial jakies 20 lat albo i wiecej , ale gral niesamowicie.Teraz troszke zaluje ze go sprzedalem ,ale tak juz sie napalilem na lampe ze juz nic mnie nie moze powstrzymac heheeh.Tego starego audiolaba naprawde polecam,porownywalem go z nowymi modelami made in china i roznica jest.Starego dziadka mozna kupic za £100-150. wiec za niewiele,a ile przyjemnosci.

 

właśnie rozważam audiolaba ale chciałbym z pilotem więc chyba tylko 8000S bo 8000A nie ma pilota. Które modele są już Made in China ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już chyba taka specyfika Cambridge.

 

 

 

właśnie rozważam audiolaba ale chciałbym z pilotem więc chyba tylko 8000S bo 8000A nie ma pilota. Które modele są już Made in China ??

Dokladnie nie wiem ktore,ale te bez pilota to napewno UK,powiem szczerze ze jak kupowalem audiolaba obawialem sie ze bedzie brakowalo tego pilota,ale po krotkim czasie sie przyzwyczailem.Ja mialem 8000a i 8000s jako przedwzmacniacz,CA sie nie umywa ,uwiez mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze jak kupowalem audiolaba obawialem sie ze bedzie brakowalo tego pilota,ale po krotkim czasie sie przyzwyczailem.

 

może jestem wygodny ale jakoś tak nie widzę siebie wstającego co chwila do sprzętu żeby ściszyć lub podłośnić :)

 

.Ja mialem 8000a i 8000s

 

czy do 8000S miałeś pilota?? na ebayu widziałem właśnie wersje S z pilotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jestem wygodny ale jakoś tak nie widzę siebie wstającego co chwila do sprzętu żeby ściszyć lub podłośnić :)

 

 

 

czy do 8000S miałeś pilota?? na ebayu widziałem właśnie wersje S z pilotem

Tak do 8000s mialem pilota.Jest troche tandetny,napewno nie taki fajny jak do CA :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Mieszkam w Londynie na dzien dzisiejszy. Obszerniejszy wpis juto bo mam problemy z klawiatura :( Co bym chcial zmienic? Dobre pytanie:) Na razie walcze na 10m z moim stereo, be zadowalajacych rezultatow. Pomoc i doswiadczenie mile widziane...

Pozdro

 

Have a nice weekend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... Każdy pisze o tym co ma. Mamy pisać o czymś czego nie mamy i nie słyszeliśmy??

Dla kolegi Arka pewnie 'jakis' system zaczyna sie od paru tysiecy,a wszystko co troche tansze to jest nijakie.

Jesli sie myle to przepraszam,ale juz sie takich rzeczy naczytalem na tym forum od tak zwanych ekspertow ,ze glowa boli.Wszystko co tanie to musi byc slabe.

Edytowane przez manio28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecalem napisze troche wiecej o sobie. Tak w ogole czy ktos mieszka w Londynie? Bylbym ciekaw jak wasze systemy graja. Sam zaczalem niedawno i musze przyznac , ze na moich 10m nie jest latwo. Oprocz tego brak mi punktu odniesienia. Dajcie znac.

Na czym slucham? Na 10m mam PMC TB2plus, Densen Dm 10 oraz Sneaky DS. W livingu Rega Ela, Densen B 100 oraz Squeezebox 3. Slucham glownie ciezkiego rocka oraz wszelkiego rodzaju elektroniki z wyjatkiem disco/popowego przytupu :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie nie wiem ktore,ale te bez pilota to napewno UK,powiem szczerze ze jak kupowalem audiolaba obawialem sie ze bedzie brakowalo tego pilota,ale po krotkim czasie sie przyzwyczailem.Ja mialem 8000a i 8000s jako przedwzmacniacz,CA sie nie umywa ,uwiez mi.

 

Bierz wersje made in china z pilotem. Różnicy w dzwięku nie usłyszysz bo jej nie ma. A sprzęt bez pilota to tak jak teraz auta bez klimy. Można jeździć, ale jaka wygoda (tak samo słuchając z zamkniętymi slepkami mozesz sobie delikatnie sciszyc, czy podglosnic) czasami sa takie kawalki, ktore tego wymagaja. Nie wyobrazam sobie wstac w tym momencie z fotela z relaxem i kurde krecic gala. BLE.

Olal bym pilota gdybym mial do wyboru AudioLaba vs MusicalFidelity z górnej półki, a w cenie AudioLaba. A tak to w życiu. Nie wierz w to, że wersje angielskie są lepsze od chińskich (na pewno nie dzwiękowo - robiłem odsłuch i nie ma różnicy), a użyte kondziaki czy inne elementy są tych samych producentów. Tyle, że zapewne skośni składają. A jak może się okazać nadal są sprzęty składane w UK tyle, że właścicielem jest firma z taiwanu ;)

Więc bierz pilot w łapkę i nie zwracaj uwagi, że china. Zresztą na klockach nie ma napisu made in China, a UK w Huntingdon, więc można sądzić, że są dalej trzaskane w UK, ale jaka jest prawda tego nie wiem :) i nie interesuje mnie to. Bo dzwiek jest taki jak na audiolaba przystało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem osatnio audiolaba 8000s z pilotem na oku na aukcji i się tak zastanawialem czy go licytowac ale jakos sobie odpuściłem pomimo że Manio mnie trochę na niego nakręcil. Wstrzymałem się gdyż nie ma praktycznie do niego cd zeby miec komplet.

W tej chwili sam nie wiem na co by zmienic obecny sprzęt. Jestem w kontakcie z 2 sprzedawcami od ktorych mogę mieć Roksan Kandy ka-1 mkII + cd kandy albo Myryad t-40 amp i t-10 cd ( opcjonalnie za doplata do myryada kolumny AE 109s ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,swego czasu zalozylem "the london audio club" ale nie zlapalo,moze tu bedzie lepiej?Mieszkam w Londynie"Wood Green"jezeli chodzi o sprzet to jest w o mnie i na razie nic nie bede zmienial wczesniej byly rozne ,glownie brytyjskie marki takie jak:Meridian,arcam,audoolab,linn,naim,magnum,bylo tez wiele innych nie wartych blizszej uwagi marek.Moze kiedys uda sie z organizowac jakies spotkanie to by sie czlowiek jakiego browara napil;)))

When it comes to A Class amplifiers . I am totally biased.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rownież. Londyn południowy okolice west norwood. Sprzęt jak w profilu ale zamierzam sie na coś kompletnie nowego, jeszcze sie nie okreslilem ale coś muzykalnego i dynamicznego jednocześnie, może dynaudio albo procki.... Z mojej strony bro jak najbardziej :)

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz wersje made in china z pilotem. Różnicy w dzwięku nie usłyszysz bo jej nie ma. A sprzęt bez pilota to tak jak teraz auta bez klimy. Można jeździć, ale jaka wygoda (tak samo słuchając z zamkniętymi slepkami mozesz sobie delikatnie sciszyc, czy podglosnic) czasami sa takie kawalki, ktore tego wymagaja. Nie wyobrazam sobie wstac w tym momencie z fotela z relaxem i kurde krecic gala. BLE.

Olal bym pilota gdybym mial do wyboru AudioLaba vs MusicalFidelity z górnej półki, a w cenie AudioLaba. A tak to w życiu. Nie wierz w to, że wersje angielskie są lepsze od chińskich (na pewno nie dzwiękowo - robiłem odsłuch i nie ma różnicy), a użyte kondziaki czy inne elementy są tych samych producentów. Tyle, że zapewne skośni składają. A jak może się okazać nadal są sprzęty składane w UK tyle, że właścicielem jest firma z taiwanu ;)

Więc bierz pilot w łapkę i nie zwracaj uwagi, że china. Zresztą na klockach nie ma napisu made in China, a UK w Huntingdon, więc można sądzić, że są dalej trzaskane w UK, ale jaka jest prawda tego nie wiem :) i nie interesuje mnie to. Bo dzwiek jest taki jak na audiolaba przystało.

Witam,ja bede z toba polemizowal w sprawie tych roznic,niektorzy slysza roznice ,a inni nie.Tak samo jak z kablami,jeden slyszy drugi nie.A napis made in china jest i to dosc duzy ,tylko ze na kartonie(pewnie chwyt marketingowy).Jestem na 100%pewny ze te klocki audiolaba made in china za 20 lat i wiecej ,na pewno nie beda w takiej cenie jak te stare made in uk teraz.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś przycichło w klubie...

 

intensywnie myślę nad jakimś zastępstwem mojego CA i sam już nie wiem... totalny mętlik w głowie. Im więcej czytam testów,opinii, forum tym bardziej jestem zdezorientowany. Gdy już mam coś na oku to znajduje jakieś mniej pochlebne opinie i pojawiają się wątpliwości. Ciężki orzech do zgryzienia z tym audio jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.