Skocz do zawartości
IGNORED

najlepszy wzmacniacz do Avantgarde Acoustic


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Przeca pisalem ze zrobil.

Ja zrobilem 10 swoich ustawien, napierw tytulem wprawki, a potem zmodyfikowalem te od dystrybutora pod swoj gust. On dal za,duzo basu w zakresie 40-70 Hz i za duzy gain, zmniejszylem troche w 3 zakresach oraz zmńiejszylem gain w dwoch opcajch i te dwa ustawienia - w zaleznosci od zrodla i nagrania- sa na dzis najlepsze. Filtr Linkwitza-Rileya mam ze spadkiem -24 dB, zamierazm sprawdzic jak brzmi spadek -12dB, podobno brzmi on bardziej jak poprzednia seria, dluzsze wybrzmienia i bardziej " zaokraglone".

Jestem pewny ,ze za rok bede mial jeszcze duzo lepsze ustawienia , zeby zrozumiec, jak bardzo mozna modyfikowac dzwiek, trzeba odpalic program i testowac ze 30 parametrow. To wymaga czasu i wprawy. A potem bede dorabial ustawiajac kolumny Avantgarda:)

W moich ustawieniach zmienilem 4-5 pozycji w stosunku do ustawien dystrybutora.

Uzywania tego programu to jest zadanie samo w sobie.

Bez kompa ani rusz, niedlugo nie bedzie mozna toalety obsluzyc bez kompa:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly kiedys wyrazil mysl, ze zmiana w zakresie reprodukcji basu niesie za soba calkiem inne postrzeganie srednicy i wysokich. To nie tylko bas sie zmienia, on stanowi podbudowe calego pasma i jego poprawa daje ogolny postep reprodukcji dzwieku .

Moje doswiadczeniamz seria XD potwierdzaja te mysl.

 

Tys prowda!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to jest oczywista oczywistość ;-)

drobny przykład...przejście z shl5 na m40.1 to nie tylko mocniejsze jebnięcie na basie

cały przekaz jest inny...lepszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

...to jest oczywista oczywistość ;-)

drobny przykład...przejście z shl5 na m40.1 to nie tylko mocniejsze jebnięcie na basie

cały przekaz jest inny...lepszy

 

Umieszczenie głośnika - średniotonowego - w autonomicznej i zamkniętej obudowie o objętości ok. 9l w m40.1 w porównaniu do bass-refleksu z shl5 plus obudowa ok. 40l - robi ogromną różnicę.

Na korzyść średnich tonów - klarowność , szybkość , atak.

Bas z 30 cm to dodatkowy bonus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubię walenie basen

raczej "walenie w basenie" wyk. B.Z.I.K. - całkiem śmieszna płyta;-)

niedlugo nie bedzie mozna toalety obsluzyc bez kompa:)

Racja, ale jak producent wprowadza tak wiele opcji ingerencji w dźwięk, to nie wiadomo jak taki produkt Jego zdaniem miał brzmieć...

 

A w temacie toalet, to jednak wolę papier niż ultasonografokupousuwacz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale jak producent wprowadza tak wiele opcji ingerencji w dźwięk, to nie wiadomo jak taki produkt Jego zdaniem miał brzmieć...

 

Bo producentowi nie chodzi o jeden dzwiek , tylko o mozliwosc jak najlepszego dopasowania kolumn do pozostalych elementow toru, a przede wszystkim do pomieszczenia.

W korespondencji z naszym czlowiekim w AG zacheca on do dzielenia sie swoimi preferowanymi ustawieniami, firma nie ma jedynego i najlepszego. Ustawienia fabryczne tzw default sa tylko baza wyjsciowa. Drugie ustawienie robi juz w koknkretnym pokoju z danym sprzetem specjalista dystrybutora, ktory jest przeszkolony u producenta i ma juz kilka instalacji serii XD na koncie. Z kazdym miesiacem jego doswiadczenie bedzie rosnac, moje rowniez i sadze , ze za kilka miesiecy poprosze go o rewizyte.

Seria XD jest wyzwaniem dla audiofila - z jednej strony wymaga przyswojenia sobie oprogramowania, z drugiej daje nieporownanie dokladniejsze narzedzie do regulacji od poprzedniej serii, gdzie byly 2 pokretla i jeden przelacznik filtra - 20 , 30 lub 40 Hz.

Teraz mozemy odciac od gory i dolu w zakresie 10 do 350 Hz ( a nawet do 500 Hz, ale to juz przesada chyba) i ustalic 10 czestotliwosci zbieznie dla obu kanalow lub rozbieznie, dostosowujac do akustyki miejsca odsluchowego. Jak juz sie opanuje program , robi sie to bardzo wygodnie , klikajac mysza.

To jest naprawde duzy postep , nie slyszalem o innych kolumnach o tak zaawansowanej regulacji dostepnej z poziomu uzytkownika dla zakresu 10-350 Hz.

Ja akurat odcinam na 220 lub 240 Hz od gory i 20 Hz na dole, tuba sredniotonowa gra od 170 -2000 Hz, trzeba uwazac, zeby bas z sekcji niskotonowej nie wplywal zanadto na niska srednice.

No i mamy dla kazdego z 10 zakresow mozliwosc ustawienia spadku w zakresie od 6 do 24 dB, plus 3 rodzaje filtra , to wszystko daje slyszalne roznice. Dla pomieszczen pow 100 m kw przewidziane sa regulacje opoznien i tzw limiter, nie dotykam na razie .

No i najwazniejszy parametr - gain , ktorym regulujemy sile sekcji niskotonowej wobec srednicy i wysokich , ktore graja jak wmacniacz podaje. U mnie mam gain ustawiony na ok -9 do -9,5 dB , fabryczne bylo na -11 dB , Eter ustawil na -8 i bas wzbudzal sie zanadto jak dla mnie. Wydaje mi sie ,ze w miare wygrzewania pojde w strone - 10 dB , ale czas pokaze. Gain ma rowniez bardzo duzy wplyw na przelom basu i srednicy , kiedy jest nizszy, dzwieki ok 170 do odciecia bardziej gra tuba, gdy jest wyzszy, paleczke przejmuje aktywna sekcja basowa, oczywiscie tylko do czestotliwosci odciecia. U mnie ten zakres pokrywajacy sie to wlasnie 170-220 lub 240 Hz ( mam 2 preferowane ustawienia). To jest zakres wypelnienia gornego basu i dolnej srednicy, na ktory chyba wszyscy jestesmy bardzo wrazliwi.

 

A w temacie toalet, to jednak wolę papier niż ultasonografokupousuwacz....

Mysle, ze nikt sie nie sprzeciwi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo producentowi nie chodzi o jeden dzwiek , tylko o mozliwosc jak najlepszego dopasowania kolumn do pozostalych elementow toru, a przede wszystkim do pomieszczenia.

W sumie to może być b. dobre rozwiązanie, tyle, że w domenie klikanej;-) Bo zmieniając kabelki, podkładki, lampki, czy co tam jeszcze się da, też modelujemy dźwięk kolumn/systemu..... i to nieustannie;-)

To Cię spotkała zabawa na "stare lata", ale jak ma dać właściwy efekt, to walcz z tą myszą i programami!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale jak producent wprowadza tak wiele opcji ingerencji w dźwięk, to nie wiadomo jak taki produkt Jego zdaniem miał brzmieć...

 

Nie marudź! Dziś jest taki trend aby mieć wiele opcji...full opcji pozwala zrobić wrażenie na kupujących;-)

 

W latach 70 i 80. a nawet na początku 90 też można się było bawić w ingerencję w dźwięk tylko, że nie trzeba było do tego komputera... wystarczało cuś takiego...

 

386b7a05151fcbf63a934fb9d3eb8cbb.jpg

 

urocze nieprawdaż?...i te urocze drewniane boczki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię spotkała zabawa na "stare lata", ale jak ma dać właściwy efekt, to walcz z tą myszą i programami!

No zabawa jest i mozg pracuje, to wazne:)

Poziom regulacji nie ma nic wspolnego z zabawa kabelkami i podkladkami.

To jest poziom , jaki dotad wymagal sprowadzenia fachowca do domu.Teraz mozna cwiczyc to samemu , na poczatku malo wprawnie, ale za to zgodnie ze swoimi preferencjami.

Juz widac, ze wiele firm idzie w aktywne moduly basowe, AG ma je od poczatku istnienia firmy i wyprzedzil konkurencje oferujac zaawansowany program regulacyjny.

Nie ma sie co tego bac , trzeba sie nauczyc:)

 

Pomyslcie o tym w ten sposob - kolumna klasyczna jest ustawiona raz u producenta i potem mozna mieszac tylko kablami i podstawkami , a przeciez tory i pomieszczenia sa diametralnie rozne. To jest jak leczenie grypy za pomoca teraflu:)

 

Trzeba kolumne wyposazyc w zaawansowane metody regulacji , w te strone idzie AG i to jest sluszne podejscie mz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych ktorzy, mysla o nowej serii XD dane ustawien, ktore u mnie na dzis sa najlepsze.

Sa to zmodyfikowane wczesniejsze ustawienia, w ktorych zmniejszylem stromosc nachylenia filtra Linkwitza Rileya z 24 do 12 dB z obu stron lub tylko od dolu oraz obnizylem gain , gorny filtr na 220 lub 240 Hz.

W efekcie dzwiek jest bardziej plynny, srednica sie uwypuklila, na czym mi zalezalo, wysokie nabraly blasku.

Teraz gram na ustawieniu no 13 - ostatnie zdjecie.

 

Co ciekawe, w zaleznosci od ustawien hum od wzmaka lampowego jest rozny, preferuje te ustawienia, gdzie jest prawie nieslyszalny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Ayon Crossfire uważasz nadal za optymalny do nowych głośników ?

Mi się to połączenie wydało niesamowite i kompletnie skończone.

Dużo lepsze niż rozbudowane monobloki na innej prezentacji.

 

Znaczący spadek zachwytu u mnie nastąpił na systemiku poniżej .mz

Zaznaczam że pokój ten sam - więc warunki akustyczne zbliżone.

 

Audio_Show_2014_031_HiFi-Philosophy2.jpg

http://hifiphilosophy.com/relacja-eter-audio-nautilus-na-audio-show-2014/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak u mnie jest.

Zadne monosy mi niepotrzebne , moje podejrzenie jest takie, ze w przypadku tub z aktywnym modulem basowym integra jest lepsza od monosow , z jednym wyjatkiem, kiedy monosy/pre Amare zagraly lepiej, ale to nie byl nokaut. To bylo moze umowne 10 % lepiej , ale niedogodnosci mnie powstrzymaly.

Postanowilem zaufac swoim uszom i w ten sposob Crossfire III jest nadal u mnie i nie zanosi sie na zmiane.

W rzeczywistosci mam 3 wzmacniacze w torze: integre i dwa monosy klasy D w modulach basowych.

 

Na marginesie zobaczie jaki niesamowity jest ten szary mat tub, w zaleznosci oswietlenia :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Na marginesie zobaczie jaki niesamowity jest ten szary mat tub, w zaleznosci oswietlenia :

 

Faktycznie ładnie kombinują z cieniowaniem kontrastów w zależności od światła.

Dodatkowo wydają się znacznie zgrabniejsze i mniejsze niż w odcieniu czerwonym.

No i salon odpowiedni .

 

Mam pytanie - ile Ci wytrzymują lampy mocy.

Co jaki czas je wymieniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie musialem, ten ma ponad 2 lata, poprzednie Crossy I i II mialem 2-3 lata i zadnej lampy nie musialem wymieniac. Gram rocznie ok 1000 h jak sadze.

Kupilem tylko nowa prostownicza pod marka Ayona gdzies 1,5 roku temu, slyszalnie poprawila dzwiek.

I to tyle w " temacie " lamp.

Sa swietnie wykonane.

 

Jak chodzi o kolory tub to ztcw AG stosuje do tub lakiery z katalogu Porsche:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor super. Tylko nie wiem jak praktyczne będzie to wykończenie - będąc w Nautilusie w zeszłym tygodniu pomacałem wzornik, i lakier wydał mi się chropowaty, co utrudni czyszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady nie czyszsze:)

Na wyjatkowe okazje mam pedzel o delikatnym wlosiu.

Ojtam, ojtam powiedz od razu, robię głośniej i same się czyszczą.

Muuszę tylko wyjść na chwilę.

:>)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjatkowe okazje mam pedzel o delikatnym wlosiu.

Dobrze użyty czyni cuda;-)

Na marginesie zobaczie jaki niesamowity jest ten szary mat tub, w zaleznosci oswietlenia :

Piękno ma wiele twarzy... Ale super, że znalazłeś swój dźwięk i trzymasz się tego....w końcu i tak najważniejsze czego słuchamy, a nie na czym, choć właśnie te kwestie wydają się bardziej dzielić;-)

A próbowałeś już Amplifona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zyczliwe inaczej uwagi.

Mozna napisac przydzwiek, calkowita zgoda. Szbciej pisze sie hum - taka maniera wspolczesnych forow.

Zebysmy sie nie musieli tutaj denerwowac , to byl kolegi ostatni post w tym watku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nic nie rozumiesz. Salonik nigdy nie miał na celu rozwiązania problemu trollingu, tylko ucieczkę przed nim. Tam taki bum nie ma wstępu. Nikt nie robi tam syfu. Gdyby nawet jakimś cudem taki troll się tam dostał, to raz dwa ma wylot na zbity pysk! I gdyby tak było na ogólnym forum to może i tu byłoby mnie chamskich wpisów. I właśnie idea Saloniku pokazuje że może być spokój i dyskusje na poziomie. Tym bardziej więc Salonik jest sukcesem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Nadal nic nie rozumiesz. Salonik nigdy nie miał na celu rozwiązania problemu trollingu, tylko ucieczkę przed nim. Tam taki bum nie ma wstępu. Nikt nie robi tam syfu. Gdyby nawet jakimś cudem taki troll się tam dostał, to raz dwa ma wylot na zbity pysk! I gdyby tak było na ogólnym forum to może i tu byłoby mnie chamskich wpisów. I właśnie idea Saloniku pokazuje że może być spokój i dyskusje na poziomie. Tym bardziej więc Salonik jest sukcesem.

 

Byłby,gdyby wątki z hi end zostały tam przeniesione a tak dupa.99,9% waszych wątków jest poza Salonikiem i każdy może je trollować(zo widać na załączonym obrazku) i kto tu nie rozumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.