Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz lampowy EgoVox Pocahontas Mk


andrea29

Rekomendowane odpowiedzi

Mowa o nowym n-rze AV. Widzieliście coś takiego ? Szok (pozytywnie) - wygląd i wykonanie (na podst. fotki).

Zobaczcie też kącik analogowy i inne ciekawostki. Ponoć od jutra w kioskach, ale stronkę z zapowiedziami co w n-rze można zobaczyć teraz :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[obrazekLUKASZ-132925_1.jpg]

post-26-100004679 1170257122_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea29->>>

 

Wyglada ten wzmacnicz bardzo interesujaca. Wykonanie i obtycznie, czy ten produkt jest zrobiony w Polsce? Jaka moc i ile taka przyjemnosc kosztuje ?, gdzie mozna wiecej informacji dostac.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzac po nazwie wzmaka to pewnie w tym maczal swoje palce Pan Markow Z reszta mialem okazje sluchac jego konstrukcji i jak dla mnie graja calkiem fajnie...choc dla niektorych zwolennikow lampiakow nie do konca tak fajnie ale dynamika i przejrzystosc brzmienia jest naprawde najwyzszych lotow rzecz jasna w odniesieniu do ceny ale to moja opinia uzyskana na podstawie krotkich odsluchow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wiem o nim od dziś w nocy. Więcej w n-rze (- > trza kupić ;- )i na stronie internetowej jw.

A reszta... to wyłącznie osobiste odsłuchy.

Stary Pocahontas wyglądał koszmarnie, jak rodem z demobilu ;-) W krótkim, okazjonalnym odsłuchu (kiedyś) na Batorego grał ładnie, tzn. wzięło mnie za serce nie powiem. Wokale, scena szeroka i dość głęboka (no, tu było nieco gorzej). Barwa też mi sie podobała i to baardzo. Dźwięk określiłbym jako sugestywny, zjawiskowy i bliski naturalnemu. Niemała w tym zasługa była pom. odsłuchowego - (było i jest przytłumione). Grał z jakimiś podstawkowcami. Szukałem wtedy kabli głośnikowych, stąd posłuchałem BTW.

 

Pozdr.

 

Zaraz lecę do kiosku (na dworcu PKP czynne całą dobę :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

To jest dokłądnie ten sam stary Pocahonas co kiedyś, ale teraz robiony przez skośnookich specjalistów bodajże z Tajwanu. W Audiofilu na Boya bardzo go zachwalali, bo wreszcie zamiast wolumenowo/śmietnikowej składanki jest porządny iw miarę tani (ok 3500) lampiak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieco zmodyfikowany układ Markowa. Na wejściu ma pasywkę zamias stopnia aktywnego (niebieski Alps, 50k). Robiony w Chinach, wg projektu wspólnego, jak rozumiem, Markowa, właściciela FotoPubu (dystrybutora) oraz zapewne Chińczyków.

Dość słaby - 12W na kanał tylko. Na wyjściu pentody.

W AV bardzo zachwalali, ale z zastrzeżeniami (małą moc, więc bardzo wiele zależy od kolumn). Wykonanie ponoć świetne. Jest zdjęcie rozbierane i montaż wygląda bardzo porządnie - tyle tylko da się powiedzieć bez osobistej inspepcji.

4 wejścia RCA przełączane przekażnikami, wyjścia na kopiach WBT, 4 i 8 omów. Gniazdo sieciowe IEC. Z przodu wskaźniczek, który służy także do pomiaru prądów katodowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Lacrimosa

 

Jeśli Cię interesuje, to opis jest w ostatnim AV. Ponieważ jesteś "zagraniczny", to mogę Ci zrobić skan artykułu i wysłać na maila. Dostęp do przyzwoitego skanera będę miał w poniedziałek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słuszałem to Markow zaprojektował kilka urządzeń dla Richarda (FotoPub), których wykonanie Richard zlecił w Chinach. I niejako na doczepkę, jest tam też produkowany Pocahontas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Wygląda szalenioe przyjemnie. Dla mnie jednak główną atrakcją jest, że polski projektant znalazł w sobie dość enetrgii, aby wypłynąć na szersze wody. Lampowców na świecie jest dużo, ale dotąd byłem zdania że proporcja Rosjan do Polaków w tej branży jest niekorzystna... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili Pocahontasa w domu, żona trochę stawiała opór przed ustawieniem go w widocznym miejscu, ale podczas słuchania nie protestuje. Faktycznie gra bardzo przyjemnie i faktycznie wizualnie wzbudza emocje u przypadkowych widzów. Pierwsze pytanie to: co to jest? Drugie: z którego muzeum go ukradłem? W ramach odpowiedzi zawsze jest krotkie: jaja sobie robisz. O tym że to produkt polski nikt już mi nie wierzy, tak jak w to, że powstał w epoce empetrójek, lotów na Marsa i nagrywalnych płyt DVD.

Moim zdaniem wystarczy połączyć dotychczasowe brzmienie z jakością wykonania Crayina czy Victora i będziemy mieli najlepiej wydane 4-5 tys. na lampkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie... oglądałem w internecie okładkę nowego numeru AV i ten napis Video coraz mniejszy i słabiej widoczny :) ciekawe kiedy zniknie :)

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumcajs czy masz TEGO Pocahontasa? Jeśli tak to gdybyś miał bardzo krótko określić jego brzmienie to jak byś je opisał? Kilka słów bez "poetyki" :)... Proszę :)

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat wzmacniaczy Pocahontas i Maiko było w poprzednim wcieleniu Magazynu HiFi. Zdaje się, że recenzje można obejrzeć na stronie domowej Magazynu. Maiko, o ile pamiętam, był lekko zjechany. Na co Marków wytknął recenzentom niezwracanie uwagi na niedopasowanie impedancyjne kolumn do deklarowanych w specyfikacji możliwości wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem na ile poważnie mozna brać te opisy, są jakby nieco komercyjne, ale zawsze to coś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOLO:

on ci jest, ten sam. Zielony, lekko paskudny, ze złotawą tabliczką i czarnym napisem stylizowanym na gotyk. Niewielkie lampki przypominają wnętrze telewizowa "Szafir", pokrętło potencjometra jest z zupełnie innej parafii (na mój rozum jakieś radyjko z lat 70-tych). Gniazda głośnikowe - złocone i wygodne, trójbolcowa sieciówka.

Jak gra? Spotkałem się z opiniami, że jest bardzo tranzystorowy, w moim akurat tego nie zauważyłem. Słyszalne jest ocieplenie dźwięku, zwłaszcza w jazzie. Wokale - słychać oddechy i przełykanie śliny. Blachy - precyzyjne, bardzo bobra rozdzielczość, ale bez ziarna i przejaskrawień. Bas - ładnie zaokrąglony, soczysty i pulsujący ("Dzieci Sancheza" - palce lizać!). Scena - zupełnie niezła głębia i szerokość. Generalnie dźwięk jest angażujący i naprawdę przyjemnie słucha się na nim jazzu, klasyki i starego rocka. To były zalety, a wady? Przydałoby się lepsze zogniskowanie źródeł pozornych. I druga - systemowa: po dłuższym przestoju trochę śmierdzi spalany kurz. Wielu słuchaczy narzeka na brak dynamiki. Ja słucham w 20 m.kw. i potencjometr tylko sporadycznie ląduje na 12-tej. Na drugim końcu kabli głośnikowych (nie piszę jakich żeby nie wzniecać kolejnej gorącej dyskusji) stoją monitory Xavian XN125. Pocahontas zamiennie gra NAD-em C320 i różnica słyszalna jest nawet przez laików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Rumcajs - a przypadkiem nie kupiłeś go w Ambidzie? Z tego co pamiętam andrzejkowe Pocahontasy były w czarnej piecówce a zielony design pojawił się później i był robiony "na licencji" przez jakiegoś młodego zapaleńca. Nic więcej niestety od Daniela nie udało mi się wyciągnąć. Swojego czasu robiliśmy nawet porównania oryginału z green version.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inzynier->>>

 

Bardzo prosze przeslac ten artykul do mnie, bede Tobie wdzieczny. Z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie

 

[email protected]

 

Lacrimosa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Lacrimosa - masz ode mnie info na priva. Skany jeszcze cieplutkie (prosto od krowy;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Jeśli gra tak jak grał stary a wykonanie jest na prawdę takie jak na fotkach to raczej nie ma się co zastanawiać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulpa pisze tak: pod pewnymi wzgledami jest wybitnie dobry (?), zas pod innymi slaby.

jakosc/cena: piec gwiazdek. a cena: 4000 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.