Skocz do zawartości
IGNORED

poprawki na forum


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

a wlasnie, jakos rozmyla sie sprawa linkow, sa chyba na bocznicy watki z linkami do polskich producentow, i jeszcze jakies linki. male przemeblowanie w linkownicy by sie moze przydalo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchajcie - wszystkie Wasze pomysly prowadza do jednego - proby oceny informacji majacej (czesto) niezmiernie subiektywny charakter. Przy dyskusjach na temat gustow czy niezweryfikowanych teorii, czesto dochodzi do glosu syndrom kibica czy tez fanatyka religijnego. Moderacja recenzji w "Opiniach" to juz troche inna bajka, tu poparl bym (ale bardzo ostroznie) delikatne moderowanie, a priori czy post factum - do przemyslenia.

 

Sam jak widze pewne wpisy to sie we mnie gotuje. Chcecie mnie wyposazyc w narzedzie etykietowania uczestnika jako palanta? Pozwolcie mi po prostu napisac co o tym sadze, to wystarczy. Nie widze tez sensu wprowadzania edycji/kasowania swoich wpisow - to oznacza czesciowa rezygnacje z samokontroli. Jak ktos napisal ewidentna bzdure, niech sie pokaja nowym wpisem, a nie usunie i bedzie potem udawal eksperta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ururam Tururam - to jest to. Ranking powinien zawierać też opcję "dobrze prawi - dać mu wódki" :))) Tylko co bdzie jeśli zbliżona ilość forumowiczów kliknie przy wpisie - "nie na temat", "dobrze prawi - dać mu wódki" i "pieniactwo"??? Co wtedy będzie - wpis dostanie gwiazdki na wyróżnienie, zmieni kolor na niewidoczny po czym zostanie usuniety ? :))))

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo MariuszJ - też chciałbym czasem edytować wpis ale w sumie masz rację. Kto bedzie kogo wypowiedzi oceniał? Jak kogos nie lubie to bedę go oceniał negatywnie bo ma inne poglady. To forma jakiejś zbiorowej cenzury, a wyjdzie z tego kołtuneria jak zwykle. I zaraz zawiążą sie na forum nowe partie polityczne.

 

Stronicowanie jest do niczego - powinno byc od końca, bo nie widzę wszystkich wpisów. Albo wcale nie powinno być.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszJ - nie załapałem z tymi jaskółkami :))) Ale mój wpis do propozycji oceny miał na celu jej wysmianie. Bo przychylam sie do tego co napisałeś. Żadnych ocen (stopni czy gwiazdek) - to nie szkoła, sąd kapturowy ani manifestacja uliczna. Każdy moze oceny wyrazić w dyskusji.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za:

- stronicowaniem (ale od drugiego konca) - przydatne to bedzie wzlaszcza przy watku 'Brak humoru na forum'

- i za opcja 'Pokaz caly watek' - przydatna przy watkach liczacych kilkadziesiat wpisow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wychodzę na totalną konserwę ale chciałem oddać głos przeciw edytowaniu :)

Uzasadniając powiem, że czuję że tak jest lepiej, a próbując konkretniej - to tematy na forum mają charakter rozmowy, dyskusji i jak w życiu jak się coś powie źle, to potem można skorygować nowym postem. I tak jest normalnie.

 

Ale mam za to inną poprawkę - w wyszukiwarce często przydałoby się poszukiwać jednocześnie po tekście i autorze wpisu, kilka razy tego potrzebowałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście problemy z nadużywaniem, postami na które już są odpowiedzi.. ktoś se napisze że samochód jest dobrze uziemiony bo stoi na ziemi a potem skoryguje, żeby nie było widać że się nie zna :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciw edytowaniu.

 

A jeśli chodzi o ocenę postów typu "dobrze gada", mam na uwadze głównie dobro nowych, którzy nie od razu mogą łapać, kto mówi sensownie, a kto przylazł i sie mądrzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylbym za edytowaniem postow.... chociaz UT tez ma racje. Moze jakos tak, ze post jest edytowalny do dziesieciu minut od publikacji? tylko nie wiem czy to sie da technicznie zrobic, bo w ogole sie na tym nie znam....:-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, zupełnie nie zrozumieliście o co mi chodziło. Proponowałem możliwość *DOPISANIA* czegoś do postu a nie edycji istniejącego wpisu. Chodzi o to że w tej samej komórce doszłoby kilka linijek. Ale żadna wcześniejsza nie mogłaby być zmieniona.

Zmiana tekstu nie ma sensu i będzie powodem niepotrzebnych kłótni. Natomiast dopisanie czegoś, tak jak na aukcjach allegro, może lepiej sprawę wyjaśnić w razie np. pomyłki czy nieporozumienia.

 

Inna sprawa że uzupełnianie postów starszych niż np. 20 odpowiedzi po nim nie ma wielkiego sensu przy dyskusji. Służyłoby za to dobrze archiwum.

 

Zmiana posta _niczemu_ dobremu by nie służyła ze względu na brak możliwości nieczytania postów osób które nagminnie by w ten sposób odwracały kota ogonem. Na usenecie to jest i można pozwolić na swobodne manewrowanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głosowanie na "palanta" to mam swoje zdanie wzięte z praktyki usenetowej. Jeśli każdy osobiście może zająć się selekcją informacji to nie szkodzi to niczemu i przynosi satysfakcję z czytania tylko "dobrych" tekstów. Na grupowe potępienie też można sobie zapracować i wtedy więcej osób wykona manewr zwany PLONKiem, czyli wrzuci wszystkie posty danej osoby do szamba, możliwe że informując o tym publicznie (co owocuje często lawiną podobnych indywidualnych operacji).

 

Natomiast sytuacja w której np. 50 osób uważa że ktoś pisze bzdury/pieni się/jest głupi a ja tak nie uważam a mimo to jestem odcięty od wiadomości tej osoby jest _nie do zaakceptowania_ i zniszczy to forum. Górę wezmą stronnictwa kablarskie, marmurkowe itp i każdy będzie się bał wychylić. A jak się nie będzie bał to zniknie. Nie zgadzam się na takie równanie i (nie tylko ja) opuszczę to forum w razie takiej formy oceniania piszących.

 

Piszę w tak autorytarnym tonie ze względu na wieloletnią praktykę zwalczania usenetowych troli, walki o czystość merytoryczną i kulturę. A w tej chwili tolerowane są na forum wycieczki osobiste i jedynym komentarzem jest 'może wymienicie się mailami' zamiast gromkiego i natychmiastowego 'wypad z baru szczyle, to forum dla umiejących się zachować'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dopisać można w nowym poście, po co w istniejącym. Zresztą temat zdaje się zamknięty.

Poza tym nie wiem jak inni forumowicze, ale ja usenetu tutaj nie chcę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fv

 

Zasadniczo racja, z tym, że:

 

1) nie chodzi o banowanie pieniaczy tylko o wyrzucanie ich postów, w których sie pienią;

2) natychmiastowe "wyny stąd szczyle" grozi ogólnym flame warem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzucanie postow, banowanie pieniaczy, postedycja, opiniowanie wypowiedzi, zwalczanie trolli (napalmem?). olaboga, to o taka demokracje walczylismy?! nie ma w tym przypadkiem nutki megalomanskiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie, za to należą się wyżej wymienionym ukłony, brawa i wazelina z mojej strony!

To buraków trzeba represjonować. Pierwszym stopniem represji jest nazwanie ich burakami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przejawem, a nie definicją.

 

Trochę masz rację, ale nie do końca. Czasem trzeba komuś powiedzieć, że np. jest chamem, skoro jest. No i co wtedy? Mówić, że jest "grzecznym inaczej"? Są epitety o różnych proporcjach 'określenia do obrażenia', a 'burak' akurat nie jest jakoś strasznie obraźliwy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Burak jest cytatem z kabaretu Olgi Lipińskiej - tak Pokora nazwał kiedyś woźnego Tureckiego aspirującego do roli Posieleńca w straszliwym ruskim romansie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii tytułowej, bo dyskusja zdryfowała - popieram wariant:

- stronicowanie po n wpisów + wszystkie jako opcja,

- odliczanie od końca,

- o ile możliwe to n konfigurowalne we własnym profilu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukar to stronnicowanie jest do bani (to jest delikatnie powiedziane) Ja bardzo często zapisuję wątki na laptopie,aby pózniej w pracy (na statku) móc się upajać i delektować waszymi wypocinami. I tak kliknąłem zapisz i miałem zapisany cały wątek , a teraz kicha.................sam sobie zapisuj pojedynczo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.