Skocz do zawartości
IGNORED

Daniel-brak regulacji antiskatingu


bob*

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety okazało się, gdy zaniosłem Danielka do majstra, że poprzedni właściciel zatrzymał sobie ustrojstwo od regulacji antiskatingu! Czy jest mozliwość dokupienia tego, ewentualnie dorobienia lub zastąpienia czymś? Pomożecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ten element dorobić samodzielnie przy odrobinie umiejętności posługiwania się wiertarką i dostępie do śrub i tulejek metalowych, lub zlecić to tokarzowi czy ślusarzowi. Uproszczony rysunek takiego drobiazgu poniżej. Nie znam tylko masy odważnika, ale mogę jutro zważyć, jeśli to będzie przydatne.

[obrazekLUKASZ-133466_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu to proszę o zważenie. Wiedziałem, że zawsze znajdzie się ktoś kto pomoże. Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Bernardzie zapodział się gdzieś odważnik. Zastąpiłem go kawałkiem gumki do mazania :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie dolacze :) Czy ktos moglby zmoerzyc ten pret na ktorym opiera sie tenze mechanizm? wlasnie tego brakuje w moim Danielku :( Z tego co kojarze byl on gwintowany... normalny to gwint metryczny czy jakis inszy calowy?

P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę, że ta dzwigienka z cieżarkiem może byc po prawej stronie osi ramienia (w ramionach ciężkich S w Bernardach) lub po lewej stronie osi ramienia (w ramionach lekkich - prostych bez odkrecanego headshella). W zależnosci od strony osi ramienia po której się znajduje - ciężarek będzie wisiał albo na ramieniu dźwigni skierowanym do przodu, albo na ramieniu dźwigni skierowanym do tyłu.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric -> pytanie dotyczyło Daniela. A swoja drogą to co oznacza z prawej strony osi ramienia? Dla mnie, jest to mylące. Patrząc w naturalny sposób od przodu gramofonu (czyli od headshell'a) ramię w Danielu znajduje się po LEWEJ stronie (por. zdjęcie).

[obrazekLUKASZ-133673_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, wszystko do d... (Lukar, pomyśl proszę o mozliwości edycji własnego wpisu). Na załączonym przeze mnie zdjęciu niewiele widać (to przez te paskudne ograniczenia). Zdjęcie zaczerpnąłem stąd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tam jest w większej rozdzielczości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

Mam takie pytanie:

Czy można wymienić wkładkę (?) mf100 na mf50 ?

Jestem z tego tematu kompletnie zielony i będę wdzięczny za pomoc..

Ktokolwiek mógłby mi pomóc.........

Dziękuję!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stork - dokładnie chodzi o to o czym napisałem a Ty to pokazałeś na zdjęciu :)

 

Jak patrzysz z przodu na GS 461/464 i podobne jak ten Fs1100-Daniel. To dźwigienke antyskatingu masz po lewej stronie osi ramienia gramofonu - ciężarek jest na ramieniu dźwigienki skierowanym do przodu.

 

Bernardy miały nieco inne ramiona - takie duże i cięzkie z mocowaniem do osi jakby wytoczonym z jednego kawałka. W nich dźwigienka antyskatingu znajduje sie po prawej stronie osi ramienia gramofonu. Cieżarek jest na ramieniu dźwigienki skierowanej do tyłu.

 

Mechanizm antyskatingu - ten cieżarek z dźwigienką - musi działać na ramię gramofonu w taki sposób żeby jego siła powodowała wypychanie ramienia na zewnątrz płyty.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nescafe - skąd masz taką wkładkę MF-50??? Wiem, że są MF-100, 101, 104, 105 i te na pewno mozna wymieniać a nawet między MF-104 i 105 na pewno mozna wymieniać igły - czy z pozostałymi to nie wiem.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tego przed oczami, ale być może jest to uf50, ale raczej mf50

i mam to od znajomego, ale nie wiem skąd on to miał.

dziękuję za odpowiedz !!

przepraszam się za wcięcie się w ni mój temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkłaka to zapewne UF50 jest to wkładka tzw krystaliczna albo ceramiczna nie da się jej podłączyć do wejścia phono we wzmacniaczu daje zbyt wysoki poziom sygnału, a podłączenie do wejścia uniwersalnego pozbawionego korekcji RIAA da zniekształcony dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.