Skocz do zawartości
IGNORED

Accuklon P-7100


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szakal, masz ten wzmaciacz, mowisz ze zasz go dobrze. No nie powiesz ze ta sciezka jest nawet poprawna... Ja zrobilem sciezke nfb po swojemu. Wy mozecie olac sprawe jak Wam dobrze gra.

Ja nie robie rzeczy na pokaz. Tak na prawde to ten projekt trzebaby zrobic od zera zeby to mialo sens. Teraz nie da sie juz tego zrobicc wizualnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jamess8 - piszesz, że jest coś źle, twierdzisz, że to coś generuje opóźnienia czasowe, przesunięcia fazy itd + piszesz, że nie robisz rzeczy na pokaz

 

ja za cholerę nie wiem o co Ci chodzi a z tego co wiem to co napisałeś nie ma sensu

 

dlatego bardzo Cię proszę o zdjęcie modu i pokazanie przebiegów na oscyloskopie - może się czegoś nowego nauczę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak!? Jaskiniowiec ośmieszył wszystkich na AS?

 

Nie spotkałem go w żadnym z systemów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

czy tylko o to wam chodzi...

Nie występuję tu w roli obrońcy skazanego, za jakiego go uważacie,

facet dużo zrobił dobrego dla DIY,

a łapiecie go za słowa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to takie troche naiwne myslec ze mozna poprawic jedna z najlepszych fabryk w swiecie audio ktora nad swoim sukcesem pracuje od 45 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że Accu (nie wiem który model) był jedynym na AS, który potrafił grać rozdzielczo z dużą ilością góry jednocześnie nie sycząc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bo to takie troche naiwne myslec ze mozna poprawic jedna z najlepszych fabryk w swiecie audio ktora nad swoim sukcesem pracuje od 45 lat.
Można poprawić wszystko, a nawet trzeba to robić, bez żadnych kompleksów w stosunku do Japończyków, Niemców i innych nacji, więcej wiary we własne możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Accuphase jest w stanie poprawiac sam siebie to znaczy ze da sie.

Druga sprawa gdyby nie Jaskiniowiec to nie mielibysmy co poprawiac i na co narzekac :)

Doceniam jego wklad, moze nie calkiem bezinteresownie ale jednak wklad w rozwoj mojego sprzetu i wiedzy o wzmacniaczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Accuphase jest w stanie poprawiac sam siebie to znaczy ze da sie.

Druga sprawa gdyby nie Jaskiniowiec to nie mielibysmy co poprawiac i na co narzekac :)

Doceniam jego wklad, moze nie calkiem bezinteresownie ale jednak wklad w rozwoj mojego sprzetu i wiedzy o wzmacniaczach.

No ciezko zeby sami siebie nie mogli poprawic :) chociaz i to nie zawsze, bo DC900 / DP901 nie podniosl poprzeczki jaka ustanowil DC90 / DP91 :)

 

budowa wzmacniaczy to nie jest wiedza tajemna, wiele osob buduje, sporo z nich buduje je od podstaw.

Accuklony to dalej topologia accuphase, mozna to rozpatrywac jak kit-car w porownaniu do seryjnego samochodu. kit-car tez bazuje na gotowych rozwiazaniach

 

Jak juz kiedys pisalem, mialem koncowke na bazie e-450 i p-4100, teraz mam fabryczna integre e-305 i tych klonow nie mozna nawet porownac do fabrycznej integry sprzed 30 lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gołe" tzw klony tez maja sie nijak do tych z poprawkami. Tez dlatego, ze te pseudo klony maja duzo baboli.

Te klony w golej postaci poprostu srednio graja. Tu licza sie szczegoly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się bardzo jarałem klonami, bo miałem rozregulowaną oryginalną P500 - był zbyt mały prąd spoczynkowy, a i wtedy P500 wygrywał , choć o włos, ale teraz po wyregulowaniu P500 klon P7100 już nie ma szans , ale przyznaję , że mój klon nie jest dopieszczony na maxa

 

bez wysiłku udaje się klonem pobić wzmacniacze nawet niezłej klasy - np. Rotel RB990BX , ale oryginalna np. P500 daje ten włos więcej, powietrze, swobodę, smaczki , a jak się raz to usłyszy, to trudno z tego rezygnować - mi tak podpasowało firmowe brzmienie Accuphase, że nie wiem , czy chce szukać dalej.... dynamika , przestrzeń i subtelność w jednym ..... jak ogień i woda w jednym , no i ta jakość wykonania..... bajka - ponadczasowy sprzęt , mój ma z 25 lat , ale styki przemyłem spirytem i doregulowałem bias i gra jak marzenie :-)

 

mój oryginał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie AS .

Osoba z która chciałem się zorganizować wcale się nie wystawiła .

Samemu mi się nie chciało w to bawić .

 

Zachwyty oryginałami nie blakną :) :) .

 

Tak sek tkwi w dużej liczbie szczegółów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba uczciwie powiedzieć , że klony robimy przede wszystkim dlatego, że oryginały są bardzo drogie, gdyby nas było stać , to byśmy sobie gitary podróbkami nie zawracali - no cóż takie są brutalne realia - oczywiście jest też satysfakcja , że się coś takiego poskłada,

a że gra to naprawdę tylko trochę gorzej od oryginału , to jest i sens i frajda

 

jednak oryginał jest "perfekcyjny" i choć mój jest dość stary i niektórzy kręcą nosem , że tylko P500 , to ja jestem bardzo zadowolony ,

że go upolowałem i choć przed wyregulowaniem biasu czułem , że można lepiej , to teraz naprawdę straciłem motywację do dalszych

klonowań czy poszukiwań

 

nadal mam komplet płytek Tomka do P7100 i może jeszcze go poskładam w wersji bezkompromisowej .... kto wie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal mam komplet płytek Tomka do P7100 i może jeszcze go poskładam w wersji bezkompromisowej .... kto wie...

 

A może aby wyjaśnić wiele spraw związanych z budową 7100 w tym wątku może podeślę swojego 7100 na pcb pratogarasa ,poskładany bezkompromisowo w całości na orginalnych traznystorach z Kashinoki , kondach Mundorfa do konfrontacji z Bogdana P500

 

Naprawdę ciężko coś dobrego osiągnąć na pcb Jaskiniowca i to trzeba sobie wkońcu jasno powiedzieć ,za dużo tam problemów i poprawek i następnych poprawek ... nie sądzicie ? , to pcb dla ludzi z duża dawką spokoju i samoopanowania :)

Co Ty na to Bogdan - jak coś to zadziałam w tym temacie ? - jakieś pudło się znajdzie do wysyłki

To też da Tobie odpowiedz czy warto składać bezkompromisowo 7100 na pcb Tomka- które są zresztą bardzooo dobre , czy zapomnieć o temacie , to by wiele praktycznie /odsłuchowo też wyjaśniło wkońcu w tym temacie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem chinskie pcb p-7100 nie jest zgodne z oryginalem?

Jaskiniowec swiadomie tworzyl swoje warjacje pcb. One maja wiele wad.

Widze to w p-5000, ale nie bede na sile przeciez nikomu wmawial, co zrobic zeby lepiej gralo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dakar

(Konto usunięte)

trzeba uczciwie powiedzieć , że klony robimy przede wszystkim dlatego, że oryginały są bardzo drogie, gdyby nas było stać , to byśmy sobie gitary podróbkami nie zawracali - no cóż takie są brutalne realia - oczywiście jest też satysfakcja , że się coś takiego poskłada,

a że gra to naprawdę tylko trochę gorzej od oryginału , to jest i sens i frajda

 

jednak oryginał jest "perfekcyjny" i choć mój jest dość stary i niektórzy kręcą nosem , że tylko P500 , to ja jestem bardzo zadowolony ,

że go upolowałem i choć przed wyregulowaniem biasu czułem , że można lepiej , to teraz naprawdę straciłem motywację do dalszych

klonowań czy poszukiwań

 

nadal mam komplet płytek Tomka do P7100 i może jeszcze go poskładam w wersji bezkompromisowej .... kto wie...

 

Jeżeli to wiesz, to powiedz mi jak miałeś ten bias rozjechany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chińskie ,protagoras-a ,Tomka są zgodne w 100 % z orginałem

Tomka wymagają kilku drobnych korekt ,zaznacza, drobnych , protagorasa już nie ,tak wszystko jest zapięte na ostatni guzik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku bede odpalal na chinskich pcb. Na pewno bede robil rozne proby. Tak jak robilem z P-5000 i E-450

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 25 mA na parę, a powinno być 35 mA i robi to dużą różnicę - pojawia się głębia , mikroszczegóły i lepsza kontrola basu, ale na 50 mA jest najlepiej , tylko robi się ciepło

 

jaki błędy są na płytkach P7100 Tomka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy zostały opisane w tym wątku ,trzeba by prześledzić całość -z tego co pamiętam to brak przelotki , brak ścieżki do pada ,reszta jest git .

Ciekawe ile jest wogóle grających 7100 na pcb Tomka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem chinskie pcb p-7100 nie jest zgodne z oryginalem?

Jaskiniowec swiadomie tworzyl swoje warjacje pcb. One maja wiele wad.

Widze to w p-5000, ale nie bede na sile przeciez nikomu wmawial, co zrobic zeby lepiej gralo:)

 

Wklej w końcu modyfikacje swojej końcówek, zwłaszcza P5000, a nie bij tu piany. Piszesz o kimś że wadliwie projektował że lipa gra, mnie się wydaje że warto oddać jaskiniowcowi że ma wiedzę zaparcie i odwagę.

Teraz każdy pisze że mu nie gra a ze 2 lata temu każdy się podniecał jaki to wzmak super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodam jeszcze moje spostrzeżenia. Miałem symasym-a grał naprawdę super, w porównaniu ze wzmakami komercyjnymi, amplitunerami do 2 tys. grał zauważalnie lepiej, stereofonia barwa, słychać było różnicę na plus.

dorobiłem do niego pre lampowe i był odjazd, bardzo mi się podobał.

Po złożeniu P5000- to inna liga wzmaka, to była taka różnica na + Accuclona że postanowiłem nie zmieniać już wzmaka. Korci mnie żeby podkręcić mu prąd spoczynkowy będę miał trochę wolnego- przed świętami się pobawię.

Gram w 22m2 z kolumnami hurricane i strumieniowcem NA7004. Pre lampowego już nie podłączam, rozjeżdża mi się nienaturalnie scena na boki a bas robi się ospały, stereofonia przy tym siada.

Przewinęło się trochę sprzętu bo miałem parę modyfikowanych CD-ków i kolumn (wzmak dobrze napędzał cięższe membrany scan speaków (26W/8861T00))

Chcę dodać jeszcze jedno, mój wzmak kosztował 1/10 ceny oryginału, nawet jak gra w połowie tak dobrze jak oryginał to i tak będę mega happy. I jestem wdzięczny że ludzie poświęcają czas żeby zaprojektować płytki, zlecić ich wykonanie, zorganizować zamówienia, sprowadzać części z drugiego końca globu, czasem nawet polutować i mają jeszcze siły żeby nie popadać w przygnębienie jak ktoś pisze h...jnia do dupy, spie.....dolone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie uważam żeby klony były sp....ne - to oryginał jest doskonały

zgadzam się , że nawet jeśli klon gra trochę gorzej, to kosztuje

przecież ułamek kwoty

 

a jaskiniowiec wykonał chyba największą robotę w tym temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan niestety oryginały są takie sobie . Dużo klonów wypada gorzej bo ludzie robią jak chcą - ich sprawa .

Są wzmacniacze klony z które graja lepiej od oryginałów

 

Właśnie ten człowiek posiada takie - do którego chciałem cie zaprosić z twoim p-500 .

Zobaczyłbyś jaka jest przepaść .

 

Jednak to wymaga wkładu i pracy a nie zrobienia prowizorki po taniości .

To nie jest wina pcb .

Niektórzy lubią się bawić siedzieć , przelutowywać elementy . Są takie egzemplarze że nie zostawiają na innych wzmacniacza jeszcze droższych od accu suchej nitki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka wzmacniaczy komercyjnych do ktorych porownuje moje "klony" accuphase. Gole klony lub zlozone z czesci ze zbiorowego zamowienia jak p-5000, zagraly gorzej od komercyjnych. Po kilku miesiacach prob, bez zmiany 100% zgodnosci ze schematem lub ew.testowaniu rozwiazan z drozszych modeli poznalem slabe punkty danego klona i co ma wplyw na poprawe jakosci dzwieku. Teraz komercyjne wzmacniacze odstaja jakoscia dzwieku i nie jest to tylko moja opinia. " klon" P-5000 ma zupelnie inne "waskie gardla" niz e-450.

Jaskiniowiec wie co mowi, ze licza sie szczegoly. On tez kiedys zaczynal i ciagle sie uczy. Teraz by zupelnie inaczej zrobil dany wzmacniacz, nawet nie zmieniajac schematu. Nie krytykuje Jaskiniowca, wrecz przeciwnie, bo dzieki niemu mamy na czym sie uczyc i ew. doskonalic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.