Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD do 1tys


Bartek75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chcialbym kupic CD tylko sie srednio znam na sprzecie i bylbym wdzieczny gdybyscie mogli cos doradzic :) Moj "zestaw" to wzmacniacz Yamaha AX-570 i kolumny Technics SB-T200 z wymienionymi wysokotonowymi na Tonsile (oryginalne sie spalily). Moj pokoj to ok 4,5-5m x 3,5-4m. Slucham glownie rapu, czasem troche reggae, elektronicznej muzyki, odrobine rocka. CD chce kupic poniewaz mam zamiar kolekcjonowac oryginalne plyty. Zastanawialem sie nad jakas Yamaha do zestawu, ale czytalem tez ze Denony, NADy czy Rotele sa dobre. Nie moge sie zdecydowac bo poprostu nie wiem co by gralo dobrze z tym co mam. Prosze o jakas pomoc :)

Pozdrawiam serdecznie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ja nie mam doświadczenia jak koledzy powyżej. Ale kupiłem używany Onkyo Integra 7911. Zbudowany jak czołg, laser dostępny i gra jak dla mnie super. Po przesiadce z HD980 zniknęła całkowicie czasami występująca jazgotliwa góra, bas stał się jeszcze bardziej dosadny ale w pełni kontrolowany. Ale najbardziej zmieniała się przestrzeń. Wykonawcy jakby wykonali dwa kroki do przodu. Nawet moja połówka zauważyła różnicę. A to jest rzadki przypadek. Ten CD kosztował w sprzedaży 5kzł a niedawno spotkałem się z ofertą naprawdę zadbanego za 800zł. Polecam. U mnie zdał egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawaj i się ciesz ze ktokolwiek chce tego zbuka kupić !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elberoth

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj.

U mnie chodzą po 50-70 euro więc za 100 opłaca się opchnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kup sobie jakiś odtwarzacz za 500pln a za resztę płyt.

Marantza będzie się chwalić bo to faktycznie dobre odtwarzacze, do tego jeszcze dość trwałe np.http://allegro.pl/marantz-cd-6000-ose-i1977258640.html

Jeżeli masz możliwośći kupna z Ebay.UK to warto zainteresować sie Arcamami bo tam są w dobrej cenie.

Rotel modele 951 971 też ciekawa propozycja.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z mike1973. Marantz 6000 lub 6000 ose to bardzo zacne odtwarzacze.

Posiadam 6000 ose od nowości (1999r). Porównywałem go wtedy z dostępnymi modelami i zmiótł konkurencje w podobnej cenie.

Przy obecnych cenach 500 - 600 zł nadal trzyma klasę. Jeśli rozważa się zakup używki to by uzyskać coś lepszego lub inego należy wydać już ok 1000 zł. Piszę innego bo brzmienie to kwestia gustu i jednemu zagra lepiej a innemu inaczej. W przypadku nowych sprzętów (czyli bez ryzyka), to na podobną jakość trzeba zapłacić 1500 - 2000 zł. PS. W razie naprawy laser kosztuje z montażem ok 100 zł w serwisie i jest łatwo dostępny. No i jeszcze jedno, 6000 to już nowoczesna konstrukcja i w odróżnieniu od starszych marantzów czyta wszystkie płyty i nie ma problemów z korekcją błędów, pozbawiony jest także kłopotliwego pływającego napędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z mike1973. Marantz 6000 lub 6000 ose to bardzo zacne odtwarzacze.

Ni rob jaj. Akurat CD6000 OSE mialem i dostal po dupie od 2 razy starszego Denona za 200zl. Nie wiem jak CD7300, ale mam nadzieje ze jest lepszy.

Zmulona srednica, malo detali. To najwieksze minusy CD6000. Kupilem go za 350zl i zalowalem. Jak ktos chce za niego zaplacic 500-600zl to chyba na glowe upadl mowiac delikatnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam akurat stare denony i średnicę mają podbitą. Co akurat mi też odpowiada, mam nawet drugi system na brytolskim wzmaku denona teraz akurat słucham na nim radia w biurze. Ale jednym jest charakter brzmienia który może być inny. Problemem starych CD-ków na pewnym serwisie aukcyjnym jest to że większość używek to podrasowane złomy przywożone przez handlarzy. Kupując ponad 10 letni CD, za 200 zł jego żywotność jest problematyczna. Dla tego marantz 6000 jest w miarę bezpieczny. Bo za 500 zl, nabywamy konstrukcje w miarę świeżą i łatwą w naprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego marantz 6000 jest w miarę bezpieczny. Bo za 500 zl, nabywamy konstrukcje w miarę świeżą i łatwą w naprawie.

Ktory nie czyta polowy CD-R. Denony nie maja podbitej srednicy tylko Marantz ma ją zdławioną przec co dzwiek moze wydawac sie cieply itd, ale starsznie uciekaja detale i przestrzen. Moze niedlugo kupie z ciekawosci CD7300 i zobacze czy jest on lepszy od CD6000 i nizszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra może inaczej. jestem zainteresowany pioneerami z serii S. czy różnica między pd-s707 a pd-s703 jest naprawdę mocno słyszalna?? i czy może są jakieś lepsze odtwarzacze w tej przestrzeni cenowej??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cambridge-audio d500 sobie kup, ciężko będzie znaleźć coś innego a pioneera zostaw w spokoju.

faktycznie mieści się w cenie! ma ktoś coś do powiedzenia na jego temat?? jakieś inne propozycje?? na serio potrzebuję żebyście mi coś doradzili bo chcę sobie kupić jakiś dobry sprzęt a nie mam opcji żeby sobie wziąć i posłuchać wszystkich.

jaki CD jest faktycznie dobry z tego segmentu cenowego??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesłuchiwałem pewnie dziesiątki takich odtwarzaczy i ten jest naprawde w czołówce jednak jest dosyć jasny brzmieniowo, jeśli możesz dołożyć trochę kasy to za jakieś 800zł można kupić micromega stage 4( bardzo plastyczne,dosyć ciepłe granie) i dużo lepiej od CA w każdym aspekcie. Jeśli chodzi o d500 to rozwala nowszą serię azur. Jest kilka sztuk na allegro pogadaj ze sprzedawcami może wyślą ci z możliwością zwrotu jeśli ci nie podejdzie. W każdym razie wszelkie denony i pionnery za te pieniądze sobie odpuść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD do 1000 zł? Rega Planet, oczywiście w jedynej słusznej pierwszej wersji :) Kultowy cedek, brzmieniowo pod pewnymi względami poza konkurencją w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesłuchiwałem pewnie dziesiątki takich odtwarzaczy i ten jest naprawde w czołówce jednak jest dosyć jasny brzmieniowo, jeśli możesz dołożyć trochę kasy to za jakieś 800zł można kupić micromega stage 4( bardzo plastyczne,dosyć ciepłe granie) i dużo lepiej od CA w każdym aspekcie. Jeśli chodzi o d500 to rozwala nowszą serię azur. Jest kilka sztuk na allegro pogadaj ze sprzedawcami może wyślą ci z możliwością zwrotu jeśli ci nie podejdzie. W każdym razie wszelkie denony i pionnery za te pieniądze sobie odpuść.

czyli rozumiem że ten cambrige audio jest naprawdę dobry. jeśli nie pioneery i denony to mam szukać w rotelach i nadach?? które z pośród nich modele są jeszcze dobre, i czy może jakieś inne opcje do rozpatrzenia proponujecie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotel rcd 971 tylko nie wiem czy się zmieścisz w 500 ale świetny odtwarzacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w linku masz fajnego nada ale rotel jest lepszy. Zadzwoń sobie do nich, wysyłają na 2-3 dni na odsłuch, jak ci nie podejdzie to odeślesz. Poza tym masz gwarancję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chester577
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie czyta? U mnie czyta wszystkie. Generalnie preferuje oryginalne płyty, bo słuchanie CD-R-ów to profanacja. CD-R używam tylko w samochodzie;) Wymieniając jednak uwagi, to denony mają podbitą średnicę;) Mi taki dźwięk też odpowiada i ta szkoła też. Rafał, ten twój marantz 6000 nie był przypadkiem grzebany? To nie czytanie CD-rów. Zresztą CD musi się zgrać z resztą sytemu. Jak przetestujesz 7300 to chętnie się dowiem jak wypadł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe - dobrze, że Was nie posłuchałem!

Już jest oferta na 120€. Twardym trzeba być a nie miętkim! :)

W związku z tym, że lasery wciąż są dostępne na ebayu (55€), będę jednak próbował uzyskać założoną cenę 150€.

Nie mam ciśnienia na sprzedaż, najwyżej Filipek zostanie jako transport do Havany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie czyta? U mnie czyta wszystkie. Generalnie preferuje oryginalne płyty, bo słuchanie CD-R-ów to profanacja. CD-R używam tylko w samochodzie;) Wymieniając jednak uwagi, to denony mają podbitą średnicę;) Mi taki dźwięk też odpowiada i ta szkoła też. Rafał, ten twój marantz 6000 nie był przypadkiem grzebany? To nie czytanie CD-rów. Zresztą CD musi się zgrać z resztą sytemu. Jak przetestujesz 7300 to chętnie się dowiem jak wypadł.

Moje CD6000 OSE bylo w oryginale, jak nowka. Jak dla mnie w tym CDeku srednica jest zbyt stłamszona. Ale za to bas mi sie podobał. Brzmieniowo dla mnie rowniez CD4000 wypada prawie tak samo, bo takowego tez mialem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD do 1000 zł? Rega Planet, oczywiście w jedynej słusznej pierwszej wersji :) Kultowy cedek, brzmieniowo pod pewnymi względami poza konkurencją w tej cenie.

 

Jak najbardziej się zgadzam. Z tym, że to już raczej górna granica jeśli chodzi o kwotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra może inaczej. jestem zainteresowany pioneerami z serii S. czy różnica między pd-s707 a pd-s703 jest naprawdę mocno słyszalna?? i czy może są jakieś lepsze odtwarzacze w tej przestrzeni cenowej??

dostałem na razie propozycję o CA d500 i rotele 951 i 971, czy jest coś jeszcze czym warto by się zainteresować do 600 zł?? czy może jednak pioneery??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cambridge audio to wersje d500se- mialem ,sluchalem-gral jak dla mnie super,wczesniej nad 5425 ogromna przepasc!!!.

dobra czyli Ca d500. czy jeszcze jest coś interesującego w tym segmencie cenowym???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam kolmny Tannoy M4 Mercury oraz wzmacniacz Marantz PM-66 SE KI, jaki używane odtwarzacz/e CD możecie mi polecić w cenie do 500 zł ??

Koniecznie aby czytał płyty CD-R.

 

Pozdrawiam

Adam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.