Skocz do zawartości
IGNORED

Accuklon P-7100


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że zainteresowanie projektem rośnie :).

Jak ktoś by potrzebował PCB, albo gotowe złożone moduły, to proszę o kontakt na PW.

Jak uzbiera się odpowiednia liczba osób, to mogę puścić zamówienie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W końcu doszedłem do momentu z moim klonem że mogę go uznać za skończony ze strony elektronicznej.

Udało się go całkowicie uciszyć tak że nie ma żadnego brumienia w głośnikach, głównym winowajcą było trafo które po zalaniu żywicą przez firmę się uciszyło.

 

Po wszystkich przeprowadzonych modyfikacjach i tu wielkie podziękowania dla Adika za kilka podpowiedzi sprzęt gra super.

Jedyne co zostało do zrobienia to dobranie odpowiedniego OPka do wejściówki.

Z doświadczenia wg mnie:

 

Muses 8820 - najbliższy moim gustom bo bardzo muzykalny, natomiast zbyt rozwrzeszczany w górnych rejestrach.

Signetics NE5532N - bardzo płaski bez polotu zupełnie wręcz bym powiedział że zamulacz.

JRC 4565 Bardzo neutralny zero podbarwienia ale troszeczkę muzykalności mu by się przydało.

 

Ktoś doradzi coś względem OPampa gdy już mniej więcej naświetliłem moje preferencje?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15221-0-17325400-1497779619_thumb.jpg

post-15221-0-49129900-1497779634_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te które były sprawdzane i godne polecenia to musesy 02 (najlepiej z certyfikatem), opa 301 od audiofeel i njm4580dd (oryginalne "dd" grają zdecydowanie lepiej niż njm4580d te dostępne na rynku).

Ciekawe są też staccato, bo z bursonów po opiniach i ich problemach już się wyleczyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adik82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy układ ma inne parametry , właściwości , inna budowę i wymaga innej aplikacji..Na taki scalak wpływa także bardzo mocno usytuowanie ścieżek itp , i właściwości kondensatorów odsprzegajacych .

 

To są tzw szczegóły,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest m scalak a jego aplikacja, malo osob o tym pamieta, kto sprawdza oscyloskopem czy opa się nie wzbudza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco inne zdanie na temat kształtowania dźwięku poprzez wzbudzanie się scalaczków , Jest to zawiłe . Sam wzmacniacz to też jest scalaczek tylko w większym wydaniu do którego wkładamy mniejszy scalaczek . :) .

Zresztą już o tym debatowilismy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwsze dżwięki wydał drugi 7100 :) ,niech sobie pogra ...kilka dni

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17090-0-97840800-1498053834_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Blaszki dotarły :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17090-0-78182700-1498767837_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na pewne podsumowanie obu grających 7100 ,jak i gratów dowiezionych kilka dni temu , OP301 , kondy PEH200 oraz klon pre 2810 uff sporo tego a czasu ostatnio niewiele

 

Różnica pomiędzy klonem 7100 na Nipponie , rezystory Beyschlang a tym na Mundorfie rezystory Takman ,AMR , okablowanie full wypas jest taka że na ten drugi trzeba dołożyć prawie 2000 zł w częściach :)

 

No jest lepszy , i o dziwo nie w prezentacji basu/dynamiki a bardziej w czystości detaliczności ,szerszej scenie ,gra swobodniej ,bardziej otwarcie w górze pasma ,ma więcej powietrza ,dynamika i bas obu na podobnym poziomie

Czy warto tą kasę dołożyć - myślę że w skali tak drogiego projektu - warto ,zdecydowanie

 

OP301 no niezła jazda po przesiadce z NE5532 , OP jest świetny a tej cenie wręcz bezkonkurencyjny , miałem poprzednio Bursona V3 , 301 to dynamit ,bez zmęczenia gra szybko i przejrzyście , Burson w aplikacji z 7100 grał bardzo przyjemnie raczej miło i bez zmęczenia , tak kołysał i koloryzował jednak odrobinę , naprawdę ciężko powiedzieć co lepsze , nie jestem w stanie powiedzieć , moje preferencje to totalna przejrzystość , nawet niech będzie ostro na górze i czasem nieprzyjemnie ale ma być totalna dynamika i szybkość , więć na teraz 301 to mój TOP

 

Pre 2810 - oj sporo przepinałem z pre i bez pre , brak mi zdania ,w ślepym teście nie był bym w stanie powiedzieć co gra , lepsza ogórkowa czy pomidorowa , kwestia osobistych preferencji w obu przypadkach jest świetnie - muszę to pre jeszcze odsłuchać

Po części skłaniam się w stwierdzeniu że po aplikacji nowego analogu do mojego DAC-a ciężko coś poprawić jest idealnie ,dziękuję Konrad za to że to pcb analogu powstało :) , kosa na maxa

 

PEH200 - brak czasu , ale napewno podepnę Mundorf VS Riffa , nooo Riffa na papierach jest lepsza , prąd udaru , zresztą na temat Mundorfa ciężko o jakieś opublikowane przez producenta konkretne parametry ale mniejsza z tym

 

Odsłuch który mnie najbardziej interesował czyli po jednym kanale w każdym 7100 , takie mono-bloki vs mostek na dwóch 7100

 

Tu jedynie mogę napisać że mostek na 2x7100 to jest coś niesamowitego ,połączenie które kasuje wszystko END :) , nie radzę trzymać pilota bo w tym połączeniu jakoś bezwładnie wysuwa się z dłoni

 

Niebawem mam nadzieje odsłuchy w większym gronie ,opinia ma być obiektywna , przyjacielu protagoras ,czas postawić napoje na stole :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indyk , Mi się udało dojść do tego poziomu ze pojedynczy kanał jest lepszy od układu mostkowego a po przełączeniu do mostka już nie ma prawie różnicy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało dojść do tego poziomu ze pojedynczy kanał jest lepszy od układu mostkowego a po przełączeniu do mostka już nie ma prawie różnicy .

Nie widzieli ale uwierzyli? ;)

Już w styczniu miałeś pokazać gotowce do posłuchania.

Czekamy zatem na jakiś test w szerszym gronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało dojść do tego poziomu ze pojedynczy kanał jest lepszy od układu mostkowego

 

A czy ten pojedyńczy kanał Twojej konstrukcji jest topologi podobnej co w klonie 7100 ? , czy ten pojedyńczy kanał nie jest tym co mostek w klonie 7100 tylko w mniejszej skali -pytam z ciekawości , bo wtedy nie dziwota że w mostku nie ma różnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez indyk9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem że dwa oryginalne A46 w mostku robią progres o co najmniej 50%na plus we wszystkim.

A swoboda i oddech nie do opisania.

Ją myślę że P-7100w mostku powinien mieć progres,może nie 50% ale co najmniej 30%-40%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał przyjedziesz to ci pożyczę na 2-3 dni egzemplarz, oczywiscie bez rozbierania i grzebania w nim .

Nie wysyłam bo parę dni temu mi go rozwaliła firma kurierska, oddam ich do sadu , rzucili 40 kg paczka i wbili tylna ściankę , chwilowo jest out ale niebawem go naprawie .

W tym wzmacniaczu nie ma większej różnicy przy pracy w mostku czy bez mostka .

 

To nie chodzi o ilość tranów, tylko o odp modulacje zniekształceń które generuje podczas pracy .

Przez to te duże klocki w mostku graja ułudnie znacznie lepiej, bo maja znacznie większe zniekształcenia .

To samo można zrobić na wzmacniaczu który ma 3 parki tranów, mam taki układ i jest kilkukrotnie lepszy od starych 450 może nie ma takiej mocy ale na przeciętnych dobrych kolumnach rozwalcował by oryginalnego 7100 bez skrupułów . hybryda j-fet bipolar na topologii accu .

 

Pisałem już o tym tyle razy to się ze mnie wszyscy śmiali, co to za bzdury opowiadam , Ale mam asa w rękawie tylko brak czasu na jego dokończenie chociaż już działa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca wakacji ukończę dwie sztuki. Chciałbym zademonstrować działanie tych zabawek na audio show .

Cała zabawa polega na modulowaniu zniekształceń raczej kształtowania zachowania układu podczas pracy z obciążeniem pojemnościowo , indukcyjno , rezystancyjnym jakim jest kolumna, tym samym układ potrafi zmieniać barwę dźwięku z zimnej na ciepła , zmieniać charakter basu , zmieniać scenę i przestrzeń jaka buduje podbijać dźwięki które normalnie są nie słyszalne w utworach . Bez procesora .

 

Coś podobnego się dzieje jak przełączają te 7100 do mostku i dziwią się o nieba jak to gra . Przerzucają wzmacniacze operacyjne , jeden gra tak drugi siak, ale nikt nie wnika co wtedy dzieje się w takim układzie że zmienia barwę dźwięku .

 

Przy ok setce kombinacji ustawień jakie ten układ będzie generował, będzie potrafił naśladować brzmienie innych wzmacniaczy audio innych firm,od lampowych do tranzystorów .

Na 90 procent ten wzmacniacz wykosi, mało powiedziane 90 procent branży firm które produkują wzmacniacze . Jak mi się uda to zorganizować jak myślę i znajomy wypożyczy mi pewne kolumny i źródło to firmy wystawiające sprzęt z górnej półki niech się lepiej nie pokazują , bo się tylko ośmiesza .

To będzie dla mnie czysta przyjemność . :) ;) :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nobel :) hahaha .

 

Po małej rozbudowie oprogramowania , będą opcje .:) :)

Tryb accu - p7100

tryb accu - p7300

tryb accu p470

Sterownik automatycznie skonfiguruje punkty pracy tak żeby zagrał tak samo albo lepiej jak powyższe pozycje.. Pilotem będzie można przerzucać poszczególne opcje .

Nie pisze o czymś co może mi się uda zrobić tylko o czymś co mam przetestowane i co wystarczy tylko wepchnąć do obudowy a obudowy leża na regale ..

 

Takie rozwiązanie godzi w ich interesy .Bo wiadomo nowe świeże modele muszą być co roku . Tak samo jak opinie recenzje i pochwały .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brzmi troszke jak Sci-Fi, jak sciaganie dzwonkow midi na nokie w dawnych czasach, ale kibicuje i mowie to szczerze bo to by byla naprawde rewolucja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jaka tak naprawdę będzie jakość dżwięku tego ustrojstwa. Bo jeśli przełączanie pomiędzy "wzmacniaczami" faktycznie będzie generowało dżwięk taki jak pojedyńcze klocki fabryczne Accu to będzie to realizacja genialna , niepowtarzalna i faktycznie zatopi wszystkie statki płynące po morzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zatopi ich i to mocno , bardzo długo rozgryzałem to zagadnie ale ogólnie jest to bardzo proste , tylko największym i to największym problemem był dojście do tego co jak wpływa na dźwięk i osłuchanie wpływu zmian Pomiary też dla sprawdzenia co to zmieniło . .

Sama teoria są bezużyteczna .

 

Działało to będzie tak ze sterownik będzie miał cztery zakresy i każdy zakres od 4 do 9 ostawień .

Wiadomo 3 przekaźniki to 9 kombinacji . ale akurat do zmiany charaktery-ski luster prądowych nie da się utworzyć tylu kombinacji, dałem tylko cztery przekaźniki i muszą załączane pojedynczo .

Wybierasz zakres i ustawienie i ok na pilocie , sterownik automatycznie wyłączy wzmacniacz dokona zmian i dokona ponownego rozruchu automatycznie ustawiając bias . Bias też będzie można regulować z pilota .

Razem ustawienia z zakresów się przemnażają .

Nawalenie większej ilości przekaźników jest raczej nie potrzebne .

 

Powiem wam tyle ze nawet dwa różne wzmacniacze operacyjne można tak zestroić ze będą grały identycznie w tym układzie .

.

Zrobię do tego opis jak to wszystko złożyć i na pewno niektórzy co poradzą będą mogli sobie złożyć samemu .Ale nie szybciej niż we wrześniu i sami się przekonają co to potrafi .

 

Analizowałem tez tego 7300 jedno co powiem to tylko się pośmiałem, dlaczego to nie będę opisywał .

Testowałem też accu e470 ws wzmak ze zmiennymi napięciówkami - X-3 i tylko mnie to przekonało ze ten wzmak będzie kosił te accu, równo jak leci , Przez to jestem taki zuchwały w tym co pisze :);) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zatopi ich i to mocno , bardzo długo rozgryzałem to zagadnie ale ogólnie jest to bardzo proste , tylko największym i to największym problemem był dojście do tego co jak wpływa na dźwięk i osłuchanie wpływu zmian Pomiary też dla sprawdzenia co to zmieniło . .

Sama teoria są bezużyteczna .

 

Działało to będzie tak ze sterownik będzie miał cztery zakresy i każdy zakres od 4 do 9 ostawień .

Wiadomo 3 przekaźniki to 9 kombinacji . ale akurat do zmiany charaktery-ski luster prądowych nie da się utworzyć tylu kombinacji, dałem tylko cztery przekaźniki i muszą załączane pojedynczo .

Wybierasz zakres i ustawienie i ok na pilocie , sterownik automatycznie wyłączy wzmacniacz dokona zmian i dokona ponownego rozruchu automatycznie ustawiając bias . Bias też będzie można regulować z pilota .

Razem ustawienia z zakresów się przemnażają .

Nawalenie większej ilości przekaźników jest raczej nie potrzebne .

 

Powiem wam tyle ze nawet dwa różne wzmacniacze operacyjne można tak zestroić ze będą grały identycznie w tym układzie .

.

Zrobię do tego opis jak to wszystko złożyć i na pewno niektórzy co poradzą będą mogli sobie złożyć samemu .Ale nie szybciej niż we wrześniu i sami się przekonają co to potrafi .

 

Analizowałem tez tego 7300 jedno co powiem to tylko się pośmiałem, dlaczego to nie będę opisywał .

Testowałem też accu e470 ws wzmak ze zmiennymi napięciówkami - X-3 i tylko mnie to przekonało ze ten wzmak będzie kosił te accu, równo jak leci , Przez to jestem taki zuchwały w tym co pisze :);) .

Póki co tylko gadanie (pisanie).

Nie żebym się czepiał, ale po takich tekstach nikt nie będzie Cię traktował poważnie i nawet gdyby to był najlepszy wzmacniacz na świecie, to nie sprzedaż więcej niż 5 sztuk.

Bez urazy.

 

Poszło z Commodore 64

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można go traktować poważnie, choćby po tym co wypisuje ludziom po pw czy telefonach na mój temat.

Najpierw wciska pcb które oczywiście są lepsze od poprzednich a później oskarża o handel - oczywiście gadałem że to ma być ostatni wzmak, po czym płodził "lepszy" od poprzedniego który do końca lepszym nie był, i tak w kółko przez byt na forach.

Ludzi ze składaniem czy naprawami wysyłał do mnie bo większej gotówki w tym nie czuł - ludzie mogą to potwierdzić że naprawy mieli po kosztach części.

Po za tym kto tu handel jawny wyczynia, ja co sprzedałem z różnych powodów dwa gotowce i okolce 5-6 poskładanych pcb ledwo pokrywając koszt części i pcb, czy ty licząc lekko w setkach?

I niby zarabiałem na nim, hehehe, raczej traciłem bo ludzie nie są głupi i wiedzą ile co kosztuje.

 

A swoją drogą cierpliwość mi się kończy co do obrabiania mi d.py. Masz coś do mnie to dawaj, masz telefon, ale widocznie na to jesteś za cienki.

Na "naszym audio" poobrażałeś już parę zasłużonych diy'owców bo forum zamknięte i poczułeś się swobodnie, ale moderzy na czas zareagowali.

A zaczęło się od diyaudio gdzie wypisywał że 450 to chłam i źle zaprojektowana, a kto to projektował? Więc można się wku...ć?

Tak że albo zmądrzejesz albo interes za dobrze o ile w ogóle się kulać nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adik82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie coraz to nowszych i nowszych lepszych konstrukcji traktuje to jako hobby i nikogo nie obraziłem chyba ze dystrybutora accu :) :) . Nikomu tez się nie wpieprzam do jego projektów które wystawia na forum i ich nie krytykuje itp . Obojętnie jakie są .

Zaprojektuj sobie cokolwiek obojętnie co to będzie i sobie to proklamuj obojętnie gdzie, kij mnie to obchodzi .

Ale przypuszczam w tym może problem i to duży, jazda na moich plecach i mojej wiedzy się skończyła . sorki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie Panowie, należy się Wam małe wyjaśnienie. Produkty Accu są przewartościowane. Oczywiście. są znakomicie wykonane, funkcjonalne i ładnie wyglądają. Nie mówię tu o wystroju zewnętrznym, bo to kwestia gustu. Są tam ciekawe rozwiązania jak np. Regulacja wzmocnienia bądź , jeśli kto woli tłumienia ;) Ale na tym koniec. Jest to firma w Polsce bardzo popularna z przyczyn historycznych. Gdzie indziej już nie aż tak bardzo. Są to porawnie wykonane urządzenia i na tym koniec.

 

Codo brzmienia. Brzmienie wzmacniacza można kształtować dowolnie w znacznie prostszy sposób Bez angażowania mikrokontrolerów i wyszukanych konfiguracji rodem z WO. Tak więc pisanie o konkurencji i strachu producentów przed konstrukcją z mikrokontrolerem pozwalającym na wybór brzmienia jest fikcją, ponieważ na rynku hi-endowym nie chodzi wcale o jakieś wyrafinowane rozwiązania techniczne. Wszystko opiera się na stworzeniu legendy, która klientowi ma stworzyć wrażenie, że taka innowacyjność technologiczna jest w ten sprzęt wpisana. I tyle. Więc jeśli ktoś nie dysponuje rozwiniętym zapleczem bajkopisarzy, czyli ludźmi zajmującymi się marketingiem i strategią kampanii reklamowej, nie stanowi dla tych firm żadnego zagrożenia. Bo nie w technologii pies pogrzebany;)

 

A że komuś się wydaje, że coś tam słyszy, to zupełnie inna historia i temat kompletnie nie dla tego działu. Bardziej dla psychologów i psychiatrów (bez złośliwości i sugerowania jakichś chorzeń psychicznych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie bum1234 opisał clue sprawy. Tylko najważniejsze w tym wszystkim, że działania PR generują bardzo duże budżety. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie wszystkim autorom klonów P7100 i wariacji na ich temat, zaprezentować je na wystawie AVS, w tych samych systemach i niech szerokie grono słuchaczy oceni który gra najlepiej. Dałoby to świetne podwaliny dla reszty składaczy którzy nie mogą wszystkich wersji posłuchać. wtedy wszelkie wątpliwości zostałyby rozwiane co jest lepsze a co gorsze. Myśle ze sami autorzy powinni się tego podjąć a sam bardzo bym poznał rzetelną opinię popartą odsłuchem.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" bum " masz rację .

 

Jest jeszcze więcej aspektów .

Zawsze mnie zadziwia jeszcze jedna rzecz której się nie da pokonać .

Jeżeli wzmacniacz tranzystorowy złoi skórę wzmacniaczowi lampowemu w pełnym zakresie , to właściciel lamp-owca nie chce tego słyszeć a po przespaniue 3-4 nocy i tak stwierdzi że jego lampiak to jest igła maszyna . Stwierdzam ze to jest nie uleczalne - całkowicie :) .

 

Mam takiego kolegi który prze ze mnie 5 razy modernizował swój wzmacniacz lampowy :) .

 

7300 rożni się od 7100 tym ze zrobili wzmacniacz instrumentalny na elementach dyskretnych, i ma większa wydajność prądową, i w odczuciu jest on szybszy i ma większa mikro-dynamikę ma lepszy DF . i zdublowali jeszcze układ kaskody

 

Wiem ze z tym sterownikiem jest to zagmatwane, ale obmyśliłem to żeby móc dopasować wzmacniacz do kolumn i odbiorcy i trafić się w gust, a wystarczy manipulacja kilkoma elementami . żeby uzyskać brzmienie typu 7300 albo brzmienie plumkacza . Manipulacja współczynnikiem tłumienia i innymi parametrami .

 

Na tym układzie każdy się przekona jaki kit wciskają ludziom producenci hi-endu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.