Skocz do zawartości
IGNORED

KINO do ok.2500 zł (+/- 500)


vita41

Rekomendowane odpowiedzi

Namierzyłem właśnie, że mogę mieć Onkyo 578 za 970zł i Onkyo 608 za 1400zł. Wydaję mi się więc, że Onkyo 509 za 1350zł nie jest najlepszym wyborem. Co myślicie?

509 jest dobrym wyborem do kina bo wg mnie :

-dobrze się w nim sprawdzi

-ma radio internetowe ( w większości stacji jakich słucham nie ma reklam , a muzyki masz pełen zakres )

-jeśli nie będziesz miał systemu 7.1 , możesz go brać

-nowy design ( mi akurat się podoba )

 

608:

-to bardzo dobry wybór cena/jakość bo ceny mocno spadły , ale cóż skoro 609 można kupić za 1.900zł

-ma sporo mocniejszy zasilacz i system 7.1 ( w porównaniu do 509 )i przy odpowiednich ustawieniach i dobrych kolumnach suba nie będziesz potrzebował

-minus to brak USB i nowinek

 

578:

 

podłączałem u znajomego i też jest OK i najtańszy z ww , więc jak tylko cena/jakość to bierz tego

 

co do Denona 1611 to jego bym porównał właśnie do Onkyo 578

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Planuje zakup kina domowego do dość dużego salonu (około 30 m^2). Muszę przyznać, że w temacie sprzętu audio jestem kompletnym laikiem z tego względu trudno mi nawet sprecyzować wymagania dotyczące specyfikacji technicznej sprzętu :<. Mam za to kilka wymogów czysto praktycznych:

 

- Zestaw ma współpracować z konsolą PS3, która będzie pełniła rolę odtwarzacza oraz Samsungiem PS50 C530. Wszystko musi być ze sobą kompatybilne! (amp powinien posiadać HDMI)

- Docelowo zestaw będzie wykorzystywane do odtwarzania filmów w 5.1 lub 5.0 oraz muzyki w 2.0 (można przyjąć proporcje 60/40), tak więc nie ukrywam, że jakość stereo będzie dla mnie bardzo ważna. Zresztą ze względów budżetowych w pierwszym rzucie mam zamiar kupić wyłącznie kolumny z amplitunerem i zależy mi na to żebym od razu mógł cieszyć się przyzwoitym dźwiękiem.

- Nie wykluczam sprzętu używanego

- Wszystkie elementu muszą być w kolorze venge lub czarnym;)

 

 

Na tą chwilę rozważam zakup kolumn Tonsil Maestro 2 lub S (Czy te modele zasadniczo się czymś różnią?). Tak jak wspomniałem powyższej zestaw rozbudował bym z czasem do 5.0/5.1. Co do amplitunera przychylam się do wyboru denona 2308. Co szanowni forumowicze sądzicie o takim zestawieniu. Czy warto zmienić kierunek poszukiwań? Szczerze przyznam, że obecnie ciężko jest dostać tego denona i to w kolorze czarnym więc może polecicie inny tak samo dobry, a może nawet lepszy amp w podobnej cenie.

 

 

Dodam tylko parę słów w kwestii ceny. Oczywiście chciałbym wydać jak najmniej jednak jeżeli będzie to niezbędne, aby zestaw spełniał powyższe warunki będę mógł dołożyć parę złotych.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie widzę możliwości edytowania postów. Chciałbym jedynie dodać, że pod uwagę brałbym jeszcze zakup nowego denona 1911 oraz Onkyo 608 Onkyo TX-SR608, który jest dość kontrowersyjny ponieważ w internecie można znaleźć tyleż samo opinii pozytywnych co negatywnych na jego temat. Jednak chyba wszyscy zgadzają się z faktem, że do stereo lepiej nadaje się Denon. Jaka jest wasza opinia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie widzę możliwości edytowania postów. Chciałbym jedynie dodać, że pod uwagę brałbym jeszcze zakup nowego denona 1911 oraz Onkyo 608 Onkyo TX-SR608, który jest dość kontrowersyjny ponieważ w internecie można znaleźć tyleż samo opinii pozytywnych co negatywnych na jego temat. Jednak chyba wszyscy zgadzają się z faktem, że do stereo lepiej nadaje się Denon. Jaka jest wasza opinia?

 

przyjmij od razu do wiadomosci ze w tej cenie nie dostaniesz nic grajacego przyzwoicie w stereo jesli mowimy o amplitunerach,najtanszy wzmacniacz zje te onkyo i denony ampli pierwszym kesem. poszedlbym raczej w strone wzmacniacza stereo plus najtanszy ampli z hdmi i spial je razem-bedziesz mial i muzyke i kino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjmij od razu do wiadomosci ze w tej cenie nie dostaniesz nic grajacego przyzwoicie w stereo jesli mowimy o amplitunerach,najtanszy wzmacniacz zje te onkyo i denony ampli pierwszym kesem. poszedlbym raczej w strone wzmacniacza stereo plus najtanszy ampli z hdmi i spial je razem-bedziesz mial i muzyke i kino.

a ja porównywałem kiedyś najtańszy wzmacniacz Denona PMA-510 amplitunerem Onkyo 609 - i ten wypadł o wiele ciekawiej po załączeniu możliwych funkcji ( w pure direct oba podobnie z lekką przewagą Onkyo )

 

cena Denona to ok 900zł , amplitunera Onyo - ponad 2.000zł i to wystarczy aby nawet amplituner wielokanałowy ( średniej klasy ) zagrał lepiej niż najtańszy wzmacniacz ( niższe modele miały by z tym problem )

 

zgodzę się z tym też że najtańszy amplituner + dobry wzmacniacz , będzie uniwersalnym sprzętem , ale w najtańszych amplitunerach nie znajdziemy PRE-OUT i musimy samemu coś pokombinować

 

Denon 1911 - gra troszkę lepiej w stereo od Onkyo 608 ( ba , nawet model 1611 zagra lepiej ) , ale w kinie to Onkyo przebije konkurenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na konkretne propozycje szczerze mówiąc rozważałem opcje wzmacniacz + ampli, ale nie wiem czy cenowo dobrze na tym wyjdę. Może macie jakieś konkretne propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kontrastu ja mam onkyo 805 które jest "dobre" w stereo i kosztowało mnie 400 funi a taki malutki nad 340 który kosztował 100 rozniosł to onkyo w pył i bazuje na doświadczeniach własnych.

Onkyo posiadam do dzisiaj a wzmacniaczy już pare miałem i nigdy nawet nie było sensu porównywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mogę brać udział w dyskusji ponieważ muszę czekać na akcjeptację każdego napisanego przez siebie posta. Czy radzicie w takim razie wyposażyć się w średniej klasy wzmacniacz i głośniki skoro i tak kino ma być budowane systematycznie ? Które z amplitunerów z preoutem byście zaproponowali. W grę wchodziłby sprzęt nowy i używany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuje zakup kina domowego do dość dużego salonu (około 30 m^2). Muszę przyznać, że w temacie sprzętu audio jestem kompletnym laikiem z tego względu trudno mi nawet sprecyzować wymagania dotyczące specyfikacji technicznej sprzętu :<. Mam za to kilka wymogów czysto praktycznych:

 

- Zestaw ma współpracować z konsolą PS3, która będzie pełniła rolę odtwarzacza oraz Samsungiem PS50 C530. Wszystko musi być ze sobą kompatybilne! (amp powinien posiadać HDMI)

- Docelowo zestaw będzie wykorzystywane do odtwarzania filmów w 5.1 lub 5.0 oraz muzyki w 2.0 (można przyjąć proporcje 60/40), tak więc nie ukrywam, że jakość stereo będzie dla mnie bardzo ważna. Zresztą ze względów budżetowych w pierwszym rzucie mam zamiar kupić wyłącznie kolumny z amplitunerem i zależy mi na to żebym od razu mógł cieszyć się przyzwoitym dźwiękiem.

- Nie wykluczam sprzętu używanego

- Wszystkie elementu muszą być w kolorze venge lub czarnym;)Denon 2308 nie ma dekoderów HD,poszukaj 2309,2310,lepej Marantz 5005,6003,6004,lub Harman 255,260.Wzmacniaczjakiś 10 letni wysoki model dobrej firmy do 1000pln spory wybór.

 

 

Na tą chwilę rozważam zakup kolumn Tonsil Maestro 2 lub S (Czy te modele zasadniczo się czymś różnią?). Tak jak wspomniałem powyższej zestaw rozbudował bym z czasem do 5.0/5.1. Co do amplitunera przychylam się do wyboru denona 2308. Co szanowni forumowicze sądzicie o takim zestawieniu. Czy warto zmienić kierunek poszukiwań? Szczerze przyznam, że obecnie ciężko jest dostać tego denona i to w kolorze czarnym więc może polecicie inny tak samo dobry, a może nawet lepszy amp w podobnej cenie.

 

 

Dodam tylko parę słów w kwestii ceny. Oczywiście chciałbym wydać jak najmniej jednak jeżeli będzie to niezbędne, aby zestaw spełniał powyższe warunki będę mógł dołożyć parę złotych.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do listy ampków, którymi się interesuje dodam jeszcze HK AVR255. Amplituner jeszcze nie przestarzały, który można znaleźć w rozsądnej cenie, a przede wszystkim przyzwoicie grający. Co o nim sądzicie. Czy zgra się z Tonsilami Maestro :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do listy ampków, którymi się interesuje dodam jeszcze HK AVR255. Amplituner jeszcze nie przestarzały, który można znaleźć w rozsądnej cenie, a przede wszystkim przyzwoicie grający. Co o nim sądzicie. Czy zgra się z Tonsilami Maestro :>

Będzie ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dużo pomysłów na zestaw audio ale okazało się że będe miał nowy pokoik ok 22m^2 więc... fajnie by było sobie rozstawić tam zestaw kina domowego :) Szczególnie,że ostatnio na moim kinie domowym słucham tylko i wyłacznie w Dolby Pro Logic II i podoba mi się właśnie taki dzwięk przestrzenny lub w DTS na płytach Audio DVD. Dlatego też chcę żeby to było kino domowe. Chcę kupić nowe ponieważ SA-HT 870 jest rewelka do filmów a do muzyki zwykłe kolumny grają zdecydowanie lepiej. Na zestaw jestem skłonny wydać... 2000 do 2500. chodzi mi o wzmacniacz 5.1 i zestaw kolumn. To co rozważam to:

1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I do tych dwóch jakiś ampli. Pytania:

1.Czy wystarczy 5.0

2.Czy ewentualnie mógłbym 5.0 podpiąć pod tego suba aktywnego (wbudowany wzmacniacz 5.1) i jakoś to zagra znośnie? Tzn to z zestawu Panasonic Sa-HT 870 i gra fajnie ale podejrzewam że niestety może być dostosowany do tych plastikowych satelitek (grają niby fajnie ale w muzyce brakuje im trochę niestety). Wtedy mógłbym wzmacniacz dokupić w przyszłości.

 

Jeśli macie alternatywne zestawy to dajcie propozycje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym poszedł w Onkyo 578 ( powinieneś wyrwać za 1.100zł + te Jamo 606 lub dołożyć do 608 )

 

suba koniecznie dokup po czasie czasie bo i w muzyce 5.1 są też ścieżki dedykowane dla niego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dużo pomysłów na zestaw audio ale okazało się że będe miał nowy pokoik ok 22m^2 więc... fajnie by było sobie rozstawić tam zestaw kina domowego :) Szczególnie,że ostatnio na moim kinie domowym słucham tylko i wyłacznie w Dolby Pro Logic II i podoba mi się właśnie taki dzwięk przestrzenny lub w DTS na płytach Audio DVD. Dlatego też chcę żeby to było kino domowe. Chcę kupić nowe ponieważ SA-HT 870 jest rewelka do filmów a do muzyki zwykłe kolumny grają zdecydowanie lepiej. Na zestaw jestem skłonny wydać... 2000 do 2500. chodzi mi o wzmacniacz 5.1 i zestaw kolumn. To co rozważam to:

1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I do tych dwóch jakiś ampli. Pytania:

1.Czy wystarczy 5.0

2.Czy ewentualnie mógłbym 5.0 podpiąć pod tego suba aktywnego (wbudowany wzmacniacz 5.1) i jakoś to zagra znośnie? Tzn to z zestawu Panasonic Sa-HT 870 i gra fajnie ale podejrzewam że niestety może być dostosowany do tych plastikowych satelitek (grają niby fajnie ale w muzyce brakuje im trochę niestety). Wtedy mógłbym wzmacniacz dokupić w przyszłości.

 

Jeśli macie alternatywne zestawy to dajcie propozycje :)

 

Z podanych kolumn to chyba najciekawsze będę te Jamo, ale uwaga center i satelity w stosunku do frontów są bardzo słabe i przy głośniejszych odsłuchach muzyki w 5.0 mogą charczeć.

Basu frontowe Jamo mają bardzo dużo, potęguje go boczne umiejscowienie głośnika, więc sub może okazać się zbędny jak nie przywiązujesz do tego wagi.

Mój znajomy ma z amplitunerem Pioneer, ale wydaje mi się że z innym amplitunerem można wycisnąć z nich więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych kolumn to chyba najciekawsze będę te Jamo, ale uwaga center i satelity w stosunku do frontów są bardzo słabe i przy głośniejszych odsłuchach muzyki w 5.0 mogą charczeć.

Basu frontowe Jamo mają bardzo dużo, potęguje go boczne umiejscowienie głośnika, więc sub może okazać się zbędny jak nie przywiązujesz do tego wagi.

Mój znajomy ma z amplitunerem Pioneer, ale wydaje mi się że z innym amplitunerem można wycisnąć z nich więcej.

muzyki nie słucham głośno bardzo bo nie o to w tym chodzi. Głośnośc dopasowuję tak aby muzyka była jak najbardziej detaliczna i nie za cicha. W praktyce sprowadza się to do tego że podgłaśniam i w momencie kiedy dźwięk zaczyna być mało dynamiczny i głośne dźwięki przytłaczają te bardziej subtelne a dźwięk staje się taki... Zlany w ścianę dźwięku, to przyciszam :-) jeszcze nigdy tak słuchając muzyki nie była ona głośna. Co ciekawe im ostrzejsza muzyka tym ciszej się słucha. Death metalu słucham ciszej niż nowej płyty Stevena Wilsona :) czyli głośniki powinny spokojnie sobie radzić :-) na pewno nie przekraczam 85decybeli :-P

 

ja bym poszedł w Onkyo 578 ( powinieneś wyrwać za 1.100zł + te Jamo 606 lub dołożyć do 608 )

 

suba koniecznie dokup po czasie czasie bo i w muzyce 5.1 są też ścieżki dedykowane dla niego

a różnica w jakości dźwięku między 608 a 606 bardzo duża? Zależy mi na głębokim basie. Żeby to grało... Uniwersalnie:) bo jestem fanem metalu jak i muzyki progresywnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a różnica w jakości dźwięku między 608 a 606 bardzo duża? Zależy mi na głębokim basie. Żeby to grało... Uniwersalnie:) bo jestem fanem metalu jak i muzyki progresywnej.

 

608 mają większy głośnik basowy więc pewnie i mocniej uderzą

 

jednak może okazać się ,że nawet najmocniejsze kolumny nie sprawdzą się w muzyce DTS

 

posłuchaj Jean Michael Jarre - płytka Aero - zrobiona typowo pod efekt 5.1 , tam ścieżka głośnika basowego ( suba ) jest osobno wydzielona i słuchanie tej płyty dość cicho bez subwoofera mija się z celem ( przy głośnym odsłuchu , dobre kolumny dadzą trochę basu ale nie tyle co subwoofer )

 

podobnie mam też z Dire Straits ( DTS ) , bez suba nie brzmi to zaciekawie , więc warto o nim pomyśleć

 

co do Onkyo 578 to dość udany model i obecnie bardzo tani ( na pewno dźwiękiem przebije 309 a podejrzewam że 509 też )

 

sam mam 609 i ma niezłego kopa w kinie domowym jak i w stereo po odpowiednim ustawieniu dźwięku - spokojnie nagłaśnia pokój 30m2 + 10m2 wnęka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę na suba mi braknie... hmm... No to w takim razie kupię chyba same kolumny s606 HCS3 i podłączę ten zestaw pod mojego suba z kina domowego. Dozbieram kaski i kupię amplituner 5.1, suba i odtwarzacz :)

Jeżeli dzwięk będzie w 7.1 to co zrobi amplituner 5.1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te Quadrale lepsze niż Jamo? Pasmo przenoszenia robi wrażenie. 28Hz-22kHz

Opinie mają średnie. Zresztą to inna półka cenowa. Czemu Jamo odpuścić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo przenoszenia robi wrażenie. 28Hz-22kHz

Czasem lepiej nie czytać parametrów, jeśli się ich nie rozumie ;)

 

Pasmo 28Hz-22kHz, nawet zakładając że nie jest okłamane i tak mówi tyle co nic odnośnie szerokości pasma, jeśli nie znamy przy jakim spadku wzgl. średniego SPL są określone te granice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo przenoszenia to sciam producencka. Natomiast glosniki Jamo 606 to ulubione glosniki forumowe, penwie dobre opinie znalazles na HDTV. Tanie, ladnie wykonane ale nie ladnie grajace. Posluhcaj ich czy ci leza. Pusc cos z wysokimi tonami to zobaczysz jak draznia uszy. Czy wytrzymasz to przez 15 minut a co dopiero sluhcanie na tym plyty 70 minutowej.

Nie sluchaj opini tylko kolumn!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo przenoszenia to sciam producencka. Natomiast glosniki Jamo 606 to ulubione glosniki forumowe, penwie dobre opinie znalazles na HDTV. Tanie, ladnie wykonane ale nie ladnie grajace. Posluhcaj ich czy ci leza. Pusc cos z wysokimi tonami to zobaczysz jak draznia uszy. Czy wytrzymasz to przez 15 minut a co dopiero sluhcanie na tym plyty 70 minutowej.

Nie sluchaj opini tylko kolumn!!

 

 

Zgadzam się , jest jeden wyjątek , czytałem na HDTV , gość przyrównywał głośniki Jamo 606 z Tonsil Mayestro II 180 .

Jamo grały jak nakryte kocem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dokonało się kupiłem głośniki 7.1 Tonsil Voyager. Teraz czas na amplituner pod ten zestaw. Co możecie polecić osobiście poluje na harman kardon avr-255 ze względu na przyzwoite stereo. Czy możecie polecić jaką alternatywę dla tego HD do około 1200 zł ? Oczywiście w grę wchodzą urządzenia używane. Przypomnę, że zależy mi na sprawnie działającym HDMI, jako że pod ampli planuje podłączyć PS3

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dokonało się kupiłem głośniki 7.1 Tonsil Voyager. Teraz czas na amplituner pod ten zestaw. Co możecie polecić osobiście poluje na harman kardon avr-255 ze względu na przyzwoite stereo. Czy możecie polecić jaką alternatywę dla tego HD do około 1200 zł ? Oczywiście w grę wchodzą urządzenia używane. Przypomnę, że zależy mi na sprawnie działającym HDMI, jako że pod ampli planuje podłączyć PS3

 

Pozdrawiam

Tego Harmana nie polecam, do 1200 złotych kupisz całe mnóstwo leiej grających amplitunerów np. Denon 3805,06, wysokie medele Yamahy jakieś starsze Marantze z serii 7xxx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem nie wykluczam zakupu starszych modeli amplitunerów jednak zależy mi na HDMI, w które faktycznie wyposażony był model 3806 jednak jest on praktycznie niedostępny na rynku wtórnym. Co do oponi na temat KH czytałem wiele pozytywnych opinii właśnie na temat tego modelu i jego przyzwoitego stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem nie wykluczam zakupu starszych modeli amplitunerów jednak zależy mi na HDMI, w które faktycznie wyposażony był model 3806 jednak jest on praktycznie niedostępny na rynku wtórnym. Co do oponi na temat KH czytałem wiele pozytywnych opinii właśnie na temat tego modelu i jego przyzwoitego stereo.

Miałem tego Harmana i wzasadzie bez trudu znajdziesz używany wzmacniacz stereo za 400 złotych, który rozłoży go na łopatki. Ten Harmna to stosunkowo niski model. Jesli koniecznie musi być z HDMI poszukaj Onkyo 875 czasami zdarzają się okazje w lipcu widziałęm taki na alledrogo zszedł za 1270 złotych. Różnica pomiędzy tym Onkyo a Harmanem to już jest przepaść. onkyo 28 kilo wagi w stereo zagra jak używany wzmacniacz za 700-1000 złotych. Pisze z własnego doświdczenia lepiej kupić coś lepszego niż za miesiąc szukać innego lepszego klocka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Harmana i wzasadzie bez trudu znajdziesz używany wzmacniacz stereo za 400 złotych, który rozłoży go na łopatki. Ten Harmna to stosunkowo niski model. Jesli koniecznie musi być z HDMI poszukaj Onkyo 875 czasami zdarzają się okazje w lipcu widziałęm taki na alledrogo zszedł za 1270 złotych. Różnica pomiędzy tym Onkyo a Harmanem to już jest przepaść. onkyo 28 kilo wagi w stereo zagra jak używany wzmacniacz za 700-1000 złotych. Pisze z własnego doświdczenia lepiej kupić coś lepszego niż za miesiąc szukać innego lepszego klocka.

1270 pewnie cena zaniżona aby nie płacic tak dużej prowizji 1800=2000 tys to już okazja,wart tych pieniedzy.Co do tych wpisów że wzmacniacz byle jaki badziew za 400 pln gra tak swietnie to juz nie moge czytac.Sa wzmacniacze i lepsze i gorsze i wybitne w swojej klasie,ale te wszystkie nowe do 2000 pln to żadna rewelacja,podobnie z tymi starymi zwłokami .Według własnego odsłuchu w domu w jednym systemie miałem Marantza amplituner SR-6003,i wzmacniacze PM 5001,6003,7001 7001 ki i 7003 wszystkie Marantza podpiete pod te same głosniki.Wniosek taki 5001 wypadał gorzej od amplitunera,6003 podobnie model 7001 juz troche lepiej ,wieksza róznica była przy 7001 ki.Na korzyśc wzmacniacza,ale wzmacniacz kosztował tyle co amplituner,prosze posłuchac na swojch systemach a nie powielac tak strasznie nie sprawdzone rzeczy do końca.Nastepny przykład amplituner Onkyo 805 gra lepiej od wzmacniaczy tej samej firmy A-9511,9155.Przykładów jest więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co forum to różne opinie jestem już zupełnie skołowaciały. Wskazany Onkyo 875to niestety rzadki model. Ciężko coś będzie wyrwać choćby do 1300/1400 zł.

 

A co sądzicie o denonie 2807 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.