Skocz do zawartości
IGNORED

UK Audio Club


bartek_bart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to zmienila się jedna rzecz. Zakupiłem bardziej "audiofilski" stojak na sprzęt firmy target audio i teraz to wszystko wyglada bardziej profi.

 

Co do kwestii audio to tak nie dokońca próżnowałem przez ostatnie 2 lata. Skupiłem się w tym czasie na car audio i rzeźbiłem sobie granie w aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne auto to jest w sumie moje drugie w ktorym bawiłem się trochę z CA. Też kładłem kable, robiłem drzwi. Kilka wzmaków się przewinęło przez auto ale obecny konfig to:

Radio clarion dxz958 , woofery macrom by morel 59.16, tweetery macrom mos.26 , sub audio system hx10sq. Wzmaki na przód xetec prestige P4 a na suba helix A2 competition.

 

Nie jest to super extra high end ale calkiem wysokiej klasy klocki i gra to na dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłem też się interesowałem, ale zdecydowałem się na grajka filmowego Mede8er 800x czy jakos tak. Początkowo grałem z niego, było fajnie ale puzniej, co dziwnego, muza z niego po optyku słabiej wygląda jak z pc. Wszystko oczywiście foobar i asio. Z pc mam większą scenę i więcej detali w wyższych pasmach. Niższe pasma różnic nie wykryłem. 2 kawałki puszczone z 2 zródeł i porównywane za pomopocą przełacznka na ampku słuchawkowym ;)

 

foobar=>asio=>belkin=>

regaDac=>cambridge audio interconnect=>Mstage=> DT990 Pro

Mede8er=>inny optyk(kable zmieniałem takie same wnioski)=>

 

Czy może ktoś z tu zebranych posiada amplituner Onkyo a psującym suby dodatkiem zwanym Audyssey? Nabyłem REL T9 pocieszyłem się 2h. Odpaliłem film kilka wybuchów, głośnikiem telepalo jak ścierą na wietrze i zacząłem słyszeć cefkę chyba lub cokolwiek to było. Zaczynało stukać przy głośniejszym graniu... Na szczęście uznali gwarancję i dostałem nową sztukę. Interesowałem się filtrem subsonicznym, lecz czy nie ma innego wyjścia z tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się maliną bo chiałbym zacząć słuchać muzy z plików ( już od dawna ten temat chodził mi po głowie ). W zasadzie granie filmu mnie nie interesuje. Cel to muzyka, radio internetowe ewentualnie jakis stream muzyczny. Ma to być maksymalnie proste w obsludze i skladać się z jak najmniejszej ilości urządzeń, ktore trzeba angażować żeby posłuchać muzy. Nie chce siedzieć przy kompie. Całość ma być obsługiwana z tabletu. Jakość i wygoda użytkowania to priorytet.

 

Co do problemu z subem to wydaje mi się, że poprostu trafiła Ci się uszkodzona sztuka. Nie sądzę żeby w 2h ampli uszkodził suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam,

też nie wiedziałem, że taki klub jest, więc z przyjemnością się dopisuję.

Południowo zachodni Londyn.

 

Zainteresowałem się maliną bo chiałbym zacząć słuchać muzy z plików ( już od dawna ten temat chodził mi po głowie ). W zasadzie granie filmu mnie nie interesuje. Cel to muzyka, radio internetowe ewentualnie jakis stream muzyczny. Ma to być maksymalnie proste w obsludze i skladać się z jak najmniejszej ilości urządzeń, ktore trzeba angażować żeby posłuchać muzy. Nie chce siedzieć przy kompie. Całość ma być obsługiwana z tabletu. Jakość i wygoda użytkowania to priorytet.

 

Służę pomocą, jeśli jeszcze potrzebujesz info...,

gram pliki za pomocą maliny w dwóch systemach i sobie chwalę, z tym, że malina tylko jako transport do Daca po usb,

pliki leżą na dysku NAS, sterowane z telefonu(można z tabletu lub z komputera).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gitarka, odezwe sie na priv

 

A przy okazji, za 2 tygodnie w bristolu audioshow http://www.bristolshow.co.uk/

 

Ja sie wybieram, bede w niedziele.

Liczylem na upusty i mialem zamiar nabyc ortofona 2m bronze ale nie moglem sie doczekac i wlasnie w tej chwili skonczylem montowac. Rewelacja

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Ja sie wybieram, bede w niedziele.

Liczylem na upusty i mialem zamiar nabyc ortofona 2m bronze ale nie moglem sie doczekac i wlasnie w tej chwili skonczylem montowac. Rewelacja

 

Tez bede w niedziele, a jezeli chodzi o gramofony to jestem kompletnie zielony :D Ale gratulacje u danego zakupu.

 

nie wiem czy panowie widzieli, jakis czas temu wrzucilem troche fotek z targow na wyspach:

 

Nationa Audio Show - Whittlebury Hall 2015

http://www.audiostereo.pl/fotorelacja-audioshow-uk-22092015_122285.html/page__hl__audioshow

 

Hifi show - Old Windsor 2015

http://s1377.photobucket.com/user/kenniGT/TOM-VAIO/hifi%20show/story - fotki do watki ponizej:

Edytowane przez kennijczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pytam bo mozna by sie umowic na kawke gdzies ;]

 

Nie jestem zorientowany za bardzo. Przy samym hotelu jest duzy pietrowy parking. Ostatnio jak tam byłem to z parkingu szedlem prosto do hotelu a po odsluchach do auta i do domu. Nie zwiedzałem miasta w pobliżu wiec nie wiem czy jest cos ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />ja nie wiedziałem ze taki klub istnieje, pozdrowienia z południa londka ;) <br />
<br />też nie wiedziałem, że taki klub jest, więc z przyjemnością się dopisuję.<br />Południowo zachodni Londyn.<br /><br />

 

Witamy Panowie w klubie.

Ja północno-zachodni londyn.

 

Wczoraj własnie myślałem, że niedługo będzie Bristol i może się wybiorę w niedzielę.

<br />Jeszcze sie nie ulozyla a juz ja lubie<br />

Miałem do Ciebie pisać jak tam kalibracja i satysfakcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do Ciebie pisać jak tam kalibracja i satysfakcja :)

Wpadnij przy okazji, moze w koncu przekonasz sie do analogu :) , ale jesli mam byc szcery to miedzy pro-jectem rpm4 a adfontesem jest ogromna przepasc. Co by zobrazowac to powiem Ci, ze odkad wyciagnalem go z pudelka to nie wlaczylem muzyki z plikow, plyta jedna za druga.

A co do audioshow to moze w tym roku udalo by sie wszystkim przyjechac w jeden dzien bo do tej pory to kilka osob w sobote kilka w niedziele,

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Panowie taki cynk bo moze nie wszyscy wiedza. Jak chcecie uzywac Tidal'a to najlepiej zalogować się przez wimp.pl i przez paypala płacić w złotówkach. Działa na wyspach, mi wychodzi 6-7 funtow na miesiąc, zamiast 20 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Tidal jak na razie ma za malo utworow, a poza tym to doszczetnie popsules mi przyjemnosc ze sluchania plikow, od niedzieli juz calkowicie krzywo patrze na marantza.

 

Tidal ma za mało otworów , zgadzam się. Wczoraj zrobiłem test z moja dziewczyna ktora jest zielona w audio. Puscilem piosenke ktorej nie znamy na spotify. A pozniej to samo na Tidalu. Od razu powiedziala ze spotifa jest jakies takie jak 'za zasłoną'. Takze dlatego trzymam sie tidala. Lepsza jakos i na linie to wyraznie slychac. Sorka za obrzydzenie marantza. Ale mam nadzieje ze chociaz teraz widzisz ze z plikami tez mozna dobrze zyc, tak jak z gramofonem. I jeszcze raz gratuluje systemu, bardzo fajnie gra :) Z gramofonu oczywiscie, nie z marantza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, milo slyszec (czytac) pozytywne opinie. Na obecna chwile nadal bede zajmowal sie dopieszczaniem toru analogowego, (na tapecie jest phono) a pliki niestety bede traktowal po macoszemu, aczkolwiek nie mowie nie. Fakt jest taki, iz z plikow mozna zacnie sluchac czego najlepszym przykladem jest twoj klimax, jestem pod wrazeniem.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.