Skocz do zawartości
IGNORED

Accuklon P-7100


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W klonie mam obecnie musesa 02. na 4580 było najgorzej z górą , ale dobrym basem

 

U mnie na razie tylko opa627 sie sprawdzil, choc wierze ze moga byc lepsze opampy w tych aplikacjach.

Musesa milem, dla mnie akurat w tych aplikacjach srednio kiepsko, 4580 to juz w ogole tragedia. 5532 o niebo lepszy od 4580, ale to tez nie to...

Ale kazdy ma inny system i tez efekt uzyskuje inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem co o tym sądzić, ale uszy nie kłamią, a wzmacniacze podłaczone są równolegle , a kolumny przełączam natychmiast przekaźnikiem, więc nie ma mowy o autosugestii czy innych urojeniach, co więcej , klon ma fory bo Lm gra na kiepskich kablach sygnalowych i glosnikowych, a klon na przyzwoitych

to jest ten poziom , źe róźnice między najlepszymi są nieduźe, ale słychać je wyraźnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginal Accu P-500L z przedwzmacniaczem C-280 sobie spraw i zapomniesz o amplifikacji do konca życia :p d

 

Chociaz, nawet do zwyklej P-500 podlacz premap, zwykly C-280, C-280L lub C-280V dopiero zobaczysz co ta potrafi

 

Chociaz, nawet do zwyklej P-500 podlacz premap, zwykly C-280, C-280L lub C-280V dopiero zobaczysz co ta potrafi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Obecnie w domu mam oryginała Accu P500 , Primare SPA20 , Harmana PA2400, Rotela RB970, Sanyo P55,Ouada 303 i parę innych, a miałem niedawno Rotela RB990, 980, Electrocompanieta AW250, Acurusa 150, Nakamichi PA5 i naprawd wiele , wiele

Chciałbym zapytać jak zachowują się konstrukcje Rotela na tle innych wynalazków, czy warto bawić się w klonowanie? Słyszałem pochlebne opinie na ich temat i dokumentacja też jest ogólnie dostępna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam mocno zmodyfikowanego Primare SPA20 jako preampa , albo potka niebieskiego Alpsa,

 

Rotela nie warto klonować - RB970BX można kupić za niecały 1000 zł, a RB990BX gra podobnie , tylko w większym rozmachem.

Zaraz posypią się na mnie gromy, ale zanim wydacie kasę na drogie i skomplikowane wzmacniacze, to musicie wypróbować LM4702 !!!! ja nie żartuję - to jest obowiązek :-)

ale nie śmiećmy już więcej w tym wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No zobacz u mnie odwrotnie, nic klona E-550 którego pieściłem 3 lata nie jest wstanie pobić, a to tylko 30W mocy przy 8R, ciągle testuje coś innego, buduję nowego i nic..... jak był ten klocek u mnie tak jest, teraz NHB-108 na tapecie w bezkompromisowym wykonaniu będzie

 

 

Mógłbyś podzielić się wiedzą i doświadczeniem z E-550 co dokładnie zmieniłeś i poprawiłeś? Też takowy ppsiadam i chętnie bym coś poprawil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojtas81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podzielić się wiedzą i doświadczeniem z E-550 co dokładnie zmieniłeś i poprawiłeś? Też takowy ppsiadam i chętnie bym coś poprawil.

 

Zwykłe mostki wymienił mi Grzesiek na listwę z szybkie mostki na diodach podwójne, no i to dało ogrom zmian w dużej mierze. Płytki lepsze Grześka aniżeli stare Tomka - to też była spora zmiana, no i dobór elementów ( kondensatory) na wejściu rezystor także ma kapitalny wpływ na brzmienie ( węglowy vs metalizowany - wg uznania) ja po przesiadce z węgla na metalizowany odczułem dużą różnicę i wydawało mi się na początku, że gra bardzo ostro ale po ok 200h się uspokoiło dając dużo więcej szczegółów plus znakomity "oddech" w stosunku do węgla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Jeszcze pytanie odnośnie pojemności kondrnsatorow w zasilaczu. W schemacie 40000 na kanal. Ja mam u siebie 67000 czy to nie jest zbyt dużo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie takie i w takiej ilości jak w oryginale czyli 4 x 10000uf na kanał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki problem natury konstrukcyjnej: mamy zasilanie symetryczne, tylko nie w pelni bo miedzy + i - jest roznica np. 3V. Jak taki stan wplynie na dzwiek? Spotkal sie ktos z takim przypadkiem? Jezeli roznica 3V wplynie bardzo negatywnie na dzwiek, to z w skali mikro symetria tez ma duze znaczenie...? Nie chodzi mi o znalezienie przyczyny braku symetrii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy można pominąć stopień wejściowy?W P-4100 stopień ten robi również za desymetryzację. Wstawiłem w tym miejscu trafa LL1517,gra wspaniale,poprawnie całe pasmo ale po paru minutach wzmacniacz milknie i to chyba nie przez układ zabezpieczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jaskinia vs MyFriend

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można pominąć stopień wejściowy?W P-4100 stopień ten robi również za desymetryzację. Wstawiłem w tym miejscu trafa LL1517,gra wspaniale,poprawnie całe pasmo ale po paru minutach wzmacniacz milknie i to chyba nie przez układ zabezpieczenia.

 

Wszystko można , kwestia chęci i widzi-misie .

Jak tobie tak pasuje , dlaczego by nie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na transformatorach od kilku dni. Dźwięk jest znacznie lepszy( więcej wybrzmień,bardziej gładki) niż ze stopnia z opampami. Problem był w separacji masy. Podłączyłem mesę z przed transformatora do wspólnego punktu masy w końcówce i po problemie.

Jedyne co mnie ciekawi to nasycenie rdzenia transformatora LL1517. Jakie można podać max napięcie?

 

Z noty katalogowej wyczytałem:

Maximum output level before saturation (sec. in series, load 600 om) + 24 dBU @ 30 Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników.

Czytając ten wątek wpadł mi do głowy szalony pomysł, a może to chęć przypomnienia sobie młodszych lat, gdzie aby pograć na imprezie trzeba było samemu zbudować wzmacniacz i kolumny, bo nic nie było w sklepach.

Wracając jednak do tematu, pomysł jest taki żeby zbudować P7100. Schemat już zaciągnąłem z netu, informacji trochę przeczytałem w wątku i natknąłem się również na info, że ktoś już opracował płytki do tego wzmacniacza. Czy moglibyście mi podesłać jakiś kontakt do osoby od której można by te płytki podkupić, lub podkupić projekt tych płytek aby przekazać je do wykonania.

 

Jeśli będzie to nie możliwe to odsiedzę trochę i pewnie je odtworzę z serwisówki, ale jak by się dało uprości i przyspieszyć sprawę będę wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślijcie na PW info jakie koszty i dostawa ewentualnie.

Czy do płytek są schematy jeśli różnią się w jakimś stopniu od oryginałów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsylajcie na pw info jak coś macie do tego na sprzedaż rozważę każdą propozycję nawet uruchomione , czy części. Oczywiście wolałbym to sam pospawać bo frajda inna ale wszystko zależy od propozycji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trafo 800w :-)

 

Skoro proponujesz trafo 800W do 7100 to może lepiej nie proponuj nic.

Podsylajcie na pw

 

W kostkach masz złożonego 7100 w bardzo dobrej cenie (wręcz niewiarygodnie dobrej) od kolegi nerwowego.

Jeśli chciałbyś poskładać go sam bez obudowy , to śmiało możesz pomnożyć tą cenę x3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro proponujesz trafo 800W do 7100 to może lepiej nie proponuj nic.

 

 

W kostkach masz złożonego 7100 w bardzo dobrej cenie (wręcz niewiarygodnie dobrej) od kolegi nerwowego.

Jeśli chciałbyś poskładać go sam bez obudowy , to śmiało możesz pomnożyć tą cenę x3

 

OK. Mogę to rozważyć ale muszę najpierw dostać ofertę. Jeśli to faktycznie 3x różnica to mogę ograniczyć się do wsadzenia tego w obudowę i dopieszczenia. Najwyżej dla dobrego samopoczucia poskładam mniejszą konstrukcję.

Trafo 800W to chyba nie do tego wzmacniacza . Z tego co patrzyłem powinno być 1,5 KW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę to rozważyć ale muszę najpierw dostać ofertę.

 

Nie bardzo rozumiem Twojego podejścia.

Jest na forum dział z kostkami, tam są ogłoszenia ludzi którzy sprzedają coś..

Oni zazwyczaj nie wysyłają ofert, to kupujący musi przejawić chęć zakupu danej rzeczy!

Po drugie, skoro pofatygowałeś się i sprawdziłeś jakie powinno być trafo, to powinieneś też sprawdzić dostępność np tranów.

Żeby mieć pewność że kupujesz oryginały proponuję zamówić z Japonii, tak jak to robiliśmy my. Trzeba zamówić sporo więcej żeby można je sparować.

Po trzecie, ja za swojego pierwszego klona zapłaciłem 8k zł ponad 2 lata temu i na dzień dzisiejszy wcale nie uważam, że przepłaciłem.

 

Jeśli jednak zdecydujesz się samodzielnie zbudować 7100 zacznij od zakupu PCB, powinieneś je zdbyć u kolegi protagoras'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Już rozumiem.

Sorry. Ja jestem tu nowy. Jeszcze nie znam tego forum. Właściwie ten post to jedyne miejsce jakie odwiedziłem poza swoim profilem :-).

 

Ogłoszenie znalazłem. Dzięki za podpowiedź. Cena faktycznie bardziej niż ok.

 

Ostatnie moje DIY mają z 15 lat. Ostatni to kopie proaców na Scanspeakach. I kilka mniejszych wzmacniaczy. Co do tranzytorów to miałem odwiedzić w wekend wolumen i zobaczyć co tam jeszcze jest u starych sprzedawców , jeśli tak ktoś jeszcze został :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez COD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zestaw zawiera dwie PCB mocy (pozłacane, gruby laminat 2mm, podwójna miedź), pcb wejść (uproszczona by w torze nie dawać niepotrzebnych elementów degradujących dźwięk) oraz 4 miedziane szyny.

 

580ab037640fb77c2332b1af348bcd0b.jpg

 

Dodatkowo mam też zabezpieczenia z przekaźnikami na mosfetach, działają o niebo lepiej od klasycznych :).

dbeaeaef43cc937bd10de4e71c1443b2.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.