Skocz do zawartości
IGNORED

UK Audio Club


bartek_bart

Rekomendowane odpowiedzi

ok. to wyrażę dość kontrowersyjna opinię - Twój sprzęt (bardzo dobry w kwestiach bezwzględnych) niezbyt pasuje do tego czego (i jak) słuchasz.

 

A dokladnie?

 

W ciagu ostatniego roku wymienilem 6 par glosnikow i co najmniej tyle samo wzmakow a na placu boju pozostal Densen i Sneaky. Juz coraz mniej mi sie chce eksperymentowac choc przyznac musze ze chyba zostalo mi jeszcze kilka opcji jesli chodzi o glosniki np pro ac

 

Nie wspominajc juz o kwestii gustu. Co sie komus podoba nie oznacza ze i mnie uszczesliwi.

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romeksz

(Konto usunięte)

A dokladnie?

 

W ciagu ostatniego roku wymienilem 6 par glosnikow i co najmniej tyle samo wzmakow a na placu boju pozostal Densen i Sneaky. Juz coraz mniej mi sie chce eksperymentowac choc przyznac musze ze chyba zostalo mi jeszcze kilka opcji jesli chodzi o glosniki np pro ac

 

Nie wspominajc juz o kwestii gustu. Co sie komus podoba nie oznacza ze i mnie uszczesliwi.

spoko. jest dokładnie tak, że słuchając tego samego, na tym samym sprzęcie i w tym samym pomieszczeniu, słyszymy zupełnie co innego - i nie ma innego wyjścia niż posłuchanie danej konfiguracji. a z mojej skromnej praktyki wynika, że brzmi to porównywalnie dobrze :)

Edytowane przez romeksz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@romeksz Wybacz ale nic nie pokumalem :)Jak to sie ma do "Twój sprzęt (bardzo dobry w kwestiach bezwzględnych) niezbyt pasuje do tego czego (i jak) słuchasz"

 

No i najwazniejsze co konkretnego moglbys poradzic? Najchetniej bym chcial dopasc cos jak krzyzowka pomiedzy PMC i Neat. PMC wszystkie instrumenty ladnie odseparowane, cale pasmo slychac nawet grajac cicho, odpowiednia "ciezkosc" takich instrumentow jak gitara czy kontrabas. Neat - bardzo muzykalne,dzwiek zywy,rytmiczny, absorbujacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tez chetnie dolacze do "UK Audio Club" ;)

 

AMPLIFIER: DENON PMA-355UK

CD: Marantz CD6000 OSE

SPEAKERS: TDL RTL2

 

CD w przyszlosci, mam nadzieje ze nie dalekiej bedzie modyfikowane prze Grzeska ze Szkocji z ktorego uslug korzystal juz bartek_bart.

 

Pozd...

Marcin Nottigham

 

Witam Pana z Nottingham:) A gdzie dokładnie mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,i po dlugim czasie oczekiwania pojawil sie najpierw list z oplata celna a na drugi dzien pan doreczyciel przytaszczyl mi Yaqina.

Po otwarciu doznalem lekkiego szoku,mianowicie spodziewalem sie malej skrzynki(tak przynajmniej myslalem ze on wyglada gdy ogladalem zdjecia na ebayu),a tu calkiem poterzny sprzecior.Trzy kondensatory to sredniej wielkosci wiadra na mleko hehehe.Po dokladnym rozpakowaniu poczulem niemily zapach plastiku made in china,po dokladnym obwachaniu(hehehe)doszedlem do wniosku ze to folia w ktora zawiniety byl wzmak.Piekna niklowana obudowa swietnie robi wrazenie.Po zainstalowaniu lamp etc zaczolem ustawiac biasy i w koncu janek zagral,powiem tak na razie powala z nog ,a to dopiero poczatek bo lampy nowe i jeszcze nie wygrzane.Takiego brzmienia wlasnie szukalem,niesamowicie czysto i szczegolowo bas w sam raz jest po prostu dobrze.Niklowana obudowa niczym lustro w przepiekny sposob odbija swiatlo z lamp,cud.Naprawde polecam.

Pozdrawiam Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

coś wieje straszną nudą w klubie. Prawie nikt się nie udzielna, klubowiczów też garstka choć na forum sporo ludzi z UK siedzi, takie mam bynajmniej wrażenie.

 

Może trochę rozruszam temat znowu i powiem wam, że aktualnie dzięki uprzejmości kolegi mam w domu na testach jego nowo nabyte kolumny B&W 603 S2. Cóż mogę powiedzieć moje Tannoye F3 wyglądają dość słabo przy nich no ale nie ma co proónywać B&W 2x180mm + tweeter , Tannoye 1x160mm + tweeter. Ogólnie B&W wyglądają potężniej choć wymiarami są podobne. Dźwięk również jest potężniejszy szczególnie na dole. Bas jest mocniejszy ale ogólnie dźwięk wydaje się pełniejszy i gęstszy w stosunku do Tannoyów. Góra natomiast w zależności od utwóru i jakości płyty potrafi czasami pojechać po uszach ale ogólnie w czasie dłuższego słuchania chyba mniej męczą od F3-jek.

 

Ze względu na to, że mój cd na lampkach daje mocny sygnał do wzmaka to już na godz 9-10 jest głośno. Choć bas nie buczy to wydaje mi się że same kolumny są za duże do mojego pokoju ( ok 15m2) i dopiero pokazałyby się w pomieszczeniu 25m2+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś wieje straszną nudą w klubie. Prawie nikt się nie udzielna, klubowiczów też garstka choć na forum sporo ludzi z UK siedzi, takie mam bynajmniej wrażenie.

 

 

To ja moze dolacze :)

Moje graty : NVA, Focal 705v, DacMagic, Dell, Panasonic choc to nie audio. W trakcie budowy aranzacja akustyczna :)

Mieszkam w polnocno-zachodnim Londynie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość partick

(Konto usunięte)

coś wieje straszną nudą w klubie. Prawie nikt się nie udzielna, klubowiczów też garstka choć na forum sporo ludzi z UK siedzi, takie mam bynajmniej wrażenie.

 

być może dlatego, że słuchamy Muzyki, a nie sprzętu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może dlatego, że słuchamy Muzyki, a nie sprzętu :-)

 

no coż mogę powiedzieć ja też jej słucham a nie sprzętu bo nie z tych co wiecznie gonią króliczka no ale mając coś nowego na stanie czy to swojego czy pożyczonego jednak trzeba posłuchać sprzętu żeby móc go porównać... B&W grają fajnie ale nie powaliły mnie na kolana chociaż może to ja jestem głuchy... :)))

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale sie nie dziwie ze potem wieje nuda skoro Panowie macie tu taki kacik wzajemnej adoracji

 

nie do końca wiem co miałeś na myśli...?? jakoś nie zauważyłem żeby ktoś kogoś adorował... a wieje nudą bo mało chętnych do rozmowy. Duża część z tych co się tu pojawiła zrobiła to tylko raz i więcej już nie pisała...

 

nawet nikt pewnie nie zauwazyl ze ktos nowy dolaczyl :)

 

i tu jesteś w błędzie :) ale skoro wydaje Ci się że jest inaczej to Witam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w UK odbywaja się jakieś imprezy na podobę polskiego Audio Show? Jeśli tak to gdzie i w jakim mniej więcej czasie? Ktoś z was był już na takiej imprezie?

 

Witaj

 

Duza impreza w Bristol jest. Byla jakies 3 tygodnie temu. Wpisz Bristol audio show. Maja swoja strone internetowa...

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chick mógłbyś coś wiecej napisać o samej imprezie? Co ciekawego na niej bylo? Czy trzeba byc czlonkiem jakiegoś klubu żeby móc brać udzial? Ewentualnie jakas opłata za bilet lub coś w tym stylu?

 

Stecko również dzięki za info. Na pewno zajrze na strony www. Do Bristolu w sumie niedaleko. Byleś kiedyś tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zrobile sie poroszenie w Clubie ,i dobrze. Ja mam panowie szanowni mala prosbe ,posiadam od niedawna sluchawki Audio Technica ath w1000 , moze ktos mi poradzic jaki uzyc do tego wzmacniacz sluchawkowy??? Zastanawiam sie na musical fidelity ,jak myslicie to dobra konfiguracja?

Pozdro Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, impreza była otwarta przez cały weekend. Coś jak u nas w Sobieskim, ale z większym rozmachem. Cena biletu, coś około 10 F, były pokazy dodatkowo płatne jak Martin Logan, czy Tannoy Westminster Royal. Można było wszędzie posłuchać swoich płyt. Na pokazie Creeka moje płyty zapodawał z uśmiechem sam Mike Creek.... Wystawa zorientowana była głównie na High-end, Creek to była jedyna taniocha na pokazie he, he., ale to był mój dźwięk marzeń....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, impreza była otwarta przez cały weekend. Coś jak u nas w Sobieskim, ale z większym rozmachem. Cena biletu, coś około 10 F, były pokazy dodatkowo płatne jak Martin Logan, czy Tannoy Westminster Royal. Można było wszędzie posłuchać swoich płyt. Na pokazie Creeka moje płyty zapodawał z uśmiechem sam Mike Creek.... Wystawa zorientowana była głównie na High-end, Creek to była jedyna taniocha na pokazie he, he., ale to był mój dźwięk marzeń....

 

brzmi ciekawie choć aż na taki hi end się nie zapatruję ale zawsze dobrze jest coś zobaczyć a przede wszystkim posłuchać. Muszę się wybrać gdzieś na jakieś takie show.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duza impreza w Bristol jest. Byla jakies 3 tygodnie temu

 

Odwiedziłem tą stronkę i niestety nie ma żadnego info o następnym show. Wygląda na to że imprezka jest raz w roku więc następna chyba za rok.

 

Super impreza, organizowała to ta firma:

 

http://www.chestergroup.org/index.php/extensions/audio-world-12

 

kolejna imprezka czyli audio show 12 w najbliższą sobotę :( więc za mało czasu żeby się zorganizować , zresztą już inne plany są... szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.manchestershow.co.uk/

 

Chyba to samo co w Bristolu, jak przespales bristol to mozesz sie zebrac do Manchesteru. Bylem dwa razy w Bristolu najlepiej jechac z rana i zostac do wieczora, my praktycznie chodzac od pokoju do pokoju zajelo nam to ok 4 godzin a jak bys chcial dluzej sluchac to dzien caly to malo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na pewno nie jeden z was byl tu w UK w jakimś salonie audio na odsłuchach ( ja jeszcze tu nie bylem ). Jestem ciekaw jakie macie wrażenia . Jaka byla obsluga w stosunku do was, czy sale dobrze przygotowane i sam odsłuch również. Czy nie było problemów z zabraniem wlasnej muzy, sprzętu itp

 

Czy ktoś z was był w HiFi gloucester???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panow, chetnie dolacze to towazystwa wzajemnej adoracji, mam to szczescie ze moj sasiad podziela moja pasje wiec mam z kim przesiadywac wieczoram i rozmawiac na temat dobrego dzwieku aczkolwiek chetnie poszerze grono znajomych o ludzi majacych te same zainteresowanie, pewnie zaraz mi sie dostanie za sprzet ktory posiadam aczkolwiek od razu uprzedze ataki stwierdzeniem ze dosc dlugo szukalem i testowalem urzadzenia nim znalazlem sarysfakjonujacy mnie dzwiek, w planach mam jeszcze wymiane m34 na mx5 ba dnniach i chyba na razie na tym poprzestane.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowiem mam mały problem z radiem analogowym u siebie w domu. Mieszkam w miarę nowym budownictwie ( dom ma kilka lat ). Antena FM/TV zamontowana na dachu a gniazdka w living roomie i kuchni. Niestety mój tuner Marantz st6000 łapie tylko 2 stacje i nic więcej a przecież stacji radiowych jest znacznie więcej regionalnych jak i o zasięgu na całe UK. Co ciekawe podłączałem z kumplem jego tuner arcam aplha 10 z DAB do tego samego gniazdka i miał tych stacji bardzo dużo...

 

Co może być nie tak?? Macie jakieś pomysły , doświadczenia w waszym miejscu zamieszkania??

 

pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panow, chetnie dolacze to towazystwa wzajemnej adoracji, mam to szczescie ze moj sasiad podziela moja pasje wiec mam z kim przesiadywac wieczoram i rozmawiac na temat dobrego dzwieku aczkolwiek chetnie poszerze grono znajomych o ludzi majacych te same zainteresowanie, pewnie zaraz mi sie dostanie za sprzet ktory posiadam aczkolwiek od razu uprzedze ataki stwierdzeniem ze dosc dlugo szukalem i testowalem urzadzenia nim znalazlem sarysfakjonujacy mnie dzwiek, w planach mam jeszcze wymiane m34 na mx5 ba dnniach i chyba na razie na tym poprzestane.

 

Witam kolege a w jakiej czesci kolega mieszka ? Ja Colindale.

Pozdrawiam.

Edytowane przez maryjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.