Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Audia Flight


BobW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem, ja dziś odkryłem ile dobra siedzi w moim zestawie po podłączeniu...drożsych kabli usb. Ifi Gemini i Audioquest Coffee polecam z czystym sercem do wypożyczenia, jeszcze kilka kabli przede mną

 

Koniecznie coś skrobnij. Polecają też Cardasy wyższe. Chociaż 2 tyś za kabale to nie wiem czy nie lepiej kupić jakiś izolator i do tego i tak "niezły" kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Koniecznie coś skrobnij. Polecają też Cardasy wyższe. Chociaż 2 tyś za kabale to nie wiem czy nie lepiej kupić jakiś izolator i do tego i tak "niezły" kabel

jestem mniej więcej w połowie - Mit (scena, przestrzeń, dół, średnica ok - dynamika i góra nie do Audii wg mnie), niższy Cardas (miękki atak, trochę lampowy charakter po tej troszkę "delikatno-mułowatej" stronie) nie bardzo. Już wyjaśniam - odkryłem, że do Audii najbardziej pasują IC w stylu Oyaide Tunami (wg mnie oczywiście), polecane Harmonixy itp. zabijają jej dynamikę, którą ona ma.

 

2. Mam Black Dragona, wybitny dac, co odkrywam...obecnie. Niestety kluczowe są, jak mówili w Premiumsound a w co nie wierzyłem, jak najlepsze kable usb+coax. Takie kable jak Mit czy Cardas nie przekazywały mu pełnych informacji, a on jest na to czuły, warto - zapewniam.

 

3. Wireworldy - dobre w niskich cenach, UV znośny, Starlight niezły w tej cenie, połączenie barwy+dynamiki itp. ok, da się z tym żyć. Silver Starlight wg mnie nieudany, zła aplikacja srebra, dźwięk podwyższony, wykastrowany z lekka z dołu i barwy a wcale detale aż tak nie wychodziły.

 

4. Dobre kable - Gemini od Ifi - można używać tylko z wejściem usb audio (2-głowy), zupełnie pomijamy syf zasilania z kompa o ile dac nie bierze 100% z szyny usb komp w swoim konwerterze usb. Bardzo czyste konkretne granie, kolejne zabawki Ifi jak iusb micro pomagają. Nordost usb - dobry, bardzo dobry, ale typowy Nordost, lekko odchudzony w pewnym zakresie, w rocku na dłuższą metę lekko miałki. Killer - Audioquest Coffee - z jakimś kondensatorem na końcu niszczącym syf z kompa na wejściu do dac. To trzeba usłyszeć. On przekazuje wszystko do DAC, który się odwdzięcza, a po świetnych miedzianych ic wychodzi świetny efekt. Test AF w magazynie odbył się na niewłaściwych ic, stąd takie wnioski w nim.

 

5. Przede mną Albedo, MB, Jcat, PPA, Entreq, oba Tellurium Blue i Black, wyższy Cardas, dam znać. Audia jest dynamiczna w odpowiedniej konfiguracji, zachowując tą nutkę intymności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Do listy rekomendowanego dla Audii Flight okablowania sugeruję dopisać znajdujące się w ofercie tego samego dystrybutora wyroby Signal Projects, które powinny wreszcie lada moment powinny pojawić się na sklepowych półkach.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Do listy rekomendowanego dla Audii Flight okablowania sugeruję dopisać znajdujące się w ofercie tego samego dystrybutora wyroby Signal Projects, które powinny wreszcie lada moment powinny pojawić się na sklepowych półkach.

już w kilku miejscach, głównie wśród zagranicznych dystrybutorów AF, polecano mi właśnie Signal Projects lub Oyaide, na Signal mnie nie stać, ale informację potwierdzam, z Oyaide organoleptycznie.

 

Tu Premiumsound troszkę z łączeniem AF z Harmonixem się zażółwił;p;p, ale widziałem już na ich stronie 1 kabel Signala, możę dołączą Oyaide, wg mnie powinni by stworzyć ofertę kompletną, szerszy wybór

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Bo Signal Projects to świetne i wbrew pozorom nad wyraz sensownie (szczególnie na tle konkurencji) wycenione kable. Od ładnych paru lat używam głośnikowych z serii Hydra i zupełnie nie korci mnie ich wymiana a przez czas ich bytności w moim systemie miałem sporo okazji do porównania ich z wieloma innymi przewodami.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już w kilku miejscach, głównie wśród zagranicznych dystrybutorów AF, polecano mi właśnie Signal Projects lub Oyaide, na Signal mnie nie stać, ale informację potwierdzam, z Oyaide organoleptycznie.

 

Tu Premiumsound troszkę z łączeniem AF z Harmonixem się zażółwił;p;p, ale widziałem już na ich stronie 1 kabel Signala, możę dołączą Oyaide, wg mnie powinni by stworzyć ofertę kompletną, szerszy wybór

:) A co to znaczy, że się zażółwiłem? :)

 

Właśnie gra u nas w 33m2 system na Audia Flight FL Three S i Audio Physic Tempo 6. Głośnikowe Harmonix CS120, interkonekt XLR - Tellurium Ultra Black, żródło - Lumin T1. Zasilający do wzmaka Vein Audio Black Tourmaline, i tani Trilogy Link do Lumina. Bardzo dobre granie. Świetna scena, rozdzielczość, fajny bas.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

:) A co to znaczy, że się zażółwiłem? :)

 

Właśnie gra u nas w 33m2 system na Audia Flight FL Three S i Audio Physic Tempo 6. Głośnikowe Harmonix CS120, interkonekt XLR - Tellurium Ultra Black, żródło - Lumin T1. Zasilający do wzmaka Vein Audio Black Tourmaline, i tani Trilogy Link do Lumina. Bardzo dobre granie. Świetna scena, rozdzielczość, fajny bas.

AF z Harmonixami sporo traci wg mnie na dynamice w porównaniu do Oyaide, dalej jest dobre granie itp...ale bardziej dynamiczne, uniwersalne. Mocno inne wg mnie i lepsze wg mnie :)

 

A zażółwienie oznaczało zwolnienie grania AF, z tego powodu poprzedni dystrybutor zrezygnował, test w prasie był na harmonixie - stad niepełne wnioski o ile pamiętam, nie w pełni prawdziwe, a w zeszłym roku na AVS końcówka mocy wysoka też była spięta złymi kablami, znam sprawę z 1 ręki, wystawca był niezadowolony z końcowego efektu. Mam na myśli IC, głośnikowy sprawdzę, ale to może być nie to z Xavianami

 

Vein Audio wypożyczę :)

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kolumn polecam te które mają przetworniki accuton (oczywiscie dobrze zaaplikowany), słuchałem jakis czas u mnie, po powrocie do monitorów dźwięk spowolnił. Z głośnikami accuton uzyskamy fajn średnicę i świetna grę, zwłaszcza wybrzemienia w pekusji, wysokie rejestry są nasycone, pełne i mocne, choć pozbawione troszkę drobnych detali, to może być kwestia nawet rezystora na zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Mam pytanie do Panów z Premium Sound. Na układy nie ma rady, ale czy jest szansa na test jakiejś AF w prasie drukowanej? FK miał nawet AF 3S w domu, ale testu chyba nie będzie. Ciekawi mnie tam budowa przedwzmacniacza...

 

http://wstereo.pl/test-audia-flight-fl-three-s-wloska-robota/

 

http://highfidelity.pl/@main-2469&lang=

 

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/2325-audia-flight-three-s

 

nie masz google? hm?;p, w czym to gorsze od drukowanej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość numik

(Konto usunięte)

sporo mnie to zdrowia kosztowało...ale mam spokój z ic

 

Oyaide i Mit bardzo dobre, AZ świetne, Hidiamond jeszcze lepsze w moim systemie, ale wszystkich i wszystko w 1 kablu pogodził u mnie Transparent Music Link Plus.

 

Może będę szedł wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo mnie to zdrowia kosztowało...ale mam spokój z ic

 

Oyaide i Mit bardzo dobre, AZ świetne, Hidiamond jeszcze lepsze w moim systemie, ale wszystkich i wszystko w 1 kablu pogodził u mnie Transparent Music Link Plus.

 

Może będę szedł wyżej

Wspominałeś o głośnikowych czy w tym kierunku cosik poszukiwałeś /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Wspominałeś o głośnikowych czy w tym kierunku cosik poszukiwałeś /

to inna sprawa, bo tu dochodzi jeszcze "xavianowość"

 

nie dam rady przerobić już tylu kabli, mam dość, w testach będą Transparenty i Xavian Mondiale na 100%. Chciałbym jeszcze dołożyć ze 2 brzmienia, robię research. A ic Transparenta ułożyło cały system, zszyło wszystko, nie ma żadnych wodotrysków, ma inną zaletę, największą. Gra równo u mnie i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Leci płyta za płytą i choć w każdym zakresie w teorii może być lepiej (faworyzowanie zakresów w innych kablach, ale zawsze kosztem czegoś przez co szuka się dalej)....łacznie lepiej być nie może, chyba że wyżej w modelach. Inaczej nie umiem tego opisać

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
Gość numik

(Konto usunięte)

Masz coś na "oku,uchu" nowego do sprawdzenia ?

mam H80 - świetny jednak, kupiłem XLO Unlimited, czekam. Ogólnie kable tej marki są niesamowite, łączą dynamikę, barwę, muzykalność, są takim pobudzaczem wzmaków, które mają tendencje do lekkiej ospałości / delikatności. Ktoś tu je polecał do Audii, z pewnością słusznie, nie spróbowałem, ale nie żałuję. Hegel z XLO - świetny dźwięk, miałem kilka droższych kabli...i gorzej było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam H80 - świetny jednak, kupiłem XLO Unlimited, czekam. Ogólnie kable tej marki są niesamowite, łączą dynamikę, barwę, muzykalność, są takim pobudzaczem wzmaków, które mają tendencje do lekkiej ospałości / delikatności. Ktoś tu je polecał do Audii, z pewnością słusznie, nie spróbowałem, ale nie żałuję. Hegel z XLO - świetny dźwięk, miałem kilka droższych kabli...i gorzej było

Hegla w Premium często miałem okazje posłuchać ale czy nie ma czasem mniejszej mocy niż Audia Flight ?

 

XLO Unlimited to głośnikowe czy IC?

 

jak dojdzie i troche popracuje to poproszę o małą recke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Hegla w Premium często miałem okazje posłuchać ale czy nie ma czasem mniejszej mocy niż Audia Flight ?

 

XLO Unlimited to głośnikowe czy IC?

 

jak dojdzie i troche popracuje to poproszę o małą recke ;)

ja miałem starszą 3, nie wiem czy to kwestia mocy czy cech - niezebrany miękki dół, za lekki

 

H80 łoi aż strach - ic, jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.