Skocz do zawartości
IGNORED

Jplay


Jacek70

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje zintegrowac najnowszego jplaya z jrivem i wyprobowac nowy silnik xtreme, jestem pewien ze uslyszy kolega roznice, mam 100% pewnosci, poprzednie wersjej tez mnie nie przekonywaly, w najnowszej nie trzeba sie jakos wsluchiwac, roznica jest ewidentna - warto sprobowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując założenia przyjęte do opracowania Jplay'a to widzę że większość (jeśli nie wszystkie) można osiągnąć na darmowym Linux VoyageMPD (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) + nakładka RT (Real Time patch).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jplay to wtyczka do Jrivera. Co prawda istnieje również jplay mini, który jest samodzielnym programem, ale dopiero Jplay + Jriver pokazuje pełnię możliwości. Tak więc z niczego nie musisz rezygnować, po zainstalowaniu jplay masz dalej cały doskonały interface graficzny Jriver, bibliotekę itd - jplay daje tylko swój engine.

 

Ja Jplaya mam u siebie zainstalowanego od 3 miesięcy, i nie wyobrażam sobie słuchania bez niego. Wcześniej słuchałem na samym Jriver 17, a jeszcze wcześniej na foobarze (teraz z perspektywy zastanawiam się jak w ogóle można było zachwycać się foobarem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co prawda istnieje również jplay mini, który jest samodzielnym programem, ale dopiero Jplay + Jriver pokazuje pełnię możliwośc" - w moim odczuciu(chyba nie tylko moim) jplay mini brzmieniowo nie jest gorszy od zintegrowanej wtyczki z jriverem, fuknkcjonalnie nie ma oczywiscie o czym mowic, na mnie jednak najwieksze wrazenie robi sam engine, tzn wersja extreme

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jplay mini w wersji extreme i z hibernacja koniecznie brzmi duzo lepiej od jriver z wtyczka. Dodam jeszcze, ze brzmi swietnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co prawda istnieje również jplay mini, który jest samodzielnym programem, ale dopiero Jplay + Jriver pokazuje pełnię możliwośc" - w moim odczuciu(chyba nie tylko moim) jplay mini brzmieniowo nie jest gorszy od zintegrowanej wtyczki z jriverem, fuknkcjonalnie nie ma oczywiscie o czym mowic, na mnie jednak najwieksze wrazenie robi sam engine, tzn wersja extreme

może kolega opisać jak się to robi ? Jrivera juz używam jakiś czas z fildelizerem które tez swoje robi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porownywalem leb w leb jplay/river vs jplay/mini, ale rowniez wydaje mi sie ze z hibernaja jest lepiej niz bez niej, niestety musze korzystac z pena, moj dac/rdac inaczej nie chodzi na hibernate. Co do swietnie, potwierdzam w 100%, extreme mode to po prostu rewolucja, nie ma nic co moze sie do tego silnika zblizyc, zaden stealth, zaden cplay

 

 

ps powinni jplaya /extreme przetestowac w jakims szanujacym sie tytule, jest po prostu znakomity i zasluguje na duzo wieksza uwage

 

 

 

"może kolega opisać jak się to robi ?" - nie bardzo wiem o co koledze chodzi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fidelizer owszem i dziala i to slychac, ale jplay robi jeszcze wiecej! U mnie chodza obie opcje)

Na stronie jplay wszystko jest wytlumaczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei uwazam ze fidelizer + jplay to troche za duzo, wydaje sie byc zbyt sterylnie, ale moze sie myle, tyko raz probowalem, moze nie ten gatunek, nie ta plyta, musze jeszcze poprobowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"może kolega opisać jak się to robi ?" - nie bardzo wiem o co koledze chodzi:)

 

już ogarnąłem :) bardzo ciekawie brzmi, tylko ta cena :/

 

swoja drogą idioci na forach komputerowych z tego się naśmiewają, ale to inna historia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, ludzie na forach komputerowych to raczej nie jest ekipa, z ktora powinno sie dyskutowac na temat jakosci dzwieku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99 euro za program z darmowymi upgradami to dużo ???

 

Zobacz ile kosztuje Pure Music czy Amarra. J River to co prawda $50, ale za każdy upgrade do tych programów trzeba płacić, a w Jplay masz je za free. Ja już na J Rivera wydałem dobrze ponad $150 - w zasadzie to co roku wydaję ok $50, aby mieć najnowszą wersję. A końca nie widać, i za 3 lata będzie to już ponad $300 ...

 

Poza tym, o czym my tu w ogóle mówimy. Ludzie inwestuje znacznie większe pieniądze (znacznie !) w kable zasilające czy kable USB, a ich efekt jest zazwyczaj mniejszy niż Jplay.

 

Jplay + dobry SPDIF konwerter (JK mk 3 @ 320 euro) to najtańszy referencyjny transport jaki można kupić.

 

No coz, ludzie na forach komputerowych to raczej nie jest ekipa, z ktora powinno sie dyskutowac na temat jakosci dzwieku

 

Ludzie na forach komputerowych nie są nawet w stanie zrozumieć nawet tak oczywistego i dobrze udokumentowanego zjawiska jakim są różnice jakości w sygnale SPDIF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stealth audio player + fidelizer i tyle w temacie....jak nie macie kasy ;-) Wcale nie jest gorszy :)

Co do konwertera usb-spdif to używam Styleaudio Carat T II z zasilaczem Tomanka i nie chce mi się zmieniać tego.....jest dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jplay + dobry SPDIF konwerter (JK mk 3 @ 320 euro) to najtańszy referencyjny transport jaki można kupić.

 

 

Na jakiej kości opiera sie budowa JKmk3 ?

Masz jakieś rozbierane fotki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej kości opiera sie budowa JKmk3 ?

Masz jakieś rozbierane fotki ?

O ile się nie mylę jest to modyfikowany HiFace z zasilaniem aku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja drogą idioci na forach komputerowych z tego się naśmiewają, ale to inna historia

No coz, ludzie na forach komputerowych to raczej nie jest ekipa, z ktora powinno sie dyskutowac na temat jakosci dzwieku

Zaiste na takim computer audiophile czy hydrogenaudio to sami idioci nienadajacy sie do dyskutowania o jakosci dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na tych forach smieja sie z jplaya?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Zaraz tam śmieją się....

Nie śmieją się, dlaczego zaraz masz takie negatywne podejście do dyskusji na forach, nie można do nich podchodzić jak pies do jeża :). Szczególnie jeśli te dyskusję mają szansę mieć jakieś merytoryczne podstawy i są prowadzone przez gości ze sporym doświadczeniem, zarówno audio, jak i komputerowym.

 

http://www.computeraudiophile.com/blogs/JRiver-vs-JPLAY-Test-Results?page=1

http://www.computeraudiophile.com/content/JPlay-Player-Windows?page=2

 

Poczytać zawsze można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam negatywnego podejscia i nie myslalem ze sie smieja, moje pytanie bylo reakcja na sarkazm kolegi powyzej

 

Co do poczytania, niezbitych dowodow, powtarzalnych testow, blednych zalozen etc, moge tylko powtorzyc, ze w moim sytsemie jplay zdaje egzamin wysmienicie

 

I wiem ze to malo zeby przekonac the powers that be of the above mentioned fora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Nie mam negatywnego podejscia i nie myslalem ze sie smieja, moje pytanie bylo reakcja na sarkazm kolegi powyzej

 

Co do poczytania, niezbitych dowodow, powtarzalnych testow, blednych zalozen etc, moge tylko powtorzyc, ze w moim sytsemie jplay zdaje egzamin wysmienicie

 

Chodziło mi tylko o to, żeby się na dzień dobry nie zaperzać, bo to zamyka drogę do jakiejkolwiek ewentualnej dyskusji :).

A co do tego, że u Ciebie gra to wyśmienicie, to i bardzo dobrze. Bo chyba o to właśnie chodzi, żeby zadowolony był ten kto wydaje swoje ciężko zarobione pieniądze. Reszta się nie liczy, w tym opinie osób postronnych.

 

 

I wiem ze to malo zeby przekonac the powers that be of the above mentioned fora

 

No ale po co kogokolwiek przekonywać do czegokolwiek?

 

Każdy swój rozum ma, wersja demo Jplaya jest bezpłatna i ogólnodostępna. Co innego gdyby tak nie było, ale jest. To bardzo zdrowe podejście autorów programu, że udostępnili wersję demo. Zasługuje to na pochwałę. Każdy może sam się przekonać, na zasadzie "widziały gały co brały".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, zobaczylem, sprawdzilem, kupilem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Otóż to, zobaczylem, sprawdzilem, kupilem

 

 

Ano właśnie. A "idioci", jak ich ładnie nazwał Kolega BioPlayer, niech sobie tam dyskutują :).

 

Swoją drogą, ciekaw jestem ile osób miało możliwość i zadało sobie trud, porównania w czasie rzeczywistym, jaka jest różnica pomiędzy Jplayem i resztą, na dwóch identycznych systemach i z dwoma identycznymi kartami/przetwornikami (Xonar STX). Takie porównanie A/B, na bieżąco, na identycznym materiale źródłowym.

 

Ja miałem taką możliwość sprzętową. A i chęć, bo mnie ciekawość zżerała, na ile różnica jest realna, a na ile chciałbym aby była. Co do wniosków, to je wtedy opisałem dość dokładnie, więc nie będę powtarzać. Nie chcę kija w mrowisko wtykać po raz kolejny, a wątek o Jplayu wraca jak bumerang co jakiś czas :).

 

Powiedzmy, że "dorosłem" i doszedłem do wniosku ostatecznie, że niech każdy sam sobie posłucha i oceni. W końcu to potencjalnie jego kasa i jego wybór. Nie ma co innych nawracać, w tę, czy w tamtą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wpada tutaj autor jplay, ale interesuje mnie czemu w jplay mini w trybie xtreme jest więcej basu niż na innych odtwarzaczach (stealth audio i foobar)? Dziwnie to zabrzmi, ale wydaje mi się to podejrzane.

 

Inne odtwarzacze w porównaniu do jplay brzmią "papierowo" jak dla mnie. Stealth audio player nie ma jakiejś jednoznacznej przewagi nad foobarem odtwarzającym z ramu i z małym buforem, ale jplay daje poprawę w stosunku do tych dwóch. I podczas odtwarzania coś tam rzeczywiście przestawia w systemie, bo Maya 2012 (program) wykrzacza mi się przy uruchamianiu, kiedy gra jplay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dla próby zainstalowałem Jplaya na netbook-u który służy mi jako źródło plików audio, chodziło mi głównie o integrację z jRiverem i mam kilka ale. Obciążenie procesora jest tak wielkie że nie mogłem trafić w krzyżyk żeby wyłączyć program, ruch wskaźnika z jednego konta ekranu w drugi trwał około minuty:) Co najgorsze, zwariował mi przez tego Jplaya program antywirusowy NOD, nie mogłem go ani zainstalować od nowa ani wyinstalować gdyż znikł w ogóle z ewidencji Windowsowej :), o mało nie skończyło się formatowaniem dysku.......program namieszał niesamowicie. No i cena za tego Jplaya to jest jakaś paranoja, program to jakiś edytor tekstu, a reszta to wtyczki do jRivera i iTunes. Po kilku minutach odsłuchiwania odechciało mi się tego programu przez to co zrobił z komputerem.

 

Pozdrawiam serdecznie twórców programu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>TRIBUL - na 99% wszystkie te objawy są wyłącznie winą NODa, który potraktował Jplaya jako zagrożenie (zapewne przez jakieś dziwne adresowanie ramu przez ten odtwarzacz) i zaczął zawieszać komputer próbując ograniczać działanie Jplaya. Jeśli chcesz się jeszcze w to bawić, to wyłącz antywirusa i inne zabezpieczenia i dopiero próbuj.

 

U mnie obciążenie procesora podczas odtwarzania to 0-1%.

 

Możliwe jeszcze, że masz za mało ramu- jplay domyślnie rezerwuje sobie 1 GB (od razu tyle ubywa pamięci), pomogłoby zmniejszenie tego ustawienia w opcjach jplaya.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie masz za słabego netbooka i tyle a obsługa tego programu jest bajecznie prosta

 

 

Mój netbook ma 4 giga ramu, procesor AMD dual-core na dwóch rdzeniach po 1,33GHz....ciągnie filmy full hd bez zająknięcia (podłaczony pod TV), więc nie wiem jakim cudem może być za słaby do odtwarzania muzyki. NOD wpierw zblokował Jplaya, więc anulowałem instalkę, wyłączyłem w nim ochrone i działał aż nie zainstalowałem Jplaya od nowa. Po tej akcji Nod nie mógł się odpalic do końca, świecił na czerwono, jednak niektóre jego funckje działały nadal, najgorsze że nie widniał w ogóle w program files i w "dodaj/usuń programy". Po kilku godzinach udało się go usunąć, zainstalowac znów Jplaya, ale zmulenie było niesamowite, więc wywaliłem Jplaya i zainstalowałem Noda od nowa;) I komp odżył:) Co do obsługi programu, to nawet nie zamierzałem go obsługiwać, chodziło mi o wtyczkę do jRiver-a.

 

System to Windows 7 64bit

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuję:) Tylko jak się mają ustawienia w odtwarzaczu Jplay-a do wtyczek dla jRivera? Chodzi mi o to czy ustawienia z odtwarzacza są klonowane do wtyczek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.