Skocz do zawartości
IGNORED

UK Audio Club


bartek_bart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie:)

Chcialbym sie przywitac z wszystkimi rodakami ktorzy kochaja dobre klocki i przede wszystkim muzyke. Moj zestaw to  nowy Cyrus ONE spiete kabelkami Chord Odyssey 2 z B&W 685 ,zrodlo to NAD c545bee oraz Rega Rp3 z wkladka Regi elys2. W piatek lub sobote  sie wybiore raczej na Bristolshow bo mieszkam w Bristolu  w poblizu hotelu Mariott City centre:P wiec grzechem bylo by nie byc tam :p.To moze spotkam pare osob z zacnego grona klubu.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem dzisiaj, byle Tomek, byl z nami jeszcze jeden kolega, spotkalismy tam jeszcze kilka osob z innego forum, atmosfera bardzo mila ale poziom wystawy bardzo kiepski, z roku na rok jest coraz gorzej.

Pokoj Malvern trzymal poziom, audio note jak zwykle nie rozczarowal

C5AD11C0-4F89-43F7-A2EE-8E3C7593438C.jpeg

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, szalu nie bylo, choc ten zestaw z lampizatore golden gate i monoblokami211 audio detail zagraly ladnie, choc jestem ciekaw jakby to zagralo w innym towarzystwie niz te zaprezentowane Arie 1 z stajni hornsa.Chociaz te grajace w pokoju szkockiej firmy fyne audio ktore zrobily calkiem mile wrazenie na mnie.Szkoda ze model stojacy tuz obok model f1-12 nie mial gdzie rozlozyc skrzydel.

Poza tym dzwiekiem wystawy byly jbl k2 s9900 w jakze to drogim towarzystwie marka levinsona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecie miejsce według mnie należy do Fyne Audio. Pozycja była by znacznie wyższa, gdyby zagrały F1-10, lub F1-12, który dumnie prezentowały się tylko w roli ekspozycji.

1 godzinę temu, messier57 napisał:

Najlepiej grało tu moim zdaniem. Von Gaylord.

 20190223_144203.thumb.jpg.e8bc704f1e315ba6d939a2544b7ccf78.jpg

 

Rewelacyjna dynamika w skali makro i mikro. Prezentacja średnicy okraszona delikatną górą. Niestety utwór, którego słuchałem miał mocną podstawę basową, nie mieściła się w tym pokoju - co powodowało dominację tego pasma, momentami natarczywą. Dlatego na równi z Audio Note ten pokój zajął u mnie drugie miejsce. Audio Note to w zasadzie zawsze pewniak. Na każdym Show, tam po prostu zawsze można się "zresetować", po słuchaniu monitorków wielkości pudełka po butach i słupków z pierdziawkami 13-16cm...

 

Natomiast podobnie jak @hubertrs uważam, iż w Malvern grało najlepiej. Te monosy na 211 chętnie bym przytulił, a DAC to istny kawał kloca :D

Do współpracy zaprzęgnięto Black Box od Synergistic Research - tajemniczy, miniaturowy Bass Trap ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość messier57

(Konto usunięte)

Hejka Tomasz, ja w Malvern bylem chwile, za cieplo tam ;) Nie posluchalem zadlugo ale jak zaczela grac trabka to dzwiek prosto z kolumny, zero oderwania od glosnika. A pozatym tam grali z tasmy, a to jest oszukiwanie ;)))

A co do basu w Von Gaylord to bylo wszystko ok gdy ja bylem w tym pomieszczeniu. Natomiast Roy potrafil zmiana kabelka pokaza jak zmienia to brzemienie i jak moze dostosowac system do uzytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym pokoju w 2018 grał tylko górny moduł Von Gaylord (bez 10" niskotonowca) i powiem Ci że lepiej to grało jak na tak małe pomieszczenie, ale rozumiem ideę dodania niskotonowca i śmiało mogę napisać, że z dołożonym basowcem nawet w pomieszczeniu powyżej 25m kwadratowych te małe wciąż paczki dawałyby radę :)
d0ebb9805df33901gen.jpg

Wracając do Szkockiej firmy Fyne Audio. O ile w tym roku stwierdzali że F1-10 (a tym bardziej potężne F1-12) są za duże do tego pomieszczenia, to jakimś cudownym trafem F1-10 w 2018r wpasowały się i dźwięk był znacznie wyższych lotów niż teraz... Poza tym przepiękna stolarka i niebanalny styl - dalece indywidualny, jak na Hi-End przystało :)
Szkoda, bo jako zwolennik punktowego źródła dźwięku i zszytego pasma liczyłem na muzyczną ucztę...

d310801dbaf6dc88gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, tomekkk1 said:

Do współpracy zaprzęgnięto Black Box od Synergistic Research - tajemniczy, miniaturowy Bass Trap ;

Mialem w tamtym roku ten boxik u siebie w domu, ni cholery nie moglem wykminic co tam jest w srodku ale o dziwo robi robote.

Dosc ciezkie to ustrojstwo jak na ten rozmiar ale opanowywalo klopoty z basem, mnie sie udalo opanowac basisko w inny sposob, czyli zestroilem wzmacniacz odpowiednio do pomieszczenia aczkolwiek mocno polecam przetestowac to cos, bo mozna sie pozytywnie zdziwic.

IMG_8107.JPG

IMG_8106.JPG

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry kolegom. Przyłączam się do klubu, jeśli można, i zgłaszam zapytanie o wrażenia i opinie dotyczące dźwięku horns mummy ponieważ wiem, że co najmniej jeden z członków tej grupy jest, bądź był w ich posiadaniu. Mój zestaw przechodzi gruntowną przebudowę, do ukończenia której pozostaje mi chyba tylko wymiana kolumn, a później ewentualnie bezpieczników. Póki co, gram na Rega Saturn R, LAR ia30 mk2 i Focal Chorus 826v. Podczas minionego weekendu odwiedziłem Cranage Hall i zestaw z kolumnami horns symphony zwrócił moją uwagę. Tak dużego pomieszczenia i budżetu nie mam, ale myślę, że mógłbym rozważyć mumie jako zastępstwo dla Focali. Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horns mummy słuchałem (chyba w lutym na Bristol Audio Show to było) i mogę powiedzieć tylko tyle - skoro zagrały zjawiskowo w praktycznie pustych czterech hotelowych ścianach, to u kogoś kto ma własne gniazdko do audio bedzie to grać wyrafinowanie. Ale to tylko moje zdanie ?

Edytowane przez AudioAddicted
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2019 o 01:08, AudioAddicted napisał:

Horns mummy słuchałem (chyba w lutym na Bristol Audio Show to było) i mogę powiedzieć tylko tyle - skoro zagrały zjawiskowo w praktycznie pustych czterech hotelowych ścianach, to u kogoś kto ma własne gniazdko do audio bedzie to grać wyrafinowanie. Ale to tylko moje zdanie ?

To jest rekomendacja. Dziękuję. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zabrać zabawki do dealera i posłuchać, może będzie miał też kilka innych modeli. Przy hORNS Symphony nie słyszałem szczerze mówiąc zbyt dużo dźwięku; to, co zwróciło moją uwagę, to przede wszystkim muzyka. Nie czułem potrzeby definiowania jakości dźwięku, doszukiwania się jego cech, chciałem po prostu siedzieć i lewitować z muzyką. Wszystko jakoś ze sobą współgrało, nic nie próbowało zaimponować, czy zwrócić  na siebie uwagę, z głośników płynęła po prostu bardzo dobra reprodukcja muzyki. Pomyślałem, więc, że skoro dealer mówi o hORNS, że wszystkie mają podobną sygnaturę dźwięku, to może któryś z tańszych i mniejszych modeli też mnie zaczaruje, a mniejszy i tańszy łatwiej będzie wstawić do pokoju. Tym bardziej, że szanowna małżonka, ze swoim poczuciem stylu i estetyki, przyznała, że dom nie ucierpi z powodu obecności dwóch mumii.

Cranage Hall to było trzecie show, które odwiedziłem w UK i muszę napisać, że tylko kilka systemów zagrało tak, że miałem potrzebę posłuchać ich dłużej. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że w jednym z tych systemów zagrało coś z Polski i że jest w UK dystrybucja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Audio Show w Cranage Hall odbyło sie po dniu dzisiejszym, to można by było odreagować te 80% porażek w moim nowym, świeżutkim "demo room" w pobliżu Crewe ?

42fb5c5f7a7296b2gen.jpg

Dzisiaj moje kolumny zostały spięte z monoblokami na lampach 45, o mocy 1.5W. I pomimo tak niskiej mocy zapanowała niezwykła synergia, a muzyka z łatwością wypełniła pomieszczenie około 22m2.

7f652f26b30495a6gen.jpg

Reszta toru też niczego sobie:

b25d7f1a57217bdfgen.jpg

Pod kocem drzemie 2x30W w czystej klasie A - topologia Pass, na wypadek gdyby ktoś preferował jednak krzem, a nie lampę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie prezentuje się ten zestaw. Tym bardziej ciekawie dla mnie, że jeszcze nie miałem przyjemności obcowania z Audio Nirvana. Zniechęcać mnie próbuje to, co czytam generalnie o kolumnach z jednym przetwornikiem, ale mimo wszystko miło byłoby posłuchać. Jaki to model? DIY tak pięknie wykonany czy gotowy produkt? 

Póki co, wygląda na to, że będę miał hORNS MUMMY na próbę za kilka dni, a potem może FP10 z tej samej stajni. 

Oj będzie się działo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ci, którzy najwięcej trąbią na temat pełnopasmowców zazwyczaj nigdy żadnych nie słyszeli , bądź trafili na slabe DIY. A najbardziej lubię tych, którzy twierdzą że zrobić kolumnę z jednym przetwornikiem to żadna sztuka. I właśnie dlatego kończą z rozczarowaniem...

To jest gotowy produkt, zaprojektowany i stworzony przeze mnie - AudioAddicted AAC250 ?

Raczej nie będę opisywał i udzielał szczegółów na Forum, uszanujmy zarówno watek i Forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie, chialem się przywitać i zapisać do klubu z uwagi że mieszkam na wyspach już prawie 2 rok. 

O moim sprzęcie można poczytać w O mnie. 

Chciałbym zapytać od razu czy ktoś wybiera się na The UK Hi-Fi Show Live 2019 (October 26th-27th). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.