Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Audia Flight


BobW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Miałem okazję posłuchać intergry Audia Fliht Three S w swoim systemie przez jakiś czas (Pass, BAT, Totem). Bardzo fajna interga, ze świetną mikrodynamiką, świetnymi wysokimi i średnimi tonami. Gra dość lekko, zwiewnie ale nie sucho, jest barwa i odrobina wypełnienia. Tu więcej: http://wstereo.pl/test-audia-flight-fl-three-s-wloska-robota/

Podobno bardzo dobrze gra też ich odtwarzacz CD One - bardzo szybki, przejrzysty a jednocześnie analogowy i gładki - niedługo może posłucham. Znajomy bardzo zachęca.

Pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Najnowsza końcówka mocy FLS4, otrzymała nagrodę Redfingerprint i Best Product 2016 od redakcji highfidelity.pl.

Zaprezentujemy ją na najbliższym Audio Video Show w hotelu Radisson Blu Sobieski, w pokoju 602 w towarzystwie kolumn Gradient.

Będziemy też mieli trochę elektroniki od Pathos Acoustics. Zapraszamy na dobre, włosko-fińskie brzmienie.

 

14915442_1149663835126346_9027214642175786798_n.jpg?oh=8d0d781f620b8e9a008e423732f95b99&oe=5888EDF9

 

www.premiumsound.pl

Tel: 513 07 07 30, 537 07 07 30

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ma/miał ktoś integre Flight Three S? Ile trzeba godzin nią pograć zanim "dojdzie" brzmieniowo?

Największe zmiany są w pierwszych dwóch dobach. Mówię o graniu bez przerwy. Wyrównuje się bas i wygładza średnica.

Później to już niuanse.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Największe zmiany są w pierwszych dwóch dobach. Mówię o graniu bez przerwy. Wyrównuje się bas i wygładza średnica.

Później to już niuanse.

 

Generalnie jestem bardzo zadowolony z Audii Three S - jakieś 3-4 godzinki pod prądem przed odsłuchem bardzo dobrze jej robią.

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą: czy połączenie XLR jest lepsze w przypadku tego modelu od RCA?

Sam wzmacniacz jest dual mono, ale na konstrukcje zbalansowaną nie wygląda...

Czy wie ktoś coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem bardzo zadowolony z Audii Three S - jakieś 3-4 godzinki pod prądem przed odsłuchem bardzo dobrze jej robią.

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą: czy połączenie XLR jest lepsze w przypadku tego modelu od RCA?

Sam wzmacniacz jest dual mono, ale na konstrukcje zbalansowaną nie wygląda...

Czy wie ktoś coś na ten temat?

Zależy co podłączysz.

U mnie z Audio Research CD3 Mk.II całość zdecydowanie lepiej gra po XLR.

Muszę jednak przyznać, że nie miałem identycznych kabli by to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość numik

(Konto usunięte)

kupiłem AF 3 (bez s) na deutschebay do ostatecznego porównania z Leemą Pulse. Na Chordzie (ic pod Leemę) AF nie olśniła, ale na QED Reference i Harmonix pokazała klasę. Tego brzmienia (w połączeniu z Xavianami) szukałem kilka lat, odpłynąłem mimo tego, że bas mógłby być mocniejszy o jakieś 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem AF 3 (bez s) na deutschebay do ostatecznego porównania z Leemą Pulse. Na Chordzie (ic pod Leemę) AF nie olśniła, ale na QED Reference i Harmonix pokazała klasę. Tego brzmienia (w połączeniu z Xavianami) szukałem kilka lat, odpłynąłem mimo tego, że bas mógłby być mocniejszy o jakieś 5%

Witaj w klubie.

Mam podobne odczucia przy połączeniu AF 3 do AP Tempo VI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie.

Mam podobne odczucia przy połączeniu AF 3 do AP Tempo VI.

 

Przedwczoraj testowałem moją AF 3S z kablami RCA Melodiki Purple Rain (za 120 zł, ale mające generalnie dobrą opinię). Porównywałem je z Audioquestem Evergreen(jakieś 300 stówki). Nie wiem czy Audia jest jakaś kapryśna na kable, czy te Melodiki do d..., ale po prostu wyszła z tego tragedia. Cały zestaw zagrał o klasę gorzej i Melodiki wylądowały na tylnych kolumnach.

Czy ktoś próbował wejścia XLR Audii?

Co do basu to nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodiki to są straszne zamulacze. Ciężko mi zaproponować coś z tego przedziału cenowego. Ja gram na xlr tylko nie miałem porównania do tego samego kabla na rca. Z kabli sygnalowych używam Acoustic zen. Są idealne do Audii. Znajomy natomiast preferuje XLO.

 

Co do basu w audii. Nie jest to jakieś granie na klate. Z tym wzmakiem trzeba troszkę dłużej posiedzieć. Bas jest potężny, ale trzeba go szukać na dalszym planie. Nowsza trójka gra tak właśnie bardziej efekciarsko. Osobiście preferuje starsza wersję.

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodiki to są straszne zamulacze. Ciężko mi zaproponować coś z tego przedziału cenowego. Ja gram na xlr tylko nie miałem porównania do tego samego kabla na rca. Z kabli sygnalowych używam Acoustic zen. Są idealne do Audii. Znajomy natomiast preferuje XLO.

 

Co do basu w audii. Nie jest to jakieś granie na klate. Z tym wzmakiem trzeba troszkę dłużej posiedzieć. Bas jest potężny, ale trzeba go szukać na dalszym planie. Nowsza trójka gra tak właśnie bardziej efekciarsko. Osobiście preferuje starsza wersję.

Który Acoustic Zen jeśli można wiedzieć?

Boję się, że za jakaś czterocyfrową kwotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim systemie do FL One po przewaleniu kilkunastu przeróżnych kabli najlepiej wpasował się XLO jako interkonekt w wersji xlr, lepiej jak Mit Magnum MA i stare MITy mh770 Twin na głośnikowe, ładniejszą barwę podają, lepiej jak nowsze Shotguny MA,które mimo ładnego wypełnienia mają barwę bardziej szarą. Kompletnie nie wpasowały się kable srebrne lub posrebrzane, miałem Heavens Gate Ultra Silence i Albedo Monolith więc całkiem niezłe. Transparenty też nie do końca pasowały a miałem Plusy głośnikowe i ultry xl interkonekt, troszkę przejaskrawiały.

 

A przypomniało mi się że z tańszych głośnikowych to na Xlo Reference 2 bardzo ładnie grało, normalnie synergia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za namiary. Będę musiał czegoś spróbować.

Jako, że jest paru użytkowników Audii od paru lat napiszcie czy mieliście problemy z potencjometrami?

Jest to jedyna rzecz której się bałem kupując AF 3S.

Siedzi tam niebieski ALPS z którym już dwukrotnie miałem kiedyś przejścia we wzmacniaczach NAD'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

czyli XLO albo Acoustic Zen, fajnie - dzięki Panowie. Też mam zagwozdkę czy rca czy xlr - to nie jest konstrukcja typowo zbalansowana jak rozumiem.

 

A czym ją zasilacie? U mnie Vincent High-End Power Cable i jest nieźle - też XLO i Acoustic Zen? Warto iść w Tsunami? Myślałem jeszcze o Furutechu 314 i Artechu Cosmo, macie jakieś doświadczenia?

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Ja akurat pod wzmaka mam Vein Audio Black Tourmaline. On jest na Oyaide 079. Wzmaka mam wpietego prosto do ściany. Najważniejsze przy sieciówkach żebyś miał możliwość odsłuchu. W ciemno bym nic nie brał.

i ic i sieciówki będą odsłuchiwane. Głośnikowe Chord Odyssey 2 raczej zostawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Na Harmonixie ci 230 mkii jest już miło, ciekawe czy xlo i acoustic zen wow go przebiją, mój budżet to max 1.500 na ic.

 

Pytanko - wyłączacie swoje AF na twardo? Są może jakieś zalecenia by trzymać je na stand-by?(ta niebieska migająca dioda to średni pomysł, ale za to jak AF brzmi...mrrrrr....nawet Queen brzmi dobrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli długość nie stanowi problemu to http://allegro.pl/xlo-unlimited-edition-xlr-i6735437516.html., można się jeszcze potargować. Warto też sprawdzić numery seryjne, chociaż po zdjęciach wyglądają na oryginalne. Ja mam wersje Limited czyli o oczko wyżej i uważam że to najlepsze interkonekty ever.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

właśnie niechcący sprzedałem komuś podróbkę Chord Cadenza, mój błąd że nie sprawdziłem tego sam (dzięki sprzedawco, dzięki). Trzeba cholernie uważać z kablami z 2 ręki, ja ograniczam się już tylko do ic z salonów, więc nie osiągnę poziomu Matrix Reference II itp. Trudno, wolę poziom niżej, ale bez podróbek. Najgorsze jest to, że sprzedawca może mieć dobre intencje nawet a sprzedać nam podróbkę

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

w 2 różnych miejscach w różnych krajach polecono mi do AF ic Signal Projects i Oyaide.

 

Tak jak na 1 mnie nie stać....tak Oyaide Tunami Terzo RR v2 zrobiła z AF...dynamiczną, rockową bestię z wszystkimi jej zaletami. Ma spore szanse być strzałem w 10 za niewielką kasę. Z pewnością warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam okablowana AF one albedo monolith głośnikowe i rca, Mam też xlo głośnikowy, lecz po jego wpięciu czegos brakuję, ale za to dźwięk robi się bardziej łagodny.

co do zasilających to mam vincent'a, który po wpięciu zaraz został odpięty i poszedł na zasilanie źródła (na jakis czas).

Ostattecznie zasilanie mam zrobione na kablu do zasilania falownika z Bitnera, te kable sprawdzaja się bardzo dobrze jako sieciówki. koszt kabla z dobrymi wtyczkami nie powinien przekroczyć 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.