Skocz do zawartości
IGNORED

Accuklon P-7100


Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Chętni na P-7100:

1. Bogdan - 1 komplet

2. Wieslawa - 1 komplet

3. Jaskiniowiec - 1 komplet Ale wersja pozłacana w całości .

4. mate_ous - 1 komplet (o ile płytki nie będą kosztować 2000zł, jak to szacuje Kolega Jaskiniowiec

5. Yasioo - 1 komplet

6. Piotr_1 - 2 komplety

7. jazzby - 1 komplet

8. omirp - 1 komplet

9. Rick - 1 komplet

10. Robertus - 1 komplet

11. BlackKnight - 1 komplet

12. Amnes - 1 komplet

13. minek6 - 1 komplet

14.slawek.xm - 1 komplet

15. rafals - 1 komplet

16. nowy18 - 1 komplet

17. mirfak - 1 komplet

18. Dzikoosek - 1 komplet

19. kogutaudio - 1 komplet

20. Waldi_06 - 1 komplet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyną udaru prądowego w transformatorze toroidalnnym jest efekt remanecncji - transformator pozostaje namagnesowany po wyłączaniu jeśli teraz napięcie po ponownym włączeniu jeszcze bardziej go namagnesuje to rdzeń się nasyci i przez chwilę do gniazdka będzie włączony tylko kawałek drutu.

 

 

 

Bardzo wysokie DF - a do tego trzeba prądu i sztywnego zasilania .

DF to tylko stosunek impedancji wyjściowej wzmacniacza podany dla jakieś częstotliwości do stałej liczby. Nie ma nic wspólnego z zasilaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DF ma tutaj wpływ duża ilość równolegle połączonych tranzystorów wyjściowych i rozwiązania sprzężenia zwrotnego.

Zastanawiam się jakie zmiany wprowadzili np. w A-46 (DF:500) względem A-45 (DF:200), układ praktycznie taki sam, taka sama ilość par wyjściowych a zmiany są wg Accu tylko układzie NF. Tak samo dobrze pod tym względem wypadają M-6000 i P-6100 (ta druga końcówka to jest to samo co pierwsza, tylko że wersja stereo. M-6000 ma podwójny ukłąd wzmacniacza instrumentacyjnego na wejściu i zrównoleglony stopień wyjściowy - tak, że od początku do końca pracuje jako zbalansowana w trybie monofonicznym)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś użyć do soft startu termistora służącego do ograniczania prądu rozruchu ?

Układ soft startu szalenie się wtedy upraszcza, brak elementów elektromechanicznych, brak iskrzenia, łuku itp.

Oczywiście o negatywnej charakterystyce termicznej (NTC)i dużym prądzie.

Pewną wadą jest to, że po wyłączeniu potrzebny jest pewien czas, by ostygł - trzeba było by sprawdzić, jak długi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertus chodziło mi o coś takiego ;

Robiłem kiedyś podobny układ z jednym przekaźnikiem, sprawował się dobrze, ale to sztuka dla stuki, strasznie pokomplikowane.

 

Wszelkie inne układy sterowania sensorami, to jak ktoś chce to może wpakować co sobie tylko dusza życzy.

 

W P7100 nic takiego nie wystepuje, mało tego nie ma nawet potka do głośności (sama końcówka). Ale nad tym oczywiście myślałem - to minimum.

 

To ma naprawdę grać i być niezawodne, a nie pełne bajerów.

To już kwestia budującego. :-)

 

 

sh

Jakiego łuku czy iskrzenia, nie popadajmy w paranoje ?

Przekaźnik przełączając się nie robi tego właśnie na maksymalnym udarze pradu, a poaz tym on cały czas trzyma, a nie przełącza prądy jak to ma miejsce np. w urządzeniach automatyki.

Termistor ma ogromną wadę, zwłaszcza w takim układzie. Rezystancja jego nie jest wcale bardzo mała, zwłaszcza w tym tym urządzeniu, gdzie musi być zapewnione "sztywne" zasilanie. Polecam się pobawić na większym toroidzie i wysnuć wnioski.

Również ze wzrostem prądu rośnie jego temperatura i tym samym negatywne skutki jego pracy.

W innych układach to się sprawdzi. Tu jest to rozwiązanie zupełnie nie na miejscu.

 

 

Może w takim razie macie racje, zostawie wam wersje bez softstartu.

Jak ktoś się poświęca robiąc coś dodatkowego, albo przychodzi tu coś tak lekko, to nie będzie pasować.

Analizuje i analizuje, mniejsze z tym. Może zapytajcie się Tomka ile to on nocy zarywa, nie wspominając o dniach.

 

Macie pełno pomysłów, to poradzicie sobie wszyscy problemem podczas załączania wzmacniacza i nie tylko tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robertus

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłbym za wersją bez softstartu, ew. każdy może sobie zrobić taki softstart jak w oryginalne lub go nieco zmodyfikować. Z drugiej strony jak już pisałem mam trafo 750VA, 80tys uF i nie ma czegoś takiego jak przygasanie (ale instalacja nowa

Zresztą ja i tak 7100 pewnie nie będę budować tylko P-4100 albo P-6100 na podstawie M-6000 (połowe mosfetów już mam o ile odpuszczę Accu A-45). Chciałbym teraz A-46 (strasznie ciekawi mnie ta zmiana w feebacku, tylko rezy czy co? A może inny Zobel?) ale do niego nie ma serwisówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki dziś skończę główna płytkę do p-7100 i będę robił i układ wejściowy i protektor zdecydujcie co z soft startem .ja proponuje go na osobnej pcb protektora .Protektor będzie od e-550 + soft start .Druga spraw proszę o dokonywanie wpłat ,na razie po 600zł bo to cena za 2 x pcb 7100 + układ wejściowy bal/unbalans .Protektor będzie na jednostronnej pcb bo będzie tani .Musze zbierać kasę zanim zamówię pcb ,a za ok 4 dni chce złożyć zamówienie.miedzy czasie powinienem wszystko skończyć A było już tak że kto zamawiał później przyszło do płacenia to rezygnował a ja zostaje z pcb.Pcb jeszcze wyśle do sprawdzenia robertusowi żeby nie było jakiś bubli jak ostatnio.Jak się uda pcb będą podobne kolorem do oryginału (Zółte) niby złote.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyną udaru prądowego w transformatorze toroidalnnym jest efekt remanecncji - transformator pozostaje namagnesowany po wyłączaniu jeśli teraz napięcie po ponownym włączeniu jeszcze bardziej go namagnesuje to rdzeń się nasyci i przez chwilę do gniazdka będzie włączony tylko kawałek drutu.

To co, to już rdzenie produkowane są ze stali magnetycznie miekkej, o dużej histerezie magnetycznej? Ja się z tym jeszcze nie spotkałem. Pozostałość magnetyczna w rdzeniu jest tak minimalna, że właściwie przy ponownym starcie nieistotna. Natomiast przyczyną dużego udaru prądowego sa głównie elektrolity. Jak ktoś nie wierzy, to niech włączy transformator bez obciążenia tzn. na biegu jałowym. Inną kwestą jak duży jest ten udar. I to zależy od wykonawstwa transformatora, czyli na jaki strumień magnetyczny obliczano rdzeń. I o tym też się można przekonać włączając różne wykonania transformatorów o tym samym watażu, mierząc ich prąd biegu jałowego. Po prostu transformatory o obciążeniu stałym zazwyczaj mają podwyższony strumień, gdyż nie muszą dostarczać więcej energii w impulsie. Takie transformatory dają miejszy udar ale nie są zalecane do audio, bo niejako "obcinają" energię przy dużych impulsach (przy tym samym watażu). Do audio zalecane są transformatory z mniejszym nasyceniem magnetycznym, by nie ograniczały energii właśnie w impulsach, a to niestety przekłada się na dużo większy udar. Stąd wzmacniacze wysokiej klasy, dostarczające dużej mocy w impulsie posiadają układ soft startu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz niestety racji . Bez kondensatorów udar też wystąpi. Ale nie zawsze. Zależy od tego co zostało w rdzeniu i jakie będzie akurat napięcie (kierunek, wartość) w chwil włączenia.

Możesz sobie wyobrazić że rdzeń zapamiętuje jaka była indukcja w rdzeniu w chwili wyłączenia jeśli po ponownym włączaniu napięcie jeszcze ją zwiększy to rdzeń może się nasyć.

Rdzenie toroidów nie mają żądnej szczeliny i przez to mają wąską pętle histerezy stąd te właściwości.

 

Jakiego łuku czy iskrzenia, nie popadajmy w paranoje ?

To częsty problem w układach soft startu. Przecież transformator to cewka. Przekaźniki to elementy mechaniczne i mogą zawieść. Styki mogą się skleić ale to nie problem bo co najwyżej spali się bezpiecznik. Gorzej jak się wypalą wtedy rezystory ogranicznika staną w ogniu !

Lepiej użyć triaka.

Problem nie dotyczy tylko soft startu ale zabezpieczań przed DC zdarzało mi się już, że przekaźnik się skleił i zab. nie zadziałało. a wtedy przeważnie jest po kolumnach. (głośnik to też indukcyjność przecież, zdejmijcie sobie osłonę z przekaźnika i poobserwujcie styki przy wyłączaniu) Powinno się stosować układy zabezpieczające styki ale nie wiedziałem jeszcze tego w żadnym fabrycznym wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiak dobrym pomysłem, aczkolwiek jego rezystania wewnetrzna wzrasta przy poborze prądu impulsowym, polecam to zaobserwować jak zmiany dynamiczne (nie stałe obciążenie) wpływają na tą zmiane oporu i tym samym strasznie chrzanią zasilanie gdzie jest duży pobór.

Przerabiałem to przy urządzenaich automatyki. Chociaż jest wyjątek można zastosować triak snubber faktycznie przeznaczony do takich obciązeń.

Przekazniki są zawodne, ale jeśli pracują na dużych prądach, tu najgorszy jest tylko proces przełączania.

W tym układzie sam proces załącznia jest już fazie, gdzie maksymalny pobór prądu jest ograniczony.

Choć zakładam, że mamy do czynienia z przekaźnikiem dobrej klasy, bez utlenionych styków, bo wtedy sprawa lawinowo się komplikuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak o wysokim DF po prostu lepiej kontroluje prace głośnika a wzmak o niskim DF będzie napędzał głośnik ale membrana " będzie latała jak prosiak w worku " .

Głównie bas przy większych mocach będzie lepiej kontrolowany i bardziej dynamiczny - a żeby tak było niestety musi pociągnąć z zasilacza troszkę tego I .

Wiadomo od rezystancji całego ustrojstwa na wyjściu .

 

Raven żeby stwierdzić co napisałem wystarczy voltomierz i amperomierz w zasilaniu , i przeprowadzić testy na dwóch końcówkach mocy o przeciwstawnych parametrach na obciążeniu o tej samej wartości i porównać, wzmak o wyższym Df będzie pobierał więcej prądu przy robieniu bum bum bach bach .

 

Asertywny opisał to lepiej w teori .

A praktycznie jest to prostsze . Po prostu na uzwojeniu pierwotnym nawija się mniejszą ilość zwojów , tym samym jest mniejsza rezystancja uzwojenia , tym samym może popłynąć większy prąd , z kolei przekłada się to że mając mniejszą ilość zwojów uzyskuje się więcej miejsca na rdzeniu na którym nawijamy , tym samym można zastosować jeszcze grubszy przekrój drutu , zmniejszając tym samym rezystancję itp . Tak samo na wtórnym . Taki transformator będzie się bardziej nagrzewał ale będziemy mieli większego " Powera " . Jeżeli transformator będzie nawijała osoba myśląca w ten sposób , to potem jest większy udar prądowy po załączeniu . Głownie producentom chodzi o to żeby z małego rdzenia wycisnąć jak najwięcej watów , oszczędzając na materiale . Bo przecież można zastosować większy rdzeń na którym zmieści się większa ilość drutu , grubszy przekrój przewodu, zwiększyć ilość zwojów - uzyskując tę samą moc . Zastosowanie i aspekt ekonomiczny odgrywa tutaj dużą role .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styki mogą się skleić ale to nie problem bo co najwyżej spali się bezpiecznik. Gorzej jak się wypalą wtedy rezystory ogranicznika staną w ogniu !

Też miałem przypadek, że wytopiło styki przekaźnika, że nie mógł się zewrzeć. Prawdopodobnie rozłączenie nastąpiło przy zbyt dużym prądzie i opaliło końcówki styków. Ot taka hipoteza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu, poczekam na coś mniejszego:

 

Chętni na P-7100:

1. Bogdan - 1 komplet

2. Wieslawa - 1 komplet

3. Jaskiniowiec - 1 komplet Ale wersja pozłacana w całości .

4. mate_ous - 1 komplet (o ile płytki nie będą kosztować 2000zł, jak to szacuje Kolega Jaskiniowiec

5. Yasioo - 1 komplet

6. Piotr_1 - 2 komplety

7. jazzby - 1 komplet

8. omirp - 1 komplet

9. Rick - 1 komplet

10. Robertus - 1 komplet

11. BlackKnight - 1 komplet

12. Amnes - 1 komplet

13. minek6 - 1 komplet

14.slawek.xm - 1 komplet

15. rafals - 1 komplet

16. nowy18 - 1 komplet

17.

18. Dzikoosek - 1 komplet

19. kogutaudio - 1 komplet

20. Waldi_06 - 1 komplet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Dzieje sie taka sytuacja jakiej się spodziewałem ,na kasę mogę poczekać .nie musicie panikować pcb będziemy zamawiać ok Srody 7 grudnia

Chętni na P-7100:

1. Bogdan - 1 komplet

2. Wieslawa - 1 komplet

3. Jaskiniowiec - 1 komplet Ale wersja pozłacana w całości .

4. mate_ous - 1 komplet

5. Yasioo - 1 komplet

6. Piotr_1 - 2 komplety

7. jazzby - 1 komplet

8. omirp - 1 komplet

9. Rick - 1 komplet ZREZYGNOWAŁ

10. Robertus - 1 komplet

11. BlackKnight - 1 komplet

12. Amnes - 1 komplet

13. minek6 - 1 komplet

14.slawek.xm - 1 komplet

15. rafals - 1 komplet

16. nowy18 - 1 komplet

17. miflak ZREZYGNOWAŁ

18. Dzikoosek - 1 komplet

19. kogutaudio - 1 komplet

20. Waldi_06 - 1 komplet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 17:57

Tiak dobrym pomysłem, aczkolwiek jego rezystania wewnetrzna wzrasta przy poborze prądu impulsowym, polecam to zaobserwować jak zmiany dynamiczne (nie stałe obciążenie) wpływają na tą zmiane oporu i tym samym strasznie chrzanią zasilanie gdzie jest duży pobór

Bez przesady stosuje to rozwiązanie w prototypie 1.5KW przetworki do audio i nie zauważyłem takich zjawisk.

 

Też miałem przypadek, że wytopiło styki przekaźnika, że nie mógł się zewrzeć. Prawdopodobnie rozłączenie nastąpiło przy zbyt dużym prądzie i opaliło końcówki styków. Ot taka hipoteza...

Głośnik jak każda cewka "nie lubi" jak jej się wyłącza prąd i w chwili wyłączenia na stykach pojawia się przepięcie.

Wzmak o wysokim DF po prostu lepiej kontroluje prace głośnika a wzmak o niskim DF będzie napędzał głośnik ale membrana " będzie latała jak prosiak w worku " .

Choć by wzmacniacz miał nieskończony DF to i tak ostatecznie nie uda Ci się uzyskać większego niż kilkadziesiąt. Dolicz rezystancję styków kabli. No i zwrotkę w kolumnie. Impedancja wy. normalnego wzmacniacza jest rzędu pojedynczych mili omów . Więc co za różnica czy będzie to 5 czy 1 mom.

Głównie bas przy większych mocach będzie lepiej kontrolowany i bardziej dynamiczny - a żeby tak było niestety musi pociągnąć z zasilacza troszkę tego I .

Ale to nie mam nic wspólnego z DF. Jedyne co się może stać jak wzmacniacz będzie miał rzeczywiście niskie jednocyfrowe DF to modyfikacja charki kolumny (wynikająca z prawa Ohma) skrajne przypadki to wzmacniacze lampowe SE gdzie na basie podbicie może sięgnąć nawet kilka dB. (widziałem nawet i po 10dB :) wzmacniacz miał DF 1-2 - super audiofilski wynalazek na 833). Przejrzyj sobie pomiary wzmacniaczy Sterophile. Mierzą tam charakterystykę na symulowany obciążaniu kolumną . Np:

typowy tranzystor z dużym DF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

typowa lampa SE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widać wyraźnie że lampa ma podbicie na basie (gdzie jest rezonans) w miejscu podziału a potem dołek na górze, ucięcie najwyższych

(Podpicie poza pasmem to wynik rezonansu własnego trafa wyjściowego)

 

Wzmacniacz to nie kontroler i nie ma fizycznie możliwości kontrolowania ruchu membrany głośnika :P

 

Po prostu na uzwojeniu pierwotnym nawija się mniejszą ilość zwojów , tym samym jest mniejsza rezystancja uzwojenia

Ale to właśnie zaleta dobrych rdzeni transformatorów toroidalnych. Mają prostokątną histerezę i dzięki temu mogą być mniejsze , tańsze i sprawniejsze. Wadą jest większa podatność na nasycenie (toroidy nie lubią DC) i właśnie ten udar prądowy.

To nie koniecznie jest tak że producent oszczędza może mieć zwyczajnie lepszy rdzeń przez to może nawinąć mniej miedzi.

Rezystancja uzwojenia ma głównie wpływ na straty, na udar prądowy pośrednio też bo jak rdzeń się nasyci to wartość tego udaru będzie wyznaczać między innymi rezystancja uzwojenia transformatora ale nie tylko ona.

 

Panowie zamiast wymyślać co raz to nowe teorie sięgnijcie proszę do literatury. Przystępnie było o transformatorach toroidalnych w EdW bodajże w 2005 roku. Noratel na stronie też co nieco opisuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętni na P-7100:

1. Bogdan - 1 komplet

2. Wieslawa - 1 komplet

3. Jaskiniowiec - 1 komplet Ale wersja pozłacana w całości .

4. mate_ous - 1 komplet

5. Yasioo - 1 komplet

6. Piotr_1 - 2 komplety

7. jazzby - 1 komplet

8. omirp - 1 komplet

9. mar_70 - 1 komplet

10. Robertus - 1 komplet

11. BlackKnight - 1 komplet

12. Amnes - 1 komplet

13. minek6 - 1 komplet

14.slawek.xm - 1 komplet

15. rafals - 1 komplet

16. nowy18 - 1 komplet

17. Dzikoosek - 1 komplet

18. kogutaudio - 1 komplet

19. Waldi_06 - 1 komplet

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mar_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuje, iż termin na wpłaty za PCB zostanie ostatecznie przedłużony do 10 grudnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robertus

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Dzieje sie taka sytuacja jakiej się spodziewałem ,na kasę mogę poczekać .nie musicie panikować pcb będziemy zamawiać ok Srody 7 grudnia

 

Proszenie o wpłaty gdy projekt nie został jeszcze oficjalnie ukończony, a PCB jeszcze nie wycenione przez zakład w ogóle nie poprawia sytuacji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyceny pcb to jest wyceniona ,kilka dni temu .Do wyceny projektu nie jest potrzebny skończony projekt tylko wymiary ,ilość otworów ,grubość laminatu i grubość miedzi drogi kolego.Jutro zmieszczę gotowy projekt pcb bo z robertusem go sprawdzamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pofragmentowany tematu po forum nie służy dla kolegi.

Najpierw padła wstępna wycena, później przyszła idea zmiany grubości miedzi, jeśli to nie zmienia końcowej kwoty - lepiej dla nas.

Padło hasło "protektor" (nie był on podany przy wstępnej wycenie - to fakt), wzbudziło ono mieszane uczucia wśród forumowiczów, jednak nie zostało podane oficjalne stanowisko organizatora zamówienia grupowego czy on jest czy też nie jest zawarty w "zestawie".

Jakoś tak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pofragmentowany tematu po forum nie służy dla kolegi.

Najpierw padła wstępna wycena, później przyszła idea zmiany grubości miedzi, jeśli to nie zmienia końcowej kwoty - lepiej dla nas.

Padło hasło "protektor" (nie był on podany przy wstępnej wycenie - to fakt), wzbudziło ono mieszane uczucia wśród forumowiczów, jednak nie zostało podane oficjalne stanowisko organizatora zamówienia grupowego czy on jest czy też nie jest zawarty w "zestawie".

Jakoś tak...

Jak byś zrobił tyle pcb co ja to miał byś upusty w cenach .Ceny miedy 35 a 70um nie mają miedzy sobą wielkiej róznicy w cenie .Ale jak chcesz to może być drożej .protector będzie na jednostronnej pcb .J najprawdopodobniej pójdzie w koszty razem z układem wejściowym .Zresztą jak tak zawzięcie walczysz zemną to kup sobie oryginalnego accu P-7100 za 77000 zł bo teraz tyle kosztuje i trzeba go ściągać na zamówienie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek0104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pofragmentowany tematu po forum

Co ? Po jakiemu to, bo nie rozumiem nic z tego zdania ?

 

 

Co do grubości miedzi, to oczywiste jest, że pogrubienie podnosi koszty płytek, jednak Tomek i tak potrafi korzystnie wytargować cenę.

Jakie mieszane uczucia wzbudził protektor - to konieczne rozwiązanie.

I nie jest to sam protektor przed pojawieniem sie DC, a ogólnie układ sterowania wyjściami głośnikowymi wraz modułem do wskaźników wysterowania. Do tego dochodzi równiez płytka z preampem również dwuwarstwowa.

To i tak, jak na taki projekt wyjdzie tanio.

 

Nie wiem co tu ci nie pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raven 4 lata robiłem w firmie zajmującej się przezwajaniem i nawijaniem tego i podobnego złomu oraz silników itp, I żadne EDW nie musi tłumaczyć jak to się robi , łączy itp oraz tego jakie paści robią tego i podobne firmy , wszystko jest nastawione tylko na ekonomię , nawet izolacji im szkoda . Wszystko maszynowo jest robione myslisz że tam ktoś się zajmuje stopniem bezpieczeństwa . Najważniejsze żeby na tabliczce się zgadzało i były certyfikaty i fajnie wyglądało .

A efekty przebić zwarć międzyfazowych i dziur w uzwojeniach to dziennie podziwiałem .

 

Skąd wiesz jaki dana firma stosuje rdzeń ????. Jak wszystko jest chińskie i robione w sposób ,żeby żywotność nie przekraczała 2-3 lat.

Literatura to jest całkiem inna bajka oraz fikcja teoretyczna .

Dodam ci jeszcze na dokładkę że w praktyce trafo toroidalne nie spełnia żadnych warunków bezpieczeństwa , - tak przejdzie kontrolę napięciową .

A dlatego iż przy uszkodzeniu i zwarciu między zwojowym i przegrzaniu się uzwojenia , folia jaką są oddzielone uzwojenie pierwotne od wtórnego stopi się szybciej niż ulegnie uszkodzeniu izolacja przewodu nawojowego . Ta folia jaką są odizolowane uzwojenia jest najgorsza izolacja jaką występuje i najtańsza .

 

Jedynym ratunkiem jest wyłącznik termiczny o ile go ma a jego styki się nie zgrzeją .

Najlepsze jeszcze jest to- jak krzyżuje się przewód z początku uzwojenia z przewodem z końca uzwojenia pierwotnego zaizolowany najtańszą koszulką termokurczliwą na łączeniach a czasami nawet tej koszulki nie ma trzyma tylko na izolacji właściwej przewodu

 

Jestem ciekaw ile firm produkujących transformatory poddaje je testom napięciowym .

Bardziej zajmuje się elektrycznością a elektroniką tylko hobbystycznie i kupuje czasami transformatory po kilka sztuk na hurtowni i miałem dwa przypadki w przeciągu 2 lat . Nowy transformator miał przebicie pomiędzy uzwojeniem pierwotnym a wtórnym - nówka . I to polskiej produkcji .

Nie będę tej firmie robił antyreklamy .

 

Z tym DF - to już sobie darujmy to jest temat o klonowaniu .

I tak do niczego nie dojdziemy po przedstawieniu wszystkich tez .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ? Po jakiemu to, bo nie rozumiem nic z tego zdania ?

 

Tak właśnie działa na mnie polszczyzna jednego z twórców... ;)

 

Jakie mieszane uczucia wzbudził protektor - to konieczne rozwiązanie.

 

A kto napisał, że nie jest wymagany ?

Padło kilka spostrzeżeń, które zostały: A-zignorowane, bądź B-wzięte pod uwagę, ciężko jest to określić bo nie padło jakiekolwiek podsumowanie.

Nie żeby te głosy mogły o czymś przeważyć, ale czasami potrafią wprowadzić pewien niepokój (ale jeśli mowa o jednostronnej płytce, gdzie koszt jest znikomy, jeśli komuś nie będzie pasowała to znajdzie sobie alternatywne rozwiązanie).

 

Nie chodzi tu o ceną, a o pozostawienie (potencjalnych) zamawiających samych sobie.

Podano dane do przelewu i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby te głosy mogły o czymś przeważyć, ale czasami potrafią wprowadzić pewien niepokój (ale jeśli mowa o jednostronnej płytce, gdzie koszt jest znikomy, jeśli komuś nie będzie pasowała to znajdzie sobie alternatywne rozwiązanie).

 

 

Płytki płytkami ,ja siedzę przy tym projekcie już ponad 30 godzin ,całe noce mam zarwane , I jak koszt jednostronnej pcb jest znikomy??? to weź i zrób .Pcb główna też się sama zrobiła???? może zrobisz pre do 7100 dam ci schemat ??Wes już skończ bo nie muszę tego czytać i nic robić ,nikt się nie mówił że będzie tanio.550 kosztowała 420zł i nikt nie płakał zresztą jak i z 406 też nie było skarg na ceny.

Kto jest jeszcze za BlackKnightem to przekaże projekt komu innemu .

 

 

Nie chodzi tu o ceną, a o pozostawienie (potencjalnych) zamawiających samych sobie.

Nikt nie zostanie sam jak robię cały projekt to robie każdą pcb .Czyli cały kompletny wzmacniacz włącznie ze soft startem bo na pewno będzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek0104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie zaadresować wszystkich, którzy się udzielali aby nie obrazić nikogo.

Coś ty taki nerwowy ostatnio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlackKnight

No a dziwisz się ? Po takiej męczarni, naprawdę. Tylu zarwanych nocach i cągłym siedzeniu nawet w dni i próbie ogarnięcia całości. Do tego jak człowiek się stara i jeszcze łatwi by było to jak najtaniej.

To takie uwagi mogą trochę wyprowadzać z równowagi.

 

Nie chcę się tu przechwalać, czy wynosić Tomka ponad wszystkich, bo nie o to tu chodzi.

Ale pracując nad tym, powtarzam coniektórym: trzeba samemu spróbować się w to wgłębić by to zrozumieć.

Nie ma innej opcji !

Znam kilku dobrych elektroników, nawet projektanta, którzy nie widzą szansy by to skopiować tak 100 na 100 czy na 99%.

Z fotek w serwisówkach, zwłaszcza P-7100 i A-65 nie wiele widać ścieżek jak idą, oprócz ogólnej całości. Scieżki są dziwnie ułożone z dzwnymi kształtami i niewidocznymi odejsciami (to się dopiero okazuje po rozpracowaniu).

Zawsze można (to już w sytuacji bez wyjścia) na podstawie dokładnej analizy schematu iść na skróty, bo tak bedzie dobrze i niby zgodnie ze schematem. W końcu po próbach połaczenia jakoś wyjdą, ale czy tak jak w orginale ?

Do tego dochodzą szukanie parametrów odpowiednich cześci, rysowanie wymyślnych kształtów śćieżek (nie jak w 99% tylko proste i pod kątem), które mogą kolidować jedno z drugim.

A po wykonaniu mozolnej roboty, znowu poprawka i nerwy. Znów symulacje jak to będzie wyglądać. Idelany dobór miejsc i odpowiednich rozstawów nóg nie rzadzko dostosowywany dla dotępnych powszechnie cześci, kolidując z czymś innym.

 

Należy samemu spróbować nawet łatwiejszy projekt, mając schemat, a nie mając nawet skąd zgapić jak to wygląda rzeczywistości.

Nikt tu nie czeka na pochwały, ale oczekuje chociaż zrozumienia i cierpliwości.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętni na P-7100:

1. Bogdan - 1 komplet

2. Wieslawa - 1 komplet

3. Jaskiniowiec - 1 komplet Ale wersja pozłacana w całości .

4. mate_ous - 1 komplet

5. Yasioo - 1 komplet

6. Piotr_1 - 2 komplety

7. jazzby - 1 komplet

8. omirp - 1 komplet

9. mar_70 - 1 komplet

10. Robertus - 1 komplet

11. BlackKnight - 1 komplet

12. Amnes - 1 komplet

13. minek6 - 1 komplet

14.slawek.xm - 1 komplet

15. rafals - 1 komplet

16. nowy18 - 1 komplet

17. Dzikoosek - 1 komplet

18. kogutaudio - 1 komplet

19. Waldi_06 - 1 komplet

20. xueshangfei-1 komplet

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega skosnooki tez sie zapisal :) - dla niego Tomku moze jakas znizka ?:) - tyle co sie biedak musial natlumaczyc z translatora to jego...

 

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mar_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega skosnooki tez sie zapisal :) - dla niego Tomku moze jakas znizka ?:) - tyle co sie biedak musial natlumaczyc z translatora to jego...

 

 

pzdr

 

Ja za niego zapłacę i mu wyślę 2 komplety do analizy :P :P :P + dokumentacja. Tranzystory germanowe TG 70.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.