Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  26 członków

Myryad Klub
IGNORED

Klub miłośników MYRYAD


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś czas temu borykałem się z zakupem kolumn do Myryada Z240, wybór padł na ESA Triton 1. Posiadam teraz rzadki wzmacniacz i rzadkie monitorki :) ważne jedynie, że gra to przyjemnie dla moich uszu. Jak napisał wcześniej Asiki współczesne integry Myryada są dość wybredne w doborze kolumn, lecz za to ESY nie są zbyt wybredne w doborze wzmacniacza. Połączenie obu elementów dało przyjemny, ciepły przekaz z ładnie wyeksponowaną średnicą, bardzo przyjemną, dźwięczną górą i niezbyt obfitym dołem. System ładnie kreuje źródła wypychając wokale nieco do przodu, co mi akurat pasuje (pewnie dużo lepiej byłoby w tym aspekcie z DAC wyższej klasy). Całości dopełnia naprawdę dobra stereofonia oraz niepowalająca, ale wystarczająca dynamika. Myryad nie jest niestety mistrzem mocy, co widać w zakresie najniższych częstotliwości, które są widoczne, ale brakuje mi rozmachu i wypełnienia. Na marginesie napiszę, że moje doświadczenia nijak mają się do testów Myrayada Z240 w prasie branżowej, gdzie prezentowany jest jako wzmacniacz z doskonałym basem. Nie wiem, może przyczyną jest DAC USB Hegla ?

W najbliższej przyszłości planuję dorzucić do zestawu końcówkę Myryada MA-120 lub 240, (zobaczymy co się pojawi) i podpiąć całość w biampingu. Podłączałem już w ten sposób końcówkę Rotela (końcówka do nisko-średnio, integra do góry) i jedyne co odkryłem to wybitne otwarcie górnych rejestrów, które dostały masę powietrza, zagrały spektakularnie. Rotel niestety nie dał rady dotrzymać tempa.

Dam znać co przyniosą moje eksperymenty :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria MA to zupełnie inna liga.

Nie słuchałem MA120, ale ja bym kupował od razu MA240 albo MA360 - mają nie tylko większą moc ale dośc różnią się budową od MA120. Biamping może mieć sens tylko jeśli kupisz MA120. Jeśli wejdziesz w MA240/360 to nie ma sensu robić biampingu z Z240 tylko niech Z240 robi wyłącznie za przedwzmacniacz - MA240 to spawara i ma tyle prądu że nie trzeba jej pomagać, zwłaszcza słabszym wzmacniaczem. Miałem kiedyś taki układ - Z140 robiący za pre, oraz MA360 robiący za końcówkę mocy - barwa i charakter dźwięku się nie zmieniły ale ogólnie zyskał - na kontroli, basie i detalicznosci. Dopiero wymiana przedwzmacniacza zmieniła barwę, ale to już zupełnie inna historia... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki układ - Z140 robiący za pre, oraz MA360 robiący za końcówkę mocy

 

No i właśnie taki układ planuję zmontować, tylko, że zamiast Z140 Z240, a z zastępstwie MA360, MA240 lub MA120.

Można wtedy poeksperymentować czy integrę wykorzystać jedynie jako pre, czy też niekoniecznie, a eksperymentowanie to coś co tygryski lubią najbardziej :)

Tylko mało końcówek Myryada na rynku wtórnym ostatnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Mam obecnie Roksana Kandy KA-1, pierwsza najstarsza wersja i czy zamiana na Myryada MI 120 to skok do przodu czy raczej to samo?

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie. Do MCD-500 spróbuj znaleźć Primare A30.1.

Tutaj czytałem http://www.hififorum.nu/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=13045 że model Kandy MKIII czyli lepszy od mojego, przegrał w teście z MI120. Ale nie do końca rozumiem co napisane tam jest bo to chyba po norwesku.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrał-wygrał. W audio tak to nie działa. Mogłoby się okazać, że pod podłączeniu innych kolumn lepiej wypadłby Kandy. Akurat tak się składa, że mam Myryada i Roksana, tyle że CD. Zostały oba u mnie bo grają zupełnie inaczej. I np. z preampem Phasta znacznie lepiej gra Myryad, z Vellemanem lepiej wypada Roksan. Do rocka/metalu używam połączenia Roksan-Velleman, jazz gram na Myryadzie i Phaście.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Słuchałem ostatnio DAC Mydyada Z 20. Tanie urządzonko, ale gra nieźle. Ma oczywiście swoje ograniczenia, głównie w dynamice, ale potrafi zaskoczyć. Tu trochę więcej: http://wstereo.pl/test-myryad-z-20-niedrogi-dac-z-aspiracjami/

 

Zaskakujące jest w tej cenie muzykalność Myryada, bo większość tanich i budżetowych DAC-ów jazgocze, krzyczy i tak raczej bez kultury pogrywa.

Pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Witam. Panowie, jeżeli jeszcze zaglądacie na to forum, może podpowiecie jakie kolumny do około 2 tyś zł (używane) będa najlepszymi partnerami dla Myryada MI 120, którego niedawno nabyłem? Myślę raczej o podłogówkach. Mają zagrać na 17 m2 w pomieszczeniu o nie najlepszej akustyce i niezbyt wielkich możliwościach w zakresie adaptacji pomieszczenia. Słucham całego przekroju muzyki, czyli będą głównie odgrywały muzykę pop-rock 80's i 90's, smooth jazz (głównie cicho), trochę elektroniki jak Jarre, Hard Rock typu Scorpions czy Bon Jovi, itp., czasami klasyka i koncerty. Ogólnie powinno być muzykalnie, bas nie powinien być dominujący, ale punktowy i wyczuwalny, ale bez nadmiaru. Podobnie wysokie tony nie mogą być krzykliwe i męczące. Ogólnie ma być ładnie, muzykalnie i z niezłą dynamiką. Pewnie macie dość spore doświadczenie w zakresie doboru kolumn, więc jeżeli znajdziecie chwilkę, podpowiedzcie co byłoby warte rozważenia. Z góry dzięki serdeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam. Panowie, jeżeli jeszcze zaglądacie na to forum, może podpowiecie jakie kolumny do około 2 tyś zł (używane) będa najlepszymi partnerami dla Myryada MI 120, którego niedawno nabyłem? Myślę raczej o podłogówkach. Mają zagrać na 17 m2 w pomieszczeniu o nie najlepszej akustyce i niezbyt wielkich możliwościach w zakresie adaptacji pomieszczenia. Słucham całego przekroju muzyki, czyli będą głównie odgrywały muzykę pop-rock 80's i 90's, smooth jazz (głównie cicho), trochę elektroniki jak Jarre, Hard Rock typu Scorpions czy Bon Jovi, itp., czasami klasyka i koncerty. Ogólnie powinno być muzykalnie, bas nie powinien być dominujący, ale punktowy i wyczuwalny, ale bez nadmiaru. Podobnie wysokie tony nie mogą być krzykliwe i męczące. Ogólnie ma być ładnie, muzykalnie i z niezłą dynamiką. Pewnie macie dość spore doświadczenie w zakresie doboru kolumn, więc jeżeli znajdziecie chwilkę, podpowiedzcie co byłoby warte rozważenia. Z góry dzięki serdeczne.

 

Testuj każde kolumny, które będziesz mógł gościć u siebie. Zostaw te, które Tobie będą najbardziej odpowiadały.

Myryad Mi 120 to według mnie świetny wzmacniacz. Miłe granie, za małe pieniądze.

U mnie dopiero Amplifon býł w stanie go pogonić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Dołączyłem do klubu  ze wzmacniaczem mi120 i cd mc100  ,mając już wzmacniacz lampowy postanowiłem nabyć też tranzystor  ,i nie zawiodłem się ,lampa wcale go nie eliminuje  ,jest tylko inaczej   ,lubie zmieniać ,raz lampa ,raz tranzystor  .Może komu przyda się taka informacja  że piloty myryada serji mi działają tak samo w w cd marantz  6006  którego tez posiadam ,troche to irytuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.