Skocz do zawartości
IGNORED

KINO do ok.2500 zł (+/- 500)


vita41

Rekomendowane odpowiedzi

A co do denona którego zaproponowałeś to patrzyłem ten sprzęcik ale to nie ma moją kieszeń sam ampi kosztuje ok 1900zł a głosniki jamo 5.0 1500zł więc kosmos plus jescze bluray to wogóle ponad 4 wszystko wyjdzie a ja chce wydać max 3000zł?? Jak znacie jakiś kozak zestawik do tej kwoty to prosze o propozycje, ja siedze na internecje już tyle czasu i wychaczyłem tylko te dwa zestawy. Przyznam się że patrzyłem tylko yamahe i pioneera bo uważam że to są solidne firmy ale oczywiście mogą być tez inne. Z góry dzięki za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Twoich potrzeb idealny bedzie Onkyo model 508/578 jesl iznajdziesz jesli nie to 548. Głosniki Quaral quintas 5000 jako BD polecam LG w zalezności od tego jakie funkcje potrzebujesz. Wybrane przez ciebie modele jak kolega wyzej pwoiedzial są przecietnie dobrane. amplituner 820 jest lepszyale glosniki NS 50 :) wiec trzeba znalezc cos posrodku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem zainteresowany kupnem zestawu audio 5.0 + subufer. Na początku chciałem zaznaczyć że nie jestem audiofilem, zależy mi na stosunkowo dobrej jakości dźwięku co moich funduszy, a to około 2-2.5 tys. System ma służyć głownie do oglądania filmów, czasem muzyka + ps3. Pokój ok. 15m2

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już patrzyłem ten onkyo 578 i powiem ci ze jestem za nim kosztuje 1250zł i poszukuje teraz do tego głośników mysle nad tymi yamahy z zestawu z początuku tematu n-50 co wy na to ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem onkyo 578 i qq 5000 za 2650zł ale jeszcze się targuje! dobra cena waszym zdaniem? musze jeszcze do tego dobrać bluraya, onkyo kosztuje 650zł to o dużo przekroczy kwote którą zaplanowałem ale czego sie nie robi dla kozak sprzetu.

 

Mama pytanko czy można ps3 podłączyc do amplitunera zeby oglądać filmy blu-ray??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze tak i sprawa wyjasniona podlaczyc pleja ;) Czy dobra cena ? Hmm chodzily za lepeij tyle ze 578 jest teraz chwytanym modelem i beda trzymac jego cene bo i tak sie sprzeda. Byl bardz dobrym modelem wiec po co obnizac cene

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc można na was liczyć!! w tygodnu lece po zestaw dam znać jak się spisuje! Powiedzcie mi jeszcze jakie kable potrzebuje żeby to wszystko odpaliło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym złożyć zestaw kina domowego. Bardzo zależy. Mi na jakości dźwięku oraz możliwości podłączenia sprzętu, z jakiego korzystam:

 

- Tv Panasonic TX-P42G20E

 

- Sony Playstation 3

 

- Komputer pc (obraz wysyłany przez hdmi, audio zintegrowana karta 5.1 z wyjściami na jack, mogę dokupić tutaj coś lepszego)

 

- Ipad z wyjściem steroaudio ale fajnie było by mieć możliwość dokowania lub puszczanie mp3 przez usb (słyszałem, że są do tego kompatybilne urządzenia. Mógłbym za taką funkcję dopłacić)

 

Zależy mi na jak najlepszym 5.1 oraz dobrym odtwarzaczu cd audio (tu fajnie byloby miec dock do ipada, jednak jest to opcjonalny gadzet). Mój pokój to prostokąt o pow 12m2

 

Fajnie byłoby zamknąć się w kwocie 2,5tys lub niżej

 

Uprzejmie proszę o Waszą pomoc Smile

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę zakupić zestaw 5.1 do amplitunera RX-V496RDS.

Sądziłem, że pójdzie to szybko i bezboleśnie. Niestety im dalej w las tym gorzej.

Przyznam szczerze, że mam już dosyć wizyt w sklepach, nie jest to moje hobby.

A i niezły mam mętlik w głowie po tygodniowym czytaniu, słuchaniu i nawijaniu sprzedawców do których mam wrodzoną nieufność.

Stąd prośba o podpowiedź, sugestie, ciepłe słowo ;)

 

Parametry

Ampli: RX-V496RDS

Lokum: 20m

Zastosowanie: kino 70% muzyka 30%

Muzyka: +/- rock

Audiofil: nie

 

Początkowo nastawiłem się na zakup jamo 606 + JAMO SUB260

Odsłuch wypadł ok, ale zupełne nie pasuje mi wygląd tych kolumn.

Te gładkie/błyszczące powierzchnie z przodu i góry zupełnie do mnie nie trafiają.

Dlatego też później z góry skreśliłem yamaha 555.

Drugie podejście, kilka odsłuchów i wpadł mi w oko/ucho WHARFEDALE DIAMOND HCP.

Niestety tuż przed zakupem wyszło że głośnik centralny nie zmieści mi się w mebel więc także odpadł.

 

Do trzech razy sztuka, aktualnie zastawiam się nad, kolejność typów:

YAMAHA NS-50/NS-P60

WHARFEDALE VARDUS 250 HCP

Quadral Quintas 5000

 

Sub zostaje JAMO SUB260

 

Będę wdzięczny za subiektywne porównanie ww ewentualnie cowarto jeszcze dorzucić do listy.

Nawet jak cena wzrosłaby do okolic 3000 to myślę że to przełkniemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wymienonych przez Ciebie quadrale 5000 tez dosc mocno graja gora dziek podobny do Jamo. Druga opcja to rezygnac z suba na korzysc Klipsch F1. Yamahy do kina totalnie mulace vardusy predzej jednak bardziej w kierunku QQ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuję zrobić prezent mojemu młodszemu bratu na osiemnaste urodziny i zakupić dla niego kino domowe lub zestaw głośników do maksymalnej kwoty 1800-2000zł. Wiem wiem, cena jest niska i trudno do takiej kwoty wybrać coś ciekawego, ale myślę, że pomożecie mi.

Jego pokój jest mały (i dosyć zagracony) jakieś 3,2 X 4,5m więc myślę, że zestaw 2.1 będzie wystarczający. Nie chcę mu kupić plastikowego badziewia 5.1 z supermarketu albo jakichś pseudo zestawów podpinanych do komputera, więc proszę o radę dotyczącą zestawów 2.1. Wiem, że lepiej niezłe 2.1 niż baaardzo kiepskie 5.1. Aha interesuje mnie tylko nowy sprzęt, choć wiem, że warto kupować wyższej klasy używki, ale w końcu to jest prezent.

Zestaw miałby służyć do oglądania filmów i słuchania głównie rockowej muzyki, ale chyba przeważać będzie oglądanie filmów na telewizorze LED. Fajnie byłoby jakby sprzęt miał odtwarzacz DVD, ale również może być tylko subwoofer aktywny z dwoma satelitami.

Sporo czytałem o zestawie KEF KIT100? Co o nim myślicie i o zastosowanych tam panelach NXT? Popularne też stają się sound bary, jakieś doświadczenia z nimi? Ciekawym wydaje się SHARP HTSL50.

Proszę o wasze opinie i sugestie.

Max

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko subwoofer aktywny z dwoma satelitami.

Sporo czytałem o zestawie KEF KIT100? Co o nim myślicie i o zastosowanych tam panelach NXT? Popularne też stają się sound bary, jakieś doświadczenia z nimi? Ciekawym wydaje się SHARP HTSL50.

Proszę o wasze opinie i sugestie.

Max

Szkoda z enie bierzesz pod uwage zestawow uzywanych, bo mam akurat na sprzedaz KEF KIT100 w bardzo dobrym stanie i w zakresie cen ktore Ciebie interesuja. Jesli bylbys zainteresowany prosze o kontakt na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm, chcę zakupic kino domowe za 2500zł wiem ze niejest to duzo bo niedysponuje wiekszym budzetem i chcialbym te kwote wydac rozsadnie ale niewiem co wybrać, mianowicie zastanawiam sie nad dwoma firmami Denon i Harman Kardon, chciałbym zeby to bylo kino z głosnikami 5+1 sa takie zestawy na allegro np ale niewiem co i jakie bo niezadobrze sie znam, posiadam kino domowe LG Ht503 ale wg niespełnia moich oczekiwan no chyba ze za kwote 2500 niekupie nic lepszego i niewarto zmieniac? Poddajcie jakies propozycje. Z góry Dziekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilrudny, jeżeli jesteś zainteresowany nowym zestawem, to bardzo ciekawą opcją jest połączenie Pioneer'a wraz z zespołem kolumn marki KODA. Niedrogi zestaw z potencjałem na dobre kino.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szanowni Państwo - proszę o poradę w doborze sprzętu do mojego skromnego pokoju:)

Zdjęcia wraz z wymiarami pomieszcznia w załączniku (pokój 3,4 x 5,1 m, czyli 17,3 m2)

 

Budżet: chcę przeznaczyć ok 2000 tys. ale jak ktoś poda mi przekonujące argumenty, aby dodać więcej kasy, to może uzbiera się i 2500...

 

Czego oczekuję po zestawie (wiem, że może to być tylko marzenie ściętej głowy w tej cenie, ale podam):

 

 

- ma bez problemu czytać pliki z usb (MUSI = avi, wmv, mp4, mkv, mp3, divx, xvid) [mile widziane = mov, falc, i inne]

- zestaw ma mieć możliwość czytania bluray

- zestaw ma mieć możliwość czytania dvd, cd-r, cd audio, cd z nagranymi mp3

- głośniki mają grać czysty dźwięk. Nie jestem żadnym melomanem, ale różnica między mp3 a prawdziwym bezstratnym dźwiękiem słyszę i wiem jak beznadziejne jest zwykłę stereo mp3.

- bardzo zależy mi na tym, aby subwoofer powodował drganie klatki piersiowej podczas oglądania sceny pierwszego lądowania na Pandorze w Avatarze :D

To tylko oczwyiście przykład, ale marzy mi się taki basik, który naprawdę będzie dawał choć zbliżone uczucie do tego, jakie mam w Imax-ie :)

Przy tak małym pokoju być może da się uzyskać tego namiastkę?

- nie wiem czy należy to podać tutaj jako warunek, ale sprzęt ten musi współgrać mi doskonale z dekoderem inea, ponieważ niedługo też podłączam sobie tv hd (Inea Poznań)

 

 

 

Opcjonalnie (ale nie kosztem powyższych parametrów):

-chciałbym, aby ten sprzęt miał jakiś equalizer

-aby głośniki satelitarne -te na tył - były bezprzewodowe, bo kable mnie strasznie irytują.

-dobrze byłoby, gdyby były czarne, lub pasowały pod ten kolor mebli:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- obsługa DLNA

 

 

 

PS: Proszę też o podanie zestawu alternatywnego, tylko że bez obsługi blu-ray (jeśli to daje jakąś wyraźną oszczędność)

Wszyskie pozostałe wymagania pozostają bez zmian.

 

 

 

 

 

 

Jeśli czegoś nie podałem, to chętnie uzupełnie moje zapytanie. Proszę o poradę w co zainwestować.

PS: przy okazji - jeśli ktoś się zna - jaki polecacie do takiego pokoju telewizor?

Na TV chcę wydać maks też ok 2 tys.

Dodam tylko, ze okno jest od strony zachodniej, a TV jest używany praktycznie w 95% wieczorem.

 

 

 

Pozdrawiam

post-40591-0-04821300-1323473795_thumb.jpg

post-40591-0-42464400-1323473800_thumb.jpg

post-40591-0-93802000-1323473812_thumb.jpg

post-40591-0-45556200-1323473817_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam amplituner Denon 2105 używam go jako preamp dla Gainclona ,odtwarzacz Dvd Denon 1600 i odtwarzacz multimedialny Philips 5000 ,do tego kolumny Taga 606 v2 które grają za mocno jak na mój 15 m2 pokój, nie wiem czy to akustyka pokoju czy wina kolumn ale jest za dużo syczków(tylko w odsłuchu direct, w kinie jest dobrze , pier...cie jest bez subwoofera ) a bas jest inny niż gdy siedzę na kanapie a gdy przysunę się o 1 metr w stronę kolumn, mam zamiar je sprzedać i kupić inny zestaw i tu pojawia się pytanie czy:

 

- kupić jakiś inny zestaw kolumn lub monitorków do 1500 złotych + subwoofer ,mam na oku B&W ASW 300

- zbudować 5.0 DIY na klonach Totemach Mite ( dwa monitorki już mam ,czy ktoś już słuchał zestaw 5.0 na Totemach )+ subwoofer B&W ASW 300

- czy zrobić fronty DIY na 8935A i T9930-20 +centralny na takich samych przetwornikach a klony totem mite wrzuce na surrondy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez dolacze sie do pytajacych. Chce stworzyc system 7.1 w pokoju 18m2 glownie do filmow, mniej wiecej w proporcji 85%/15% (film/muzyka). System glownie do filmow akcji, science fiction, lubie slyszec agresywne dzwieki dookola (jak jest w filmie burza to chce miec tak, zeby zona z parasolem przyszla:) ). Mam juz 2 fronty - celestion f30 i sub'a wharefdale 150. Nad ampem zastanawialem sie pomiedzy denon 1911, onkyo 608 lub 609, ale moze padnie lepsza opcja ampa do 2000zl? Jezeli chodzi o reszte glosnikow to mysle nad kupnem czterech do montowania w sciane (za malo miejsca w pokoju), czy mozecie jakies scienne polecic? Budzet na reszte glosnikow tez 2000zl. Z gory dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić kino domowe 5.1. Koszt 3000 - 4000 (max). Niestety w temacie jestem lekko zielony.

Zestaw ma służyć do odtwarzania filmów ale również do słuchania CD (chyba priorytet). To będzie mój pierwszy zestaw. Wiem, że plastik odpada i że lepiej kompletować sprzęt zamiast kupować gotowe zestawy oraz podstawą jest dobry amplituner. Tyle mojej wiedzy. Pokój 2,4 wys. i 21m2. Znalazłem taki amplituner (wiem że za kwotę jaką dysponuję szaleństwa nie będzie ale chciałbym mieć choć średniej klasy sprzęt)Yamaha RX-V371 (w rankingach sprzedaży w czołówce pewnie ze względu na dobrą cenę 900zł

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jak mówiłem zestawy chyba nie są dobrym rozwiązaniem ale co sądzicie o tym:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Proszę o pomoc - każda rada cenna!

 

[email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam ogromną prośbę do miłośników sprzętu audio. Mam zamiar kupić sobie kino domowe i chciałem je oprzeć na posiadanych już przeze mnie ALTUSACH 110. (zestaw do mini wierzy UNITRA). Nowy zestaw ma służyć przede wszystkim do słuchania muzyki ale również będzie podpięty pod TV: SAMSUNG PS51D6900. (65/35 dla muzyki). Planuje zakup Amplitunera (może Denon 1912) i jakichś kolumienek na tył. A teraz moje główne pytanie: Czy za ok 1000 zł kupie lepsze kolumny które będą mogły robić za frontowe? i w takim przypadku przenieść moje Atltusy na tył?

 

A może polecicie mi jakiś inny lepszy Amplituner(w niższej cenie?)? System ma służyć również (a może przede wszystkim) do odtwarzania muzyki z kompa w formacie DTS? na AMPLI i kolumny chciałem wydać ok 3000 zł.

 

Jeszcze raz proszę o pomoc w wyborze.

 

PS. Pokój jest mały wielkości 14-15m^2, przeznaczony i podporządkowany kinu domowemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Lepsze dla kogo? Takiej odpowiedzi nie uzyskasz, no niestety cojest kryterium lepszosci glosnikow? Jesli uprzesz sie na Denona to spokojnie mozesz wziasc 1612 dzwiekowo to to samo a tanszy. Ale ogolnie skierowal bym swoja uwage w inna strone. Marantz, Onkyo, Yamaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.