Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD do 1tys


Bartek75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Marantz PM-68, ALR/JORDAN ENTRY 5M. Szukam używanego odtwarzacza cd do 1000 zł. Rozważam zakup Marantz 6000 lub Harman Kardon. Będę wdzięczny za opnię i ew. rekomendację. Poszukuję uniwersalnego żródła: słucham jazzu, rocka ale również muzyki elektronicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Szukam dobrego taniego,używanego budżetowego CD godnego uwagi z ponad przeciętną jakością dźwięku w swoim przedziale cenowym.

Myslę ze ten temat przyda się nie tylko mnie bo na pewno wiele osób szuka takowego a nie znalazłem podobnego tematu na forum.No chyba ze przeoczyłem.

W dziale OPINIE jednak brakuje wiele modeli dostępnych na allegro a kupować w ciemno chyba nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak zrezygnowałeś ze swojego Onkyo i z szukania tego modelu który masz, tylko w srebrnym kolorze "żeby pasowało do reszty":) i słusznie.

 

nie napisałeś, jaką kwotę max chciałbyś wydać oraz z czym docelowo ma to grać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na swiezo (miałem do wczoraj) polecam denona dcd-920. najtanszy laser (150a/210a), masywne wykonanie, i naprawde porządne brzmienie. duzy bass, bardzo poprawna scena i przestrzen jak na tą cene. jedynie troche brak mu dynamiki i detali, ale za 150zł nic lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę pod temat.

 

Mam SONY CDP-XE200 i chcę go zmienić na coś przyzwoitego co naprawdenieźle zagra.

 

Cena to max 150 zł.

Czy w tej cenie można znaleźć na Allegro coś co gra w miarę dobrze i posiada jakiś dobry DAC?

 

Muzyka, której słucham to rock i metal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą propozycją jest sony cdp-X222ES. Dźwięk szczegółowy, w miarę wyrównany z przyzwoitym ale bardzo precyzyjnym basem. Uwaga na resztę, bo może być za ostro jak dobierze się do zestawu same jazgotniki.

Niestety w stanie przyzwoitym to cena oscyluje w granicach 300-400 zł (przy czym te 300 za przyzwoity stan to okazja, która raczej trafia się niezwykle rzadko). Ktoś wystawia za 499zł, ale to typowe szukanie jelenia. W razie czego laser do tego cd jeszcze jest dostępny - cena 50 zł

 

Za 170 zł można kupić marantza cd-65 na TDA 1541A. Mam takowe coś. Trochę muli, ponoć potrafi zagrać ale po gruntownym grzebnięciu, które przekroczy znacząco cenę samego cd. No i trzeba polować na taki ze sprawnym napędem, bo jak padnie to tylko szukać dawcy, a sprzedawca zawsze czaruje że laser "jak nowy i czyta nawet płyty chodnikowe".

Z budżetem 150 zł to także cała masa Philipsów z TDA 1541A, sytuacja "laserowa" i związane z tym niebezpieczeństwo takie jak w przypadku Marantza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skibus, ja rozumiem że stać Cię na zakup bardzo drogiego i zapewne bardzo dobrego sprzętu.

Ale zrozum, że niektórzy nie mają takich możliwości finansowych jak Ty, a chcieliby posłuchać muzyki na możliwie najlepszym poziomie w posiadanym przez siebie budżecie.

Przepraszam za off topa, ale nie wytrzymałem po którymś z kolei podobnym wywodzie Skibusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Przepraszam za off topa, ale nie wytrzymałem po którymś z kolei podobnym wywodzie Skibusa.

 

No, przecież każdy wie że CD za 200zł nie zagra jak CD za pięć patyków, więc o co Skibusowi chodzi - nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem o Harman Kardon KD 720, 710, 730.

 

Czy napewno przewyższy SONY CDP-XE200??

 

A moze z tej samej serii Sony tylko jakiś wyższy model NP CDP-XE5xx ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erni, 9 Sty 2008, 22:55

 

>Skibus, ja rozumiem że stać Cię na zakup bardzo drogiego i zapewne bardzo dobrego sprzętu.

>Ale zrozum, że niektórzy nie mają takich możliwości finansowych jak Ty, a chcieliby posłuchać muzyki

>na możliwie najlepszym poziomie w posiadanym przez siebie budżecie.

>Przepraszam za off topa, ale nie wytrzymałem po którymś z kolei podobnym wywodzie Skibusa.

 

Więc zrozumcie w końcu, że mówienie dobre CD na CD 10 letnie za 150 zł to pomyłka. Nie kwestionuję tego, że to jakoś tam gra. Ale nie mówcie, że to dobre i dobrze grające CD. Czepiam się nazewnictwa bo to jest ważne, a wasze szafowanie tym, że coś gra dobrze, bardzo dobrze, a wręcz genialne to zwykłe pieprzenie wprowadzające ludzi czytających forum w błąd. Zacznijcie pisać prawdę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skibus spokojnie, to moze tak - dobre CD za dane pieniadze. Ja np DCD-980 uwazam za przyzwoite CD, za te pieniadze (ok 200zl) nawet dobre. ZA 1500zl sadze juz sie kupi cos solidnego, ale tak mozna ze wszystkim - ze wzmacniaczami, glosnikami - wszedzie przyrost kasy stwarza wieksze mozliwosci. Ja np. wole dodac do wzmacniacza i kolumn niz do CD i kabelkow ( na razie) jak uznam ze kolumny i wzmacniacz mam takie jak chce to bede sie bawil w drozsze CD. Zreszta wszedzie w kazdej kategorii cenowej sa CD lepsze i gorsze, chodzi o wskazanie tych lepszych i tyle.

Te Harmany mnie zaciekawily, ciekaw jestem jak sie maja np do tanszych Roteli (930 np.) czy Marantzow ( 43 czy 63) i mojego Denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundigi np. z serii Fine Arts, grają całkiem przyjemnie jak na pieniądze, które kosztują... strojone tak bardziej na europejskie ucho niż japońskie marantze i denony ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmujcie się tak bardzo tym ,co skibus pisze. Może po części ma rację, ale alfą i omegą nie jest i wszystkiego w najróżniejszych konfiguracjach nie przesłuchał. Bumbum, dawałem ci już rady abyś traktował wszelkie rady jedynie jako służące zawężeniu pola poszukiwań a nie oczekiwał aby ktoś wybrał za ciebie i tego się trzymaj. W końcu to ty będziesz musiał potem słuchać tego co kupisz a nie doradzający. Dlatego polecam zakupy sprzętów które da się posłuchać lub - bo najczęściej nie ma takiej możliwości - takie, które jak ci się nie spodobają to bez trudu odsprzedasz. Zakup "Chodliwego" sprzętu przy pojawiającej się okazji (dobrej cenie) rokuje dobrze dla portfela. JAk zaczynasz to i tak będziesz "mieszał" dalej aby się przekonać czy może być lepiej;)

 

Powiem ci - wbrew skibusowi - że do słuchania muzyki da się kupić sprzęt (cały) za mniej niż 1500 zł. Oczywiście nie będzie to hi-end, oczywiście zawsze może być lepiej ale z głową wydane 1500 zł może naprawdę zaowocować radością z obcowania z muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ciągnąc temat dalej - źle wydane 10 tys. zł na system może dawać mniej radości ze słuchania jak 1500 zł wydane dobrze;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 150 zł to faktycznie będzie ciężko coś dobrego dostac :( ale 200-400 to przy odrobinie szczęścia i wiedzy już całkiem przyzwoity cedek można wyhaczyc. Miałem sporo budżetowych modeli i z perspektywy czasu polecałbym poszukac jakiegoś taniego Rotela, ewentualnie Denona "czterocyfrowego" np. taki jak mam w tej chwili - całkiem przyzwoity: po 1 nie muli i jest bardzo detaliczny i dynamiczny a po 2 laser to łatwo dostępny kss 240A. Ewentualnie zwróciłbym też uwagę na niedoceniane wysokie modele Kenwooda, które sporadycznie pojawiają sie za marne pieniądze a generalnie grają dostojnie i niemęcząco choc z trochę rozwlekłym basem - oczywiście dobierając źródło nie należy zapominac o reszcie systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>iceman

 

>"No, przecież każdy wie że CD za 200zł nie zagra jak CD za pięć patyków"

 

polecam zapoznanie się z wątkiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tam się dowiesz, że dvd pioneera za - dajmy na to - 500 zł (model dv600) niejaka AUDIOFILSKA FIRMA GOLDMUND oferuje w przeliczeniu na złotówki za ponad 20 000 zł "(słownie - aby nie było niedomówień - dwadzieścia tysięcy złotych !!!);)

Pioneer za 500 zł "na pewno nie zagra" ale pioneer przepakowany w ładną audiofilską skrzyneczkę i wyceniony na 8600 $ musi zagrać, bo przecież nie darmo tyle kosztuje;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Harmanami to trzeba sobie powiedziec ze jesli chcemy na nich grac nalezy uzbrojic sie w cierpliwosc poniewaz maja klopoty z czytaniem nagrywajek a sam dzwiek nie jest zly takie ,,Hamerykanskie,, granie gleboka scena ale ogolnie nie jest to jakis szal mysle ze Rotele szczegolnie BX sa znacznie lepsze i tych bym szukal.

 

Dodam ze starenki NAD 5425 zjadl HK 710 na sniadanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Iceman, 9 Sty 2008, 22:56

 

>W cenie ok. 150 można kupić Harmana Kardona KD 720, 710, 730 itp. W tych pieniądzach uważam że są

>rewelacyjne.

 

Kiedyś jak kupowałem Harmana przeszukałem sporo opinii w necie. I pamiętam, że 710 był oceniany

zdecydowanie wyżej niż 720 i 730.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rownowartosc 150 zl kupilem rok temu rotela 965bx. Nie narzekam, a czyta mi narazie bezblednie wszystko, nawet cdrw i copy controled.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najlepsze CD do 150 zł" to chyba byłby ranking pod wzgledem design-u, tego czy czyta to i owo, bo brzmieniowo one grają bardzo podobnie. W tym przedziale cenowym przeleciałem w ostatnich 2 latach ze 20 CD. Żadny nie spełnił moich oczekiwań. W lepszym systemie zawsze będą pięta achilesa. Natomiast do systemów z ampli stereo i Altusami, to i tak będą za dobre.

 

Autor wątku nie okreslił kwoty, ale skoro wspomniano o ES-ach muszę coś napisać o własnych doświadczeniach.

Wg mnie niskie modele CD Sony ES tj. X202, X222 to niekoniecznie muszą być udane inwestycje w przedziale 400-500 zł, no chyba, że za 300 zł. Lepiej sprawdzą się niektóre CD z serii QS, np. XB930 QS. Oprócz kapitalnego wyglądu (krążek dociskowy, wysuwany mechanizm lasera) CD to gra bardzo muzykalnie również z dobrym basem, ponadto ma regulowane filtry, umożliwiając dopasowanie brzmienia do danego repertuaru.

Kipiłem takiego na ebay-u w celu aplikacji w nim najnowszego DAC-a Stelmacha, ale to już wyższa szkoła jazdy i znacznie wyższykoszt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

>Kiedyś jak kupowałem Harmana przeszukałem sporo opinii w necie. I pamiętam, że 710 był oceniany

>zdecydowanie wyżej niż 720 i 730.

 

A ciekawe czemu - z zewnątrz się szczególnie nie różnią. No i osobiście w brzmieniu też raczej jakiś różnic nie wychwyciłem (pomiędzy 710 i 720).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią o HD710 Harmana, bardzo fajny "cedek." Swojego kupiłem za 170 złotych od bardzo niesławnego na tym forum sprzedawcy z Krakowa, oczywiście wszystko miało być w porządku. Po miesiącu przestał czytać nagrywane płyty, a chwilę później zaczął mieć problem ze wszystkimi płytami. Ponieważ mi zależało, pojechałem z nim do serwisu HK w Katowicach. Gość wymienił laser (ma jakiś myk, zamiast SOHOTA wstawia Sony czy cuś) i problemy się skończyły. Płytki ruszają zaraz po zamknięciu tacki, nie ma problemu z ryskami czy przegrywkami (nawet na tych czarnych vinylopodobnych CDR-ach).

Polecam. Słuchałem tego cd-ka z amplitunerem Yamaha (RX 630) i wzmacniaczem HK 680 i śmiem twierdzić, że to bardzo przyzwoity sprzęt, podoba mi się znacznie bardziej niż dość chwalony (niekoniecznie tutaj) Technics SL PS-7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.