Skocz do zawartości
IGNORED

UK Audio Club


bartek_bart

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos ma ochote zgadywac co sie dzieje z moimi tannoyami? po trzech godzinach wydzwaniania i klocenia sie, efekt jest taki iz musze odebrac sobie je sam z firmy spedycyjnen zwanej TNT. Co prawda sklep chce mi oddac za wynajecie vana ale nie wiele to zmienia, jestem wsciekly, na dodatek depot miesci sie w Slough.

post-43761-0-08871500-1489155714_thumb.png

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos ma ochote zgadywac co sie dzieje z moimi tannoyami? po trzech godzinach wydzwaniania i klocenia sie, efekt jest taki iz musze odebrac sobie je sam z firmy spedycyjnen zwanej TNT. Co prawda sklep chce mi oddac za wynajecie vana ale nie wiele to zmienia, jestem wsciekly, na dodatek depot miesci sie w Slough.

Coś mi to przypomina,

przerabiałem to nie raz, wprawdzie nie ze sprzętem audio, ale zaginione i spóźnione dostawy to można powiedzieć, chleb powszedni - niestety nie masz na to wpływu, więc głowa do góry, będzie dobrze.

Jak byś potrzebował pomocy to dzwoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie przyjmowac na miekko takie cos ale tym razem sie naprawde zagotowalem, najgorsze jest podejscie w ludzi w customer service, ja swoje a oni bez emocji swoje, wydaje mi sie tez, ze im bardziej ty sie wk.... tym wieksza im to sprawia przyjemnosc

 

Coś mi to przypomina,

przerabiałem to nie raz, wprawdzie nie ze sprzętem audio, ale zaginione i spóźnione dostawy to można powiedzieć, chleb powszedni - niestety nie masz na to wpływu, więc głowa do góry, będzie dobrze.

Jak byś potrzebował pomocy to dzwoń.

pojade swoim samochodem, moze jakos uda mi sie ja zapakowac, nie che nikomu zabierac wolnej soboty, zdaje sobie sprawe z tego iz ludzie i tak maja deficyt czasu

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek sa wielkie ale maja 80 cm wiec na zdjeciu tego tak nie widac, ale sa nizsze od AP i moze dla tego nie przytlaczaja.

Tomek daja rade naprawde, zgadzam sie z ludzmi ktorzy twierdza, ze to kolumny na cale zycie, aczkolwiek trzeba posluchac, stirlingi trafily w 100% w moj gust, na dodatek tworza jakies szczesliwe malzenstwo z yankie,

na tyle udane iz uwazam w tej chwili za bezcelowe pozbywanie sie yanka na zecz unisona.

Raf77 witam serdecznie.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super , że jesteś zadowolony. Ja powoli zaczynam się rozglądać za innymi kolumnami. Czas pojść trochę dalej a więc trzeba będzie pożegnać się z eposami.

W ktora strone bedziesz sie rozgladal??

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert na 99% w strone podlogowek. Jakich jeszcze nie wiem. Raczej cos z bas reflexem z przodu tak zeby latwiej je ustawic. Wybor zapewne bedzie w ciemno bo ciezko posluchac kolumn z drugiej reki przed zakupem. Z checia posluchalbym Usherow z serii V u siebie. Problem w tym ze dostac je na wyspach prawie niemozliwe. Przegladam ebay od ponad roku i jeszcze zadnych nie bylo. Czytalem troche co ludzie łączą z Exposure i sa zadowoloni. Padaja takie nazwy jak spendor, dynaudio. Moze cos z pmc. Sam nie wiem... Bez testow ciezko bedzie cos wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mi slow.

Załączone miniatury

 

Po krótkim ale miłym sobotnim odsłuchu, mogę tylko potwierdzić pozytywną reakcję Huberta,

kolumny są nowe jeszcze nie wygrzane a już reprezentują wysoki poziom( a może być tylko lepiej), mówiąc krótko - są to chyba najlepsze kolumny na głośniku szerokopasmowym jakie do tej pory słyszałem:-)

Najważniejsze jednak jest to, że właściciel znalazł to czego w dźwięku szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal nie chce sie czepiac ale to jest zdaje sie konstrukcja 2 drozna - glosnik wysokotonowy jest umiesczony coaxialnie wzgledem bas/sredniotonowca i zwrotnica jest na 1.8kHz.

Dokładnie tak, mea culpa,

to by tłumaczyło dlaczego tak mi się podobało ;-)

 

Mieliscie Panowie unisona na testy?

 

Nie było..., ale tu może się Hubert wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po unisona w sobote nie dalem rady dotrzec, na obecna chwile jestem na tyle uchachany, ze postanowilem wystopowac z zakupami, panowie mam tyle radochy, ze bylo by idiotyzmem dokladanie sobie wiecej, jak sie oslucham to bede myslal o wzmacniaczu.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po unisona w sobote nie dalem rady dotrzec, na obecna chwile jestem na tyle uchachany, ze postanowilem wystopowac z zakupami, panowie mam tyle radochy, ze bylo by idiotyzmem dokladanie sobie wiecej, jak sie oslucham to bede myslal o wzmacniaczu.

This is very wise :D

Szczescie trzeba dozowac w odpowiednich dawkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka zrodel odnosnie ich skutecznosci, ale dogrzebalem sie do wyjasnien ze strony tannoya, 92db w jakiejs komorze a w warunkach domowych ponoc 94db, aczkolwiek oni dla bezpieczenstwa w katalogu podaja 92db. Do tego ponoc rezystancja jest bardzo rowna. Rozmawialem z jednym z wlascicieli tych klockow ktory napedza je lampka 8W na kanal. Moj yanek robi z nimi co chce, takze chyba sa malo wymagajace.

Tomek wydaje mi sie ze sa stworzone dla twojego luxmana

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj znac kiedy masz wolny wieczor, podjade po Ciebie i bedziemy testowac luxa ze stirlingami.

Kurde robie sie monotematyczny ale naprawde, zaden z moich wczesniejszych upgradeow nie przysporzyl mi tyle radochy.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjatkowo sie zgodze z pismakiem, tak jak napisalem jakies trzy tygodnie temu, gdyby nie to iz design nie komponowal mi sie z wnetrzem to bylby to moj nr 1 na liscie zakupow. Aczkolwiek to co do mnie przemawia to nie koniecznie jest horn ale 12" przetwornik. Nie mniej jednak to rewelacyjne kolumny.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako , że ostatnio trochę się działo ( spotkania i odsłuchy u chłopaków ) trzeba coś skrobnąć na ten temat :)

 

Pierwsza wycieczka była do Huberta. Dzięki za miłe spotkanie , czas szybko leciał i nawet się nie spostrzegłem jak trzeba było już wracać.

Hubert zaczął od mocnego uderzenia pokazując co potrafi jego sprzęt i szczerze zaliczyłem opad szczęki. Myślę , że wiedział jakie kawałki puścić aby był taki efekt :) Adfontes + lampowe pre , yaqin i Audio Physic brzmiały fenomenalnie. Scena była super , duża przestrzeń , detaliczna i niemęcząca góra. Dźwięk zdecydowanie przemawiający do mnie. Lubie raczej ciepło grające zestawy.

Oczywiście wziąłem ze sobą moje cd i wzmaka aby posłuchać jak gra z AP. Szczerze było słabo ale ten test pokazał co jest słabą stroną w moim zestawie i jest to CD. Może nie całe CD a raczej kiepskie kondy użyte na analogowym wyjściu lampowym. Nawet wymiana lamp na kilka zestawów z zasobów Huberta niewiele zmieniało. Kondensatory okazały się bardzo wąskim gardłem w CD.

Wymiana źródła na streamer marantza zmieniła brzmienie diametralnie. NA6005 z exposurem i AP brzmiało już dobrze. Podpieliśmy jeszcze exposura do adfontesa przez pre i takie połączenie brzmiało już bardzo dobrze , na podobnym poziomie jak z yaqinem.

Już na sam koniec posłuchałem chwile Tannoyi i tu mogę powiedzieć że to swietne kolumny chociaż były jeszcze nie wygrzane a poźniej nawet okazało się , że bias w yaqinie był ustawiony pod AP.

Kilka godzin minęło szybko i musiałem wracać do domu. Dzięki Hubert za spotkanie.

 

Tydzien poźniej zawitałem do Marcina ( Jeremy ) i też z góry chciałbym podziękować za miłe przyjęcie mnie :) za płytki cd , które są fajne i słucham ich często.

Przetestowaliśmy sprzęty w kilku konfiguracjach. Tu na wstępie muszę powiedzieć , że Marcina kolumny to prawdziwy majstersztyk. Gdybym nie wiedział to nigdy bym nie powiedział , że zrobił je sam. Pełen szacun są piękne i brzmią tak jak wyglądają. Zresztą nie tylko kolumny ale i dac zrobiony przez Marcina to super sprzęt. Ładny wizualnie i wykonany z mega dokładnością. Spokojnie mógłby ze swoimi klockami wystawić się na Audio show i niczym by nie odbiegał od największych producentów sprzetu audio.

Kolumny na scan speakach illuminatorach brzmią świetnie. Każde pasmo jest super. Można słuchać długo i z przyjemnością. Posłuchaliśmy trochę plików przez daca Marantz HD-DAC1 jak i Daca zbudowanego przez Marcina. Jako wzmocnienie jego wzmak Marantz i mój Exposure. W każdej konfiguracji słuchało się z ogromną przyjemnością. Nawet mój Cd brzmiał wporządku i myślę że to była zasługa kolumn.

 

Po obu wizytach wiem jedno , że przy jasniejszych kolumnach i exposurze potrzebne jest ciepłe źródło dlatego cd najprawdopodobniej będzie zmienione ale z tym jeszcze chwilę się wstrzymam bo i moje obecne kolumny doczekają się wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.