Skocz do zawartości
IGNORED

Zakupy w Unii - kto ma doswiadczenie


Adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Grupowiczow,

 

Szykuje sie od jakiegoś czasu do zakupu zestawu do muzyki i kina. Ponieważ liczy się dla mnie zarówno możliwość otrzymania faktury, jak i dobra cena postanowiłem kupić ampli i dvd przez siec.

Ciagle jeszcze waham się nad konkretnymi modelami, nawet znalazlem sklep z wg mnie niezlymi cenami, ale nie chca mi sprzedac gratow z wysylka do Polski (konkretnie www.technikdirekt.de).

Znalazłem inne, np www.hifinesse.com, gdzie i owszem, chetnie sprzedadzą, ale niekoniecznie mają to co mnie interesuje w dobrej cenie - w dodatku trzeba przedpłacać i płacić przelewem. A ja jestem zbyt wygodny by lecieć do banku i załatwiać przelewy zagraniczne w okienku - chcę zapłacić kartą. Nie po to chcę kupować przez internet by bawić się w przelewy :(

Krótko mówiąc - czy znacie takie sklepy (myślę, że najlepiej niemieckie - transport powinien być relatywnie tańszy niż np. z UK) gdzie nie robią problemu z wysyłki do Polski i akceptują płatności kartą? No i nie wymagam by mieli stronę polskojęzyczną, ale jeżeli mam ich zrozumieć to angielski będzie pomocny ;)

 

Będę wdzięczny za informacje, które pomogą mi w zakupach :)

 

Adamu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich zakupach, płatność kartą w tanim sklepie może nie przejść, ze względu na wysokie prowizje, które musi zapłacić sklep. Oprócz wspomnianego przez Ciebie technikdirect, podobną praktykę stosuje hificomponents.de:

 

Why can't I pay with a credit card?

We know, that the credit card is a very comfortable way of ordering. But also expensive for the dealer. The dealer has to pay about three to five percent of every sale to the credit card company. Costs that eventually the customers have to pay with higher prices. This would be unfair for all customers, that don't want to pay with credit card. As we are a Hifi-Discounter, that is consequently aiming to have the lowest price of all, we are unfortunately not able to offer this feature.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda teraz (po naszym szumnym wejściu do UE) sprawa z odprawą celną takiej paczki i VATem?

 

Przedtem paczka idąca kurierem zatrzymywała się na cle, dochodził wtedy VAT. A teraz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wielu sprzedawców nie realizuje płatności kartą bo chce uniknąć prowizji bankowej. Tym niemniej np. wymieniony wcześniej technikdirekt akceptuje karty, tylko nie chce wysyłać do Polski :( - a ceny mają niezłe

 

Chcę kupić sprzęt w dobrej cenie koniecznie z fakturą (od kiedy nie ma cła zakupy za granicą tylko zyskują na atrakcyjności) - no i chcę zapłacić kartą.

 

Nie kupię sprzętu z importu prywatnego, bo już raz okradziono mi mieszkanie, a bez faktury zakupu żadna firma ubezpieczeniowa nie zwróci pieniędzy za ukradziony sprzęt :(

 

Więc raz jeszcze - czy możecie polecić jakiś dobry (czytaj - tani, z w miarę możliwości krótkimi terminami dostaw) sklep w którym zapłacę kartą? Ew. mogę zapłacić przy odbiorze, natomiast w grę nie wchodzi przelew zagraniczny - nie zrealizuję go na swoim koncie :(

 

Pozdrawiam,

Adamu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę obok tematu ale nie mogę tego pominąć.

 

Każdy szanujący się zakład ubezpieczeń wypłaci odszkodowanie w ramach sumy ubezpieczenia na podstawie zgłoszenia kradzieży na policji i nie trzeba do tego mieć rachunku (sprawdzone osobiście). No może przy sprzęcie wartym powyżej 10.000 zł/szt mogą być problemy (wg informacji od agenta). Warto mimo wszystko mieć spisane numery seryjne sprzętu no i orientować się dokładnie co to był za model (precyzyjny symbol). Ubezpieczyciel cieszy się nawet jak może zobaczyć kartę gwarancyjną pozostałą po tym sprzęcie.

A tak logicznie biorąc: złodziej wybredny nie jest, więc jak może to i rachunek i kartę gwarancyjną weźmie, a w żadnych warunkach ubezpieczenie nie ma zapisu w stylu: rachunki trzymać w depozycie bankowym bo bez nich gramy na flecie. :-)

 

Pozdrawiam i nie życzę takich sytuacji,

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... 3..5% owe prowizje które musi zapłacić dealer to wg. mnie przesada albo plotka publikowana przez takie narzekające sklepy. Dlaczego ? Ano u nas w kraju np. nawet małe sklepy decydujące się na akceptowanie kart w systemie VISA czy MC płaca maksymalnie do 3% prowizji. Średnio jest to poniżej 2%. Oczywiście najdroższy jest AM, ale o tym nie mówimy. Czyzby w EU było gorzej niż u nas ? Nie sądzę. Myslę że po prostu taki dealer jest "za mały" (ma za niskie obroty) i po prostu nie opłaca mu się obsługiwac takich tranzacji i dlatego narzeka, a jesli faktycznie jest to powód, to osobiście unikałbym zakupów w takich mikro sklepach, gdyż ewentualne późniejsze reklamacje moga okazac się trudne do wyegzekwowania. Oczywiście inna sprawa to internetowe dyskonty, gdzie ceny sa i tak obniżone na maksa i właścicielom po prostu nie opłaca się sprzedawać takich produktów nawet z 1,5% marżą banku przy tranzakcji kartą kredytową. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz napisał:

> Jeśli przesyłka idzie z kraju unijnego nie ma żadnej procedury celnej.

> VAT płacimy już w cenie sprowadzanego towaru.

 

Właśnie przed 2 tygodniami musiałem osobiście pofatygować się do UC Polskiej Poczty skąd dostałem podpisane przez samego naczelnika UC PP groźnie brzmiące pismo , w którym poinformowano mnie o tym iż moja przesyłka otrzymana z Niemiec została zatrzymana i poddana procedurze celnej, gdyż jej wartość przekraczała 100EUR (był to zakup płyt CD/DVD w niemieckiej księgarni) i wezwano mnie do stawienia się w celu złożenia stosownych wyjaśnień i odprawienia przesyłki. Oczywiście cła żadnego płacić nie musiałem bo towar był unijny. Zapłaciłem VAT ale musiałem także zapłacić Poczcie (4,5zł) za skierowanie paczki do UC. Kpina, prawda ?

Co ciekawe, od kilku lat wcześniej kupowałem w tej samej księgarni takim sam towar niejednokrotnie za wyższą kwotę i zawsze paczka była odprawiana w procedurze uproszczonej, czyli bez cła, vatu prosto do mojej skrzynki pocztowej albo do rąk własnych. Nigdy nie była zatrzymana.

 

Wychodzi na to że kiedy przepisy celne na przesyłki z UE obowiązywały, nikt ich w moim przypadku nie egzekwował. Za to teraz kiedy zamówiłem przesyłkę będąc już w UE, poddano mnie "procedurze celnej" ("...wszczęto postępowanie celne" - cytat z pisma z UC PP). Gratulacje urzędnikom UC. Jak na razie brak ceł na towary z UE wcale nie oznacza dla odbiorcy że nie będzie musiał pofatygować się do UC. Idiotyzm.

 

Pzdr

P.S. aha tydzień później przyszła kolejna paczka i tym razem znowu dostałem ją "pod drzwi" pomimo że jej wartość opiewała na kwotę większą niż przesyłka z która miałem tyle zachodu. Czyli wszystko po staremu ;-

Krótko mówiąc "You never know..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

 

nie jest tak że ubezpieczenie dostaniesz tylko wtedy gdy będziesz miał fakturę.

Możesz na specjalnym druku pobranym od ubezpieczyciela zrobić listę ruchomości znajdujących się w domu

(agent ubezpieczeniowy może chcieć sprawdzić ich obecność w domu).

Wtedy w przypadku kradzieży ubezpieczyciel nie będzie miał nic do gadania.

A na wszelki wypadek można zrobić jeszcze zdjęcia sprzętu w domu itp.

Dlatego prywatny import jednak jest wart uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eskwadrat,

 

właśnie mnie załamałeś. Jako przeciwnik wejścia do Unii, jako jedną z jej nielicznych zalet widziałem w wolnym obrocie towarów. Zgodnie z tym co napisałeś w tym również nas oszukali.

Ale na poważnie to myślę, że któryś z urzędów zastosował "stare" procedury. Jadąc przez granicę już nie ma odpraw celnych. Jest tylko identyfikacja i kontrola paszportów lub dow. osobistych. Dlatego to co opisałeś jest dla mnie "niesłychane".

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz>

cała sprawa dotyczyła stołecznego Urzędu Celnego Poczty Polskiej... zdawałoby się kompetentnego a jednak ;-

w kazdym razie czeka mnie w tym roku jeszcze kilka takich zakupów więc zobaczymy ile z nich trafi do UC który "postraszy" mnie kolejnymi pisemnkami za potwierdzeniem odbioru. szacunek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji,

czy ktoś wie jak długo może iść przelew bankowy z banku polskiego do niemieckiego, a konkretnie CityBank => Deutche Bank.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max 3 dni, zazwyczaj 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eskwadrat: zapłaciłeś VAT - a dlaczego?? Przecież końcowy odbiorca powinien zapłacić VAT tylko raz - a zapłaciłeś go w kraju zakupu (m.in. dlatego sprzęt miał zdrożeć u "importerów prywatnych" - przez niemożność odliczenia VAT-u na granicy polsko-niemieckiej).??????

 

Mar i Foni: co do ubezpieczenia - swoją wiedzę opieram na tym, co powiedziała mi agentka PZU, z którą podpisywałem umowę na ubezpieczenie mieszkania. Twierdziła, że będę musiał wykazać wartość ukradzionych przedmiotów przez faktury. Co by nie powiedzieć o złodziejach, którzy okradli moje poprzednie mieszkanie - wynieśli dużo rzeczy (nie pomijając alkoholu z barku), ale papierami wzgardzili, choć nie omieszkali rozrzucić ich po całym mieszkaniu :(

 

Ale ja uperam się przy pierwszym pytaniu - nikt z Was nie kupuje przez Internet? Teraz odpada cło, wg mnie VAT-u nie należy płacić w Polsce, bo jest już zapłacony za granicą (chyba, że się mylę - eskwadrat?) - a przy sprzęcie z wyższej półki można zaoszczędzić sporo pieniędzy (lub po prostu za przeznaczoną na zakupy kwotę kupić znacznie lepsze klocki)

 

Adamu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też dorzucę coś o ubezpieczeniu,

jakiś czas temu miałem nieszczęście stać się ofiarą włamania i jak to bywa część elktroniki "wyszła z mego domu wraz z nieproszonymi gośćmi". Część sprzętu pochodziła z prywatnego importu i na niego oczywiście nie miałem ani paragonów, ani faktury. Ba, nie miałem nawet zdjęć, że ten sprzęt znajdował się u mnie w domu. Pozostały jednak instrukcje obsługi i spisane przeze mnie numery seryjne. Był to wystarczający dowód dla firmy ubezpieczeniowej. Posiadam oczywiście pudła od wyżej wymienionego sprzętu, ale o tym zapomniałem wspomnieć ubezpieczycielowi. W każdym razie dobra rada, jeśli wykupujecie ubezpieczenie mieszkania na przypadek kradzieży wykupcie również tzw. "udział własny". Polega to na tym, że jeśli nie macie wykupionej tej opcji to ubezpieczyciel może oszacować wasz "udział w kradzieży" (brzmi to dosyć niejasno, ale zbyt długo by tłumaczyć) na dosyć sporą sumę przez co nie dość że zosyaliście okradzeni to zakład ubez. wypłaci grosze. W moim przypadku miałem wykupioną tą opcję i ubezpieczyciel musiał mi wypłacić kwotę równą realnej (sklepowej) cenie sprzętu z dnia wypłaty odszkodowania.

 

A co do przelewów zagranicznych to można ich dokonać nie wychodząc z domu, przynajmniej w przypadku BZ WBK i konta internetowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamu:

nie zapłaciłem VAT'u kupując ten towar bo krajem pochodzenia towaru było USA, a od Niemców po prostu towar wyszedł bo firma wysyłkowa ma ich przedstawicielstwo w EU. W kazdym razie zamawiając zapłaciłem netto. Więc nie dziwię się że w naszym UC PP wlepili mi VAT.

 

Teraz mam zamiar zamówić pierwszy raz towar w UK, towar pochodzenia europejskiego i oferowany w EU. Zobaczymy czy przy sprzedaży policza mi VAT no i czy oczywiście nie nalicza mi go w UC PP. Oczywiście gdyby tak się stało bedę oczywiście interweniował. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udział własny - zazwyczaj oznacz procentowy udział w szkodzie, który ubezpieczany "bierze na siebie" - nie jest mi to obce.

 

 

Porzednio mieszkalem w mieszkaniu wynajmowanym i niestety nie mialem go ubezpieczonego :( Teraz mieszkam "u siebie", nauczony przykrymi doświadczeniami mam ubezpieczenie, ale nie jestem pewien, czy mnie agent nie wprowadził w błąd podczas podpisywania umowy - warunki ogólne nie określają dokładnie, jak mam wykazać, że posiadałem ukradziony sprzęt :( Chyba spróbuję się dodzwonić do PZU i jakoś to wyjaśnić.

 

Co do przelewów - niestety, mam konto w mBanku, który nie umożliwia realizowania przelewów zagranicznych - musiałbym pójść do innego banku by go zrealizować :(

 

A ja z uporem maniaka - te wątek nie miał być ubezpieczeniowo - przelewowy, pytałem się w nim o sklepy (niemieckie lub inne) w których zapłacę kartą kredytową i kupię sprzęt w dobrej cenie ;)

 

Adamu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak odpowiedzi :(

 

Co tam, wpradzie napisali mi w TechnikDirekt "Sorry, but we can't deliver to Poland" postanowiłem wrzucić kamyk do ich ogródka. Polska jest jednym z krajow na liście. Piszą ewidentnie, że nie dostarczają poza unią - a my już w uni jesteśmy ;)

 

Złożylem zamówienie, niech teraz oni się martwią - piszą że dowożą m.in. DHL-em, a żółte ciężarówki w W-wie widzę codziennie - niech teraz to oni się martwią jak mi to dowieźć.

Jeżli to kogoś interesuje, to dam znać jak się sprawa skończyła. Ja czekam na paczki z ampli i dvd.

 

Pozdrawiam,

Adamu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth,

jeśli czegoś nie jesteś pewien to nie pisz - szkoda Twojego czasu oraz nerwów innych, w tym przypadku moich. Taki przelew może iść nawet 2 tygodnie. Informacja z pierwszej ręki: Deutche Bank.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz... ktoś Ci głupot naopowiadał - telegraficzny 1 dzień, a zwykły 3 dni. Jeśli by miało być inaczej to są tylko dwa wyjścia: 1) dziadowski banki, a jeśli bank jest ok to 2) niekompetentny urzędnik. Cały czas rozumiem piszemy o poleceniu przelewu.

 

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że powiedział też, iż gdybym robił przelew Deutche Bank Polska - Deutche Bank Germany trwałoby to ok. 1 tygodnia.

Zresztą, po Twoim wpisie Lolo sam już nie wiem jak to jest. Faktem jest że minęły 2 tyg. a pieniędzy jeszcze nie ma na koncie docelowym. Może wiesz jak sprawdzić, czy transakcja jest zakończona całkowicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzając czy są pieniądze na koncie :-( ... Czy dane miałeś poprawne (właściciel konta, oddział banku, IBAN, numer konta, swift, itd). Przepraszam, ale tydzień trwający przelew to zwykłe złodziejstwo, w międzyczasie bank obraca pieniędzmi i na nich zarabia. Robiłem wiele takich przelewów i nigdy to nie trwało tydzień. Max 3 dni. Cała sprawa dla mnie śmierdzi... chyba czas zrobić awanturę w banku.

 

 

Pzdr.

 

PS Sprawdź czy podałeś IBAN... tu może być pies pogrzebany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie wiesz co to jest IBAN to przeczytaj to...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystkie dane (łącznie z IBANem) miałem podane i również się denerwuję tą sytuacją. Chyba będę musiał zadziałać trochę ostrzej.

Dzięki za odzew, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"o mnie Elberoth, jeśli czegoś nie jesteś pewien to nie pisz "

 

Ja tylko niosę pomoc :-)

 

Mówię na podstawie moich doświadczeń. Wysyłałem wielokrotnie przelewy w kierunkach USA, Australia i Niemcy i zawsze mieściło sie w terminie 1-3 dni. Wszystko przez bank PKO SA.

 

W BPH dodatkowo jest opcja express - 80zł drożej, ale kasa jest TEGO SAMEGO DNIA.

 

Jeżeli ktoś ci mówi że kasa nie doszła to podejdź do twoejego banku i reklamuj przelew - może sie okazać że gość kasę odebrał, a twierdzi, że nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

 

chcialbym wrocic do tematu: czy ktos z szanownych Forumowiczek/Forumowiczow zna sklep internetowy na terenie UE (Niemcy?), ktory:

 

(i) handluje elektronika typu projektory w dobrych cenach

(ii) wysyla do Polski

(iii) akceptuje platnosci karta kredytowa

to trzecie jest niekoniecznie tj moglbym zrobic przelew, jesli sklep jest wiarygodny i daje dobre cenki...

thx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.