Skocz do zawartości
IGNORED

Witam,bas po bokach pokoju-dlaczego?


yatzekx

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym uzyskac pomoc i wyjaśnienie dlaczego u mnie w pokoju bas jest zdecydowanie mocniejszy po bokach pokoju. Podejrzewam,

że kolumny stoją zbyt blisko ścian (około 40 cm po bokach i 10 cm od tylnej ściany na kolcach, bass reflexx z przodu).Pokój

4x3,15 m. Może jakieś propozycje jak zrobic,żeby bas był równomiernie rozłożony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsunąć kolumny od ściany za nimi. Powinno zagrać lepiej przy wysunięciu o ok. 0,8m.

Pokój umeblowany? Jak blisko ściany jest miejsce odsłuchowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uzyskac pomoc i wyjaśnienie dlaczego u mnie w pokoju bas jest zdecydowanie mocniejszy po bokach pokoju. Podejrzewam,

że kolumny stoją zbyt blisko ścian (około 40 cm po bokach i 10 cm od tylnej ściany na kolcach, bass reflexx z przodu).Pokój

4x3,15 m. Może jakieś propozycje jak zrobic,żeby bas był równomiernie rozłożony?

Właśnie ja też, większa efektywność basu jest po bokach pokoju, nie wiem dlaczego, nie to że mam go teraz za mało, ale po bokach pokoju jest więcej o wiele... i co zrobić aby się przeniósł na środek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój umeblowany,słucham jakieś 0,5 m od tylnej ściany a PO BOKACH po 1,5 m .Nie mam jak odsunąc od ściany na taką odległośc

ale pokombinuje skoro twierdzisz,że ta odległośc ma znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny pokój tzn. proporcjonalnie kwadrat, niestety ustawienie kolumn nic nie da. Pojawia się bowiem zjawisko fali stojącej objawia się to tym że bas jest bardzo mocny w rogach pokoju koło ścian słabszy a po środku praktycznie go nie ma. Ja poradziłem sobie z tym subwooferem. Odciąłem kolumny poniżej 80hz tam gdzie występowała fala stojąca a poniżej gra mi sub. I teraz odp. czemu tak a nie inaczej, no cóż wolałem ustawić kolumny tak żeby mieć w miarę dobrą stereofonie nie szukając kosztem tego basu. A suba można sobie dowolnie przestawiać tak aby w miejscu odsłuchu było jak najlepiej. Niestety nie uzyska się w takim pokoju równomiernego basu nawet mając sub, ale dzięki niemu można go ustawić tak aby bas był tam gdzie słucha się muzyki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się bowiem zjawisko fali stojącej objawia się to tym że bas jest bardzo mocny w rogach pokoju koło ścian słabszy a po środku praktycznie go nie ma.

Ale dlaczego tak jest i co technicznie można z tym zrobić? Imaceman odzywaj sie,....

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copyright © Audiostereo.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się bowiem zjawisko fali stojącej objawia się to tym że bas jest bardzo mocny w rogach pokoju koło ścian słabszy a po środku praktycznie go nie ma.

Ale dlaczego tak jest i co technicznie można z tym zrobić? Imaceman odzywaj sie,....

 

 

Tu masz kalkulator, który pozwoli Ci zrozumieć i zjawisko występowania modów pomieszczenia. Trzeba wpisać wymiary swojego pokoju.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11945-0-24521300-1324194320_thumb.jpg

post-11945-0-27581300-1324194337_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego problemu nie mam. U mnie obok kanapy, po obu stronach stoją wysokie, zapełnione szafki i podejrzewam, że one mi redukują bas w rogach pokoju. Polecam regulację kanapy, na której dokonujesz odsłuchów. Im bliżej ściany tym więcej słychać basu odbitego od niej. Trzeba precyzyjnie ją ustawić aby uzyskać wrażenie odpowiadające swoim preferencjom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a co trzeba zrobić aby bas pojawił się na środku pokoju, a nie po bokach i rogach, mam taki sam problem jak yatzex.

 

Czy chodzi Ci konkretnie o środek pokoju, czy myślisz tu np o miejscu odsłuchu?

 

Mogę Ci zaproponować coś takiego:

 

1. Zaciągnij z mojego Chomika dźwięki testowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2. Odtwórz je w swoim systemie jednocześnie chodząc po pomieszczeniu.

 

3. Znajdź miejsce (niedaleko miejsca odsłuchu) gdzie będzie słyszalny bas - przesuń tam miejsce odsłuchu.

 

Bas jest w pokoju, ale trzeba go "poszukać". Mody pomieszczenia tworzą falę stojącą, a w niej występują węzły i strzałki - dlatego w jednym miejscu lepiej słychać daną częstotliwość, a w drugim mniej.

 

Możesz też postarać się "wyrównać" czas wybrzmienia pasma basu stosując ustroje akustyczne w postaci pułapek basowych lub rezonatorów Helmholtza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , jak ja przysune kanape do tylnej ściany to oddale sie od kolumn 4m to dosyc daleko teraz siedze 2,5m

 

Nie przysuwaj kanapy aż do samej ściany - tylko tak ustaw aby był ten bas w miejscu słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 1,5 m w tym momencie nie racjonalne, zdegradowany salon, żona i tak mnie goni z tymi zabawkami, stoi u mnie teraz 4 pary wielkich kolumn i na górze 2 pary i nie mogę sobie dać rady, był u mnie projektant, będę budował pokój odsłuchowy, taniej mnie to wyniesie ja kupowanie nowych kolumn i tak muszę to wszystko powyprzedawać. Przyjedziesz do mnie i zrobisz pomiary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 18 Grudnia 2011 - wpis odnosi się do skasowanego posta
Ukryte przez Fr@ntz, 18 Grudnia 2011 - wpis odnosi się do skasowanego posta

Wybaczcie ale...

 

"na guże"

 

O.O...

 

Podrawiam!

Snajk

 

PS: Lubię czytać wątki z działu akustyki by poszerzać swoją wiedzę ale takie błędy robić przy dzisiejszym dostępie do słowników i autokorekty w komputerach to....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Cześć, a co trzeba zrobić aby bas pojawił się na środku pokoju, a nie po bokach i rogach, mam taki sam problem jak yatzex.

 

Trzeba zmienić prawa fizyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 18 Grudnia 2011 - wpis odnosi się do skasowanego posta
Ukryte przez Fr@ntz, 18 Grudnia 2011 - wpis odnosi się do skasowanego posta

Wybaczcie ale...

 

"na guże"

 

O.O...

 

Podrawiam!

Snajk

 

PS: Lubię czytać wątki z działu akustyki by poszerzać swoją wiedzę ale takie błędy robić przy dzisiejszym dostępie do słowników i autokorekty w komputerach to....

Jak ja miałbym sie przejmowac pisownie w całym forum, to bym sie szpko zesrrzał....a klwiture używam niemiecka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 18 Grudnia 2011 - wpis odnosi się do skasowanego posta
Ukryte przez Fr@ntz, 18 Grudnia 2011 - wpis odnosi się do skasowanego posta

Witaj!

 

Osoba inteligentna zazwyczaj po prostu przyjmuje do wiadomości że popełniła błąd, poprawia go i przeprasza. I tyle. Każdy ma prawo zrobić błąd. Ale Ty nawet nie umiesz się do niego przyznać i uważasz że to coś normalnego.

 

Jest to wyraz braku szacunku dla drugiej osoby. Skoro mi się nie chce poświęcić chwili na poprawienie swojej wiadomości to czemu druga osoba ma poświęcać chwilę na odpowiedź?

 

W razie czego polecam filmik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam!

Snajk

 

PS: I już nie poruszajmy tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 18 Grudnia 2011 - nie na temat
Ukryte przez Fr@ntz, 18 Grudnia 2011 - nie na temat

Trzeba zmienić prawa fizyki.

 

 

Gdzie?

Na pietrze

W tym wątku sa zdjecia pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Witaj!

 

Osoba inteligentna zazwyczaj po prostu przyjmuje do wiadomości że popełniła błąd, poprawia go i przeprasza. I tyle. Każdy ma prawo zrobić błąd. Ale Ty nawet nie umiesz się do niego przyznać i uważasz że to coś normalnego.

 

Jest to wyraz braku szacunku dla drugiej osoby. Skoro mi się nie chce poświęcić chwili na poprawienie mojej wiadomości to czemu druga osoba ma poświęcać chwilę na odpowiedź?

 

W razie czego polecam filmik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam!

Snajk

 

PS: I już nie poruszajmy tego wątku.

snajk sam sobie filmikiem odpowiedziałeś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 18 Grudnia 2011 - nie na temat
Ukryte przez Fr@ntz, 18 Grudnia 2011 - nie na temat

"12 - Dbaj o poprawną polszczyznę w swojej wypowiedzi (...)"

"18 - Sprawdź błędy, treść oraz zastanów się przed dodaniem nowego wpisu - będziesz mógł go edytować jedynie przez 15 minut. Twój wpis świadczy o Tobie."

 

Z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do której odnosi się punkt 5a) z Regulaminu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam!

Snajk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 18 Grudnia 2011 - nie na temat
Ukryte przez Fr@ntz, 18 Grudnia 2011 - nie na temat

Niestety, przez jedną gafe, gośc (snajk) popsuł chłopakowi wątek, już w nim nikt nic się nie dowie, czy ktoś to robi celowo, nie wiem,... nie przejmuj sie yatzekx załóż nowy wątek.

 

"12 - Dbaj o poprawną polszczyznę w swojej wypowiedzi (...)"

"18 - Sprawdź błędy, treść oraz zastanów się przed dodaniem nowego wpisu - będziesz mógł go edytować jedynie przez 15 minut. Twój wpis świadczy o Tobie."

 

Z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do której odnosi się punkt 5a) z Regulaminu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam!

Snajk

Pod nowym nickiem ukrywa sie moderator, bardzo dobrze obcykany z regulaminem i eliminuje niewygodnych forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 18 Grudnia 2011 - nie na temat
Ukryte przez Fr@ntz, 18 Grudnia 2011 - nie na temat

Witam!

 

Nie jestem żadnym moderatorem.

Przepraszam założyciela wątku za to że chciałem zwrócić uwagę użytkownikowi Azus że zrobił błąd ortograficzny.

 

Już sobie uciekam.

 

Pozdrawiam!

Snajk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Ale, wracając do wątku, w tym pomieszczeniu mają stać kolumny, o porządnym basie, aby wypełniły pomieszczenie, tak jak wcześniej pisałem bas jest po kątach i na pitrze, zdjęcia w tym wątku,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,tam jak na zdjęciu widać C.A. tego sprzętu już nie ma, kolumny widoczne grają na końcówce hybrydowej i pre hybryda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kalkulator, który pozwoli Ci zrozumieć i zjawisko występowania modów pomieszczenia. Trzeba wpisać wymiary swojego pokoju.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Według wykresu wynika, że fala basowa 36HZ jest na odległości mniej więcej 60cm od kolumn w przodzie, i tam, aby go słyszeć powinno być stanowisko odsłuchowe, dobrze rozumie?.Jeśli tak, to, to jest nie racjonalne,...tak , jakby,... kolumny na uszach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wykresu wynika, że fala basowa 36HZ jest na odległości mniej więcej 60cm od kolumn w przodzie, i tam, aby go słyszeć powinno być stanowisko odsłuchowe, dobrze rozumie?.Jeśli tak, to, to jest nie racjonalne,...tak , jakby,... kolumny na uszach.

 

Wygeneruj rysunek i załącz go na Forum, bo nie wiem o co Ci chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bas" niestety to nie jest jednowymiarowe "coś" czego jest "wiecej" lub "mniej". Bas to zakres pasma. Moze sie w nim dziac bardzo duzo. Ustawiajac kolumny w jednym miejscu uzyskasz lepszy rezultat dla pewnych czestotliwosci, z kolei dla innych sie pogarszy, natomiast w innym miejscu rezultat bedzie jeszcze inny. To co słyszysz jest rezultatem bardzo wielu czynników. M.in. kombinacji aktywnosci modow i ich harmonicznych, efektu SBIR.

 

Bez pomiarów i adaptacji uzyskasz moze lepsze rezultaty, ale nigdy nie będzie to najlepsza możliwa opcja. Istnieje tez znikome prawdopodobieństwo, że uzyskasz zdalnie przez internet idealne rozwiązanie, bez możliwości obejrzenia pokoju, umeblowania, wykonania pomiarów.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym uzyskac pomoc i wyjaśnienie dlaczego u mnie w pokoju bas jest zdecydowanie mocniejszy po bokach pokoju. Podejrzewam,

że kolumny stoją zbyt blisko ścian (około 40 cm po bokach i 10 cm od tylnej ściany na kolcach, bass reflexx z przodu).Pokój

4x3,15 m. Może jakieś propozycje jak zrobic,żeby bas był równomiernie rozłożony?

Właśnie ja też, większa efektywność basu jest po bokach pokoju, nie wiem dlaczego, nie to że mam go teraz za mało, ale po bokach pokoju jest więcej o wiele... i co zrobić aby się przeniósł na środek.

Te podbicia brzmią może efektownie, ale to tylko nienaturalne wzmocnienie pewnego wąskiego zakresu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.